Říjen 2010

Městečko - čtvrtá domácí remíza v řadě

30. října 2010 v 22:04 | Drevokocurisko |  Články
Keby to bolo vidělo pravé Drevokocurisko, muselo by nam noh okusať. Tých slabších momentov zo stranu domácich bolo v zápase akosi privela... Pritom súper bol zrelý a k poražení, isto nemá taků výkonnosť ako v minulých rokoch. Len by sa Ohnivci museli viac otáčať.
Prvý poločas mal šancu Heger, ktorý vystrelil loptu z malého vápna vysoko nad branku a poté aj Peter Šnídel, jenž nechal presnů mušku na nočné cestě z Jistebníka. Pak už zlobili len hostia a zbytok polovice hry bol nudný koncert s falošnými tóny cigánskych muzikantov.

Do druhýho poločasu jsme si sice řekli, že bez větší snahy a chtiny to nepůjde, jenže museli jsme dostat gól, aby se na hřišti začalo něco dít. Takže Městečko prohrávalo 0:1 a hnalo se za vyrovnáním. Šancí moc nebylo, i když se hrálo prakticky na jednu branku. Pak už se udály jen dvě podstatný věci. Byl vyloučen Jirka Urban za oplácení po faulu na něj a dali jsme gól z penalty. Tu zařídil průnikem přes několik obránců soupeře Petr Šnídl. Martin Bestajovský ji proměnil a stav 1:1 poté už vydržel v závěrečné desetiminutovce. 
Sice jsme doma na podzim ještě nenašli přemožitele, ale jedna výhra a 4 remízy při pohledu do tabulky na počet bodů, to poněkud zamrazí. 

Městečko: Kopernický - M. Bestajovský - Kučera, Hadrava, Procházka - Heger (Fikejz), Wohl, J. Urban, Fratina - P.Šnídl, Korbel (J.Šnídl).

Krásný půltucet branek z Loděnice

24. října 2010 v 18:44 | Drevokocurisko |  Články
AFK Loděnice - SK Ohnivec Městečko 6:0 (3:0)

Zřejmě většina pravidelných čtenářů a zejména čtenářek již šilhá touhou po zápiscích městeckého sportovního bloggera ze zápasu Loděnice - Městečko, jelikož je 24 hodin po včerejším zápase ohnivců, ale když jemu se do psaní absolutně nechce. Ptá se sám, co je Keby? Vždyť víš, Stando, no nemůžu... Tuhle slavnou Kebyho hlášku jsem si jen vypůjčil. On tehdy zlomen nemohl fyzicky, já dnes ani fyzicky ani jinak. Navíc se včera zas nalil, u Kebyho fronta na mlíko (kontrolní otázka s jakym i/Y je toto slovo správně?) a další dobře námé nedělní patálie... Dobře, už přestanu kecat. Co se dá napsat o zápase, ve kterém dostanete 6 gólů? Jasně, mohl bych psát o soupeři, o gólech, jež si hattricky rozdělili Herejt s Pospíšilem (tak góly dal prej Novák, ale jestli Jan, Pepík nebo Jindra, to fakt nevím přesně), ale na městecký stránky psát tohle nemá moc význam.
A teď teda vymyslet, co by se dalo napsat vo Ohnivákách, kerý poslední dobou výkonnostně trochu vohnívaj. Neškodnost dosahovala 99%, umělecký dojem 0, kucí neskočili ani základ - dvojitýho axela, Kůča nedotočil trojitýho tulupa, Keby spadnul u odpíchnutýho rittbergera...rozhodčí bledli, diváci vzdychali. A to jsem se radši ani nedíval na trestou lavici, kam museli na 2x45min. Stáník s Máčalou. Mám pokračovat? Snad aspoň měli v Loděnici dobrý klobásy.
Na omluvu bídnýho výkonu snad jen to, že chybělo pár jmen pravidelně se po hřišti toulajících: Jura (diagnóza: dětské klíště), Tvrzík (diagnóza: futsalové klíště), Langy (diagnóza: břišní klíště), Fiky (diagnóza: holé klíště), Bankovka (diagnóza: příště klíště), Zelí (ten mám dlouhodobé klíště)... A museli nastoupit ne zcela zdraví: Best (diagnóza: kulhání), Keby (diagnóza: kulhání), Čáp (diagnóza: kulhání), Náš Pepík (diagnóza: loket+10kg titanu), Kopr (diagnóza... volal jsem již Doc. MUDr. Cyrilu Höschlovi, zatím si neví rady)... asi už radši nebudu pokračovat, nebo s k tomu Höschlovi taky objednam.
A na závěr, pro rozveselení, ještě jedna Kebyho nesmrtelná: Haló, haló, miláčku, chybíš mi, víš to, víš to? (přičemž stál u kiosku v Lomnici, mazal si na rohlík ďábelskou pomazánku a zapíjel to zlatým bažantem).

Sestava: Kopernický - M. Bestajovský (75. Patera) - Kebrdle, Hadrava, Kučera - Procházka, Wohl, Fratina, Heger - P. Šnídl (30. D. Jirásek), J. Šnídl.

