Srpen 2008

Ohnivec Městečko - Sokol Braškov 1:6 (1:3)

31. srpna 2008 v 12:11 | Laco Kulanga - ten hezčí |  Články
Nikomu se nechce do psaní, co? Nebudem dělat, že jsme všichni odjeli z dosahu internetu a proto nemůžeme publikovat, ani kocovina není tak silná, aby se nedalo vykouzlit pár milých slůvek ke včerejšímu zápasu.
Prohra je to bolavá. Soupeř byl sice hodně dobrej, ale kdybysme o chlup líp bránili a měli o chllllpik víc štěstí při třech nastřelenejch tyčích, mohl výsledek být daleko přijatelnější. Jenž realita byla jiná a tak je výsledek takhle hrůzostrašnej. Největší šanci se zápasem něco udělat jsme měli za stavu 1:2, kdy jsme sice ovládli hru, ale vyrovnávací gól nedali, naproti timu Tichý dal ve 45.minutě svojí třetí branku. Tenhle moment hodně ovlivnil další průběh utkání, kdy si hosté hlídali náskok a z rychlých brejků bez lítosti trestali. Jedinej gól dal náš Pepík.
Zostava: Kopernický - Langmajer - Povolný (Červený), Hadrava, Hégr (Patera) - J. Šnídl, J. Urban, P. Šnídl, P. Urban - M. Bestajovský, Beneš (Kebrle).
Už se prej ozval nějakej farmář z Kalubic, že by koupil ten náš travnatej chrám i s Máčalou. Sekačku nechce, tu bude mít bio. Sítě si vezme Čáp na ryby. Kabiny předěláme na jednu velikou saunu, nakoupíme froté župánky a budeme provozovat tohle horké potěšení od rána do večera. A ještě je tu spousta dalších zájmových kroužků - hasiči, baráčníci, červený kříž, KČT, PŠT, LDN, OSN, ODS...to jen kdyby nám fotbal dlouhodobě nešel.

V Pavlíkově ohnivecká louče zhasla

25. srpna 2008 v 22:08 | Drevokocurisko |  Články
Není to tak, že bych nechtěl psát o našich neúspěších a naopak se rozepisoval o úspěších, i když to tak možná vypadá, jenže ono jaksi chybí téma. Není o čem psát, když se člověk zúčastní takového mače jako byl ten pavlíkovský. Nechyběly mu zajímavé momenty, ale v celkovém pohledu se na hřišti nedělo nic bez čeho by se naše pamět neobešla. Navíc zápas vidělo asi 30 párů očí, a pokaždé jinak, takže hodnocení, rozbor a následná diskuse byly značně nepřehledné a mnohovrstevné (asi jako listové těsto ve štrůdlu).
SK Pavlíkov - SK Ohnivec Městečko 2:1 (0:0)
Že byl první poločas bez gólů je jasné. Nejblíže k nim byl Peták na straně Pavlíkova, který trefil tyč a za Městečko se mohl stát hrdinou Peťa Šnídl, jenže míč po Bestově centru neusměrnil do branky.
Za to druhá půle ještě ani nezačala a už se po standardce ze strany hřiště a hlavičce Jirky Chládka Pavlíkov radoval z vedení 1:0. To jsme sice ještě dokázali dotáhnout, když po průniku našeho Pepíka dorazil míč do sítě Best, jenže na další lacinou branku z hlavy Davida Fraňka už se odpovědět nepodařilo. Navíc byl vyloučen ve svém prvním zápase za Městečko Tomáš Hégr a po něm i Jenda Bezbolestnejch, kterýmu sem hráče tak dobře připravil, že mu nezbylo nic jinýho než kluka pavlíkovskýho sejmout.
Sestava: Kopernický - Patera (Kučera) - Červený (Beneš), Langmajer, Hégr - J. Šnídl, Hadrava, J. Urban, P. Urban - P. Šnídl, M. Bestajovský.
V Pavlíkově se nám obvykle moc nedaří, takže nic novýho pod srpnovym nebem...ale...Poslední dobou mám pocit, že se vytrácí kolektivní duch (ne duch kolektivizace) z naší hry. Ego si můžem honit jinde, nebo dát pár gólů a pak si dělat co chceme. Prostě trocha klidu a obětování se pro zájem mužstva. A platí to pro všechny, stejně jako kulhavé nasazení. Že by fyzička? Též pro naší lavičku, která by měla méně lpět na banalitách a soustředit se na okamžiky, které mohou být pro zápas důležité a pomůžou dění na hřišti. Toť vše, poslední podobnou kritiku četli před 99 lety starej Šmaus a Milka z Pavlače, tak jsem vás snad nerozhodil. Myslím si, že v sobotu to bude úplně o něčem jiném, i když hrajeme proti jednomu z nejlepších celků soutěže, ideální motivace napravit Pavlíkov. Tak se dejte dohromady, draci.

