Září 2013

Na Ohniváky se zase dalo koukat

29. září 2013 v 19:18 | Drevokocurisko |  Články
Na Ohnivci se po krátkém prasátkovém intermezzu opět kopal fotbal a utkání to bylo zajímavé a dramatické. Městečko mělo co napravovat po dietních výkonech z venku, ale mělo v cestě ke třem bodům vedoucí tým soutěže, dosud neporaženou Kněževes.
Jenže Ohnivcova Aréna je místo proklatě nepřístupné soupeřům a opět se to potvrdilo. Domácí dali jasně najevo, že staré železo na fotbalový důchod nesbírají a budou dál prohánět špičku soutěže.
První poločas Městečku patřil, sice to nebyly takové střelecké hody, na jaké bývají fanoušci zvyklí, ale Prokop s Makarským zařídili solidní dvoubrankový náskok.
Po změně stran domácí nastoupili spokojeni s náskokem a Kněževes postupně otevírala okénka k brance Honzy Polesného. Zejména vysoké centry dělaly domácí Hegyobraně problémy. Hostům však v útoku chyběla kvalita zkušenost přesnost....asi všechno dohromady, takže si Městečtí stále udržovali nadvládu nad zápasem. Narušit tento domnělí klid mohla 70.minuta, kdy sudí Vlasjuk odpískal trochu překvapivě (vůbec jsem neviděl za co?) penaltu, zřejmě za jeden ze soubojů ve vápně při centru před branku. Jenže nakonec to byla spíš rána pro hosty, kteří už poté neměli dost klidu něco se zápasem udělat. Stoper Vrábík penaltu s přehledem proměnil. Jenže sudí Vlasjuk branku neuznal pro předčasné vběhnutí hráče hostí do vápna a nechal zahrávat nepřímý kop pro Městečko. Všichni se divili, Kněževeští se rozčilovali, což chápu, to bysme se taky pos... Jak to vlastně je? Ví Bůh, Pan Bu, Berbr, kůň, Robert Hlen... Utkání tak skončilo 2:0 a Městečko po kšandě na Olešnej trochu povylezlo tabulkou.
Sestava: Pelesný (Kopernický) - Heger - J. Kučera, Jun, J. Šnídl - Prokop, J. Urban, Blabla, Makarský - Mika (Červený), P. Šnídl.
V sobotu se hraje derby na Sýkořici, kde už se nehrálo asi sto let :-)

Volešná-Vohnivec zwei zu null

23. září 2013 v 9:43 | Špepík |  Články
Info k zápasu od našeho Pepíka, které jste četli již v komentářích.

Zápas zase,hlavně 1.poločas, mdlý, bez náboje, důrazu. Góly lacině inkasované po dvou podobných standardkách z pravé strany, 2.poločas tlak, plno rohových kopů, ale lejno z teho.
Ještě si přecejen neodpustím perličku z 53.minuty,kdy domácí hráč dostal 2.ŽK,ale sudí Kaválek nepochopitelně ČK nevytáhl,přestože hráč se chytil za hlavu a šel ze hřiště vědom si svého prohřešku.Přišlo rychlé vystřídání dotyčného analéhání naší lavičky ať se pořádně podívá do uáunamů nebo prokonzultuje s kolegy.Prý se později podívá.Nechal rozehrát a tím už tedy plejera vyloučit nemohl.Nejhorší je,že to udělal úmyslně a při dotazu našeho kapitána ať se podívá do zápisek rychle začmáral číslo hráče,který měl být vyloučen.Kdyby přiznal,že se spletl-dobrá.Ale on vědomě podváděl.Asi se mu zdálo,že by 53. minuta byla na vyloučení domácího hráče moc brzy a při vytahování 2.ŽK si to neuvědomil.
Mač jsme si prohráli sami,to určitě....ale na to ,že to krajský rozhodčí,takovéhle věci by dělat neměl.Jestli je to normální v krajské džungli,dobrá.Ale ať se tedy s takovými manýry nesere k nám do pralesa.Hlavně ,že zase bude na semináři rozhodčích kolegům vyprávět ,jaký byl TÍMTO hrdina.
Jestli měl v kraji trest,tak ať jde raději třeba na houby,ale ať nám tohle v našich soutěžích nerobí!
Taaaaaak a je to ,ať je tu nějaký příspěvek za čerstva.
Sestava: Pelesný - M. Bestajovský (Červený) - O. Kučera (J. Šnídl), Jun, J. Kučera - Prokop, J. Urban, Hadrava, Makarský - Mika, P. Šnídl.

