Duben 2008

FK Kněževes - SK Ohnivec Městečko 2:1 (1:1)

28. dubna 2008 v 9:06 | Drevokocurisko |  Články
Hlásí se Drevokocurisko. Kvůli výpadku computeru nemohl proběhnout souhrn zápasu v neděli, takže zatím jen stručně. Utkání vcelku vyrovnané, prý i pěkné na pohled, rozhodčí slabota. Branky: Komžík, Šubin - P.Urban.
Městečko: Kopernický - Langmajer - Povolný, Hadrava, Kučera - J. Šnídl, P.Urban, J. Urban, Červený - P.Šnídl, Blecha.

Legendární Čáp v tisku

24. dubna 2008 v 22:26 | Neznámý hrdina |  Články
Poté co se v okresním tisku objevili ve sportovní rubrice Miniprofil - elita okresu už téměř všichni, žížalou dešťovkou počínaje a Martinem Ruprechtem konče, došlo 22.4.2008 i na legendu městecké kopané Čápa. S laskavým svolením redaktora Dotěla jsme přetiskli zmíněný sloupek, bo čtenáři jsou lační a mnozí jsou i z jiných vesnic, měst, dokonce i kontinentů, kam se týdeník Raport ještě neprosadil, proto mají tu jedinečnou možnost spatřit tento unikát až nyní a zde.

SK Ohnivec Městečko - SK Union Beloun B 4:1(2:0)

20. dubna 2008 v 9:53 | Drevokocurisko |  Články
Jsem unavený, v hlavě se mi spíš než souvislosti zápasové honí zelená s pivem, tak jen stroze. Neny, ty kůvo, kdes byl, že se nepřijedeš ani podívat na starý kamarády.
Beroun se představil jako svižné mladé mužstvo, ale o záchranu bude muset bojovat jinak. Sice se v prvním poločase z několika brejků dostali jeho hráči až před domácího brankáře Kopernického, ten ale tyhle situace má pod kontrolou. No dyť, od toho tam je. Ohniváci si prosazovali proti zhuštěné obraně těžko, ale přece jen si poradili a Jirka Urban otevřel brankový účet zápasu chytrou střelou k tyči po přistrčení od Besta. Starej lišák Best měl vůbec docela den a podílel se na třech gólech. Netrvalo dlouho a po přetlačované na brankové čáře se odrazil míč k Petru Šnídlovi a ten nechytatelně poslal míč přes hradbu hráčů do tyče a do sítě - 2:0.
Druhá půle pak měla poměrně rychlé rozuzlení. Beroun se ještě snažil chytit naděje, v podobě kontaktního gólu, avšak jen do té chvíle než šel míč po ose Patera - J.Urban - Best k Filipu Blechovi, který Bestův prudký nízký centr usměrnil za záda gólmana - 3:0. No a Bestova lahůdka v podobě čtvrtého gólu, když šel sám ze strany na brankáře a prudkou střelou pod břevno definitivně zlomila Berounské. Hosté jen korigovali po zmatcích před Kopernickým a důrazu v malém vápně - 4:1.
Pochvalu si zaslouží všichni. Po dlouhé době nastoupil Čáp na stoperu a i s 4 pivama a 4 zelenejma (tohle Standíku nečti) v krvi odehrál hodně solidní zápas, o Bestovi jsem už mluvil a tradiční dříče chválit nebudu, aby se snažili i příště ještě víc. Jen zas ty rozprávky během zápasu bysme mohli trošku omezit. A Kučera je bebíčko! Jo a nastoupil Keby s velkým břichem a dokonce vystřelil (jak na pouti ze vzduchovky). No a posezení na hřišti při krbíku? To byla poezie. Šárka se o nás starala jak o vlastní, těch dobrot, Zděnek říkal chlastejte blbcí a starej Pedro vytrvale natáčel půllitry.
Sestava: Kopernický - Patera - Povolný, Hadrava, Kučera (Červený) - J. Šnídl, P. Šnídl, J. Urban, P. Urban - Bestajovský, Blecha (Kebrle).

SK Ohnivec Městečko - SK Pavlíkov 0:0

13. dubna 2008 v 12:52 | Drevokocurisko |  Články
Čo tak písať o zápase, který skončil 0:0? Nebyl nezajímavý, ale když nedáme gól, je to prostě, jak říká ujo Mafián, o ničom!
Sestava: Kopernický - Langmajer - Povolný, Hadrava, Kučera - J.Šnídl, J. Urban, P. Šnídl, P. Urban - Blecha, Červený (Doležal).
Rozhodčí: Štefan.
Výsledky, pokud si dobře pamatuju: Kněževes - Tuchoměřice 4:3, Vraný - Senomaty 0:0, Kralupy - Lužná 2:2, Lidice - Braškov 2:1.

Tuchoměřice - Ohnivouši Městečko 1:1 (1:0)

7. dubna 2008 v 8:45 | Dr.Kocurisko |  Články
Dobré jitro, přátelé rybích kostí, fotbalu a jitrocele, jelikož jel včera autobusák mladej Pedro ze zápasu úděsně pomalu, dostal jsem se domů k technice nutné k psaní článků až pozdě večer a už šel raději spinkat, proto zpravodajství ze zápasu k počtení teprve nyní.
Tuchoměřice jsme v dosavadním průběhu našeho působení v I. B třídě ještě neporazili, nezískali proti nim ani bod a skóre 1:16 je téměř nezveřejnitelné. A jelikož naše úvodní vystoupení minulý týden nebylo zrovna k pochvale, panovalo před zápasem napětí a mírné obavy. Ale jak už jsem psal někdy v minulém týdnu, sestava měla být kompletní a naším cílem bylo bodovat.
Velké rozbory tu činit nebudu, to nechám Standíkovi, ale je fakt, že jsme byli až na pár okamžiků po celý zápas lepším týmem a domácí asi budou rádi za remízu, což jsme my teda taky, ač nebylo daleko k třem bodíkům. Ovšem nebuďme neskromní. V prvním poločase bylo štěstí, že si rozhodčí Anýž rozmyslel svůj původní záměr odpískanou penaltu, kterou na popud pomezního sudího odvolal, tedy přehodnotil na faul útočícího hráče. Pak se domácí ujali vedení z trestného kopu, ale od tohoto okamžiku už Městečko na hřišti panovalo. Střely pánů Šnídlíků a Urbanů i od Červených lítaly kolem branky Tuchoměřic, ale nic tam nespadlo. Vyrovnání zařídil až ve druhém poločase Martin Bestajovský hlavou po rohu našeho Pepíka. Další šance byly, jenže na těžkém rozmáčeném terénu byl v zakončení míč hodně neposedný, a tak po 90. minutách vše skončilo remízou. Myslím, že tentokrát nás musí David z Tucho pochválit. Zápas to byl solidní, k čemuž přispěl i velmi kvalitní výkon rozhodčího Anýže.
Sestava: Kopernický - Langmajer - Povolný, Hadrava (Kučera), Červený - J. Šnídl, J. Urban, P. Šnídl, P. Urban - M. Bestajovský, Blecha (Doležal).