Listopad 2008

Pejskové a kočičky...

30. listopadu 2008 v 8:51 | Čokl Vilém |  Články
Byl jsem ve vši vážnosti pověřen, abych zde zdůraznil nutnost vyhradit si mikulášskou sobotu odpoledne, tedy 6.12., pro účast na narozeninové party v klubu Feuerman. Zváni jsou údajně všichni i s miláčky dvou až čtyřnohými, preference mají dvouno(hé)zí.
Připomínám, že narozeniny slaví děda Langy a strýc Šnitlík. Všechno platí, budou možná i kapři zlatí boubelatí...
Jo a abych nezakecal to nejdůležitější, party začíná už v 15:00.
P.S. za včerejší indispozici se omlouvám, Keby...

Měla jsem já pejska

24. listopadu 2008 v 20:25 | Jarin de la Red |  Ohnivcova videa

Tour de Vintage

23. listopadu 2008 v 18:28 | Drevokocurisko |  Články
Opět ve smyslech,
opět v realitě,
sněhové kalamitě,
hebcí jak králičí slech...
Jsme zpět po tradičním výletu do sklípku, tanentokráte do Velkých Pavlovic k panu Reichmanovi, ulice Zelnice.
Co všechno ze zážitků můžu psát nebo nepsat? Už o tom přemýšlím celý den, a výsledkem je, že vím, že myslím, že nevím. Páteční sraz souboru byl bez kolizí, kontrola hygienických potřeb proběhla bez závad (Kontrolu provedli: Kučera Jan a Hadrava Jiří, zápis je k dispozici). Skupinka cigaretových amaniaků a jejich pokašlávající apendixové nastoupili krátce po deváté do busu "žluťáska" a právě včas, protože se strhla první letošní chumelenice, která nabírala síly. A už se rozbalují svačiny - řízečky i obložené housky od maminek. A láhve zelené od tatínků, tedy jak kterých, posykávají první otvíraná piva. Decentní konverzace se mění na děsnej řev, první čůrání z jižní spojky v Krči. To už se šineme k popolednímu hladu, který jako obvykle zaháníme ve Velké Bíteši u Raušů. Slavný rodinnný podnik je fajn. Pak přejeme během jízdy břím Králům k 55. narozeninám. Do Pavlovic přijíždíme poměrně brzy, ale někteří vypadají jako že spíš pozdě. Ubytování hned vedle hřiště, restaurant o patro níž. Mají tady pěknej plácek, hrají tuším I. A třídu, přátelák ale radši nevyjednáváme a jdeme na večeři.
Poté už Ruda nasazuje dlouhý krok a mažem do sklípku. Ovšem bez Urbise, ten si našel nové hezčí kamarády, a tvrdí, že vinárna se se sklípkem nedá srovnat a chce zůstat. Nakonec pod bedlivým dohledem Jarina přichází i on. Do sklípku je to od ubytovny dost daleko, fučí vítr, mrzne, cesta zpět nebude žádná hašlerka ani bompar.
Mladý vinohradník, pan Reichman, nás provází sklípkem, ochutnáváme, ve sklepě je poměrně teplo a divný čmuch, trochu rozpaky, ale pak si sedáme jíme pijeme, pijeme, pijeme... Someliéři diskutují. Nálada výborná, víno nám taky chutná...Začínám vyluzovat zvuky z kytary a hrdla, písně vážící se k vínu moc neumím, takže frčí Pražskej démon a Měla jsme já pejska, mládež je nadšená - starci spíš mlčí. Padají skleničky, PU se zamiloval do paní Leničky a Voko si bere buben. Koncert stařešinů začíná. A pokračuje do rána, kdy 1,5 km na necložnu Voko bubnuje pod okny vyděšených Pavlovičanů.
Počítáme ztráty, bolavá břicha, průjmy, nevolnosti... Jde se snídat. Žuňas tvrdí, že tohle jsou švédské stoly, Vašík Í Král tvrdí, že nikoli...po hodině dohady utichají, když jsou všichni nažraní. Kolika druhy jídla je tedy definován švédský stůl? Nevíte někdo?
Balíme a jedem. Cesta uprašuje, v Dejvicích vysazujeme Kůču na metro - jde do roboty, Čáp má problémy s močovým měchýřem, někteří už opět s alkoholem. Do Městečka jedeme přes Křivoklát, jenže u hradu je silnice nesjízdná, čekáme na silničáře, kluky jedny voranžový, u kamen na růžku, s Čápem ladíme, Čáp krade koště. Ale z ušlechtilých důvodů, jako hudební nástroj, budiž mu odpuštěno.
Hodný pan řidič nás vysazuje přímo před dveřmi Grandu a ten nás nějakým záhadným pnutím tlaků vcucne dovnitř. Pražský démon revival má druhý koncert, Ivet dobou náladu a tak zájezd končí spokojeně, tedy za dveřmi Grandu, jak pro koho doma nevím... Ale jo, určitě vás vaše ženy přivítaly polibkem a milými slovy.

