Říjen 2008

SK Ohnivec Městečko - Sokol Jeneč 3:1 (1:0)

26. října 2008 v 9:01 | Drevokocurisko |  Články
Kurva, jak začít, aby to vystihlo velkolepost sobotního vítězství... No prostě už to muselo přijít a všechny indicie, až na jedinou, že hrál poslední s prvním, hovořily pro náš ansámbl. Jeneč v Městečku nikdy nehrála, neznala hřiště, prostředí ani jednotlivé hráče, navíc přijel nažhavený Uche z Nigérie. Doma jsme měli letos už kopec smůly a proč ji nezašlapat do hebkého trávníku zrovna teď.
Zápas se musel líbit, protože šance se střídaly jedna za druhou před oběma brankama, bojovnost taky nescházela, určitě to nevypadalo na nějakou tuhou defenzivu ze strany Městečka, pro mnohé totálního outsidera a zápas kočky s myší. Zase ta kočka. No a když sem se trefil do branky asi po 15 letech já, tak jakpak bysme nevyhráli, to už bylo jasný v tu chvíli - 1:0.
Teda jasný.....ve druhém poločase jsme zvorali rozehrávku ve středu hřiště a Jeneč bez milosti trestala - 1:1. Jenže šancí jsme měli předtím i potom už víc než mužstvo z okraje Prágy. Skvěle se do nich dostával nebo je připravoval hlavně Petr Šnídl. Dvakrát tak nádhernýma střelama z úhlu propálil brankářovi rukavice a šlo se slavit - 3:1. Další hodnocení už nechám na komentářích trenéra and spol. Reportáž z pozápasových oslav narozenin naleznete na ohnivec.rajce.net.

Sestava: Kopernický - Langmajer - Kučera (P. Bestajovský), Héger, Pokorný (Gebhart) - J. Šnídl, Hadrava, J. Urban, P. Urban - P. Šnídl, Červený (Beneš).

Nový článek-starý výsledek

19. října 2008 v 22:30 | Jirka Havraný |  Články
Vraný Sokol nebo SK - SK Onivec Městečko 3:0 (0:0)
Jet do Vraného jako poslední tým tabulky I. B třídy, jen s tou vizitkou, že jsme jim vloni vcelku slušnou náhodou dali u nich tři góly, nebyl zrovna výlet do ozdravovny na Mácháč, ale přece jen jsme jakous nakous (koho kdo nakous?) naději živili. Vezmi me to v rychlom rytme. První poločas jsme toho dost přežili, ale nebyla to zas taková divočina, navíc jsme mohli 2x, slovy dvakrát, z brejku domácí potrápit, ale tentokrát nepřálo tolik štěstí.
Pak se změnily strany, poločasy, nastal druhý a dál se zápas šolíchal v převaze domácích, leč bezvýsledné. Jenže pak přišel šikovný obrat domácího útočníka, pád přes obránce a penalta. Jednoduchá konstrukce, která je účinná. Vraný vede 1:0. Chvilka hry stačila, aby se urodila druhá penalta, jak lehce se rozhodčímu podezřelý zákrok píská a pak dýchá - 2:0. No a upřímně bylo po zápase, protože naše schopnosti na takový obrat už nestačily. I když byl Peťa Šnídl sražen ve vápně poté co přehodil brankáře a Urbis hlavou z rohu trefil tyč. Naše snahy o vyrovnání pak mohli domácí potrestat několika góly, pro nás ještě milosrdně ale skončily jen třetí brankou.
Sestava: Kopernický - Langmajer - Červený, Héger, Pokorný - J. Šnídl, Hadrava, P. Šnídl, P. Urban - M. Beatajovský, Kučera (P. Bestajovský)

Vítězný říjen

18. října 2008 v 23:11 | Tonda Zápotocký |  Články
Titulek nemá evokovat vítěznou fotbalovou vlnu v Městečku, která zatím stejně nenastala, pro teď opusťme sportovní akurátně střižené pole a věnujme se poočku společenské oranici, a zvláště právě skončeným volbám (mimochodem dnešní výsledky: Brand.-Pavlík. 0:1, Mutěj.-Lány 3:2, Jeneč-Tucho 0:0, Loděn.-Lidice 2:0).

Zprávy z tisku, obce a jiné...pro našeho internacionála v Nigérii

15. října 2008 v 8:50 | Drevokocurisko |  Články
Čech má natažený sval. Kočka pohřeb v kostele. Psa bys po ránu ven nevyhnal. Jinak ovšem panuje ohromující babí léto. Odevšad se na nás usmívají pánové, semtam dámy- volby do 1/3 senátu se blíží. Městečko je už opět poslední. Čápův kotník se rychle lepší. S hlavním koučem se dnes jedeme podívat do Teplic na reprezentaci, snad něco okoukáme. Příští týden se pustíme konečně do stavby sauny. Na Moravu do sklípku - Velké Pavlovice se jede 21. listopadu.

