Září 2012

Janov - Městečko 0:2 (0:1)

30. září 2012 v 21:51 | Drevokocurisko |  Články
Zdravím vážené čtenáře po krásném slunečném víkendu. Ten přinesl Ohnivcům Městečko další vítězství v okrese, i když se nerodilo lehce a předzápasové potíže /nezpůsobené nadýmáním, ani rýmičkami/ nedodávaly příliš dobré nálady.
Čtvrteční ráno bylo mrzuté poté, co pan Pepa, který šel ráno pro registračku do kabin, uzřel hřiště - nehřiště. Spodní polovina hřiště byla prakticky zničena po hluboké orbě divokých prasat. Nepříjemnost se začala okamžitě řešit nejen po stránce fyzické rekonstrukce trávníku. Svazové orgány též jednaly a změnily místo konání utkání do Janova, který si tak s Městečkem vyměnil termín domácího zápasu. Po ruční opravě hříště na Svatého Vaška, jsme v sobotu vyrazili na hranice okresu bojovat o další body.

Janov má s Městečkem neblahé zkušenosti. Vloni jako nováček soutěže přišel o vítěznou sérii právě s Městečkem, poté se na zápas do Městečka Janovští vůbec nesešli optimálně a inkasovali další debakl, a tak se rojilo před zápasem plno očekávání. Navíc, když v dresu Janova hostují hráči z Městečka Adam Doležal a Jarda Červený, a nastoupil i bývalý hráč Ohnivce Petr Zrubec.

Samotný zápas bych dnes přirovnal k sobotnímu derby Slavie se Spartou. Na malém hřišti se odehrávala spousta osobních soubojů a pokažené kombinace. Oba týmy se střídaly v jakýchsi desetiminutovkách mírné převahy, ale nakonec Městečko v obou poločasech dokázalo, že má v okrese pořád co říci. Nejdříve se trefil hlavou Jirka Urban a ve druhé půli pojistil výhru po hrubce domácí obrany obloučkem přes brankáře Kopáčka Petr Šnídl. Janov poté ještě hodně bojoval alespoň o čestný úspěch, ale na víc než trefenou tyčku už jeho hráčům síly nestačily.

Městečko: Kopernický - Langmajer - J. Kučera, Heger, Masarovič (Fratina) - Prokop, Hadrava (Benada), J. Urban, Makarský - P. Šnídl, Mika (J. Šnídl).

Příští týden míříme za body do Oráčova.

Jesenice - Městečko 0:2

23. září 2012 v 1:05 | Drevokocurisko |  Články
Zpočátku vyrovnané a vlažné utkání nenabídlo vyložené šance, a když se zdály vyložené, tak jejich zakončení toto hodnocení naprosto zapudilo.Jediným gólovým hrdinou prvního poločasu tak byl Petr Šnídl, který zužitkoval balon po centru Miky. Bartyzalovi míč lehce vypadnul z rukavic a branka pak byla již dokořán - 1:0.
Druhý poločas byl daleko svižnější, jenže... Opět se hra přelévala mezi velkými čtverci, nedělo se nic mimořádného... Do té doby, než Městečko osvěžilo svoje řady. Střídající Petr Urban vnesl do hry hodně umu a byl v pravý čas na pravém místě, což je z pohledu pisálka děsné klišéé, ale z pohledu fotbalového fanouška děsná výhoda. Po jeho důrazu a akci dal Mika druhý gól a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí nehráli špatně a rozhodně nejsou slabým týmem, ale dojem si nakonec pokazili totální nedisciplinovaností a naštváním na celej svět. Některé jejich zákroky byly na pár facek a ne na žlutou nebo červenou kartu. Sudí Švácha dělal chyby, ale na obě strany stejně. S tímhle přístupem bude mít Jesenice problém všude.

Městečko: Kopernický - M. Bestajovský - O. Kučera, Benada, Heeger (J. Kučera) - J. Šnídl (P. Urban), J. Urban, Prokop, Makarský - P. Šnídl, Mika (Fratina).

