Duben 2007

Teorie posledních minut fotbalového zápasu

26. dubna 2007 v 9:00 | Drevokocurisko
Určeno výhradně pro fotbalisty, ostatní svoloč ať ve čtení nepokračuje. Rád bych zde rozdmýchal debatu o chování hráčů v posledních minutách zápasu. A poté z názorů sestavil "Desatero" a kdyby ne, tak aspoň "Patero". To vše na základě včerejší nepříjemnosti na trenírovce a nešťastné poslední minuty v nedělním duelu. Někteří hráči byli z celé situace tak vyvedeni zmíry, že zmateně pobíhali po hrací ploše, jak bažanti čerstvě vypuštění z bažantnice. Máčala se Šéfem pak museli některé opeřence pochytat bidlem.
Váš Písálek

Život je jen náhoda, ale zápasy Městečka...

23. dubna 2007 v 8:40 | Kocourisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - SK Lidice 2:3 (0:2)
Domácí Městečko nastupovalo k utkání v těžké pozici jako předposlední celek tabulky, prakticky každý zápas na domácí půdě je klíčový v boji o záchranu, ale ani napotřetí Ohnivci nedokázali na vlastním hřišti naplno bodovat. Po velkém boji a důstojném výkonu zejména ve druhém poločase sice sahali po remíze, ale standardní situace v poslední minutě je připravila, byť jen o minimální zisk.
Jako už po několikáté začalo utkání pro Městečko hořce. Zhruba 5. minuta, trestný kop a Abrahám se jen ohlédl po míči, který prosvištěl kolem - 0:1. Hru pak domácí sice opticky ovládali, ale přišla další nepozornost a nejistota obrany a hostující útočník z úhlu tvrdě vypálil pod břevno - 0:2.
Poločasová nálada v kabině byla pod bodem mrazu, ale všichni dobře věděli, že nic není ztraceno a zápas se do ještě otočit. A po přestávce se Městečtí opravdu zvedli, přidali na důrazu a bylo jen otázkou času, kdy se trefí do branky Lidic. To se povedlo až střelci týmu Petru Šnídlovi, když proměnil penaltu za faul na Beneše - 1:2. Tlak domácích sílil, centry létaly do vápna, ale hráči ne a ne protlačit míč do sítě. Vyrovnání se ale nakonec přece jen dočkali, když se prodral podél lajny Petr Šnídl, nacentroval před branku a Bestajovský dorazil míč do sítě. Zdálo se, že utkání spěje k remíze. Pak ovšem rozhodčí vyloučil Hadravu, který vyrazil z ruky míč hostujícímu hráči, který evidentně nechtěl hrát a zdržoval závěrečné minuty. To už běžely poslední okamžiky zápasu. Pár minut hry navíc nakonec nebylo domácím ku prospěchu. Pomezní rozhodčí viděl v souboji dvou hráčů faul domácího, a tak se zahrával přímý kop ze strany hřiště. Míč prolétl vápnem a hosté jej potřetí dostali za Abrahámova záda.
Život je jen náhoda, fotbal hra, ale některé chyby Městeckých už zřejmě náhodné nebudou...tak zas příště.
Městečko: Abrahám - Patera - Hadrava, Zrubec, Povolný (Kučera, Červený) - J. Šnídl, Bestajovský, P. Urban, Langmajer - P. Šnídl, Beneš (F. Blecha).

