Únor 2007

Bernardina

28. února 2007 v 10:56 | jh |  Expedice Tatry
Tohle je můj favorit na ubytování. V našem původním termínu volno už není. Hoši, po velmi milé korespondenci s paní domácí, jsem dosáhl toho, že nám nabídla termín 30.6. - 7.7.2007. Jsou v tom i dva státní svátky, tak bysme mohli jet třeba i na dýl.
Chata Bernardína
Tatranská Štrba
region: Vysoké Tatrynajdi na mapě
Chata BernardínaZděná chata, celá obložená dřevěným obkladem, počet lůžek 10 (1x3,1x3,1x4), pokoje jsou s balkónem, vytápění je elektrické (23°C). Obývací pokoj s krbem, barevným televizorem se satelitem, 2x kompletně zařízená kuchyň s el. sporákem, kávovarem, chladničkou s mrazákem, koupelna, sprcha, vana, umyvadlo, teplá voda, samostatná jídelna pro 10 osob, krb a ohniště venku (grilování), velký tatranský stůl s lavicemi, večerní osvětlení. Parkování přímo u chaty na upraveném oploceném parkovišti, auto je chráněné proti krádeži a poškození. Přes pozemek protéká vysokohorský potok, v kterém jsou pstruzi. Provoz celoroční, v chatě jsou 2x WC.

Chata sa nachází v lokalitě Tatranský Lieskovec, pod Štrbským Plesem, od zastávky "zubačky" vzdálená podél zubačky 250m. Vleky na lyžování 50m od chaty, obchody 5min. pešky, restaurace 300m. Možnost vysokohorské turistiky, koupání, jeskyně.

Ceny v CZK za noc
1.12. - 15.4.250
16.4. - 30.11.230

Změny ceny jsou z titulu zvýšení cen elektřiny a vody. V ceně je parkovné na uzamykatelném parkovišti přímo u chaty.

Chata BernardínaDomácí zvíře povoleno (cena za psa dohodou

Expedice Apalucha

26. února 2007 v 11:39 | jh |  Expedice Tatry
Tak dnes jsem obeslal pronajímatele chaty Bernardiny, jestli by nás tam jako chtěli. Přidávám webový odkaz na chajdu, abyste se mohli dopředu seznámit s prostředím. Důležité info: vedle teče horský potok plný pstruhů - háčky, vlasec, žížaly, sůl, kmín a máslo s sebou.

SK Ohnivec Městečko - Sokol Braškov 3:3 (2:3)

26. února 2007 v 10:51 | jh |  Články
Rakovník - V dalším zápase turnaje na rakovnické umělce čekal na městecké fotbalisty velmi zdatný soupeř a to lídr kladenského okresního přeboru Braškov. A od úvodního hvizdu sudího Berana tým z Kladenska svoje kvality do puntíku potvrzoval. Zatímco Braškov, řečeno automobilovou terminologií, zrychloval asi jako Tomasovo Audi 2.0 TDI, start Ohniváků se podobal spíše klokotání pampampampam Čápova traktoru s naloženou károu dřeva za sebou. Takže nebylo divu, když brankář Abrahám lovil brzy dvakrát míč ze své sítě. Teprve potom Čáp kapitán spolu se svou družinou povolili opratě traktůrku a ten začal dokazovat sobě i svým příznivcům, že v zápase nebude hrát druhé housle. Nejdříve se prosadil důrazem Jarouš Červený a druhou branku vstřelil po centru Langmajera Martin Bestajovský. Do poločasu však Braškov šel zaslouženě do vedení z přímého kopu.
Druhé půli ale překvapivě dominovali Ohnivci, kteří přidali na důrazu i pohybu, plně se projevily Standíkovi kopcovité dávky (Buková, Malá Křivoklátská, Kocovina..) a Braškov se musel spokojit s pečlivou obranou a rychlými brejky. Těm v cestě do sítě několikrát skvěle zabránil Jakub Abrahám. Na druhé straně chyběla městeckým v útočné fázi před brankou přesnost a větší hlad po zakončení. Remízu tak muselo obstarat obranné duo Gejza Včelička - Rudy Čmeláček. Pája Bestajovský zatočil rohový kop přímo do brány, kde vše jistil na zadní tyči Jenda Kořalka Kučera a bezchybnou dorážkou "žihadýlkem" vyslal sebe samého na oslavný výběh ke Třem Borovičkám. Dohrát utkání za něj poté musel v jeho pohozeném dresu pan Kokšál starší.
Sestava Ohnivce (opět skromná): Abrahám - Patera - P. Bestajovský, Langmajer, Kučera - F. Blecha (Bauer), J. Urban, Hadrava, Povolný - M. Bestajovský, Červený.
Branky: Červený, M. Bestajovský, P. Bestajovský/Kučera (jde o dva střelce jedné branky, aby nedošlo k dezinformaci a překvapení u těch, kteří něco podobného ještě nikdy nikde nečetli).
Rozhodčí: Jan Beran.
P.S. návštěva restaurantu Na Zátiší byla plná a máme novou kamarádku, kterou ovšem někteří celý večer považovali za kamaráda.

