Srpen 2007

Městečko - Tuchoměřice 0:3 (0:1)

27. srpna 2007 v 8:55 | Drevokocurisko |  Články
Po prohraném zápasu,
píše se mi těžce,
ale nebylo to devadesát minut k trapasu,
v souboji dámy a pěšce.
Článek k sobotnímu utkání s Tuchoměřicemi jsem tentokrát pojal skromně na poetické vlnce, aspoň se zmírní a uklidní emoce, které celých devadesát minut poctivě pracovaly jak na hřišti, tak mezi přihlížejícími.
Musíme tentokrát sportovně uznat, že soupeř byl lepší. Ač se kádr "Egypťanů" oproti minulé sezoně úplně změnil, na kvalitě neztratil. Rozhodujícím momentem zápasu bylo odstoupení nejlepšího střelce domácích Petra Šnídla, kterého vyřadilo ze hry několik nešetrných zákroků ze strany obránců Tuchoměřic. Poté už Městečtí neměli tu pravou útočnou sílu, aby překonali pozornou obranu hostujícího celku. A pak nám chyběl Standík, který si šplhal po štítech hor a bigbít před zápasem, neb nějakej čuvák odstřihnul dráty vedoucí k reprákům. To člověk žasne....
Sestava Městečka: Abrahám - Langmajer - Kučera (M. Bestajovský), Povolný, Červený - J. Šnídl, Hadrava, J. Urban, P. Urban - Blecha (Touš), P. Šnídl (Patera).

Městečko vede I.B třídu!?

19. srpna 2007 v 21:33 | Utahané Drevokocurisko |  Články
Slavoj Koleč - SK Ohnivec Městečko 2:4 (1:1)
A je to tady. Mlýnice fotbalového podzimu se roztočila ruchem na stadiónech a stadióncích, fauly, karty, góly, jabka, kapři, nadávky, to všechno opět padá a je slizké jako obvykle, nedočkavé klobásky už se opět sluní na zánovních opékačích, prostě je na světě zas všechno tak, jak má být.
Historický okamžik ovšem nastal v sobotu kolem poledního. Městečko s Kolčí odehrálo totiž zápas jako první ve skupině, a tak se po vítězství mohlo dočasně radovat ze slavného vedení v celé soutěži. Ano, uznávám, naše nadšení zavání dětinským radováním, ale proč ne, přátelé, proč ne, dyť my to nebudeme hrát věčně. A pro obec s pár čísly popisnými je už sama účast v krajské soutěži velkou věcí. Před fotbalem uspěli v kraji jen městečtí hasiči vedení předsedou Slepičkou a ženy z červeného kříže vedené...že by také slepičkou? (omlouvám se všem, to jen vyplynulo ze skladby slov)
Dost kecání a sentimentu, zpět na platz. Skalpel mám po sobotním podvečeru dost otupělý, tak až na kost mači nepudem, ale základy si povíme. Ohniváci čutali do balónu úvodních dvacet minutek hodně slušně, vytvořili si šance a z jedné z nich Petr Urban skóroval, když vrátil hlavou odražený míč do branky. Jenže pak se začala převaha vytrácet kamsi k nedalekému Brandýsku, chvílemi až na Kladno a vyrovnání muselo přijít. Domácí se branky na 1:1 do poločasu zaslouženě dočkali. Koleč pokračovala i po pauze s větší chutí a nasazením, kterému Městečko odolávalo..Teda moc ne, ale gól naštěstí nedostalo. Zápas rozštíply dvě standardní situace a nejlepší střelec týmu Petr Šnídl. Nejdříve byl faulován v pokutovém území, což skončilo penaltou, kterou Péťa jako dal - 1:2 a trefa z trestňáku o pár minut později zpečetila, kam se budou zbývající minuty utkání ubírat - 1:3. A když koučovi došlo, že v útoku musí hrát Kučera s Paterou, a vypustil je na trávník, i Motýlovi spadl z křídel pel napětí, zda vyhrajem. Čtvrtý gól vstřelil po nedorozumění domácí obrany do prázdné branky Blecha. Koleč pak už jen snížila z penalty na 2:4.
Sestava Městečka: Abrahám - Langmajer - Povolný (Kučera), Hadrava, Červený - J. Šnídl, J. Urban, M. Bestajovský (P. Bestajovský), P. Urban - Blecha (Patera), P. Šnídl.
Nezbývá než se protěšit týdnem na sobotní domácí premiéru proti Tuchoměřicím. Klauni, tygři i trpaslíci vás zvou na představení. Začínáme v 17 hodin.

