Září 2010

Brazílie venkov - SK Ohnivec Městečko 4:1 (2:1)

27. září 2010 v 23:23 | Drevokocurisko |  Články
Dobrá, dobrá, dobrá, kapitáne Roztok B (to snad ne, vy jste z něj udělali kapitána?). Něco málo o včerejším zápase.
Městečko v Králováku nastoupilo velmi otevřeně, jak je jeho zvykem a jak je neblahým důsledkem tohoto počínání, po pár minutách prohrávalo 2:0. Jednalo se o velká individuální selhání, zejména při první gólu, jmenovat nebudu. Ale také šlo o celkové pojetí zápasu, prostě se nám ta hezká fotbalová hra vrací - a nevyplácí.
Vedení Králova Dvora 2:0 po deseti minutách, bylo na těžkém terénu více než pohodové. Navíc oni v sestavě s řadou hráčů ze základní sestavy a z kádru třetiligového A týmu, semtam Brazilci pobíhali po hřišti...měli na udržení tohoto stavu dost sil i zkušností. Dostat se zpět do zápasu, to byl pro Ohnivce úkol z kategorie...no vysoké kategorie. Vypadalo to upřímně na pěknou kšandu (rozuměj debakl, ostudu, velkou prohru).
Městečko se přesto dokázalo vrátit do zápasu, a mělo šance nejen snížit, ale i srovnat stav utkání. O snížení se postaral průnikem Jirka Urban, který byl zastaven faulem a Petr Šnídl z penalty dal na 2:1. Pak se ovšem Petr Šnídl, ani čerstvá posila z SK Rakovník Petr Tvrz, neprosadili.
Také po změně stran se hosté snažili, do útoku vysunul trenér Stanza Jasna Tvrze, do obrany pak naskočil zelenáč Kebrdlo, který si nevedl špatně. Jenže ani to nepomohlo změnit slabší střeleckou bilanci. A když se po brejku a sporném (ne)ofsajdu prosadili potřetí domácí, zdálo se rozhodnuto. což se také naplnilo. Snížit ještě mohl opět Tvrz, ale míč poslal vedle branky. Poslední gól Králováku pak už jen kosmeticky upravil stav zápasu, který se divákům musel líbit, ale výsledkově byl pro Městečko zaslouženě krutý!
Městečko: Kopernický - Langmajer - Procházka, Hadrava, J.Kučera - Fikejz, J.Urban, Tvrz, Wohl - P.Šnídl, Patera (45.min. Kebrle).

SK Ohnivec Městečko - Sokol Tuchoměřice 2:2 (0:2)

19. září 2010 v 13:54 | Drevokocurisko |  Články
Tradiční DiscoTucho soupeř, který se po roční přestávce vrátil do skupiny A I.B třídy, nás dokonale zaskočil. Po sérii chyb hráčů v poli a podobných váhavých pohybů brankáře Městečka se hosté ujali vedení 2:0. Pětadvacet minut se Ohnivci pohybovali jen jako fotbalisté, což byl nešvar i v předchozích dvou zápasech. Naštěstí v závěru poločasu a především po přestávce domácí prostředí a příznivci zburcovali mužstvo Městečka a to dokázalo soupeře zatlačit do obrany a vyrovnat. Nakonec mohlo být ještě lépe, ale třeba pokus Jury Urbise skončil na tyči a ani další šance se neujaly. Branky zařídil kanonýr Petr Šnídl, když se nejprv pěkně trefil z trestňáku 1:2 a na 2:2 dal opět po jeho střele z trestného kopu a dorážce Jirka Urban. Škoda v závěru vyloučení Fratiny, který bude zřejmě chybět, stejně jako zraněný Korbel.
Nepřítomný trenér Standík tak nebude asi úplně spokojený, chtěli jsme všichni tři body, jenže chtít v kabině a chtít na hřišti je trochu rozdíl. Je to kulatý a chlupatý, takže se kutálíme soutěží dál. Příští prýštivý výkon předvedeme v Králově Dvoře v neděli 26. září od 16:30!!!
Rozestavení: Kopernický - Langmajer - Heger, Hadrava, Procházka - Zelenka, J.Urban, Wohl, Fratina - Korbel (Fikejz), P. Šnídl. 

  

Aeroflot Jeneč - Ohnivec Městečko 4:1 (1:1)

12. září 2010 v 20:30 | Drevokocurisko |  Články
Po roční odmlce opět konfrontace s Jenčí na jejím hřišti nedopadla dobře. Ač se zápas vyvíjel pro Městečko dobře. Dva zápasy venku za sebou tak Ohnivci vcelku jasně projeli a musejí se soustředit na další mač v domácím prostředí.
Přitom 30 minut s letadly nad hlavou mělo Městečko jasně pod kontrolou, Korbí dal po rohu první gól a domácí museli přemýšlet, co na soupeře bude platit. Nakonec se jim podařilo vyrovnat až z penalty, která ale po nedůslednosti obrany nutno přiznat, že byla.
Nic se nedělo, poločas na hřišti soupeře 1:1, je nadějný výsledek. Jenže po přestávce se rychle zápas naprosto změnil. Městečko kopalo asi 15 rohů a nic si z nich nevytvořilo. To domácí první roh po přestávce hned proměnili, když se lehká hlavička odrazila od země kousek mimo rukavice brankáře Kopernického a ten nezareagoval - 2:1. Městečko hru jak v davové psychóze vytáhlo a domácí v pohodě trestali. Langmajer hasil brejk za cenu faulu a karty na vápně a domácí kapitán z trestňáku zvýšil hattrickem na 3:1. Potom už Jeneč ovládla hru a Městečko v křeči útočilo, v křeči bránilo a vůbec, nevycházela mu žádná z herních variant. Domácí tak mohli v pohodě náskok ještě navýšit než na konečných 4:1.
Městečko: Kopernický - Langmajer - Heger, Hadrava, Procházka - Zelenka (Patera), J.Urban, Wohl, Fikejz - Korbel, P. Šnídl.  

Chmelová Šiška Mutějovice - Ohniví Šiškové Městečko

5. září 2010 v 22:03 | Drevokocurisko |  Články
Neděle/teda sobota - Omlouvám se za pozdní komentář k zápasu, leč byl jsem odvezen z derby přímo do víru taneční posvícenské zábavy na hříšti v Městečku a tam setrval v družné úslužnosti do 5:30 hodin.
Zápas dopadnul 4:0 pro Mutějovice a mohlo být s Městečkem hůř. Zvláštní od týmu, který dvakrát v pěkných zápasech vyhrál, a nyní dostal takovou lekci od týmu, kterému se start do sezony vůbec nevydařil. Ale tak to bývá.
Shrnout se dá zápas lehce, Mutějovice byly v sobotu lepší po všech stránkách, Městečku jakoby zalil nějaký šprýmař nohy do olova. Výsledek mohl být tak 10:1, kdyby střelci proměňovali tak ze 70 procent své čance.
Vůbec to byl povedený den, neb se Městečku před zápasem ztratily 3 registrační průkazy třech náhradníků, nastoupit tak musel neočekávaně Pája Best, a jediný náhradník David Jirásek byl v zápise uveden s číslem 9, které se také ztratilo...
Víc k tomu nemám, posvícení se povedlo, v pondělí nás čeká Pěkná. Tak si to užijme a mysleme na další zápasy, které budou snad lepší!
Městečko: Kopernický - Langmajer - Heger, Hadrava, Procházka - Fratina (45.min. D.Jirásek), J.Urban, Fikejz, P.Bestajovský - Korbel, P.Šnídl.