Sklípkani - vyrážíme

21. listopadu 2008 v 7:53 | Dr. Kocurisko |  Články
Dobré ráno,
tak si ještě dopřipravte svačinky, Čáp už smaží řízky, zabalte si teplé ponože, dobře se oblečte neb bude cestou Vysočinou a krajem gotthajským a turistickým zima, no a o chvílu na zastávce. V 9:00 je tu bus od Rakovníka s Mr. Birdem. Velké Pavlovice už námi žijou. Těšíte se na Věstonickou Venuši a oči naší Heduši? Copak má asi Žůňo na duši. Skvrnu, nebo flek, sem se lek, že žal, být ženou, tak bych se mu vzdal...a dost, moc mi to kecá po ránu. Ještě vyčůrat, hrst kinedrilu, igelitový pytlík a...Rudo, můžem.

Dear hunting friends

16. listopadu 2008 v 19:27 | Drevokocurisko |  Články
konečně probraní - zkouška od Kůči, má internet.
Městečko - Lidice 0:0. Hráli sme blbě, čau.
Season is over. Pokusím se to trošičku rozvést....i když, je to těžké. Víkend se stal hrozně náročným a i dnešek, státní svátek freedom 17. novembra , který už téměř všichni zapomněli a pokládají jej za oslavu VŘSR, se zvrhává, tak ještě rychle píču, dokud mám síl. Munda líča.
Čim začít, první poločas odpovídal úrovní situaci, kdy jdou dvě babky ráno na nákup a hádaj se, jestli pro rohlíky keke Kebymu, nebo mm Mirce. Pohybem i diskusí. Druhá půle byla vod ohniváků lepší, ale dát góla prostě nešlo. Fakt jsme hráli špatně, moc kazili, nedali si kloudnej balón, bojovat sme začali pozdě a Lidice jsou sice samej důchodce, navíc druhý trenér pan Vašek, ale celkem zkušený a nazdárci určitě ne. Takže remíza odpovídá.
Zůstáváme tedy poslední, o skóre s 12 body, nic moc, radost z toho nečiší, ale ztráty jsou minimální, přes zimu zapracujem a musíme se udržet.
Sestava: Kopr - Čáp - Kůča, Hegy, Jarin - šPepík, Ja, Pilot, Paju - Best, Beny (šPetr).

Po 22. hodině: po zápase jsme seděli 2 hodiny v sauně, bylo to báječný, několik místních magorů se zachladilo ve splavu, dokopná byla dost fajn, čuňárny jako dycky, ožralů hodně...13.12. chtěj slavit u krbu Langy a šPetr kulatiny, takže si to rezervujte.
P.S. zítra začíná tvrdé jádro trénovat. Sraz na hřišti, cca 17. - 18. hod. zapneme saunu a jde se na výběh, pak horké potěšení a domu. Doražte, kdo má chuť.
13. kolo
BrandýsekMutějovice2: 0
LoděniceSenomaty3: 1
JenečBraškov0: 3
MěstečkoLidice0: 0
SlanýDoksy1: 3
VranýLány6: 1
TuchoměřicePavlíkov1: 0Rk.TýmZáp+0-SkóreBody(Prav)
1.Loděnice13101231: 1431( 13)
2.Vraný1383239: 1627( 9)
3.Braškov1390435: 2427( 6)
4.Jeneč1372426: 1823( 5)
5.Slaný1362523: 1520( -1)
6.Doksy1353528: 2318( 0)
7.Senomaty1352621: 2417( -4)
8.Mutějovice1351720: 2516( -5)
9.Tuchoměřice13445xx:xx16( -5)
10.Brandýsek1342716: 2314( -4)
11.Lidice1342717: 2614( -7)
12.Pavlíkov1341817: 3713( -8)
13.Lány1340928: 3912( -9)
14.Městečko1333814: 2612( -6)

Přátelé, kamarádi....pomozte!

