Březen 2014

Běžecký domov důchodců nadosah

31. března 2014 v 11:06 | Drevokocurisko |  Články

ČL Kolešovice - SK Ohnivec Městečko 4:2 (2:1)

Všeobecně se očekávala snadná výhra Městečka v Kolešovicích, zvláště po podzimní výhře Městečka nad Kolešovicemi 10:0, nicméně, kdo trochu zná historii vzájemných zápasů a sleduje pečlivěji výkony Ohnivce na soupeřových hřištích, výhrou domácích nemohl být až tak překvapen. Fotbalisté Kolešovic například již před rokem na jaře dokázali v Městečku zvítězit. Navíc ohnivci ani během podzimu venku nepředvedli téměř nic. Vždyť prohráli v Janově, na Sýkořici, na Olešné, poločas dokonce v Oráčově.

Domácí zvolili dobrou taktiku, na soupeře vyznávajícího jemné fotbalové kudrlinky zdravě vlétli, včas napadali rozehrávku Jirky Urbana, Petra Blably, v útoku pečlivě střežili duo Hajný - Petr Šnídl a jakmile se zmocnili míče, posílali balony na útočné hroty Polánka s Roubíkem, kterým obrana Městečka v běžeckých soubojích nestačila. Občas byla označována diváky za pomalé důchodce. Před brankářem Abrahámem, který nahradil pro tentokrát Kopernického, bylo rušno od úvodních minut a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po brejkové situace se přes obránce prosadil křížnou střelou Daniš - 1:0. Městečku kombinace nešla, případně jen po velké vápna, a tak k vyrovnání pomohl rovněž dlouhý nákop za obranu, po kterém se v důrazném souboji na brankové čáře prosadil hlavou Hajný - 1:1. Trocha kritiky zde patří rozhodčímu, neboť Hajný odnesl střet krvavým šrámem na obličeji a trest pro obránce za nebezpečnou hru vysokou nohou nenásledoval. Obrat se však nekonal, neboť Městečko kupilo chyby a po dalších několika si Langmajer klepl rukou o míč a sudí Strouhal pískal penaltu - Matějovský proměnil - 2:1.

Druhý poločas nezměnil tvář zápasu. Hosté sice chtěli a tlačili se za vyrovnáním, domácí jim ale těsnou obranou nedávali prostor k zakončení a sami byli krutě nebezpeční. Hráči Městečka navíc dost často nahrávali přímo na vápno Kolešovickým a otevřená obrana byla rovněž živou vodou pro rychlé domácí mladíky. Navíc si slabší chvilky vybral i brankář Abrahám, když špatně zareagoval na dvě střely domácích Stisky a Zusky. Hosté ještě snížili gólem Jirky Urbana, navíc už v rozhádaném závěru nestačili. Nejdříve byl vyloučen Hajný, který se ohnal v souboji po obránci a pak i Makarský za mladicky drzou kritiku rozhodčího. Vyloučen byl pak tuším i domácí hráč Daniš.

Sestava Městečka: Abrhám - J. Šnídl - J. Kučera, Langmajer, Hadrava - Prokop, J. Urban, Blabla, Makarský - P. Šnídl, Hajný.

V sobotu bude potřeba napravit reputaci proti Lužné. Nicméně vyloučení a zaneprázdnění budou pro tvorbu sestavy složitým hlavolamem.

Městečko vrátilo Janovu podzimní truchlivou porážku

24. března 2014 v 9:35 | Drevokocurisko |  Články

Po přestávce délky medvědího spánku se na scénu vrací fotbalové soutěže a s nima se probouzejí i neúnavní pisálkové a jejich nabroušené nástroje. Zvláště úvodní jarní zápasy mají takoví pisálci rádi, stejně jako kritičtí fanoušci na tribunkách. Většina fotbalistů je totiž ještě bez formy, případně mají nohy jak ve formě na dušenou šunku, což jim téměř znemožňuje i základní fotbalové činnosti. Pisálci pak mohou květnatě popisovat chyby okresních playerů, které se normálně vidí snad jen v české 1. lize.

A teď už honem k zápasu v Ohnivec Aréně, kam zavítal Janov, který na podzim připravil Městečku jednu z nejpřekvapivějších porážek - 1:0. Favorit byl přesto jasný, a tak se čekalo, jak dopadne souboj domácích dělostřelců s výborným Kopáčkem v brance Janovských. Úvodních několik minut vypadalo pro Městečko dobře, jenže poté co hosté ustáli nápor, začali dost zlobit. Herní převaha je jedna věc, ale když se pak hráči Janova dostali do protiútoku, před Kopernickým to pěkně hořelo. Do vedení šli přesto domácí, když ve skrumáži prostřelil všechny nohy a těla před sebou Vládík Prokop - 1:0. Janov byl stále nebezpečnější, ale neměl v zakončení štěstí. Vyrovnání pak pomohl sudí Aksamit, když Blablovo zpracování ve vápně ohodnotil jako hraní rukou.

Já ti nevím, Jaromíre, jestli je to s těma penaltama takhle dobře. Hráč stál k rozhodčímu zády, rovněž k lavičce hostů. Ta samozřejmě nejvíc křičela ruka, ač situaci nemohla absolutně přesně vidět… Hosté si svým způsobem gól zasloužili, ale takové penalty ovlivňují zápasy… Janovští proměnili a bylo srovnáno. Pak se situace opakovala na druhé straně, tam už sice byla ruka viditelnější, ale nastřelená a na penaltu to snad ani v tomto případě nebylo. Nicméně když viděl rozhodčí penaltu za žádnou ruku, musel ji teď písknout na druhé straně - Petr Šnídl se nemýlil - 2:1.

Pokud někdo čekal popoločasové drama, měl špatný odhad. Druhé dějství se totiž muselo líbit už jen domácím příznivcům, protože Městečko Janov jasně přehrálo. V podstatě každá akce pak voněla gólem, a k vidění tak byly zejména gymnastické skoky brankáře Kopáčka. Po akci Jirky Urbana, Hajného a zakončení Blably však neměl na balon nárok, stejně jako při dvou dorážkách Davida Juna.


Městečko - Janov 5:1 (2:1)

Branky: Jun 2, P. Šnídl (PK), Prokop, Blabla - Kinter (PK).

Sestava Městečka: Kopernický - J. Šnídl - Hadrava, Patera, Jun - Makarský, J. Urban, Blabla, Prokop - P. Šnídl, Hajný.