Září 2011

FC Jesenice - SK Ohnivec Městečko 1:1

25. září 2011 v 8:53 | Drevokocurisko |  Články
Na severozápadě okresu to tentokrát bylo spíš na 3 body, ale bohužel...v legendárním kufru se do Městečka vezl jen jeden. Střelba a zakončování příležitostí, to byla bída, přitom vytváření šancí na jedničku. Městečko začalo ofenzivně, a vypadalo to na hru na jednu branku. Až po 20 minutách se domácí vymanili z tlaku a začali využívat chyb v rozehrávce Městečka a jeho prostupné obrany. Kozák a hlavně Kotek ve svých šancích zklamali.
Po bezbrankovém poločase se těžko dalo odhadnout, jaký vývoj zápas bude mít. Stačilo pár minut a vše bylo jasné. Městečko zpřesnilo hru, hráči se lépe pohybovali na velkém hřišti, a Jeseničtí tak v podstatě čelili permanentnímu tlaku. Z toho vyplynula i první branka zápasu, kterou si po rohu vstřelili domácí sami - 0:1. Silná záloha J.Urban, Blabla, J.Šnídl, Prokop (nová posila z Opavska) dále zásobovala forvardy jedním míčem za druhým a i sami záložníci se dostávali do koncovky. Ale střely končily vysoko nad brankou nebo na obětavých domácích obráncích. Deset minut před koncem vše nasvědčovalo tomu, že zápas skončí těsným vítězstvím Městečka. Jenže pak se nedohodli ve středu hřiště o míč Hadrava s Prokopem, domácí vyrazili do brejku a Kozák sám po kličce brankáři Kopernickému váhavost potrestal - 1:1.
Městečko: Kopernický - Hadrava - O.Kučera, Heger, Makarský - P.Urban (Prokop), J. Urban, Blabla, J. Šnídl - P. Šnídl, Fratina. Pískal Tonda Sýkora.
Příští týden nás čeká v Městečku zajímavý duel o čelo tabulky proti Zavidovu. To abych koupil o pár klobás víc. Kdo se hlásí dobrovolně do kiosku?

SK Ohnivec Městečko - Sokol Mšec 4:1 (1:1)

18. září 2011 v 9:20 | Drevokocurisko |  Články
Peknou neděli želám a v krátkosti se vrátím k sobotnímu zápasu Městečka proti Mšeci. V úvodu to vypadalo na jasnou záležitost, domácí vedli a vytvářeli si šance, jenže nic víc neproměnili, a tak se po 25 minutách rozehráli hosté. Městečku to skřípalo až hanba. Kšanda k nekoukání si myslim. Užuž se zdálo, že vedení do poločasu přece jen uhájí, ale zbytečný roh v poslední minutě znamenal vyrovnání - 1:1.
Po přestávce Mšec ještě chvilku kousala, ale vše utnul gólem z trestného kopu Petr Urban. Pak už víceméně hrálo jen jedno mužstvo, útoky se valily, šance se tvořily, góly se dávaly Makym a druhým Urbisem. K sakru, Stanley, jsme první:-)
A příští týden hurá do Jesenice.
Sestava: Kopernický - M.Bestajovský - J.Kučera, Heger (Makarský), Povolný - J.Šnídl, J. Urban, Hadrava, P. Urban - Fratina (O.Kučera), P.Šnídl

TabulkaÚžasnýÚžasnýÚžasnýÚžasný

1.431017:910
2.43108:410
3.421116:107
4.421113:97
5.42119:57
6.42119:127
7.420210:76
8.42029:86
9.42029:96
10.41215:65
11.410310:103
12.40223:92
13.40136:141
14.40135:171