SK Ohnivec Městečko - AFK Loděnice 1:2 (0:0)

12. října 2008 v 8:56 | Drevokocurisko |  Články
Po líbivé dvouzápasové vítězné pidisérii ohnivci doma nastoupili proti Loděnici, která svými posledními výsledky naznačovala, že bude kvalitním soupeřem. A to se hned od začátku potvrzovalo. Utkání se dostávalo do tempa pozvolně, ale když se do tempa dostalo, udávalo jeho rychlost především mužstvo Loděnic, až bylo před brankou Kopernického několikrát pořádně živo. Městečko zahrozilo z brejků, ale ve finální fázi chyběl v zakončení klid a přesnost. Poločas tak skončil bez branek.
I po přestávce pokračoval boj o každý míč, v němž byli hosté stále o něco fotbalovější a nebezpečnější. Už se pomalu zdálo, že se týmy rozejdou smírně, když si dvacet minut před koncem naskočil na míč ze standardky hostující stoper Bartoš a hlavou trefil přesně - 0:1. Zaskočení domácí vůbec nevypadali, že by se z tohoto tvrdého direktu ještě vzpamatovali, ale hnáni fanoušky zabrali, přidali v bojovnosti a vyplatilo se. Po skrumáži, kdy se míč odrážel nekontrolovaně v malém vápně se k němu dostal Petr Urban a chytrým obloučkem rozjásal celé Městečko - 1:1. Teď se i autor článku ještě spokojeně usmívá při psaní, ale chtě nechtě se musí pustit do závěrečné fáze komentáře k zápasu, která je o poznání neveselejší až truchlivá. Bod, získáný proti tak dobrému soupeři, byl pro Městečko v sobotu maximem, jenže hráči si tohle po vyrovnání nevzali úplně k srdci, pootevřeli hru ve středu hřiště a v 87. minutě na to doplatili. Hosté jako už poněkolikáté v utkání prolétli záložní řadou Městečka, střídající útočník Křížek šikovně převzal míč mezi stopery a sám před Kopernickým bezpečně zajistil svému týmu tři body - 1:2.

Sestava: Kopernický - Langmajer - Pokorný, Hégr, Červený - J. Šnídl, P. Šnídl, Hadrava (Povolný), P. Urban - M. Bestajovský, Beneš (Kučera).

SK Brandýsek - SK Ohnivec Městečko 1:2 (0:1)

5. října 2008 v 9:17 | Dr. Kocurisko |  Články
Ahoj, přátelé žehu, podzimních plískanic, baráčníků i dní bez alkoholu. Jelikož je za 10 minut devět a v devět už musím své pečlivě pěstěné ručičky zapojit do práce, tak jen letem světem proběhneme včerejší opět dost slavné vítězství.
Poučeni z minulého týdne jsme opět zvolili dobrou taktiku, opět Staník nasadil strategicky jinou, ale produktivní útočnou dvojici a k úspěchu už vedl jen krůček. Nejdřív se sice Beny zastřeloval, když utíkal sám na brankáře a pochopitelně nedal, pak se zase zastřeloval, jenže už šikovněji, míč poskakoval do sítě, a tam se shodou nevysvětlitelných okolností zjevil jako mstitel Zorro Jenda Bezbolestnejch a ve skluzu přetlačil obránce. Hurá, vedeme - 0:1.
Ani po přestávce jsme nikam nespěchali a vyčkávali, co soupeř a soupeř nic moc, tak sme se jedné pěkné minuty zmocnili míče a vyslali do třetího sólá alžírskou posilu Nalejmurumu Benyhá a ten bez přispění kÚči rozhodl - 0:2. Brandýskokolečský zájmový spolek fotbalový se v závěrečných minutách snažil, měl pár šancí, ale dočkal se až z penalty. Před ní jsme dost selhali ve vápně, naše ženy by z nás neměly radost. Kopr penaltu Mondekovi dokonce vyrazil, ale další selhání, to už stojí za návštěvu sexuologa, a domácí hráč doráží do sítě - 1:2. Víc se toho už nestihlo, Ohniváci propukli v jásot a jelikož ze sprch netryskala voda, odebrali se do rodné vsi s vítězným potem po tělech. Komentář, k tomu, co se dělo následně na hřišti v odpoledních a nočních hodinách přineseme v následujících dnech.
Sestava Ohnivce: Kopernický - Langmajer - Pokorný, Hadrava, Červený - J. Šnídl, P. Šnídl, M. Bestajovský, P. Bestajovský - Kučera (Patera), Beneš (P. Urban).