Říjen 2013

Důležité zprávy

31. října 2013 v 10:10 | Drevokocurisko |  Články
Přátelé, jelikož se zrovna právě nacházíme v období spadaného listí, zraněných kolen, červených karet, honů na zvěř, odletu divokých husí, sálových sportů...a podobných kratochvílí a v týmu Ohnivce se nachází spousta renesančních osobností vyznávajících tyto prostopášnosti, sestava se smrskla na téměř minimum. Proto apeluji na celý kádr hráčský - buďte na sebe opatrní a připravte se vzorně na sobotu. Dokonce se sešel včera v sauně výkonný výbor a usnesl se, že nebudeme jako ČSSD a svého předsedu nevynecháme a povoláme na hřiště (do obrany Stando, do obrany). Náš předseda nemá za ušima jen bobouk (rozuměj klobouk) a piliny, ale také má za ušima, jak se tak říká. Naakumuloval funkce a je současně prezidentem, takže ho jen tak obejít nelze. Mohl by být vzorem pro politiky.
V Oráčově se hraje již od 14:00. Sraz 12:15 před gastrem u Zikmundů.

Druhý závažná informace, pomalu a rychle zkusíme zamluvit nějakou boudu pro soustředění. Jaký termín by se hodil? Jelikož je 22.2.2014 v Městečku na hřišti Masopust (nikoliv Pepík, veselice), tak to chce soustředit se dříve začátkem měsíce, případně na přelomu leden/únor. Chaty, chalupy, nápady, pozor přitom na chlupy...přijímám.

Třetí důležitost. Dokopná. Jak už jsme rozhlašovali, chceme jí udělat již 9.11. po domácím zápase s Pavlíkovem. Je to z mnoha důvodů výhodnější termín. Jen se do toho montuje Kunratická v neděli. Ale dělat ji až další týden po zápase v Senomatech fakt není příliš šťastné. Tak snad se shodneme a budete moci všici.

Městečko - Hředle 5:1 (3:0)

26. října 2013 v 22:51 | Drevokocurisko |  Články
Městečku se proti Hředlím tradičně nedaří a navíc je dělilo spoustu bodů a tak hosté přijeli téměř jako favorit... Ale v sobotu v Městečku působily Hředle jako dobrý dorostenecký mužstvo, který ale na 5a3cátníky nemá ani náhodou. Hředlím asi chyběla zkušenost Vaška Holého, Milana Doška... Městečku zas ofenzivně ladění Petr Šnídl, Blabla a Mika. Zápas rozhodlo pár úvodních minut. Hajný si chytře došel pro faul a penaltu Martin Bestajovský proměnil. Pak se 2x prosadil Hajný a Městečko vedlo 3:0. Před půlí byl vyloučen po dalším faulu Hadrava, ale na průběhu zápasu to již neprojevilo.
Ve druhém poločase si Městečko udržovalo pohodový náskok, Hředle nepouštělo do šancí a celkem jistě vedlo zápas do vítězného konce. Došlo ještě ale na další červené karty. V souboji, který nevybočoval ze zápasového rytmu se David Jun střetnul s Janem Slámou a hostující středopolař bohužel odkulhal se zraněným kolenem ze hřiště. Spoluhráče mstil trochu příliš hrrrr útočník, vrazil do Juna, který mu to oplatil a byly z toho 2 červené karty.V dalším průběhu dal po sólu gól Jura Urban a na 5:1 pečetil stoper náš Pepík.
Sestava: Kopernický (výbornej dneska, páč mu kluk konečně přišel v dívčích šatech) - Pepa šnídl - Kuča, Hegy, Kuča - Vládík (kdess byl?, střídal Jun), Hadřík (deBil), Jura, Maky - Buldozer Dívčích serdcí Hajný (střídal J. Červený), Veteráno Besto (45 let hrál výborně).

Bonmot, zahrál nám do not!

20. října 2013 v 23:30 | Miloš Zeman |  Články
SK Lány - SK Ohnivec Městečko 2:6

Dnes přijeli do krásných prezidentských Lán ti havěti Městecký. Sprosťáci a bohabojní a moji nevoliči, kteří si dovolili prezidentské body odvést do podzámčí. V 75. minutě musel jsem otočit koníka a pelášit na zámek, bo se na to koukat už nedalo.
v.r. Milšo Zemko, prezident repůbliky

Dnes jen krátce. Ohnivci hrající většinu zápasu o 10 hráčích (vyloučen Mika asi ve 20. minutě za náznak faulu, rovnou čerevná, nepochopitelné) vedli, ale do poločasu Lány srovnaly na 1:1. Chleba se lámal až ve druhém poločase, kdy přibývala nepochopitelná rozhodnutí sudího Aksamita na obě strany. Ohnivic se opět dostali do vedení Petrem Šnídlem po dost velký kulišárně asi mimo pravidla, pak zvýšili na 3:1, ale Lánští snížili Švolbou a dostali se do hry, rozdílový gól Makarského pak už definitivně rozhodl.
Branky: J. Urban 3, P. Šnídl 2, Makarský.