Střípky z hor

20. srpna 2008 v 22:41 | Jakob Aljažev |  Články
Nebudu toho mnoho psát, snad obě fotky hovoří za vše. Šplháme na vrchol a pak už pohoda na Triglavu.

Překvapivý výsledek v Žebráku

17. srpna 2008 v 10:51 | David Copperfield a redaktor Bublina |  Články
Sp. TOS Žebrák-SK Ohnivec Městečko 1:4 /1:0/
V posledním přátelském zápase před ostrým startem v Pavlíkově měl zastupující hlavní coach Pája Best velké problémy se sestavou.Nemálo postaviček/hlavně těch věkově zkušenějších/ vyrazilo ještě narychlo zregenerovat a doplnit tekutiny k móóři,další kusy jely zdolávat horské krpály a někdo se vydal za odpočinkem do roboty.Výsledkem bylo,že museli být do zbraně povoláni i hráči,kteří za SKO ještě nebo už nenastupují.
První minuty také přinesly velkou převahu domácích,kteří byli hnáni početným publikem.Několik těžkých zákroků si připsal brankář Hrbek,který zaskočil za nemocného Kopra.Ve 24.minutě však kapituloval po velkém závaru ve vápně,kdy ho prostřelil zblízka domácí záložník Metelka.Zbytek poločasu se již dohrával poměrně v poklidu,bez větších vzruchů.Za zmínku stojí pouze ŽK pro Jana Kučeru za řečnění.
O přestávce provedl trenér Best několik změn:již zmiňovaného Kučeru přesunul na pozici středního záložníka,na hrot nasadil M.Ruprechta a naordinoval presink.Toto v kombinaci se zvýšeným pohybem podpořeným dobrou fyzickou připraveností začalo dělat domácím velké problémy.Městečtí si vytvářeli šanci za šancí,třikrát nebyl úspěšný v samostatném úniku čerstvý M.Ruprecht,J.Šnídl přehlavičkoval po rohu z jednoho metru branku a obrovskou šanci nevyužil ani p.Jonatán.
Aź konečně přišla /dle Motýlových zapisků/ 69.minuta:na pravé straně se uvolnil Honza Povolný a ostrým centrem našel J.Červeného ,pro kterého nebyl velký problém prostřelit gólmana Malého.Přitom Jarin nastoupil s velkým sebeobětováním,protože ho trápila silná chřipka,bolavý žlučník a natažené vazy v koleni a lokti.Hned po rozehrání napadal stopera Žebráku M.Ruprecht,dokázal mu míč vypíchnout a po kličce brankáři ostrou střelou od tyče rozvlnil síť podruhé.Na oslavu vstřelené branky za SKO po přesně 7 letech předvedl efektní přemet.
Tato chyba jako by domácí úplně rozložila a nechali si dát ještě dvě branky.V 81.minutě dorážel střelu P. Beneše do sítě Stibůrek ml.,čímž dal tatínkovi důvod k zamyšlení ,co padne na zápisném.Největší lahůdka ovšem přišla o pět minut později,kdy po narážečce se Zrubcem z dobrých 25 metrů napálil míč levačkou z voleje Jánko Kučerojc a vymetl veškerou verbež z vinglu.Domácí poté již zcela konsternováni neproměnili ani rozhodčím darovaný pokutový kop,kdy exekutor napálil míč bombou do středu branky.K.Hrbek se vytáhl a břichem ostrou střelu vyrazil.
Branky:24. Metelka-69.Červený,70.Ruprecht,81.Stibůrek ml.,86.Kučera J.
Sestava:Hrbek-Povolný,Šnídl P.,Zrubec,Kučera,Červený,Šnídl J.,Hegr,Doležal,Beneš,Stibůrek ml.
Hokejově střídali:M.Ruprecht,p.Jonatán

