Červen 2007

V úterý 3.7. odjíždíme do Tater

29. června 2007 v 11:19 | Drážní expert |  Články
SK Ohnivec Městečko idě do sveta. Kto nechodil behem roka poctivo na kursy Slovenčiny a skrýval sa pred prísnou paní profesorkou v reštaurácii U Slaniny, něch dialej nečíta, pretože buďe mať problémy s pochopením textu. Ale vráťme sa k cestě pod Tatranske vrcholy.

Akce Tatry vrcholí

20. června 2007 v 9:11 | Drevokocurisko |  Expedice Tatry
Hololezci, hololezkyně, hololezčata,
termín odjezdu na legendární výpravu se přiblížil sedmimílovými kroky a je nejvyšší čas dát do kupy vše potřebné. Nejdůležitější je počet účastníků, protože po víkendu půjdu koupit lístek na vlak a kdo nepotvrdí včas, bude si lupen zařizovat sám a bude sedět s nějakejma Homolkáčema v kupé, nebo s partou košických kopáčov, vracajúcich sa zo šichty v Prahe.
Vaše Drevokocurisko

Poslední match and dokopná

18. června 2007 v 11:19 | Drevokocurisko |  Články
FK Chmel Mutějovice - SK Ohnivec Městečko 2:0 (1:0)
Zápas trpěl chronickými příznaky konce soutěže, pro obě mužstva byla záchrana v I. B třídě to nejpodstatnější a v sobotu odpoledne už chyběla motivace. Pokazil jej též pan rozhodčí, který byl nadevší pochybnost ve stavu, slušně diplomaticky řečeno, společensky i sportovně unaveném. Kucí to na obou stranách šolíchali vyrovnaně, ale domácí se přece jen dostali do více šancí, ač byli zejména ve druhé půli pod stálým tlakem. První gól vstřelil po chybě v souhře obrany do prázdné brány Sajner a vítězství Mutějovic pečetil v závěru z přímého kopu Linhart.
Městečko: Abrahám - Langmajer - Patera, Zrubec (Beneš), Kučera - Červený, J. Urban, Hadrava, P. Urban - M. Bestajovský, Blecha.
No a potom už vypukla dokopná - velká, barevná, šťastná, přátelská, veselá, chutná, voňavá, netradiční, bigbítová, hlučná, velkolepá....a zbytek už nechám na vás, milé děti. Jakpak vám se líbila?
P.S. fotografie z dokopné se objeví na stránkách do několika dní. Tímto vám děkuji za čtenářskou přízeň během tohoto ročníku a do další sezony se snad polepším. Georg von Hohenlohe

Zavlažování zavlažuje, trysky stříkají, Městečko se raduje

15. června 2007 v 10:52 | Drevokocurisko |  Články
Již žádné žluté skvrny od slunce na trávníku, již žádná dřina s těžkými hadicemi (váhově na úrovni čtyřleté anakondy), již nikdy suchý trávník před utkáním....
Včera, 14.června 2007, ve 20:20 středoevropského času začala stříkat voda z první trysky a bylo uvedeno v život automatické zavlažování hřiště v Městečku. Báječná podívaná, doporučuji všem. Pět piv, šest zelenejch, pár lahví champagne, jeden joint a vyrovná se to i pohledům na Cote´d Azur.
Poděkování patří obci Městečko a firmě OHL ŽS Brno, kteří se finančně podíleli na výstavbě zavlažování i všem ostatním, kteří měli s touto akcí co do činění, třeba při kopání studny a také těm, kteří se dosud o zavlažování starali.

Záchrana, úleva, triumf

11. června 2007 v 9:39 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Sparta Lužná 6:3 (3:0)
Jsem příliš unavený na to, abych barvitě vylíčil celý průběh derby. Bylo toho moc. Někdo plakal dojetím, někdo řval bolestí, někdo z pouhé radosti a štěstí...Tu nešlo kurňa o koruny, ale o tři body jistoty, které Městečko zaslouženě získalo a před posledním mačem v Mutějovicích už si zajistilo setrvání v I.B třídě i pro příští sezónu. Jen bude dobře opět vyzdvihnout skvělou atmosféru, která v Městečku panovala. Lidí bylo tolik, že tribunky přetékaly jak těsto z pověstného hrnečku, byly zkoleny čtyři sudy zrzounů....V údolí Rychlých šípů to prostě vřelo. A přijeli dokonce bluesový kluci z delty Mississippi.
O branky se podělili Urbaníci (2xP, 1xJ), Šnitlík 2xP, Blecha. Za Lužnou byl 3x úspěšný Lukeš.
Sestava: Abrahám - Langmajer - Povolný, Zrubec (Patera), Červený - J. Šnídl, J. Urban, Hadrava, P. Urban - Blecha (Beneš), P. Šnídl.
P.S. vďaka všetkým, ktorý nám drželi palce. Bylo to znát. Za ušetřené penízky frčíme za čtrnáct dní do Tater. Egyptské slunce je v tomto období příliš horké.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
SK Lhota - SK Ohnivec Městečko 4:1 (4:0)
Přiznání je polehčující okolnost, proto doznávám, že výkon Ohniváků ve středeční dohrávce nebyl nikterak ohnivý, ba naopak chladný, plíživý, žíznivý, až ve druhé půli se hra trošinku zvedla, ale další přiznání je na místě. Soupeř byl sportovně lepší. Dojem si pokazili kucí lehotský v závěru, kdy plakali kvůli svým nožičkám po několika ostřejších zákrocích a používali přitom řadu sprostých výrazů...Harlekýni, bebíčka jsou to.
Zostava: Abrahám - Langmajer - Kučera, Zrubec (40.min. Patera), Červený - P. Urban, Hadrava, J. Urban, J. Šnídl - P. Šnídl, Beneš.

Žádný článek

4. června 2007 v 15:40 | Drevokocurisko |  Články
...tak tento týden mám, milí přátelé, kamarádi, co se týče průběhu i výsledku zápasu, úplný vokno, spíš střechu. Pokud bude zájem, předám agendu kolem blogu někomu mladému, svěžímu, abstinentovi s dobrou pamětí. Takové nezodpovědnosti se už nesmí opakovat. Ach, ty acetonové barvičky, jak svěže voní...děvčata mě zastavují v práci na chodbách a ptají se na značku parfému.
P.S. PRO VÁŽNÉ: Střecha natřena, studna vykopána, situace v tabulce se vyvíjí příznivě a odložený zápas hrajeme ve středu od 17.30 ve Lhotě (na Kladensku, to jen pro geografické neznabohy).