Říjen 2006

Ještě důležité

26. října 2006 v 12:15 | Jiri Hadrava ml. |  Články
Díky klubovým činovníkům za podporu a skvělý podmínky.
P.S. černý havrany do klubovny už nezvat!

Finále podzimu se blíží

26. října 2006 v 12:07 | Jiří Hadrava |  Články
Tak chlapci, dlouho jsem stránky Ohnivce zanedbával, jenže...
Psát pořád o prohrách, kdo na to má žaludek, nejsem žádnej masochista. A na druhou stranu psát, že jsme hráli zase dobře, ale štěstí nám nepřálo...to je jako když....Přeběhlík Kafka by vám řek, jako co:-) Stačí, když na tu spoustu nepovedenejch zápasů člověk musí myslet. Ale nechci tady propadat skepsi, protože k té je v tuhle chvíli daleko asi jako z Městečka do Buenos Aires.
Hlavně, mě osobně na podzimním účinkování v I.B třídě těší, že nás fotbal bavil, alespoň ve většině zápasů a to bez ohledu na konečné výsledky a bavil snad i naše věrné fanoušky, kterých ve srovnání s jinými "Městy" máme opravdu hodně. Díky Žůňo, Karle von Motýle, Pepo M., Špeku, Pavle...a všichni ostatní (zahlíd sem dokonce ženy na našich zápasech venku:-)Jev vskutku nevídaný.
Tolik k chvále městeckého fotbalu. Na řadu musí přijít i kritika a nebude se týkat jen řady záložní. Patří všem. Poslední dva zápasy svým charakterem totiž připomínaly staré "dobré" Lišany. Z toho by se zblil i votrlej popelář. Omluvou není ani to, že jsme hráli na HŘÍŠTÍCH (jak by řekl pan Bureš) soupeřů. Tenhle styl hry k ničemu nevede. Nezodpovědný, nekolektivní...další adjektiva si už prosím dosaďte každý sám. Nechci tady moralizovat a poučovat, ale chtěl bych upozornit některé fotbalově velmi nadané hráče týmu, že fotbalový zápas je stejně jako život sám (kurva to sou keci) boj a boj a nic než boj. Časy okresního blahobytu, kdy "pouhá" fotbalovost stačila k výhrám nad prostoduchými Bambuly (sorry, okres měl dobrou úroveň), jsou nenávratně pryč. Takže je někdy víc než nutné přizpůsobit styl hry kvalitě a schopnostem soupeře. Víte, chlapci, kolikrát v životě jsem si během utkání nezahrál vůbec fotbal, přesto mě trenéři pochválili za dobrou práci a zápas se podařilo vyhrát. Tak oblíbený jako Ronaldinho jsem sice nikdy nebyl, ale...Sakra proberte se, nejsme Barcelonou ani v I. B třídy.
Před posledními třemi zápasy je prostě potřeba si uvědomit, že "silnější pes mrdá"!!!!A může bejt vošklivej, úplně blbej, levej jak šavle a určitě má i malýho ptáka, ale.......á!Proto musíme využít nejen svých zbraní, ale i těch soupeřových!
Chlapci, hlavu vzhůru, dyť na to máme! Krásnejch devět bodů před námi a výlet do sklípku.
cao v neděli.