Srpen 2012

Remíza na úvod v Kněževsi

28. srpna 2012 v 13:35 | Drevokocurisko |  Články
FK Kněževes - SK Ohnivec Městečko 0:0
Ohnivácí se pomalu ale s jistotou stávají remízovými hrdiny okresního přeboru. Bude to asi tím, že jsme takoví hodní, s každým se známe, všichni nás mají rádi, jak jsme tak hodní... s každým se rozdělíme o poslední pěnu nad pivem i o poslední body. A pak jsou z toho jarní remízové hody, často s přílohou řečí o prodaných zápasech a podobně. Jaro vlastně nebylo papírově tak špatné, prohráli jsme jen na postupujícím Tatranu, ale pak už se sezona nesla v duchu nerozhodných výsledků.
Po brutální letní přípravě, nad kterou by blednul i vyhlášený ras Feliks Magatů, jsme do nové sezony vstoupili jak jinak než remízou pod chmelouvou šiškou v Kněževsi. Sestava Ohnivce podnaditá posilami se teprve dává dohromady, což bylo znát. Bodík dobrý, ono se v Kněževsi tak často nevyhrává, fotbálek v mezích přijatelné úrovně, divácká kulisa slabší, šancí pomálu, prostě rozjezd sezony jako z čítanky fotbalu. Na tom by se shodli aj Mírek Bosák s Karolom Polákom. Popisovat zápas 0:0 je snad zbytečné kladení slov za sebou. Klucí makali na obou stranách, to muselo diváctvo uznat, ale velkých šancí, při kterých by tuhla v žilách krev a klobásy se chvěly v rukách diváků, nebolo. Čo bolo to bolo, sudí Aksamit, který to trochu oral, odpískal po 90 minutách bezgólový konec a terazky nás čeká domácí duel s Olešnou v sobotu od 17:00 hodin. Následuje posvícenská zábava na hřišti.
Perlička na závěr - v rodné vsi uzenáře Vrábíka došly na hřišti klobásy.
Sestava: Kopernický - Heger - Masarovič (O. Kučera), Benada, Makarský - Prokop, J. Urban, P. Urban (J. Šnídl), Mácha (Fratina) - P. Šnídl, Mika.

Sezona za dveřmi. Jak je na tom Ohnivec?

22. srpna 2012 v 9:02 | Drevokocurisko |  Články
Chtělo se mi ještě před pár dny napsat, že Ohnivec je na tom ohnile, jak letní jablíčko ležící dva dny pod stromem, ale situace SNAD nebude tak zlá...

Po ostudě s Čistou, kterou nechci nijak snižovat, naopak předvedla solidní fotbal, a hrála hlavně s chutí, bych náš klub rozpustil. Nezájem o hru, zákroky jsme měli jak největší dřeváci na okrese, nechápu, kam se poděly roky, které jsme s fotbalem strávili. Asi jsme většina za zenitem a navíc trochu lemplovatíme... No nechám toho, s podobným stylem hry příště raději nevycházet ze vsi.

Je jasné, že chybělo hodně hráčů, a to je další aspekt. Celé léto toho moc neodtrénujeme, nenahrajeme nic, a když jsou konečně 2 přípravné zápasy, tak se vůbec nesejdeme. Potom teda nemají cenu ani ty dvě přípravy. Chápu veškerá letní rozptýlení, taky jim rád podlehnu, ale potom se musíme domluvit jasně. Létu necháme volný průběh, sejdeme se přátelsky na tréninku a začneme vážně až od mistrovských zápasů. Vyhneme se potom blamáži, kdy jede 10 pitomců a trenér odehrát z povinnosti zápas.

A teď k těm příjemnějším zprávám. Podařilo se dotáhnout hostování kluků z Roztok Martina Miky a Štefana Masaroviče, Martina Benady z Unhoště, Petr Maky Makarský z SK Rakovník zůstává a též hostuje dál Luboš Brácha Mácha. Kopačky nepověsily na úplný hřebík ani legendy Langy s Bestem:-) Pokud se budeme normálně scházet, tak by mělo mužstvo fungovat na úrovni a dál se prát o okresní špičku.

Úvodní zápas sehrajeme v sobotu 25. srpna od 17 hodin v Kněževsi. První domácí utkání nás čeká 1. září od 17 hodin v Městečku proti Olešné. Večer poté je posvícenská zábava na hřišti, na kterou jste všichni zváni. Ještě lepší akcí bývá v pondělí 3. září Pěkná, též na hřišti, sraz tamtéž zhruba na 10. hodinu. Nějaké pochutiny s sebou, pití na místě, hudba hrá od 15 hodin.
Sportu zdar!

Konečně přáteláky

13. srpna 2012 v 11:02 | Drevokocurisko |  Články
Tak jsme se konečně dočkali přátelského zápasu. Tým vyrazil v sobotu směrem k Neumětelům, do Libomyšle, kde si to rozdal se Zdicemi. Pěkný areál, mizerné hřiště, které nám obětavě zařídil náš Pepík. A běhavý soupeř, který si s námi od začátku pohrával. Za chvíli to bylo ručníkových 3:0. Pak se šikovně trefil hlavou Petr Urban a hra se trochu srovnala.
Ani ve druhé půli sice fotbal neměl od hlavy k patám nic srovnaného, ale soupeř vstřelil jen jeden gól, my taky jeden Petrem Šnídlem a tak jsme se rozešli 4:2.
V týmu se objevily posily z Roztok Masarovič s Mikou, a oba hráči si nevedli na první utkání špatně. Vypomohl nám brankář Lukáš Procházka.
Sestava: L. Procházka - Masarovič - O.Kučera, Heger, Fratina - P.Urban, Hadrava, Makarský, Prokop - P.Šnídl, Mika, Mácha. Střídalo se hokejově. K duelu nesvlečeni Patera a P. Bestajovský.
V sobotu se utkáme v pohárovém duelu s Čistou u nich od 17hodin. A následující týden už začínají mistrovské boje - v Kněževsi v sobotu.