Květen 2012

Městečko - Senomaty 4:4

29. května 2012 v 9:00 | Drevokocurisko |  Články
Co k zápasu dodat? Vlastně vše už bylo řečeno v komentářích pod článkem níže. Některé pasáže naší hry připomínaly IV. třídu, to bylo pro vostudu, hejbeme se jak drážní dělník při výměně pražců, do soubojů chodíme s razancí nakupujícího ve frontě u pokladny v Tescu... Poněkolikáté už jste si většina z vás neudělali ani jeden blbej den čas na trénink... A Senomatští hráli s chutí, bojovali o záchranu, upřímně byli k vítězství blíž. Bod jsme udolali jen se štěstím. A pokud si někdo něco myslí, tak stačí se podívat na naše domácí zápasy, že se nám právě v nich příliš nevede. S Roztokama 1:0 s odřenejma ušima, s Lužnou prohra 1:2, Senomaty bod s hodně odřenejma ušima... V Městečku to hrajem pro radost naší a našich diváků, nic víc, nic míň.
Městečko: Kopernický - Hadrava - O. Kučera, Heger, Červený - J. Šnídl, J. Urban, P. Urban, Makarský - M. Bestajovský, Mácha.

FK Kněževes - SK Městečko 2:2

21. května 2012 v 10:03 | autor neznámý |  Články
Stručné výsledkové info o zápase Ohnivce, které už stejně všichni ví. Já nebyl, takže těžko něco popisovat a kritizovat. Čáp ale včera říkal, že IV. třída hadr. Tak aspoň Janovští vidí, že slabé chvilky dolehnou na každého. Náš Pepík dává na stránky jen voloviny, ale souvisle souloživé lživé souvětí nenapíše. Branky prý dle tisku J. Urban a Mácha. Výsledek a bod ale nakonec fajn. Titul už nám unikne, ale druhé místo by bylo taky pěkný s naším souborem.
Kdy tedy trénink? Středa? Nebo jste dohadovali něco jiného? Každopádně v sobotu od 17:00 Senomaty v Městečku. Počet hráčů snad již bude uspokojivější.

SK Městečko - FC Genoa 8:1

12. května 2012 v 23:06 | Antonio Vivaldo |  Články
Dlouze se zamýšlím, co k tomuto nezápasu nenapsat a co napsat. Ve vší úctě k soupeři, fotbal jistě dělají s láskou, ale s takovým souborem by raději neměli po okrese ve II. třídě z Janova nikam vyrážet, nechat kontumaci na 3:0 a zaplatit pokutu. Asi jim dost hráčů chybělo, ale právě proto... Protože takový fotbal nebyl v Městečku k vidění 30 let a něco podobného bylo naposledy k mání v poháru, kdy Městečko jelo do Hřebečník.
Skončit to mohlo i 15:2, ale je jasné, že se proti slabému soupeři nevybičujete. Víc hodnotit nebudu, ale bylo to dnes jak z filmu Okresní přebor. Začalo to diskuzí v kabině, zda to klouže nebo neklouže. A co myslíte? Hegy udržoval legraci hláškami z pozice stopera, pomezní Štefan pokáral pana Hrivňáka, že kouří během signalizace střídání v technické zóně...
Nechám toho, nejsem kritikem, sám mám dost másla na hlavě. Sportu zdar, moderní gymnastice zvláště.
Jura Urban dal 5 gólů, to je hezké.

Městečko: Kopernický - Hegéééééééér - J. Kučera, Fratina, O. Kučera - Prokop (P. Bestajovský), Blabla, J. Urban, J. Šnídl - M. Bestajovský (P. Urban), Makarský.

Poraženi, ale stále ve hře...

