Červen 2013

Bratři v akci, sezona za námi

27. června 2013 v 14:43 | Drevokocurisko |  Články
Možná někomu chyběl článek na rozloučenou se sezonou 2012/2013, ale kolem posledního zápasu bylo tolik zařizováního, a následný nedělní brzký odjezd do hor po dokopné, že se to nedalo stihnout. Tak až nyní.
Událost posledního zápasu Ohnivce proti Kněževsi netřeba rozebírat. Nastoupilo 5 bratrských dvojic, zápas se podařilo vyhrát, akci Bratři v dresu zdokumentovala média isport.cz a středeční vydání Deníku Sport, vše řečeno.
I následná dokopná byla živá a šťavnatá, asi jako pozápasová posezení v celé sezoně. I přes nepřízeň přírody jsme odehráli slušný ročník a nebýt naprosto suverénního Zavidova, mohlo se pomýšlet výš.
Část mužstva už si dala jako odpočinek po sezoně výlet do Nízkých Tater, ale odpočinkové to moc nebylo, páč fučelo, mlha kam se podíváš, zima... Málem jel i trenér s Koprem, ale na Hlaváku to v neděli otočili a frčeli domů.
Nyní chvíli hřiště osiří, ale je potřeba zapískovat, brigádníci hlaste se - co teď v sobotu?, 13.7. hraje na hřišti rocková kapela Sekec, 27. 7. zábava pouťová. 3.8. pak hrajeme turnaj v Hýskově.

sportu zdar, komárům zmar

K VAŠÍ CTĚNÉ POZORNOSTI: včera bylo na schůzovém aktivu dohodnuto, že s tréninkem začneme 20.7., tedy v sobotu od 16 hodin v Městečku na hřišti. Kopačky, běžky, všechno s sebou! Jinak v pondělí je v Městečku ještě schůzka k sobotní zábavě Sekec, dobrovolníci jsou vítáni - třeba Maky, Hegy a podobné živly nutno umístiti raději za bar než před bar :-D zdraví váš guru Libar

Senomaty - Městečko 3:4 (1:2)

17. června 2013 v 9:14 | Drevokocurisko |  Články
Zdravím čtenáře bloku a nebudu je příliš zdržovat zápisky o zápase v Senomatech. Připomínal totiž z velké části pouťák. Ani jednomu z týmů už o nic nešlo, sestavy prořídlé a vypodložené (tím nesnižuju kvality ani výkony náhradníků, naopak), hřiště se vzpamatovávalo z povodňové vlny a bylo to znát... Jak poznamenal Čáp, na takovém plácku hrál naposledy v 25letech ve Třtici, a to je téměř 20 let. Chápu, že přívaly vod hřišti daly zabrat, a že se nepodařilo jej dostat do kondice, ale proč byly střídačky uvnitř zarostlé metrovými kopřivami? To s velkou vodou nemělo nic společného.
Nicméně utkání nějak frčelo, Městečko začalo lépe, ale po spoustě nedotažených útoků bylo potrestáno za totální zmatek před brankou - 1:0. Pak se ohniváci ale rychle oklepali a otočili na poločasových 1:2.
Po přestávce však přišel další neuvěřitelný zkrat, kdy si nejdřív brankář Kopernický plácnul míč do sítě a poté z dalšího brejku Vávra dokonce zvýšil na 3:2 pro domácí. Někteří fanoušci Městečka v tu chvíli odjížděli... Přesto lze tým pochválit, že v sobě našel dost sil i chuti a zápas ještě zvrátil, když ostřelování senomatské branky přineslo 2 trefy a těsnou výhru 3:4.
Branky: Prokop, Mika, J. Urban 2.
Městečko: Kopernický - Patera - Heger (T. Jun), Kebrle (O. Kučera), J. Šnídl - Prokop, Hadrava, J. Urban, Makarský - P. Šnídl, Mika.

V sobotu 22. 6. 2013 poslední zápas proti Kněževsi v Městečku do 17 hodin. Nastoupí bratrské dvojice, zápis do knihy rekordů, poté následuje docopná. Všichni fanoušci a přátelé kopané zváni.

Městečko připravilo Zavidov o neporazitelnost

14. června 2013 v 9:08 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FC Zavidov 2:1 (1:0)