Konečně body z venku

16. září 2013 v 10:56 | Drevokocurisko |  Články
FC Jesenice - SK Ohnivec Městečko 1:2 (1:0)
Tento zápas se měl původně hrát dle playlistu v Městečku, ale návštěva divoké zvěře se opět zvrhla v bohapusté rejpání. Díky pochopení Jesenických se tak pořadatelství vyměnilo, abychom dopřáli hřišti u potoka trochu více času na rekonvalescenci.
Ohnivcům se venku zatím vůbec nedařilo, v Janově i Lužné prohráli o jednu branku, a tak byla zvědavost na místě, zda tuto neblahou bilanci prokopnou právě v Jesenici. Městečko dorazilo v kompletní sestavě, nicméně cizího hřiště jakoby se chlapci báli i nadále. V prvním poločase se jim nedařilo skoro nic a domácí Jesenice využívala ohromných chyb k velmi nebezpečný brejkům. Po jednom takovém zahrávala roh a míč si v poklidu prosvištěl pokutovým územím, až se za velkého přičinění mdlé obrany Městečka v poklidu dostal za záda brankáře Pelesného, který si odbýval premiéru v soutěžním zápase za Městečko - 1:0. Městečko pak mělo herně maličko navrch, ale v zakončení to bylo stejně mdlé, jako v obranné činnosti.
Do druhého poločasu už se hosté sice definitivně chopili taktovky, ale jesenická obrana dirigovaná Johnem a Brdou, za nimiž kraloval brankář Knotka, vcelku v pohodě pacifikovala veškeré útočné aktivity. Střelám Petra Šnídla chyběla o pár centimetrů přesnost, a když už se dostal do tisíciprocentní šance buldozer dívčích srdcí Míra Hajný (spekuluju se o tom, že tohle by dal i Hadřík), skončil míč po Knotkově zákroku na břevně. Zápas se otočil, až když na hřiště nastoupila zraněná a marodná část výboru SK Ohnivec. Ale zcela jistě to byla jen šťastná náhoda, páč výboři skoro ani nemohli běhat. Rychlé trefy Petra Šnídla a Jirky Urbana s domácími otřásly a ti pak v závěru již neměli dost sil ani invence dosáhnout alespoň na bod.
Městečko: Pelesný - Heger - O. Kučera (Prokop), Jun, J. Kučera (J. Šnídl) - Hajný (Hadrava), J. Urban, Blabla, Makarský - P. Šnídl, Mika.

Sparta Lužná – SK Ohnivec Městečko 2:1 (1:0)

9. září 2013 v 10:22 | Drevokocurisko |  Články
V pěkné sobotním odpoledni přivítal upravený areál luženské Sparty zápas tradičních rivalů - Městečka, jako papírového favorita soutěže, a domácích fotbalistů, kteří poměrně osvěžili kádr a mohou určitě rovněž pomýšlet na přední příčky tabulky. Solidní divácká kulisa pak byla v očekávání, co ohnivci na Spartě, která zatím neprohrála, předvedou, poté co naložili v minulém týdnu ambiciozním Kolešovicím desítku. Jenže ohnivci přijeli v rozpoložení spíš jak na grilovačku, než se zodpovědně ucházet o body. Každý z hráčů se chtěl ukázat vlastním receptem na pochoutku opečenou nad voňavým plamenem, až z toho byl nepoživatelný mišmaš. A jelikož domácí hráli s chutí, parta grilovačů se topila ve vlastní šťávě a po poločase vcelku bez překvapení po sérii minel prohrávala 1:0. Po přestávce Městečko maličko přidalo, ale jeho výkon celkově byl tak málo kolektivní, že se domácí bez větších starostí bránili. Gól ve sparťanské síti tak zařídil až Petr Šnídl z famózně zahraného trestného kopu - 1:1. To ale bylo ze strany ohniváků asi maximum. Do vedení pak dostal Lužnou po další neuvěřitelné sérii chyb Kučera, když lehce hlavou tečoval ve vápně míč po standardní situaci - 2:1. Městečko pak už marně dohánělo zápas, který až na drobné výjimky prakticky celou dobu jen tak šolíchalo. Domácím za poctivý a fotbalově zdatný výkon vítězství právem náleží. No nic, balón se valí dál. Žádná tragédie, ono Městečko v Lužnej nikdá moc nevyhrávalo, ani nepředvádělo strhující výkony. Ale chce to víc se snažit a více chuti a lehkosti. Někteří z nás jsme to hráli jak prvně na hřišti. Městečko: Kopernický - Heger - O. Kučera, Jun, J. Šnídl - Makarský, Blabla, P. Šnídl, Červený (Hadrava) - Mika, Hajný.

Městečko - Kolešovice 10:0 (3:0)

1. září 2013 v 16:31 | Drevokocurisko |  Články
Desítka konečně padla. V Městečku mělo v minulé sezoně několik týmů nakročeno k tomu dostat podobný příděl, ale desítka, kterou nelze ani zobrazit na světelné tabuli, pokaždé těsně odolala. Nutno říci, že Kolešovice rozhodně nebyly nejhotším týmem, z tohoto pohledu zde hrála slabší mužstva, ale sešlo se to nějako dohromady. Městečko chtělo odčinit propadák z minulého týdne v Janově, který byl rozhodně slabší než Kolešovice, domácí hřiště je pro ohnivce poklad, do sestavy přibyli ofenzivní hráči Petr Šnídl, Blabla a Hajný...A góly tam domácím padaly hned od začátku, což značně otupilo naděje kolešovických mladíků. Poločasových 3:0 bylo ještě snesitelných, ale když začali dostávat ve druhé půli gól za gólem, jejich hra i obrana s brankářem se sesypala a pak už skončilo v brance skoro všechno, co na ni jen trochu zamířilo.
Gólů bylo tolik, že si to ani všechno nepamatuju:Blbla určitě 3, Jura Urban tak 2, Petr Šnídl taky tak 2-3, Maky, Míra Hajný...

A Kopí se zase nudil.

Sestava: Kopernický - Heger - O. Kučera (J. Kučera), Prokop, J. Šnídl - Makarský, Blabla, J. Urban, Hajný - P. Šnídl, Mika (Červený).