Červen 2010

Návrat z hor a fotbalové prázdniny

29. června 2010 v 9:57 | Drevokocurisko |  Články
Fatra 2010
Zdravíme vás, chalani a baby. Všichni se vrátili z Malé Fatry bez zranění, vlky a vlkodlaky nepočítám, ani Jurův nateklý kotník, ani Urbisovu zamazanou zadek, ani Čápí typickou chůzi ala bába s nůší. Na horách si člověk nevybere, a tak vysněné azuro doplulo nad hory slovenské až v neděli při našem odjezdu.
Výprava se tak úděsně trápila za deště u bratov prohlídkami restaurantů a ochutnávkami místních pív, kapustových polievoček a halušiek. Ale i kulturně jsme žili - sledování zápasu Slovensko - Itálie, následná diskuze s místními Terchovany, přednáška od životě Jury Jánošíka pod jeho stříbrnou sochou v Terchovej. Byli jsme pozdravit náš družební klub TJ Dynamo Diviaky, vyjeli jsme obhlídnout sjezdovky na Martinských holiach, fotbalem znavená těla si pošmákla v lázních Turčianske Teplice a nechybělo ani honění se za balonem na chatě pod Poludňovým Grúňom.
Největším sportovně turistickým výkonem tak byl sobotní výstup od Bieleho Potoka přes Jánošíkové diery až na vrchol Velkého Rozsutce 1610 m.
Ostatní příhody by v písemné podobě mohly být interpretovány mylně, proto vám je předáme až v ústní formě. Např. tu o dámském bicyklu, nebo o Urbisově batohu...
Užívejte fotbalových prázdnin, začíná se prý až týden před mistrákama, Staník vyčetl v nějaké příručce fotbalu, že to bohatě stačí od jistého průměrného věku mužstva. Jo a shánění posil se meze nekladou.

Praskolesy - Městečko 3:1(1:0)

20. června 2010 v 22:29 | Drevokocurisko |  Články
Titulek sice jak ze Čtyřlístku, ale hrály skutečné obce (ne)skutečný fotbal. Domácím šlo v posledním zápase sezony o všechno, potřebovali bod k jistotě záchrany, hosté přijeli po dokopné spíš jako na výlet...Přesto po většinu zápasu kontrolovali hru a domácí jen ustrašeně dávali najevo, jak moc je pro ně zápas důležitý.
Hrálo se skoro 30 minut na polovině Praskoles, když se ze standardky domácí překvapivě prosadili - 1:0. Pak zahrozil Čihař, který šel sám na branku, ale zbytečnou kličkou brankáři se o gól připravil.
Ve druhé půli měl zápas podobný průběh, jen s tím, že Městečko hru ještě víc otevíralo a domácí hrozili z brejků. Po jedné rychlé akci šli také do dvoubrankového vedení - 2:0. Městečko si vytvářelo šance, ale absence celého elitního útoku byla znát. Patera byl sice hodně blízko svým prvním gólům v I.B třídě, ale šance doslova zazdil (i když u truhláře je to blbost, ten to pobil palubkama). S chutí hrající Fratina se nakonec přece jen trefil - 2:1 a měl na noze i vyrovnání, jeho pokus však skončil půl metru od tyče. A domácí pak přidali třetí gól a vedení již udrželi.

Městečko: Kopernický - Langmajer - Hégr, Hadrava, Procházka - O. Kučera, Wohl, J.Urban, P.Bestajovský - Fratina, Patera.

No nic, nakonec jsme spadli na nelichotivé 11., první nesestupové místo tušim, ale potenciál máme na daleko víc, jen ho lépe využít. Tak do páté sezony v I.B třídě hodně zdaru, blbouní. Dokopná se snad povedla.Pokud vám na hlavách rostou rohlíčky, tak jste muflonka jedli poctivě. Jinak část teamu odjíždí ve středu do hor, tak kdyby došlo k nějaké tragedii, vedením klubu pověřujeme s Čápem.....hmhmhmmmm, Kebyho!
První trénink a letní turnaje dá Staník včas vědět. Odpočívejte v pokoji!

Dokopná a poslední zápas

18. června 2010 v 10:50 | Drevokocurisko |  Články
Nastaly docela podstatné změny. Dokopná je sice v sobotu, ale svaz nařídil jednotné sehrání všech zápasů na neděli! Takže do Praskoles se jede v neděli, hraje se od 17 hodin.

Dokopná začne dřív, aspoň budete dřív v pelíškách a druhý den čerstvoučcí na ihrisku!
Sejdeme se na 16.hodinu, traktorem pak vyrazíme až zavelíme a bude se nám chtít. Vyhovuje, nebo to chcete ještě nějako posunout?