Odložené utkání za povodňový víkend mezi Městečkem a Zavidovem se odehrálo ve čtvrtek již na opět velmi dobrém trávníku v Ohnivec Areně, navíc za letního počasí. Duel mezi dvěma nejlepšími týmy okresního přeboru Rakovnicka měl především prestižní náboj. Zavidov již s předstihem oslavil postup do I. B třídy a nyní se čekalo na to, zda sezonu odehraje bez ztráty bodu, což se zatím týmu dařilo. Městečko pak chtělo dokázat, že nepatří do starého železa a suveréna soutěže dokáže přehrát.
Zápas měl kulisu, jakou by mu mohlo závidět mnohé ligové mužstvo. 180 platících diváků v reálu znamenalo s dětma a psama dost přes 200 hlav v údolí při Rakovnickém potoce.
Ale už k samotnému zápasu. Těžko říct, čím to, ale domácí Městečko svého soupeře od začátku zaskočilo aktivní hrou vytaženou až na stopery Zavidova. Tím téměř znemožnilo kvalitní rozehrávku lídrovi soutěže, nebo ji pak velmi rychle přerušovalo. Skoro bych řekl, že to domácí hráli zkušeně - věk už na to až na výjimky mají. Navíc se Městečko dokázalo dostávat poměrně jednoduše do šancí a v nich to především Petrovi Šnídlovi střílelo jako za mlada. Ač Jarda Kukla v brance Zavidova chytal skvěle, na dvě střely Petra Šnídla byl krátký. Především druhá branka byla nevídaná rána z ostrého úhlu pod břevno. Městečko řadu dalších šancí neproměnilo a nevyzpytatelnost fotbalu se opět ukázala, když se Zavidovští dostali do hry pár minut před koncem po dorážce Vladimíra Beneše. Závěrečnému tlaku ale Městečtí odolali a pak už jim patřil zasloužený aplaus publika.


Městečko: Kopernický - M. Bestajovský - J. Šnídl, D. Jun, Heger - Blabla, Hadrava (68. Prokop), Urban, Makarský - P. Šnídl. Mika (84. O. Kučera). Trenér: Stanislav Jansa.

Zavidov: Kukla - Koc,Beneš, Devera, Hvězda (72. Pichner) - Skoupý (72. Krejza), Bok, D. Štiller, Blecha - Škyta, Korčák. Trenéři: Zdeněk Pichner a Jaroslav Hamouz.

Městečko - Hředle 3:2 (2:1)

9. června 2013 v 21:22 | Drevokocurisko |  Články
První utkání po velkých vodách se hrálo na pěkně připraveném hříšti, Městečko zas vplulo do prosluněné zeleně pozdního jara, diváků se sešla slušná hromada, nezbylo než se těšit na utkání dvou týmů, kterým se na jaře daří. A očekávání se naplnila. Sice to pro domácí přineslo pár infarktových chvilek, ale jinak se hrál zajímavý zápas.
Domácí ve svém tradičním náporu tentokrát gólově selhali a po sérii minel před brankářem s brankářem Kopernickým mohli jít do vedení hosté. Jenže ani oni nedali a gól tak přece jen dalo Městečko. Blabla přistrčil Mikovi a ten vystřelil přesně k tyči - 1:0. Hra Hředel ohnivcům dlouhodobě nesvědčí, což se opět potrvzovalo. Tak dlouho si donácí koledovali až se trefil z trestného kopu Ďurina a bylo srovnáno - 1:1. V dalších minutách vyrovnaný zápas gólově převážil na stranu Městečka před poločasem chytrou střelou na bližší tyč Petr Šnídl - 2:1.
Dramatické utkání pokračovalo i po přestávce, hosté bojovali a cítili, že alespoň bod nemusí být daleko. Nebyl, jenže pak se z letargie probralo opět Městečko, když přihrávku Petra Šnídla uklidil do sítě Jirka Urban - 3:1. Zdálo se rozhodnuto, ale pak si počkal na přetažený roh Vodrážka a skákavou střelou opět snížil - 3:2. V posledních deseti minutách Hředle vrhly vše do útoku, před Kopernickým bylo všelicos k vidění, ale k vyrovnání už to hostům nestačilo. Po dvou nastavených minutách sudí Strouhal odpískal konec zápasu a Městečko si připsalo devátou výhru v řadě.
Městečko: Kopernický - Heger - O. Kučera, Jun, J. Šnídl - Prokop (J. Kučera), Blabla, J. Urban, Makarský - P. Šnídl, Mika (Benada).

Jak po potopě?

4. června 2013 v 10:59 | Drevokocurisko |  Články
Jak jistě všichni víte, utkání se Zavidovem se neodehrálo kvůli podmáčenému hřišti. Nakonec z pár loužiček a louží byl téměř vylitý potok na ploše hřiště. V horní části naštěstí udržely břehy vodu v korytě za střídačkami, ale kalná voda se dostala na hřišt spodem od cyklostezky, kde se vzpříčila lávka a vystavila vodu jak malá přehrada. Ta se potom přes tréninkovou špičku přelila do spodní části hřiště. Po poklesu hladiny Rakovnického potoka se ale poslušně vracela zpět, takže bahnité škody budou minimální.
Pokud se udělá trochu hezky a přestane pršet, zkusíme odsát velké louže a dostat trávník do kondice, neboť by se v sobotu mělo hrát v Městečku proti Hředlím. Další náhradní termíny pro dohrání soutěže už v podstatě nejsou. Hlásící se brigádníky budeme informovat.