Městečko: Kopernický - J. Šnídl - J. Kučera, Heger, Jun - O. Kučera (Hajný), Hadrava, J. Urban, Makarský - Mika, P. Šnídl.

Ohnívání ohniváků pokračuje

13. října 2013 v 18:07 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Sokol Mšec 2:3 (0:2)

Městečku se podzimní sezona vůbec nedaří a nezměnil na tom nic ani třetí domácí zápas. Venku Městečko již čtyřikrát prohrálo. Předchozí dvě domácí vystoupení byla ze strany Městečka povedená, Kolešovice 10:0 a Kněževes 2:0, jenže Mšec na domácí tentokrát vyzrála.
Domácí snad ani nebyli horším týmem, ale srazilo je opět hrubé zaváhání obrany, které znamenalo snadné vedení soupeře. Ohnivci pak zkoušeli najít klíč k soupeřově brance, ale nedařilo se v zakončení, navíc neustálé chyby v rozehrávce přinášely další a další šance hostům. Ti se ukázali jako skvělé brejkové mužstvo a do poločasu přidali další gól.
Po přestávce Městečko zatlačilo Mšec do defenzivy, ale gól ze hry ne a ne vstřelit. Pomoci tak musel hostující obránce, který přehnal skluz ve vápně na Hajného a sudí Titlbach pískal penaltu - Petr Šnídl snížil - 2:1. Městečka hrálo na hraně rizika a ofenzivní snažení týmu bylo zřejmě silnější, než jejich možnosti bránit. Po nepovedné rozehře ve středu pole se hosté dostali do brejku a střet domácího brankáře s útočníkem Mšece dopadl vyloučením Pelesného a pokutovým kopem. Diskuze, dohady, do branky musel Pepík Šnídl a Mšec poslal Neužil do vedení 3:1.
Městečko ani za tohto stavu nechtělo být doma poraženo. Všechna čest snaze a nasazení. Ohnivci už potom hráli za hranicí rizika, soupeře sice přehrávali, ale gólově nic a ty brejky na druhé straně... Pepík Šnídl chytil tak pět jasných gólových šancí mšeckým hráčům. Domácí nakonec dotlačili stav na 2:3 po další penaltě proměněné Petrem Šnídlem, ale na víc už jim nestačil především čas. K tomu jediná větší výtka k rozhodčímu. Nastavení 2 minuty nebylo adekvátní tomu, co se na hřišti dělo. Navíc k žádnému nastavení času nedošlo ani v 1. poločase. Za střídání se možná nenastavuje, ale když připomenu jen delší ošetřování hráče Mšece, sporná situace kolem gólu, který sudí nejdříve uznal, poté šel na popud brankáře kontrolovat, kde míč skončil a následně jej odvolal, vyloučení domácího brankáře s ošetřováním, převlékáním hráče do brankářského... O nic nejde, soupeř dobrej, prohráli jsme, ale fotbalovej zápas je sakra souhrou mnoha různých věcí a ty by měly zapadat do celku a ne některé ignorovat.

Sestava Městečka: Pelesný - Langmajer (Mika) - O. Kučera, Jun (M. Bestajovský), J. Šnídl - Prokop (J. Kučera), Blabla, J. Urban, Makarský - Hajný, P. Šnídl.

Sýkořice - Městečko 2:1 (1:1)

7. října 2013 v 11:23 | Drevokocurisko |  Články
Další krach na hřišti soupeře. Městečko proti herně slabšímu týmu opět nedosáhlo na body. Dal by se opsat článek z Janova, částečně z Olešné... Ohnivci se opět hrnuli dopředu, snažili se kombinovat, měli navrch, jenže bojujícímu nováčkovi soutěže Sýkořici stačilo zachytávat často naivní útoky a vyrážet do brejků. Zpět se totiž z Městeckých nechtělo nikomu. Pokud při této konstelaci Městečko nedá rychlý gól, je zatím pokaždé potrestáno. Stalo se tak i na Sýkořici, kdy se na laciném gólu podepsala obrana a brankář minutím míče vše dovršil 1:0. Do poločasu srovnal po pěkné akci hlavou Pepík Šnídl.
Druhá půle probíhala podobně, Městečko drželo míč, ale naráželo na pevnou obranu domácích. Když se pak neujaly ani ty největší šance, opět zaváhala obrana ve spolupráci s brankářem a bylo to 2:1.
Utkání vcelku s přehledem řídil pravidlový expert Mára T.
Kšanda v derby na světě. Je to souhrn řady nešvarů: neproměněný šance, bránící činnosti téměř na nule, absence tréninků - což je na některých znát, únava materiálu...
Výzvou je to napravit hned doma proti rozjeté Mšeci.

Sestava: Kopernický - Heger - J. Kučera, Jun, J. Šnídl - Prokop, Hadrava, J. Urban, Makarský - Mika (J. Červený), P. Šnídl.