Únor 2013

Soustředění v několika slovech

11. února 2013 v 22:44 | Drevokocurisko |  Články
V celé své kráse,
vezli jsme mražené prase
prase divoké
vezli jsme k rasu
a cestou k rasovi
študovali trasu
a recept na guláš masový

A pak v náruči Rasovny
při Černé hoře
běžel trhák kasovný
Zelené moře

Běžel se i závod
přebor sedmi disciplín
jenže musím napsat o podvodu
páč v líném sobotním poledni
skončil sem s Pájou poslední
a vypadám jak vojáček v trenkách u odvodu

Vyhrál kapitán i asistent
smluveni s trenérem
čest vyměnili za patent
kudy běžet terénem

fotbalová korupce
vcelku běžné dění
už se tomu nevyhne
ani soustředění

Klucí narušení duševně nádražím a souvislostí kolejové dopravy
Stručně jsem charakterizoval soustředění Ohnivce Městečko v Krkonoších, abych čtenáře neunavoval líčením osudu několika fotbalistů okresního přeboru a jejich fanoušků a přátel, jakéhosi spolku novodobého SRPŠ. Troufám si tvrdit, že jsme se měli hezky. Chatu jsme spolehlivě zabydleli, pečená divočina voněla po okolí, naše stopy ve sněhu jsou tam na pláních patrné ještě dnes, snad jen blizzard by je zahladil. Zelenou mysl mají někteří rovněž ještě teď, ale na zelené mysli, pokud se nejedná o fanatického ochranáře brouka Pytlíka, není nic špatného, ba naopak. Nový asistent Kůča se osvědčil plně, je to magor, takže pokud Rakovnický deník vyhlásí soutěž o nejsvalnatější hráče okresních trávníků, určitě budeme na bedně. Rudník - Bolkov poskytnul výborné přípravné podmínky prostě. Zdolali jsme Černou horu, i zásoby jídla a pití, něco málo zbylo, tak to dorazíme později. Chválím Jirku Pohlreicha Pateru, nechválím Mirka Babicu Kebrleho, který kvůli svému nezřízenému pití slibovaná vajíčka umíchal jen jednou. Děkujem doktorovi za zapůjčení chalupy a Staníkovi za mírumilovné tréninky. Zuby a spát. Jo a kde jsou ty batohy, mordě a rovněž ještě nemám od všech příspěvek na soustředění, tak v sobotu finance s sebou. Ubytování 600,- a proviant 1400,-. Studenti polovic. Zdar, tento a příští týden je ve vsi klid, Čáp je pryč, já budu taky pryč, ale napadne sníh, dáme fotbálek v sobotu na hřišti, saunu... a začíná Liga mistrů a Evropská...

Odjíždíme na soustředění

4. února 2013 v 8:58 | Drevokocurisko |  Články
Fotbalisti drazí, zatím je to s účastí na zimních Staníkových radovánkách velká slabota. Někteří z vás by měli vylézt z pelíšků a rozpoznat, že se jaro blíží. Nejen to astronomické. Také drobet zodpovědnosti navíc by neškodilo, protože jinak nestihnete nic, ani školy, ani holky, ani fotbaly... Dejte na mě, páč o tom vím svoje. Dobrá, pedagogický úvod máme za sebou a nyní již k blížící se akci.
Od středy do neděle se budeme nacházet na chalupě Rasovně (vlastní Dr. Rezek, ptejte se po něm jen ve vybraných restauracích poblíž chalupy) nad obcí Rudník u Hostinného v Krakonošových horách.
Starat se o nic nemusíte. Jsme s taťkou Čápem natolik starostliví, že se po vás chce jen si doma sbalit párek spodních prádel, botičky, tepláčky, oteplováčky a přijít včas na sraz. Jo a s sebou spací pytel, nebudeme tam letos prznit povlečení.
Ubytování bude stát na noc 150 kč. Od dospělých a svědomitých a normálních účastníků budeme vybírat celkem 2000 kč na 5 dnů s plnou penzí (co vše zahrnuje tu psát nemohu). Kurvy a studenti to mají klasicky za polovic.
Kolem 9.hodiny sraz v Městečku před Čápovou dílnou: Kůča J., Kůča O., Náš Pepík, Fratínek, Čáp.
Já vyrážím pro Staníka do Rakovníka, pokud by tam chtěl ještě někdo naložit, je to možné. Odtud směr Praha pro Juru. Třetím vozem je Keby, Tomas, Chmelda, Pája a Jonatán, ti jedou odpoledne a jsou plní, na ně tedy nespoléhejte. Čtvrtým vozem jsou Rezkové, Vládík+David táty J., ti vyjíždějí z Prahy ve středu dopoledne a jsou rovněž plní. Ve čtvrtek pak z Prahy jede švagr Roman, tak pokud by ještě někdo zatoužil soustředit se, může se s ním domluvit.
To je snad vše, loučím se a těším se na shledanou pod Černou horou.