Červenec 2007

I. B třída podzim 2007

30. července 2007 v 15:20 | Losovací aktiv
1. kolo 19.08.2007
LidiceBeroun B18.08. 17:00SO
MutějoviceK.Kralupy18.08. 17:00SO
BraškovVraný19.08. 17:00NE
LužnáK. Dvůr B18.08. 17:00SO
SenomatyKněževes19.08. 17:00NE
KolečMěstečko18.08. 10:15SO
TuchoměřicePavlíkov19.08. 17:00NE

Horké letní novinky

27. července 2007 v 16:20 | Petr Bezmoč |  Články
Vodkaď to vezmem, události, které hýbou létem roku 2007 a plížící se novou sezónou?
No začneme radostnou událostí. Zrubi(y je pro čtenáře - tvrďáky) mu se narodil další potomek. Zprvu se našemu číslu 5 zdálo, že je to chlapec a zvolal: Fiat Josef (budiž Josef), jenže se vzápětí ukázalo, že se narodila krásná holčička, a tak už jméno zůstalo. Je to Josefínka. Blahopřejeme mamince i taťkovi a všem přejeme hodně zdraví a radosti do života.
Nejprv jsem chtěl událostí číslo 2 označit úplně jinou událost než kterou jsem nakonec vybral, ale jelikož se události daly rychle do pohybu, nezbývá mi než původně plánovanou událost odložit a zabývat se tou událostí, která se událostí stala teprve před několika dny. Hlavní role: Jan Štěpnička, Jan Kučera zvaný Bezbolestný, Jiří Patera řečený Čáp, Zdeněk Melč vulgo Mafián. Divné mi přišlo už to, že dva z nejpoctivějších hráčů týmu chyběli ve středu na tréninku. Jan Kučera zvaný Bezbolestný byl uvolněn k přátelskému utkání Roztok proti Horní Dolní v Pustovětech a Jiřímu Paterovi alias Čápovi hoří termíny. To člověk žasne. Ale mně začalo svítat, konečně. Na Kučeru jsme se doběhli podívat do Pumelova a kdyby nebylo našeho skandování, snad by se na plac ani nepodíval. Ale je mu je všechno jedno. Ten patří k Roztokům asi jako Berounka, Permon, firma Tolman, Oscar Nedbal a Údolí hříchu dohromady. Ovšem roztockému klubovému managementu není svaté nic, a tak si po utkání klidně zastavili před hospodou u Svaté Ivety na oranžovém oři a vyžádali si Jirku Pateru, taktéž známého jako malej Pedro. A před našimi zraky ho lámali, aby šel vyztužit (jako nějaký tuk?fuj) pro podzim zadní řady Roztok. Kluci, máte přece rádi pivo, ne? A je to tady. Kučera s Paterou míří do TJ Roztoky. Chce tohle snad někdo komentovat?
Numer drei bych přiřadil návratu Miroslava Kebrleho k týmu. Kdo jste ho znali, vzpomeňte se mnou a nesmějte se. A na lavici prý rozhodně vysedávat nebude.
No a další události už jsou jen slabým ovárkem. Městečko dokonce párkrát trénovalo, hrálo turnaj v Pustovětech, kde skončilo druhé, ale v pití píva z žalu dopadlo první, teda odpadlo první. Zítra v sobotu 28. júla je pouťová zábava na ihrisku. V neděli 29. júla se od 17 hodin střetne na domácím hřišti s SK Tlustice. Týden nato hraje v Kročehlavech a 18. augusta už začíná soutěž. Pro ty, kteří toho pamatují málo připomínám, že se Městečko zachránilo v I.B třídě a v této soutěži pokračuje.
V sobotu 18.8. od 10:15 se hraje v Kolči (Čápe pozor, je to ta první odbočka), první domácí utkání sehrají Městečtí samozřejmě doma v Městečku, teď sem zapomněl kdy, jo, díky mami, 25.8. od 17:00 proti výběru Tuchoměřicka a Egyptska.
Tak asi zatím vše, přátelé žehu.

Expedice Tatry 2007 konečně doma

9. července 2007 v 10:29 | Rudi Voglik |  Expedice Tatry
Zdravím všechny příznivce městeckého čutálu a horolezení.
Konečně doma!
Výprava třinácti dobrodruhů se vrátila z tatranské expedice v pořádku v neděli v 9:00 vláčkem berouňáčkem do Městečka. Co všechno se událo během cesty i samotných výstupů po Tatranských vršcích se snad ani nedá vyprávět, ale to by nebyly Rychlé šípy, aby si se vším neporadily a neobrátily v jedinečné zážitky. Jen by se Jaroušek Foglar zřejmě červenal.