Listopad 2011

Pavlíkov zdolán, druhé místo po podzimu doma

19. listopadu 2011 v 18:26 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - SK Pavlíkov 4:0 (2:0)
Před posledním podzimním zápasem se trenér Městečka Jasna potýkal s rozsáhlou marodkou. Nastoupit tak musely i opravdové legendy. S pětkou Keby, Pája a nakonec se po čase ukázal na hřišti i Jarouš Červený.
Nic to Pavlíkovu nebylo platné, a ač se prezentoval slušným fotbalem, ozývaly se i hlasy, jak může být v tabulce tak dole, nakonec vcelku jednoznačně v Městečku prohrál.
V první půli se po hezkých akcích trefili z dorážek Náš Pepík Šnídl a Maky II., po přestávce naskočil posílit ofenzivu Petr Šnídl a nakonec se také trefil z trestňáku, když ještě předtím hlavou zvyšoval na 3:0 Petr Urban. Jelikož první dva celky tabulky hrály spolu Zavidov - Tatran a ztráta Městečka byla jeden a dva body, bylo jasné, že druhá příška nás nemine. Tatran údajně zvítězil, tak máme solidní pozici na jaře zaútočit. Jen těch promarněných bodů...
Sestava: Kopernický - Patera - J. Kučera, Povolný, Kebrle - P. Bestajovský (P. Šnídl), J. Urban, P. Urban, J. Šnídl - Fratina, Makarský.

Děkujeme fanouškům a za přízeň a dnes si snad všichni užijí zábavy na dokopné.

Nakonec představení fešné na Olešné

14. listopadu 2011 v 11:08 | Drevokocurisko |  Články
Šolíchando grando předváděli ohnivci na půdě pásových ocelářů z Olešné. V první půli to bylo sice na mrtvici, což umocnila penalta, kterou kanonýr Polášek proměnil - 1:0. Městečko se utápělo v něčem, co nemělo s kolektivním sportem zvaným fotbal nic společného. Sice převahu mělo ve hře znatelnou, ale převahu, která působila jak z jiného zápasu, jakoby si Městečtí soupeře ani nevšímali a hráli si sami pro sebe, jestli jsem to vysvětlil srozumitelně k pochopení. Jediným světlým bodem tak byla hlavička Petra Urbana, která zapadla za záda brankáře Pavlíčka - 1:1.
Co si chlapci od vody řekli o přestávce v kabině sem nemohu psát, ale bylo to teda něco. Na hříště se vrátili jako zcela jiný tým a domácí v druhých pětačtyřiceti minutách jasně přehráli. Načal to trefou po tragické rozehrávce Olešné Makarský a pohodlný náskok zařídil Městečku další povedenou ranou Jura Urban - 3:1. Další tisíciprocentní šance raději bez komentáře, hráči buď k brance ani nedoběhli, nebo nechtěli dávat góly, nebo chtěli, jako pozorovatel z půlky jsme to nedokázal rozpoznat.
Sestava:
Kopernický - M. Bestajovský - J. Kučera, Hadrava, Makarský - J. Šnídl, J. Urban, P. Urban, Prokop - P. Šnídl (45. O. Kučera), Fratina.
V posledním kole se Městečko utká s Pavlíkovem na domácím stadioně v sobotu od 13:30. Následuje dokopná v prostorách sauny, sprch, toalet, klubových prostor..., takže všichni, co mají chuť, nechť dorazí na něco dobrého. K tanci a poslechu se hraje.

SK Dvacetiminutovka Městečko – Traverza Hředle 2:2 (2:2)

7. listopadu 2011 v 8:44 | Drevokocurisko |  Články
SK Dvacetiminutovka Městečko - Traverza Hředle 2:2 (2:2)
Hosté se na zápas chystali s obavami, zda neschytají pořádný příděl a po deseti minutách hry to na výprask vypadalo. Po krásné téměř futsalové akci přihrával Jura Urban před branku, kde osamocený Petr Šnídl zavěsil. Za chvilku se rozeběhl kanonýr Šnídl z prostředka hřiště a jeho střela k tyči byla výstavní - 2:0. Technické KO pro hostující tým ze Hředel mohla přinést penalta po dvaceti minutách hry, kterou vybojoval Jura Urban. Sám ji zahrával, ale brankář se položil do správného směru a míč lapil. To byl moment, po kterém hosté ožili a svojí bojovností a nadšením zápas zcela změnili. Nejdříve se uvolnil Ďurina, našel mezi beky spoluhráče a bylo to 2:1. Následně lehce tečoval do vlastní sítě trestný kop domácí stoper El Pedro a diváci byli svědky vyrovnání - 2:2.
Ve druhé půli už se na hřišti především bojovalo o pověstné metry trávníku. Terén se stával bahnitě měkkým, což mírně nahrávalo bránícím hostům. Ti však zaslouženě odolávali a nakonec měli i oni dvě velké šance na zvrat v utkání. Městečku nelze upřít snahu, v šancích ovšem chyběl klid i přesnost. S přehledem řídil utkání sudí Strouhal.
Sestava: Kopernický - Patera - O. Kučera, Hadrava, Makarský - J. Šnídl, J. Urban, Blabla, P. Urban - P- Šnídl, Fratina.