Branov povalen

16. září 2012 v 1:15 | Drevokocurisko |  Články
Sk Ohnivec Městečko - Sokol Branov 9:0

Přátelé, článek aktuální, rychlý a o to v moderní žurnalistice jde především. Hodnotit nemohu, páč sem ohřál asi 4x více klobás než padlo gólů, takže sem z fotbalu měl nic. Nicméně ve vší úctě k Branovu, když sem viděl jejich sestavu, tak ...bylo hned jasný, že tohle bude pro ně malér. A pokud jsem tu před časem sepsul Janov, že byli trapní na okresní přebor, tak dnes Branov byl o hodně soutěží níž. Z Branova jsme si dělali srandu, když postoupili do B. třídy, že budou rychle zpět. Pamatujeme na legendární zápas v Městečku 5:5, jenže to měli tým na krajský přebor. A sešup fakt rychle následoval. Je to docela smutný, jak vyhlášení branovští srdcaři z Králováku zmizí... že by to nebylo jen o tom srdíčku???

Hadříkova zpověď

8. září 2012 v 22:51 | Drevokocurisko |  Články
ČL Kolešovice - SK Ohnivec Městečko 2:4 (1:0)

Srandičky, srandičky, pozdní komentáře, i když jsem u ledničky, a klobásy ohřejvám v páře. Nic svatého ho vám není cizí. Stud a ruměnec z vašich tváří mizí, pomalu, ale jistě, jak na umělcově bustě.
Dobrá, dávám pokoj s kázáním, stejně je to marný a konečně se dostanu k popisu utkání, které totiž bylo i trochu zajímavé po dlouhém čase.
Městečko zajíždělo do Kolešovic, kde už asi XY sezon nehrálo. Nováček soutěže. Barthelové a další bardi již jen hlučeli na tribunách, na hřišti byli jejich mládežníci a ostatní junioři. Městečko mělo na lavičce 6 náhradníků. Unikátní situace a navíc to nebyli žádný Pepíkové - náš Pepík, P. Urban, Máša, Best, Fratínek, posila M. Benada... Zhruba 70% zápasu Městečko ovládalo hru, ale na ovládání hry se fotbal nehraje, tak možná v Barceloně. A tak si po půlhodince doběhli pro vedení 1:0 domácí borci.
V poločase pak městecký kouč Jansa udělal drobné korekce v sestavě, aby se týmu lépe vedlo před soupeřovou brankou a zejména náš Pepík byl dobrým tahem. Vyrovnání na sebe dlouho nenechalo čekat a pak se Městečko rychle dostalo do vedení 3:1. Mělo i další šance. Jenže... domácí vcelku kuriozním gólem, lobem přes Kopernického snížili, a pak mohutně zatlačili favorita před jeho branku, kde bylo hodně rušno. Fotbal už takový bývá. Hosté uhájili náskok a definitivní klid Městečku přinesla branka Hegera na 4:2.
Zápas byl dramatický, bojovný, jistě se fotbalovým příznivcům líbil.
Městečko: Kopernický - Langmajer - O. Kučera, Heger, Masarovič (Fratina) - Prokop (J. Šnídl), J. Urban, Blabla, Makarský (mácha) - P. Šnídl, Mika.

V sobotu se chystá derby Městečko - Branov, utkání začíná již v 16:30.


Remíza i s Olešnou

5. září 2012 v 8:53 | Drevokocurisko
SK Ohnivec Městečko - FC Olešná 2:2
Již v 5. minutě přišly první kořalky, následovala klobása a potom už brambůrky a coca cola... to líčím průběh zápasu očima obsluhy kiosku, kam jsem se umístil, páč máme nedostatek personálu. Zkusím tedy přiblížit opět a opět remízový zápas z nepřímých postřehů.
Z doslechu vím, že Městečko začalo utkání aktivněji, poměrně svižná hra se divákům musela líbit a přišlo i vedení po brance Petra Šnídla, jenže vzápětí vyrovnal Martin Polášek. Oba týmy si poté připsaly ještě po dalším gólu. Počáteční nadšení Městeckým vydrželo jen poločas, pak už to bylo slabší. Snahu jim nelze upřít, párkrát se otřásla branková konstrukce, kterou hájili hosté, ale ti si spolehlivou hrou uprostřed hřiště drželi ofenzivu Ohnivce daleko od těla. Rozhodnout mohl v poslední minutě Pepík Šnídl, když poslal na branku krásnou křížnou střelu, i tu však zastavila tyč. Pak už Tonda Sýkora odpískal konečnou remízu 2:2.

Sestava Městečka: Kopernický - Heger - J. Kučera, Benada (Masarovič), O. Kučera - J. Šnídl, Blabla, Prokop, Makarský (Mácha) - Mika, P. Šnídl.

V sobotu 8. září frčí Městečko do Kolešovic, kde nastoupí od 17hodin.