10. listopadu 2008 v 21:55 | Drevokocurisko |  Články
Vážení, jak už titulek vyzývá, prosíme o pomoc, o spolupráci při identifikaci. Právě jsme obdrželi, jako nejčtenější internetový blog na Křivoklátsku, elektronickou poštou z místního oddělení Policie ČR fotografii dvou zadržených mladých mužů ve věku 27-35 let. Muži se řítili od Leontýna směrem na Roztoky v Avii Furgon - v obytné úpravě, než byli zastaveni kvůli nebezpečné jízdě hlídkou MO PČR Roztoky. Avie byla bez technické prohlídky a následně příslušníci odhalili další nesrovnalosti v totožnosti obou mužů. Ti jsou sice barvou pleti naprosto odlišní.....ale. Jeden tvrdí, že je Čech ze Zátiší, druhý, že je Nigerijec s trvalým bydlištěm v Lagosu. Přesto svorně opakovaně do protokolu prohlásili, že jsou bratři. Všimněte si zajímavého rysu, tvaru spodního pysku, nepochybně opravdu jde o geneticky spřízněné jedince. Zatím tedy setrvávají v cele předběžného zadržení MO PČR Roztoky než se celý velmi spletitý případ vyšetří. Kdo zná totožnost zadržených, nechť se ozve v komentářích. Děkuji.

SK Doksy - SK Ohnivec Městečko 1:1 (0:0)

8. listopadu 2008 v 21:43 | Drevokocurisko |  Články
Úvod mače jsme vcelku zvládli a dokonce domácí borce ohrožovali, jenže náš tah na bránu byl langsám. No a tak se postupem času dostávali ke slovu stále častěji domácí, tyč trefil Škvára a břevno krátce před poločasem Barták.
Po půli se zápas sice šolíchal, ale Městečko na tu sestavu šlapalo dobře. Jak jsem tak posoudil předešlé angažmá hráčů Doks a Městečka, asi by se kucí z Doks hodně divili, proti komu to vlastne nastoupili, Stando ty máš ale soubor (abych to upřesnil: proti legendám okresního přeboru a dědulum). Ale jejich problém. Každopádně se naskytla dobrá pozice ve středu hřište a náš benjamínek Hegy se prodral ke střele a záložní levačkou prostřelil kladenskou legendu Zlatu, nádhera Městečko vede 1:0.
Domácí samo hodně útočili, snažili se, až si vymodlili penaltu, no, nebrečíme, byla opět hodně přísná, navíc jí Kopr báječně chyt, ale domácí kapitán jí pohotově vrátil do branky. Škoda, že pak Peťa Šnídlý Chvost z prdelky nedal góla, protože tam měl pár momentů k utržení a převratu zápasu. Nicmíň, remíza je moc fajn a pro nás moc cenná.
Sestava: Kopr - Pan Lang - Kuk z Kopců, Kuk z Hegru, Žarin - NašePePe, Kus dreva z Kočky, Letec Urbis, SamaPaja - Benjemin (Čapí hnáty), Náš Petřík z Šnídlů.

SK Tuchoměřice - SK Ohnivec Městečko 2:2 (1:0)

2. listopadu 2008 v 23:33 | Dr. Kocurisko |  Články
Mám málo síl, psát čoklčlověk o tomto mači, ale jedno je jisté dost. Úvodních 20 minut patřilo domácím, strely sa len sa trely, ale Kopr chytal jistě. No a poté, co jsme to přežili už to byl náš zápas, jenže jsme podělali x věcí dohoromady a dostali first goal - 1:0.
To byl sic puolčas, ale pak sme to valili až dovalili do góla na 1:1., Jarin de la Red. Pak to byla celá pouť šancí, jenže pohřbi kočku a pohřbi šanci, to je stejný...čumí z toho malér, běžela 90.minuta, úplně normální odkop od branky, do kterýho někdo skočil a byla pentle...2:1. Pane rozhodčí.....ale,ale,ale,ale,ale...Rozhodčí nás nechal rozehrát a odpískal foulnefoul spíš z povinnosti.Odcentrovalo se na branku a z trrrrmy jsme Petrem Urbisem trefili remízu.
Kopr - Langy - Kůča, Heger, de la Red - Šnídl J., Hadřík, Best M., P. Urbis - Beny, Šnitlík P. čáp a pája střídali.