Z dolíčku na kopec aneb derby

16. dubna 2007 v 12:06 | Kocourisko |  Články
SK Pavlíkov - SK Ohnivec Městečko 0:1 (0:0)
Okresní derby v I. B třídě vždy poutá velkou pozornost a nejinak tomu bylo v neděli v Pavlíkově, kam si za slunečného odpoledne našlo cestu kolem dvou stovek diváků. Vzdálenost mezi Pavlíkovem a Městečkem je minimální, a tak za Ohnivci dorazila početná skupina vyhlášených "rowdies", kteří svým tradičním způsobem hnali hostující tým ke zteči. No, s tou ztečí branky Pavlíkova to nebyla žádná slává. Městečko sice mělo první šanci, když se do brejku řítil Josef Šnídl a z druhé strany společně s ním bratr Petr a Jiří Urban, ale náš Pepík se rozhodl pro samostatné zakončení a nebylo z toho nic. Hostům se poté nedařila kombinace, na velkém hřišti se hráči jakoby hledali a když k tomu přibyly chyby v obraně, bylo před Abrahámem několikrát velmi živo. Zejména Vodrážkova šance byla stoprocentní, ale Abrahám jeho střelu z úhlu vyrazil. Také nad dalším pokusem Vodrážky diváci hlasitě vydechli - jedni zklamáním, druzí úlevou - jeho trestný kop se otřel o břevno.
Ani druhý poločas nebyl, co se týká fotbalové kvality, vydatnější. Mužstva se utápěla v nepřesnostech a jen těžko hledala cestu k soupeřově brance. Pěkný fotbalový moment připravil divákům Jiří Urban, když křížnou střelou pořádně protáhl brankáře Pohnána. Také domácí si vypracovali šanci, ale míči se do dráhy letu postavila tyč. Na gól se tak čekalo až do 79. minuty, kdy prošel z pravé strany podél vápna přes čtyři obránce Petr Šnídl, aby pak nechytatelně levačkou zamířil k tyči - 0:1. Pavlíkovským pak nezbylo než vrhnout všechny síly do útoku, ale hra se kouskovala, utkání začalo být nervózní a rozhodčí Gaži tahal z vrecúška jednu kartu za druhou. Ze závěrečného tlaku si domácí vytvořili dvě šance. Nejdříve Vodrážka z trestného kopu opět trefil břevno a pak se před brankou Městečka strhla nevídaná hlavičkovaná, která musela rozpumpovat srdeční činnost i leckteré ženštiny, fotbalovou můzou nepolíbené. Nicméně trocha štěstí nikdy neuškodí, což Městečko tentokrát pocítilo. Oba tábory se po závěrečném hvizdu sudího rozešly v klidu a míru (nebylo to jak ve Slavnostech sněženek, kdy se obě myslivecká sdružení bez dozoru policisty do sebe hned pustili).
Sestava: Abrahám - Patera (F. Blecha/Beneš) - Povolný, Zrubec, Hadrava - J. Šnídl, J. Urban (Červený), P. Urban, Langmajer - M. Bestajovský, P. Šnídl.

Velikonoční omluva

10. dubna 2007 v 15:22 | jh |  Články
Vážení sportovní přátelé, redakce se omlouvá, ale vzhledem k přetrvávající povelikonoční únavě se ještě několik hodin článku na téma Městečko-Beroun, nedočkáte. Jen pro osvěžení paměti, skončilo to 2:2.
Hola, hola, přátelé, baráčníci, hasiči, čtyřkolkáři, rybáři, vinaři, lesníci, uzenkáři, asfaltéři a další, redakční mančaft se trochu zmátořil, a tak se opět vydává na tenký led městeckého blogu.
SK Ohnivec Městečko - ČL Beroun 2:2 (1:2)
No, zápas to byl živý ažaž, pískala mladá dáma, která toho v závěru měla také ažaž, ale to vlastně není podstatné. Domácí znovu nedokázali udržet čisté konto a inkasovali příliš lacino dvě branky. Ohnivci sice reagovali poměrně rychle a mohli brzy vyrovnat, ale Pepek Šnídl nedal penaltu, což musel napravit po zákroku na Urbise bratr, a nejlepší sportovec okresu pro rok 2006 Petr Šnídl - 1:2. Další branky se do poločasu už hlučné domácí publikum nedočkalo.
Hlad Městečka po vyrovnání se ve druhé půli stupňoval, ale góly ne a ne přijít, čemuž několikrát napomohl výborný brankář Berouna Hosnédl. Trefil se až z dorážky Petr Beneš. Další střely Besta i Urbise létaly kolem, ale gólem neskončily. Nutno ocenit pevnou a houževnatou obranu soupeře a podotknout, že také hosté měli dvě jasné šance, které ale výborně zlikvidoval Jakub Abrahám.
Bod není zrovna ideální zisk, ale lepší než nic.
Sestava Městečka: Abrahám - Patera - Povolný, Zrubec (Beneš), Kučera (J. Urban) - J. Šnídl, P. Urban, Hadrava, Langmajer - M. Bestajovský, P. Šnídl.