Říjen 2012

Zápas s Lužnou odložen...

29. října 2012 v 8:55 | Drevokocurisko |  Články
Jak už všichni víte, zápas s Lužnou, který se měl hrát v sobotu v Pustovětech se neuskutečnil kvůli příchodu zimy. Náhradní termín zatím není přesně určen, odloženo bylo celé kolo, takže asi bude v tomto rozhodovat svaz.
Formality k utkání jsme vyřídili v restauračním zařízení v Pustovětech a poté si povídali. Někteří byli včas odvezeni přistavenými dostavníky zpět do Ohnivcovy vsi, některé však pohltila místní posvícenská zábava.

Jak s tréninkem? Od 16:00 se těžko sejdeme a od 17:00 je to pozdě, to si neuvidím ani na špičku nosu. Máte někdo nápad třeba na halový trénink? Možnosti snad jsou...

V sobotu se hraje v Zavidově, již od 14 hodin.

V sobotu Městečko - Lužná hraje se v Pustovětech!

22. října 2012 v 9:43 | Drevokocurisko |  Články
Pavlíkov - Městečko 1:0 (0:0)

V sobotu nastoupil Ohnivec Městečko v Pavlíkově bez trenéra Jansy (ten zajížděl na ME v ping-pongu do Dánska) a pověření trenéři si tak museli lámat hlavu, jak složit team, aby navázal na předchozí úspěchy. Team složili dle dobrého mínění, ale nakonec si drbali své zarostlé hlavy, protože Městečko po asi 14 zápasech prohrálo. Pavlíkov se tak stává pro Městečko zakletým travnatým prostorem. Výkony zde jsou často neskutečně špatné a celkově hra kulhá. Zřejmě je na vině velké hřiště, které ohniváky mate.
Tentokrát výkon Městečka nebyl tak bohabojný, jenže domácí se semkli, a po debaklu v Zavidově se proti dalšímu z favoritů zakousli do hry. A ač jim v sestavě chybělo několik klíčových hráčů, důslednost a nasazení na soupeře stačila. Oba týmy střídaly horší a lepší okamžiky, příliš se nepouštěly do šancí. V první půli Pavlíkov nastřelil tyč, na druhé straně Městeckým chyběl vždy krok do zakončení.
Jediná branka utkání padla až po změně stran, když domácí zahrávali standardku skoro z poloviny hřiště. Michal Vodrážka nakopl balon a ten se přes celou obranu snesl až do sítě - 1:0. Hosté se poté vrhli do útoku, ale přílišná upracovanost akcí nemohla domácí překvapit. Ohrožení Gloserovy branky tak znamenala střela Blably, kterou domácí gólman bravurně zneškodnil. Vyrovnání měl na noze Petr Šnídl, po přihrávce Miky, ale i zde Gloser vytáhnul skvělý zákrok. Rozkouskovaný závěr již poté příliš fotbalových momentů nenabídnul.
Sestava: Kopernický - Heger (Hadrava) - J. Kučera, Jun, Fratina - O. Kučera (Masarovič), J. Urban, Blabla, Makarský (Benada) - P. Šnídl, Mika.
Příští týden hraje Městečko proti Lužné a nastoupíme na náhradním hřišti v Pustovětech. Začátek ještě od 15:30. Poté je posvícenská zábava v místě konání utkání, jsme prý vítáni a Miss Ivet se na nás těší i místní girls and boys:-)

Mšec - Městečko 3:3 (2:1)

14. října 2012 v 19:44 | Drevokocurisko |  Články
Bylo to v sobotu, bylo to v deset, neměl sem robotu a v kapse pár peset.. Čo to melu, ale ne, v dalším kolem nám Mšec vyhověla a kvůli divoké kalamitě na našem hřišti se hrálo u nich, ale nestandardně od 10hodin dopoledne, proto ten úvod.
Zatímco se naše hřiště tiše zotavovalo, podzimní chutě divočáky vyhnaly na náš plac opět a ze středy na čtvrtek se kancí opět porýpali v trávě.
Teď už k fotbalu. Nastoupila dvě elitní mužstva okresního přeboru a velmi dobrá úroveň byla znát. Od první minut byla ale znát jen úroveň domácích, kteří se absolutně lehce dostávali do velkých šancí. A ty proměňovali. Proto Mšec brzy vedla 2:0 po brankách Burleho a Neužila a zdálo se, že tento zápas s přehledem ovládne. Ohnivci však svou počáteční netečností domácí tým jakoby ukolébali a pak začali sami hrozit. Hrozili tak dlouho, až si za obranu zaběhl Petr Šnídl a domácí gólman jej penaltově fauloval. Nechci nic dramatizovat, ale jasné podražení hráče, který míří sám na branku je karta, to se nedá nic dělat. Sudí Blín penaltu zapískal, ale dle mých očních záznamů brankáři kartu nedal. Nicméně Martin Bestajovský proměnil - 2:1.
Po přestávce domácí opět rychle udeřili a bylo to nadějných 3:1. Městečko poté hned převzalo iniciativu, ale šance zahazovalo, a tak se kolem 70. minuty zdálo, že domácí dokráčí k vítězství. Finiš Městečka byl ale neúprosný. Dvěma góly M. Bestajovského a P. Šnídla srovnali a doslova se řítili za vítězstvím. Ve sporných okamžicích však pomezní rozhodčí Sedláček odmával ofsajd a hlavní Blín odpískal. Sporné postavení mimo hru viděl při gólové dorážce Juna a potom zastavil "barcelonskou" akci, z níž by se Jirka Urban prodral do jasné šance. No, na úrovni jsem nestál, ale při troše fotbalového citu byly obě akce v souladu s pravidly. Nicméně pro Městečko byla remíza bezvadná, vládla spokojenost a diváci určitě viděli nadprůměrný okresní zápas.

Sestava: Kopernický - M. Bestajovský - Heger, Benada (D. Jun), Fratina - Prokop (Masarovič), P. Urban (O. Kučera), J. Urban, Makarský - P. Šnídl, Mika.

P.S. a ze soboty na neděli nám diviaci rozrýpali hřiště znovu a to téměř dokonale.

Oráčov - Městečko 2:9 (1:4)

8. října 2012 v 9:53 | Drevokocurisko |  Články
Obvyklý komentátor zápasů Drevokocůr bol ve svojej domovině v Tatrách, nikoliv v Oráčově, tak se zdrží veškerých výplodů své bujaré fantazie směrem k zápasu. Snad jen pár slov k výletu, s prezidentem klubu do hor, něco zážitků pro spoluhráče, fanoušky a taky pro tetu. Počasí bylo bohovské a prezidenta klubu jsem tak uhlídal před jeho rozmary. Ale také před rozmary a nepřízní osudu v nádražních restauracích. Jen s hygienou byl ve velkých nadmořských výškách problém. S alkoholem kupodivu ne.
Branky: J. Urban 3, P. Snídl 2, Makarský 2, Fratina, Masarovič.

Sestava: Kopernický - Langmajer - Jun, Heger, Benada - Prokop, J. Urban, P. Urban, Makarský - P. Šnídl, Fratina. Střídali: O. Kučera, Masarovič.
Zápas v Oráčově se tedy zřejmě vydařil, výsledkově určitě, co jsem zaslechl od fanoušků, něco málo už zaznělo v komentářích.
OPRAVA: k dalšímu zápasu nastoupíme ve Mšeci v sobotu, ale nikoliv od 16:00 hodin, ale již dopoledne v 10:00.