Prosinec 2008

Čas mezivánoční, Ohnivci konzumují zlatá prasátka

28. prosince 2008 v 22:20 | Drevokocurisko |  Články
Pěkný nedělní večer,
Vánoce máme tak rychle za sebou, v tunelu už svítí světla Nového roku, a na nadechnutí jsou jen dva dny. Nakonec je člověk z toho všeho oslavování, navštěvování, juchání a pálení roztodivných předmětů unavený. Já osobně se skoro těším teď na dva dny do procesu. Ale stejně mám Vánoce rád.
Svátky doufám mají všichni za sebou příjemně prožité a do roku 2009 vstoupíte s úsměvavejma držtičkama. Co vám vůbec nadělil Ježíšek? Bílý kožíšek? Nebo kilo prasečích nožiček?
Ze zpravodajských povinností dlužím výsledky tradičního nohejbalového turnaje v Roztokách o druhý svátek vánoční. Někteří Ohnivci hráli jak po noční. Sešlo se 6 týmů po 3 hráčích, mix fotbalistů, table tenistů, hasišů, truhlářů a dalších. Vítězi se nakonec stali tři bambulové (jedni z největších) Keby, Čáp a Kotaska Botaska. Rozhodně nesmím zapomenout, že poslední letos skončilo ambicemi nabité trio lehce důchodového věku Chmelík, Vrána, Jarda Jirásek. Následně se všichni poveselili na hřišti, z lokálů v okolí jsme nakonec vybrali nelokál.
Z dalších novinek v obci nevím nic, lidi jsou spíš doma, venku je na ně chladno, a tak netropí hlouposti. Snad jen v Kopcích, nejzapadlejší, nejšedivější čtvrti Městečka, se opět dějou věci. Pes nebožtíka pana Malýho má boudu, dostává jíst, ale kdybyste ho (teda ji) někdo chtěl zachránit před útulkem, nebyl by to problém a udělali byste záslužný čin.
Kučerovic pes Amálka sežral na Štědrý den Tomášovi a Aničce salát z terasy. Keby stále čeká sám ve frontě. Mně někdo posral plot. To je z vesnických análů bohudík vše.
Co ten Silvestr na hřišti, nikdo nic nehlásí....?

Vánoční...

23. prosince 2008 v 9:08 | Drevokocurisko |  Články
Přátelé, kamarádi,
zanechám v tento sváteční čas veškerých psaných čuňáren, budu na ně jen tajně tiše myslet, a spíš se pokusím pronést zde niekolko milých a teplých slov.
Včera jsme boli pro kapry ve Zbirohu. Sestava: Čáp prostřední - Čáp nejstarší, Čáp nejmladší, slečna Čápová nejmladší, Kotaska nejstarší, Kotaska nejmladší, Tomas starší, Tomášek mladší, Drevokocurisko, Bezbolestňák, pan Kulík, Kájínek + asi 20 kaprů. V busu pro 9 lidí ideální sousto pro svátečně postávající policisty, naštěstí jsme se jim vyhnuli. Po naložení ryb jsme se přesunuli na slavný zámek Zbiroh, kde je to moc pěkný a hlavně s moc pěknou restaurací. Krásnej předvánoční výlet.
No a dnes je na programu další společenská akce, celodenní u Čápa v dílně. Fraky nechte doma, ale přijďte s nožíky. Trošku se posilníme, ještě než se odebereme ke stromečkům, ke kaprům, ženám a dítkám (někdo k maminkám).
Co se týká sportu, 26.12.2008 se sejdeme ráno v Roztokách v tělocvičně na nohejbalovém turnaji, posezení bude odpoledne na hřišti. Jinak zatím není nic dalšího v plánu krom 1.1.2009 na ihrisku tradiční fotbálek. A Silvestr na hřišti platí.
Pac a pusy, nedrobte moc na ubrusy a nepropalte prskavkami koberce.

S.O.S., skákal pes, přes voves..

14. prosince 2008 v 23:16 | Drevokocurisko |  Články
...přes zelenou louku. Kdo má péro na klobouku? Fašista, Fanánek nebo starej Bobr? Kam obvykle míří pan Evžen? Kdo míří k paní Mirce a kto ke Kebíkovi? Rezkovi? Nebo skokan roku Iveta Barošová? Kam ta míří?
A kam míříte vy na Silvestra? Je tu zcela seriozní návrh, zamířit 31.12. do klubovny. A já teď mířim do postele, než tady zas napíšu, krom jiného, nějakou pěknou blbost.

Nechci sahat městeckým honcům a střelcům do svědomí, ale takovýho kance jste eště nezdolali, co?

Sezóna spí, ohnivci se baví

8. prosince 2008 v 22:22 | Čumáček |  Články
Ahoj, ahoj...asi bych měl napsat něco k sobotě, slušelo by se. Hlavní bylo, že se sešly oslavy 40. narozenin Jirky Langyho Langmajera (vzdálený bratranec herce J.Langmajera) a 30. narozenin Petra Šnídla (vzdálený bratr našeho Pepíka Šnídla) a pak jsme se sešli i my ostatní z teamu.
Jen Standík s Pájou chybí, jsou na cestě z nádraží. Od rána se topilo v klubovně javorovým dřevem a dřevem bukovým u Čápa v udírně, kde v decentně teplém kouři viselo něco ryb z dravých bystřin a něco šunky ze zasmrádlých chlívků. Jo a dvě slípky, který Malej Pedro ukrad bůhví kde...? Vyhřáté klubovny bylo třeba, neb počasí stalo se zcela sychravým. Deset fotbalových nadšenců se nás sešlo na druhou hodinu, abychom uctili památku podzimní sezóny i těch dvou oslavenců krátkým fotbálkem. Sestavy zněly jasně: starý vs. mladý. Z ideálu chyběl jen Čáp a Kůča a taky Pan Am a Hegouš. Staník a Pája jsou stále na cestě z nádraží.
Fotbal to byl převážně bahnitý až zemitý, vyrovnaný, škoda jen, že někteří staří neustálým simulováním mladým hru znechutili. V této činnosti zvláště vynikali Hamouz Jiří a Ruprecht Martin, dvě Vohrádecký ikony, přesněji řečeno důchodci. Hamouz padal jak přezrálý trs banánů, Ruprecht jako přestárlá vrba na břehu potoka, do toho ještě Keby funěl jak když jede Albatros z Braníka na Křivoklát, no hrůza, navíc nás málem porazili.
Nad ohniveckým dolíčkem se pomalu smrákalo a nás čekala již jen božská potěšení. Sauna konečně prožila zatěžkávací zkoušku, prospěla. Staník a Pája jsou stále ještě na cestě z nádraží. Dál už nezbylo než se vrhnout do bodré náruče klubovny. (nej)Starci jsou nalitý a zpívaj, pokud se někde v Městečku potkáte s calvadosem domácí výroby, pijte jej opatrně, dělá divné stavy. Vyzvedáváme maso z udírny a také Staníka s Pájou, nabrali jsme je po cestě z nádraží (ne tak úplně, zdržela je zastávka: Kancelária finančné riaditelky)...a pak se věci jen dějou a dějou, oslavenci dostávají krásnou tortu a maxidresíky, konečně, nahradily minidresíky...a dál? pán učitel, vždyť vy jste študovanej člověk, vy víte, že víc říct nemůžu...
P.S. kdo bude hledět na tabulku níže, tak výsledek Čechie Zbečno - Ohnivec Městečko 6:1, není to dobře vidět.