Sezona I.B třídy je za humny

13. srpna 2008 v 9:41 | Drevokocurisko |  Články
Vlaštovky už nám okupují dráty jak žáci zábradlí před základními školami, listí některých stromů znenadání ztratilo barvu syté zeleně, a havrlantí pomalu brousí tužky. Neklamu vás, blíží se end of summer, ale zas začnou fotbálky. S chutí do nich.
Máme ještě něco přes týden do startu sezony v Pavlíkově, čekají nás dva tréninky a přátelský zápas o víkendu v Žebráku. Mužstvo se bohužel ani o víkendu nesejde kompletní, jelikož část týmu včetně trenéra odjíždí za sluncem a slanou vodou, ale nač truchlit a vytvářet špatnou náladu, nejsme profíci, hlavní je pohoda a umět si vyhovět (případně to dobře zrežírovat).
Kádr mužstva se výrazně nezmění, snad se nakonec podaří přivést dvě posily, mladé šikovné hráče, kteří by měli vnést mezi starší borce více elánu. Jeden se jmenuje Jožo Ráž a druhý Palo Priráž, bratranci z Horehroní.
Z aktualit nič moč nové. Bocianovci se vrátili z Tatier bez ztrát, tatko Bocian doviezol plno zaujímavé literatúry, doviezol aj plán na příští rok na tůry. V obci je klid. Jen jediný městecký autobus už je zase v pohotovosti. Za sklem je možno vidět cedulku s nápisem Hrvatska. Muži a děti odjíždějí ve čtvrtek na několik dnů za jadranskými vlnkami. Já, pisálek, také odjíždím, do kopců, takže starost o stránky na týden přenechám našemu Pepíkovi. Na jazykovou úroveň bude dohlížet Ĺudovít Štúr.

Restaurační drby, tzv. Novinky

4. srpna 2008 v 14:55 | Eugen Korda |  Články
Nejzásadnější zprávy z obce posledních dní:
Kůča má už desátou denní v řadě (rozuměj službu), 240 hodin tak už neviděl světlo, zakrnělo mu pravé oko a bude muset na operaci do oftalmologického centra baníků do Bohumína.
Čáp odjel s Evou a harantama na týden do Tater. Snad je ještě někdy spatříme. Čepice a rukavice jsem jim vlastnoručně před odjezdem kontroloval, flintu proti medvědům zapůjčilo Čápovi bezplatně místní myslivecké sdružení MS Parůžek Městečko.
Staří pánové o víkendu navštívili bigbítový dunění v Plazech. Až na několik menších excesů vše v pohodě. Jen Keby s Matěm prý nazuli toulavé boty a ne a ne se držet davu. Zadržela je drážní policie v Žihli (byl jsem uveden v mýlku, byla to místní domobrana v Blatně). Katapulti prý při vystoupení usnuli, tak je pořadatelé přikryli kabátem.
Futsalová odnož našeho týmu odjela na turnaj do Čučic. Zatím bez jakýchkoli zpráv... Před deseti minutami jsem volal na dálniční policii Velký Beranov, resumé je jasné. Ještě jsou na cestě. Tři běží v prostředním dálničním pruhu zeleně, jedno auto se z Brna nevydalo směr Praha, ale směr Vídeň, posádka se zřejmě už točí na velkém kole v Prátru. Náš Pepík si prý našel kamaráda v občerstvovně U Raušů a od neděle si hladí kolena (nejmilejší činnost našeho Pepíka).
Co dodat? Posily žádný, schůze se nedělaj...