Vítězná dohrávka s Tatranem

15. září 2011 v 10:55 | Drevokocurisko |  Články
eSKa Traktor Ohnivec Městečko - Tatran Rakovník B 5:2 (1:1)
Kucí tatranský se sice trochu usmívali, když viděli nad vstupem do fotbalového stánku v Městečku velkou ceduli Ohnivec Aréna (ta se ti povedla Staníku), ale za pár minut dohrávaného utkání už pochopili, že opravdu vlezli do arény. Rezerva Tatranu přijela v poměrně solidní sestavě, určitě chtěla vylepšit bodové skóre po dvou remízách. Na druhé straně Městečko se po sestupu z I.B třídy prvně představilo před domácím publikem a prvně za celé léto se sešlo v téměř kompletní sestavě.
A bylo znát, že jsou spolu na hřišti prvně. V souhře se objevovaly mezery, navíc hráči Tatranu svojí pohyblivostí tyto mezery ještě zvětšovali. Přesto bylo rušno před oběma brankami a gólmani Kopernický i Zach se měli co ohánět. Větší závary sice vytvářeli hráči Tatranu, branka Městečka asi i díky čerstvě natřené konstrukci odolávala. Do vedení tak šli domácí, když se po střele Petra Šnídla dostal k míči první Jirka Urban - 1:0.
Tatran měl poté herně navrch, ale Kopernický držel čisté konto. Až do chvíle, kdy Kratochvíl ze strany poslal poněkud přetažený centr a ten zapadl obloukem až za Kopernického - 1:1.
Pro druhou půli se dalo počítat s podobným průběhem, jenže Tatran ustoupil od vířivé aktivity a často hledal vepředu hroty Bethela a Zmeškala dlouhými míči a rázem vypadl z tempa. Navíc se Městečku začala výrazně dařit spolupráce záloha útok - futsalová lajna Šnídlové, Urbanové a ligový futsalista Petr Blabla místy totálně rozebírala defenzivu Tatranu a ta postupně jen sledovala, jak ohnivci dáví okrasné brnky: Náš Pepík, Jura Urban, Náš Šnídl, Jura... už ani nevim, jak to bylo přesně... Ale okrasné to bylo. Zápas tak byl zhruba v 70. minutě již rozhodnutý. Za stavu 5:1 pak už jen snižoval Bethel na konečných 5:2.
Krásné utkání sledovalo jistě kolem 100 diváků, víceméně s přehledem vše odpískal sudí Strouhal.
Městečko: Kopernický - Hadrava - Kučera, Heger, Povolný - J. Šnídl, Blabla, Jirásek (J. Urban), P. Urban - Fratina (Makarský), P. Šnídl.
Tatran Rakovník B: Zach - Kollár, Beneš, Kratochvíl, Hvězda, Krejza, Bok (Holeček)Špička,Kozák, Zmeškal, Bethel
Soudci:Strouhal-Titlbach,Klekner

První okresní výhra - v Roztokách

13. září 2011 v 14:10 | Drevokocurisko |  Články
TJ Roztoky - Sk Ohnivec Městečko 2:4 (1:1)
Po neoslnivé premiéře 4:4 v Oráčově jsme si dali pauzu, všichni se totiž ženili, a k dalšímu fotbalovému setkání jsme vyrazili jen cez dva kopce k Berounce. Roztoky jsou mladý team a jistě se těšily, že nás, zkušené matadory, pozlobí. Nakonec nás pozlobily jen částečně. Chlapci od řeky stihli v prvním poločase vyrovnat, přesto, ač jsme nebyli v oslnivé formě ani sestavě, poradili jsme si, a nakonec zaslouženě zvítězili 4:2. Brnky dávili Náš Pepík Šnídl 2x, Petr Blabla a Hegy.
Sestava: Kopernický - Patera - J. Kučera, Hadrava, Povolný - O. Kučera, P. Urban, Blabla, Makarský (Jirásek) - J. Šnídl, Heger. Keby jen přihlížel navlečen do drézu.
Ve středu 14.9. se doma utkáme s Tatranem Rakovník B od 17:30. V sobotu 17.9. od 16:30 tuším se Mšecí.