Kopačky Jana B. Kučery

12. srpna 2007 v 22:56 | Rozzurené Drevokocurisko |  Články
Zcela jistě nepřeháním, nezbláznil jsem se, ani vy nemáte halucinace, ale téma nových kopaček Jana Bezbolestného Kučery je natolik závažné, že stojí za příspěvek na blog. Právě jsem se vrátil z Grandu a doslechl se o této záležitosti. Jak si může někdo, kdo v životě viděl fotbal jen na TV obrazovce při noční službě v metru a hrál tento ušlechtilý čistý sport jen s kolegama z autobusových garáží Kačerov a sportovní noviny četl asi tolikrát jako kucí vopálený živící se rybolovem na horním toku Nilu, jak si tenhle člověk vůbec dovolí koupit si kopačky s podpisem hvězdy jihoamerické reprezentace, potažmo katalánského velkoklubu? Jako herec by se snad živit mohl, ale tohle......?
Už jste o nich slyšeli, už jste je viděli?Proboha, kdo mu to dal? Kdo mu je koupil?A já se ptám: kdo mu je prodal? Zde musí padnout exemplární tresty.

Příprava: Kročehlavy - Městečko 3:2 (0:1)

7. srpna 2007 v 9:57 | Drevokocurisko |  Články
Sobotní příprava na blížící se boje I. B třídy v Kladně Kročehlavech proběhla opět ve skromné sestavě. Pláže a děvčata lákají přeci jen víc než jedenáct upocených chasníků na druhé straně kluziště. Zanechme stesků a vzlyků, utkání proti účastníkovi okresního přeboru bylo vcelku vyrovnané, ale Ohnivci ve druhé půli značně polevili, a tak se nebylo čemu divit, když jim domácí šoupli tři kousky. Aspoň se kucí městecký proběhli, což se projevilo na žízni v průběhu večera. Branky: Blecha, Hadrava.
Sestavička: Abrahám - Patera - Hamouz, Povolný, Kebrle - J. Snídl, Hadrava, Langmajer, P. Bestajovský - Blecha, P. Šnídl.Střídal: Jindřich Jirásek.

Přátelsky: Městečko - Tatran Rakovník 3:1

2. srpna 2007 v 8:46 | Drevokocurisko |  Články
Člověk někdy žasne. Ve středu kolem půl šesté odpoledne to před hostincem v Pustovětech vypadalo, že si sem přijel Tatran zatrénovat s dvěmi jedenáctkami a ne, že jej čeká příprava proti Městečku. Pro Rakovnické už byl zápas generálkou na víkendový mistrovský zápas I.A třídy, proto už bylo mužstvo prakticky kompletní. Městecký kouč Standa Jansa naopak nemohl počítat s některými oporami, a tak nakonec musely nastoupit léty prověřené zálohy, aby bylo utkání s kým čím hrát.
Packu na srdce, i optimisté čekali spíš výsledek blížící se dvouciferné ostudě. Jenže Městečko se proti Tatranu nepouštělo do bezhlavých akcí, pozorně bránilo a v útoku dvojice Kučera - Blecha dokázala podržet míč a sem tam i nebezpečně zaútočit. Tatran se nedokázal stereotypní hrou prosadit, vesměs mladý tým sice běhal zkoušel kombinace, ale akce nedokázal dotáhnout k vážnějšímu ohorožení městecké branky.
No, nebudu se pouštět do větších, šírších a hlubších rozborů, byl to konec konců jen přátelák, ale Městečko si nakonec poctivou hrou zaslouženě připsalo další výhru v přípravných zápasech. Tatran se sice ujal vedení z penalty, pak už stříleli jen Městečtí. Pepíček Šnídl levačkou pěkně pošolíchal balón k tyči, pak se legendárně trefil Vašík Zikmund hlavou po rohu Besta a třetí gól dotlačil do branky s přispěním rakovnické obrany Filip Blecha.
Sestava Ohnivců: brankáři zapůjčeni Tatranem - Langmajer - Kebrle, Povolný, Touš (V.Zikmund) - J. Šnídl, M. Bestajovský, Hadrava, P. Bestajovský - Kučera, Blecha.
P.S. v neděli Městečko rozstřílelo na svém hřišti účastníka berounského okresního přeboru Tlustice 7:1. V sobotu 4.8. jede Městečko k přípravnému utkání do Kročehlav.