Městečko - Lidice 2:2 (2:1)

17. října 2010 v 9:32 | Drevokocurisko |  Články
Městečko vstoupilo do utkání dobře a již z prvního útoku si vytvořilo gólovou příležitost, jenže pak se útočná snaha trochu zasekla a zlobit začali hráči Lidic, hlavně Pavelec dělal domácí obraně velké problémy. Právě on stál na začátku akce, kterou zakončil po samostatném úniku Falout (jestli to je teda von) 0:1. Městečko v nepřínivé situaci umí zapnout a opět to potvrdilo. Dvěma poměrně rychlými góly otočilo skóre - zejména dělovka z 35m od Petra Šnídla byla neuvěřitelná - 2:1.
Ve druhém poločase už se Městečko zaseklo úplně. Důrazní a bojovní hosté se tlačili před Kopernického, kde se střídala jedna nebezpečná situace za druhou. Městečko s problémy odvracelo ataky silově lépe vybavených hráčů Lidic. Falout dopravil míč do sítě, ale rozhodčí gól neuznal pro ofsajd. Když už se v 89.minutě zdálo, že Městečko těsnou výhru udrží, zahrávali hosté roh. K tomu si ve skrumáži našel cestu vysoký Falout a hlavou srovnal na 2:2. Městečko tak utrpělo remízu ve třetím domácím zápase v řadě.
Sestava: Kopernický - Langmajer - Heger, Hadrava, Kučera - Fratina (Fikejz), Tvrz (Korbel), J. Urban, Wohl - M. Bestajovský, P. Šnídl.

Další kšanda u aeroportu

11. října 2010 v 8:37 | Drevokocurisko |  Články
Sokol Houstouň - SK Ohnivec Městečko 3:0 (1:0)
Zápasy na hřištích soupeřů se ohnivcům nedaří a nedaří. Navíc jsme zas hráli kousek od přistávací dráhy letiště Ruzyně a to je náš konec. Jak vidíme my kluci z lesů, z těch stísněných údolí, širé lány a letadla nad hlavou, nevíme, kam s nohama, rukama, očami...
Krom prvního duelu v Senomatech, který jsme zvládli velmi dobře, a vyjma bojovného výkonu v Králově Dvoře, i když duel nakonec skončil 4:1 v náš neprospěch, jsme do dalších míst - Mutějovic, Jenče ani Hostouně nemuseli skoro jezdit. Tak divný fotbaly bez náboje, prakticky bez šancí, jen čekáme, kdy nás soupeř zařízne jak prasátko unikající po dvoře před řezníkem a domácími.
No nic, zbývá ještě pár mačů, hlavně doma, kde se nám herně vcelku daří, musíme nyní přidat. Tak hurá na ně.  V sobotu se v Městečku nachystejme na tradičního soupeře Lidice,
hraje se již od 15:30.
Sestava: Kopernický - Langmajer - Procházka, Hadrava, Kebrle - Fikejz, Tvrz,
Wohl, Heger (P.Bestajovský) - M.Bestajovský, J.Urban.Výjimečné d(D)erby

3. října 2010 v 8:59 | Drevokocurisko |  Články
Městečko - Branov 5:5 (2:2)

Sobota, 2. októbra, zataženo, déšť, 200 diváků, rozhodčí 3B: Beran - Brda, Brožek.

Po pěti letech (od postupu Městečka do I.B třídy), bylo opět na programu prestižní derby rakovnického fotbalu Městečko - Branov. A to, že derby bývají utkání nevyzpytatelná a nezapomenutelná, potvrdil i tento duel. Rivalita s Branovem má sice dnes již jiné kontury, neb z kádru z dob okresních matchů jsou v sestavě týmu od  Berounky jen Štiller, Kruba a Dubský, zbytek jsou legionáři, ale i tak patřičný náboj zápasu nechyběl.
Gólů bylo tolik, že je tady snad ani všechny nemá smysl vyjmenovávat, čtenář by se jistě unudil k smrti, což však včera rozhodně neplatilo. Výjimečnost utkání tkvěla v tom, že Branov čtyřikrát vedl, ale Městečko vždy okamžitě, řekněme do dvou tří minut, srovnalo. Až se nakonec dostalo do vedení 5:4 v 85. minutě, jenže ani to nevydrželo dlouho, když se hosté těsně před koncem radovali z vyrovnání po penaltě, kterou sudí Beran odpískal za ruku Procházky. I když je otázka, zda se píská ruka, kterou si nastřelí hráč sám. Ale to už je jedno, remíza byla totiž nakonec spravedlivá.
Brankovou Velkou cenu Ohnivce odstartoval Dubský - srovnal Petr Šnídl. Na 2:1 zvyšoval po chybě Besta Červenka - o srovnání se postaral hlavou s chutí hrající Benjamín Hegér (divný méno, co?:-)).
To byl tuším poločas. Třetí gól Branova dal po úniku Šindeláře po lajně a centru před branku Dochtor. Na 3:3 srovnával patičkou Pražák Jura Wohl ještě s tečí hostujícího hráče. Na 4:3 dával hlavou po rohu Michal Červenka - ale Městečko okamžitě srovnalo po dorážce Peti Šnídla a do vedení se dostalo po hlavičce Besta 5:4. V 87. minutě vyrovnal na 5:5 z penalty Dochtor.

Městečko: Kopernický - Langmajer - Hadrava, Bestajovský, Kučera - Heger (Fikejz), Tvrz, J.Urban, Wohl - Korbel (Procházka), P.Šnídl. 

Branov: Bartyzal - Cihelka, Tkáč, Opl, Helebrant - Rasocha, Štiller, Dochtor, Šindelář - Červenka, Dubský. Střídali: Kruba, Konopásek.