SK Ohnivec Městečko - SK Senomaty 1:1 (0:1)

13. června 2010 v 23:12 | Drevokocurisko |  Články
Hlásí se redakce závodního časopisu Rudý Ohnivec po návratu ze zápasu Městečko - Senomaty, který byl se vším všudy ukončen teprve před několika minutami, a to ještě několik otužilců na hřišti sedí.
Řádná hra ale skončila tak jak měla před sedmou hodinou. Městečko mělo Senomatům co oplácet, za prohry z předešlých tuším tří zápasů, ale ani tentokrát to na bojující "berany" nestačilo. Zápas to byl ovšem svižný, obě mužstva již byla zachráněna, a tak byly vidět na obou stranách zajímavé fotbalové momenty. Domácí sice měli opticky o něco více ze hry, jenže po lajdácky zakončených akcích se k brejku dostal senomatský Mácha a nakonec mu ke gólu pomohlo i nedorozumění Langmajera s Kopernickým - 0:1.
Městečko se poměrně dost snažilo, ale naráželo na pevný obranný val hostů, střely Petra Šnídla neměly potřebnou přesnost a navíc neustále Senomaty hrozily z brejků, střelec první branky Mácha trefil tyč.
Druhá půle začala neurovnaně, hře chyběl jakýkoliv řád a přesnost. Gól tak domácí dali vcelku šťastně, když beci hostů podskočili centrovaný míč a ten trefil brankáře Červeného od něhož šel do sítě - 1:1. Pořádný tlak si domácí vytvořili až dvacet minut před koncem, to se závary před Červeným střídaly svižně, jenže Petr Šnídl, Zelenka ani Fratina nedokázali velké šance proměnit. Poslední velkou šancí Městečka byl trestný kop z hranice vápna, ale Bestajovský jej poslal vysoko nad. Radovat se mohli v závěru i Senomaty, když Kozákův centr hlavičkoval Klouček, Kopernický však skvěle zasáhl.

Městečko: Kopernický - Langmajer - Hégr, Hadrava, Procházka - O.Kučera (Zelenka), J.Urban, Wohl, Fratina - Bestajovský, P. Šnídl.

P.S. Zápas jsme chtěli vyhrát taky na památku Pana Antonína Bureše (dnes měl svátek) a kvůli Našemu Pepíkovi, kterej si v týdnu nalomil ruku a od středy už leží ve špitále u Sv. Silbera.

FK Lety - SK Ohnivec Městečko 1:3 (0:3)

6. června 2010 v 23:40 | Drevokocurisko |  Články
Klucí, kdo to koupil? Fotbalová jungle nebere konce. Za Městečko hrálo 5 černochů - Abu Habu, Hasan el Šajch, Pedro de la Ropa, Prznič choťe topiče - Kuričovy dcery a Jirka z Chlumu, no možná šest, ještě Pes del Ves. Že se chlapci nestydíte. Hlavní ale je, že tento výsledek dal Městečku definitivu záchrany. Jak pěkně se z Let odjíždělo.
A teď vážně, k zápasu krom stálých marodů neodjel neočekávaně Langy, Náš Pepík, Zelí a vědělo se, že nejede Best. Sestava teda zněla všichni jsme v ní, do zálohy se postavil Pája, do útoku Čáp (jediný udržoval pitný režim v tom nestoudném horku - 10 piv během dne) a na stopera prvně v životě já:-) Je pravda, že první dva útoky domácích málem skončili/y (je to tady samej Rumun, už tejden čučíte do článku, ale že by někdo napsal, ty čůráku, máš tam hrubku, to ne...)gólem, ale štěstí při nás stálo a pak už jsme rozehrávali jen pěkné akce po různých osách - Peťa Šnídl dvakrát a Jura Pražák dali zápasu jasný vývoj - 0:3.
Druhá půle už byla fakt chodecká, domácí byli trošku vzteklí z toho vývoje, trefili ještě Rozenkrancem břevno, ale po jasných faulech šli dva hráči Let ven a bylo hotovo. Sice v devíti dali gól na 1:3, ale to bylo vše a zhruba dvacítka fanoušků Městečka propukla v jásot:-)Trénujte a chystejte pátou sezonu v kraji, slávu Městečka budeme šířit dál. Za dnešek zaslouží všichní pochvalu, bylo to pěkný.

Sestava: Kopernický - Hadrava - Procházka, Hégr, O.Kučera - P.Bestajovský, Wohl, J. Urban, Fratina - P. Šnídl, Patera. Na střídání připraveni: Máčala, Grubner, Jansa, Jonatan.

P.S. včera jsem kritizoval Jesenici a budu v tom pokračovat. Je opravdová nehoráznost, když v zápase, kde jsou 3 rozhodčí a přítomen je i delegát, hrají za domácí hráči načerno. Míra Worofka dával prý 3 krásné góly (je na to několik svědků). Je to výbornej fotbalista, je z Jesenice, ale hraje někde v Německu, takže pokud máme dodržovat pravidla... A že Dobřichovice vedly rychle 2:0, a pak se to jaksi otočilo, i to vyvolává řadu spekulací... 

Soutěž přihlášena, ač se neví...

3. června 2010 v 23:22 | Drevokocurisko |  Články
Tak soutěž přihlášena, i když se paradoksně neví, jak to všechno bude. Náš Pepík je hvězda, že to takto zvládol.
Přihláška