SK Ohnivec Městečko-SK Pavlíkov 1:1/1:1/

18. února 2007 v 13:12 | Olda Nejedlý ml. |  Články
Po vyrovnaném utkání,kdy se nedostavilo několik nachcanin a staré bardejovky musel opět obout nestárnoucí Jonatán,se obě mužstva rozešla smírně.
Sestava SK Ohnivec/se zárukou-těch pár jmen se dá zapamatovat/:Šnídl J.-Blecha M.,Patera,Langmajer,Bestajovský P.,Blecha F.,Šnídl P.,Hadrava,Povolný,Jonatán,Beneš.
Střídali:NIGDO
Trenér:Jansa Stanimil

SK Ohnivec Městečko - TJ Slabce 5:2 (5:1)

12. února 2007 v 13:44 | jh |  Články
K nedělnímu výkonu Ohniváků snad jen tolik, že to byla opět bída. Až zrak přecházel přítomné fanoušky a divochy.
Branky stříleli (pokud si dobře pamatuju): P. Šnídl 2, F. Blecha, M. Bestajovský, P. Bestajovský.
Sestava: Brhlík - Čáp - Kavka, Stehlík, Žluva - Sluka, Slavík, Skřivánek, Strnad - Jiřička, Sýkora
Hokejově střídali: Datel, Ťuhýk a Červenka.
Trenér: Pták.
Vedoucí mužstva: Kos.

Městečko - Senomaty

10. února 2007 v 9:38 | kocourisko |  Články
Minulý víkend věnovali městečtí fotbalisté tvrdé přípravě v domácích podmínkách, které si ovšem v kvalitě nezadají s proslulými tréninkovými centry. Už od čtvrtka hltali Standíkovy (rozuměj trenérovy) povely lehni, sedni, běž, přeskoč, běž, zvedej se, přidej, nefňukej...už nemůžeš?Tak běž a v sobotu večer končili hodně unavení přátelským posezením v Grandrestaurantu U Špeka. O stravování se vzorně staral tým Miss Ivet, ale ani fanynky, milenky a manželky se nenechaly zahanbit, a tak s doplňováním energie během dne nebyl sebemenší problém.
Tečkou za soustředěním pak byl nedělní zápas na zimním turnaji v Rakovníku. Do cesty se Městečku tentokrát postavil ambiciózní tým okresního přeboru a hlavní rival z postupové sezóny 2005/2006 SK Senomaty. Mladý celek vedený bývalým vynikajícím fotbalistou Zdeňkem Vodrážkou od prvních minut sebevědomě dokazoval, že se účastníka I. B třídy nemíní zaleknout. Senomaty byly pohyblivější a na Městečku se projevovala únava z náročného tréninku. První náznaky šancí však obrana Ohnivců i brankář Abrahám ustáli a trochu překvapivě uhodilo na druhé straně, když se prosadil Petr Šnídl. Od té chvíle byl na hřišti jen jeden tým a Senomatští už nedokázali najít na aktivní hru soupeře protizbraň. Konečný výsledek SK Ohnivec Městečko - SK Senomaty 6:0 (3:0) je sice pro okresní mužstvo poněkud krutý, ale odpovídá tomu, co se na hřišti dělo.
SK Ohnivec Městečko: Abrahám - Patera (Kučera) - Povolný, Langmajer, P. Bestajovský - J.Šnídl, P. Urban, P. Šnídl, Hadrava - F. Blecha, Beneš.
Branky: P. Šnídl 2, Beneš, F. Blecha, J. Šnídl a tu poslední si nepamatuju...až teď, střelec se přihlásil sám, díky Pepo, takže Josef
Šnídl 2.
P.S. neviděl někdo někde moje brýle?Už týden nevidím...

Oprava sestavy

10. února 2007 v 9:34 | Jiri Hadrava mladší |  Články
Přátelé, první článek na tomto blogu, který píšu ve vší vážnosti. Pro ty, kteří bytostně nemohou pochopit, proč byli v sestavě uvedeni Hamouz s Makarským.
V sestavě uvedené k článku na našich stránkách, která nastoupila proti rakovnické Olympii, nefigurovali pánové Hamouz a Makarský, ač jsou tam napsáni. Tolik k opravě. Proč to vyvolalo tolik nevole, pochopit to rozhořčení, je nad mé síly a že se kvůli tomu hádá několik lidí na schůzi? Oba hráči byli uvedeni v zápise o utkání jako náhradíci a Rakovnický deník přetiskl na svých stránkách právě sestavu dle zápisu. Samozřejmě jsem si všimnul, že ani jeden z nich nenastoupil, když jsem článek kopíroval ze stránek www.rakovnickydenik.cz, ale přišlo mi vlastně fajn, že jsou tam oba uvedeni, i když nehráli. Prostě jen proto, že tam byli a dali si tu práci tam vystát na střídačce důlek, na rozdíl od jiných, kteří se na to jednoduše vysrali. Howgh.
Takže se tímto nikomu neomlouvám a stojím si za svým. Kdo by ještě pořád nechápal, vysvětlím ústně a ručně. Zdar a sílu.
Vaše Drevokocurisko