7. května 2012 v 10:36 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Sparta Lužná 1:2 (1:1)

Městečko v sobotu zažilo třetí prohru v sezoně. Podlehlo Lužné, která se na jaře hodně zlepšila a dokazuje, že v okresním přeboru má místo jisté. Prohra může mrzet o to víc, že hlavní konkurenti Městečka v dostizích za titulem okresního mistra Zavidov i Tatran B prvně na jaře rovněž prohráli. Bodový rozestup se tak mohl opět srovnat. Na druhou stranu, ještě že tak - soupeři neodskočili. Pokud by totiž Tatran porazil Pavlíkov, Městečko by ztrácelo 8 bodů a bylo by po nadějích. Ale nechme coby kdyby...
Ohnivci začali jako vždy. Totální ofenziva a kdekdo odhadoval, že Sparta dostane pořádný příděl. Jenže (ne)stárnoucí, ale hlavně skvěle chytající Láďa Mašek, působil v brance spíše jako artista, než brankář okresního přeboru. Prostě vychytal, co se dalo, jen na penaltu Petra Šnídla nestačil. Luženští přežili horké chvilky s jediným obdrženým gólem a v pohodě se rozjížděli k výkonu, který nebyl nijak nápadný, zato účelný a poctivý. Zmatená defenziva celého deštěm neohnivého týmu domácích nejdnou kupila chyby víc než je zdrávo. Vyrovnávací gól Lužné možná padl z ofsajdu, ale nic to nemění na tom, že si hosté za svoji hru ke gólu zaslouženě došli - 1:1.
Druhý poločas začal opět koncertem zahozených šancí domácích...,což jak všichni, fotbalem i životem poučení, víme, vymstívá se v míře srovnatelné s jistotou. A stalo se. Luženští stále častěji podnikali výpady, které by v ringu znamenaly body, až přišel pořádný direkt s počítáním....1:2. Hráči Městečka se sice ještě zvedli a nebyli daleko k vyrovnávací brance, nebylo jim však v sobotu přáno.
Rozhodčí by se chválit neměli, ale prvoligový Pavel Franěk pískal fakt dobře.
Městečko: Kopernický - M. Bestajovský - J. Kučera, Hadrava (Prokop), J. Šnídl - Makarský, J. Urban, Blabla, P. Urban - Fratina (O. Kučera), P. Šnídl.
Tak zas v sobotu, Ohnivec válí znovu na domácím hřišti od 17:00 proti Janovu.

Stříbrný duel bez vítěze

2. května 2012 v 9:54 | Drevokocurisko |  Články
Zavidov - Městečko 1:1 (0:1)

Stručný sumář zápasu o stříbrnou příčku v tabulce okresního přeboru dodávám se zpožděním, páč toho bylo nějako moc. A bylo především horko, a člověk se tak musí starat o vytrvalý přísun tekutin a není čas na legraci a počítače se přehřívají...
1. V Zavidově bylo děsný horko, krásná viditelnost až na Krušné ory. Dost bouřlivě fandících diváků.
2. Lepší nástup měl Zavidov, který se mohl ujmout vedení, ale při brejcích si útočníci počínali dost lehkovážně.
3. Kopr chytal velmi dobře.
4. Městečko sice nabízelo okýnka v obranné fázi, ale dopředu bylo také nebezpečné. Mnohá varování se proměnila ve vedoucí gól po ose Náš Pepík - Jura - Peťa Šnídl - 0:1.
5. Zavidov musel po přestávce zabrat. Zabral, ale Městečko odolávalo, a z protiútoků mohlo potvrdit. Leč nestalo se a tak 8 minut před koncem srovnal Míra Urik - 1:1.
6. Nechápu u rozhodčích - .stručně vyložím jednu věc. Rozhodčí Tonda Sýkora např. za zákroku na Langmajera, který skončil zraněním , neudělil ani žlutou kartu - neříkám, že to bylo něco extra divokýho, ale na žlutou jasný faul po odehrání míče byl. A potom dá sudí bez předchozího napomenutí červenou Máchovi, který řekne - pískáš taky každou pí....inu. Spíš by měl chránit zdraví hráče než své ego.

Městečko: Kopernický - Langmajer (O. Kučera) - J. Kučera, Hadrava, Fratina - J. Šnídl, J. Urban, P. Urban, Makarský (Červený) - Mácha, P. Šnídl.

Dnes trénink od 18:00. V sobotu hraje Městečko doma s Lužnou od 17hodin.