Duben 2014

FK Kněževes - SK Ohnivec Městečko 3:3 (2:2)

28. dubna 2014 v 9:32 | Drevokocurisko |  Články

Stalo se v sobotu odpoledne. Slunné počasí s nádechem bouřkových mraků se jen tetelilo v oroseném trávníčku krátkého střihu, když na hřiště v Kněževsi vyběhly jedenáctky domácích a Ohnivce Městečko. Vše se zdálo ideální, ani Hadřík před utkáním nepožil, jenže záhy se ukázalo, že fotbal bude mít k ideálu daleko. Chybami se to jen hemžilo. Staník měl ruce více na hlavě než v přirozené poloze podél těla, a fotbalový míč se více chystal k rozehrávání, než aby byl ve hře. Přesto se šance občas objevily na obou stranách. Jako první udeřil Ohnivec po pěkné hlavičce Míry Hajného - 0:1. Dlouho se však jeho tým neradoval. Komžík prošel kolem každého hráče Městečka snad 2krát, předložil spoluhráči a bylo srovnáno - 1:1. Jaký byl sobotní zápas názorně dokládá ukázková situace. Míra Hajný vybojoval míč pro sebe do vyložené šance, ale při střele trefil s merunou i kus toho božského pažitu a místo gólu odkulhal zraněn na lavičku. Prostě zápas nevybočil z rytmu co krok to chyba. Městečko šlo sice do vedení gólem Jirky Urbana, ale domácí znovu po průniku Komžíka vyrovnali - 2:2.


O přestávce v kabíně bylo hráčům promlouváno do duší i hlav. Některým bylo doporučeno utáhnout si tkaničky, jiným povolit, povytáhnout trencle, některým bylo doporučeno změnit práci, dokonce partnerku… Nic platné. Bohabojné výkony pokračovaly a ani energie bouřících mračen nedodala hráčům na přesnosti přihrávek, střel a cirkusových kliček. Diváky potěšil až Jirka Urban parádně zahraným trestňákem do šibenice - 2:3. Honza Loder sice ještě trefil břevno, ale jinak to bylo od Městečka vše. Poté už se jen bránilo a sázkové kanceláře stáhly z nabídky tip na to, kdo dá další gól. Někdy kolem 85. minuty se tak stalo. Domácí Vrábík rozehrál standardku ideálně do malého vápna, kde si Krejčí našel balon - 3:3. Více k utkání asi netřeba. Sudí měl občas rozpačité verdikty, nicméně zápas nepoznamenal víc než je zdrávo.


Sestava Ohnivce: Kopernický (Abrahám) - J. Šnídl - J. Kučera (Jun), Heger, O. Kučera - Prokop, Hadrava, J. Urban, Makarský - Hajný (J. Loder), M. Bestajovský.


Ohnivci se následně přesunuli k pozápasovému rozboru do rakovnické restaurace Mexiko. Kouč Staník dlouho nebyl s bodem spokojen, ale postupem času, zasažen moravským optimismem z hroznů pravdy i on uznal, že se jedná dobrý bod z venku. Ohnivci známi svým kulturním duchem se kolem 23. hodiny odebrali vyzkoušet akci "Piano na ulici". V průjezdu radnice na Husově náměstí rozehráli Pražského démona, ovšem než se celý sbor sezpíval (asi jako na hřišti marně sehrával), zasáhla vyšší moc ozbrojenců a bylo po kultuře. Po 22. hodině se prostě na piano hrát nesmí, to každé malé dítě ví.

Ohnivec Městečko - FC Olešná 2:3 (0:0)

22. dubna 2014 v 18:49 | Drevokocurisko |  Články
Velikonoce způsobily zpoždění článku, tedy zpoždění autora článku, momentálního i prakticky mentálního. Takže s odstupem pár dní všichni již vědí, jak utkání proběhlo, kdo dal branky, kdo co podělal, kdo co mávnul a nemávnul a odpískal a neodpískal...
Městečko mělo celkově více ze hry, nakonec i v 10 hráčích po vyloučení Hegera nic jiného než hra o vyrovnání nepřicházelo v úvahu, nicméně Olešenští byli dostatečně produktivní. Již v prvním poločase jim Městečko nabídlo svými chybami v defenzivě vrchovatou porci šancí, prosadit se hosté dokázali až po přestávce. Vyhovovalo jim především to, že oba kanonýři Radek Polášek i Tomáš Vodrážka měli na hřišti dostatek prostoru. A pak je do hry dostalo podle mého názoru velmi nepřesné posuzování ofsajdových situací od pomezního laika. Chápu, že ten kluk udělá chybu, nevidí to přesně, ale šlo o dvě dost čitelné situace a sudí Sýkora mohl zareagovat. Ale přesto, že Městečko cítilo křivdu za 2 góly z ofsajdových situací, mělo si se soupeřem poradit a překonat i tuto drobnou nepřízeň. Utkání definitivně rozhodl gól Tomáše Vodrážky na 3:1, po němž sice ještě Petr Šnídl svým druhým gólem snížil, ale navíc již domácím síly nestačily.
Góly: P. Šnídl 2 - R. Polášek 2, T. Vodrážka.

Městečko: Kopernický - Heger - Hadrava, Jun, O. Kučera - Prokop, J. Urban, Blabla, Makarský - P. Šnídl, J. Loder.

Porážka!

14. dubna 2014 v 9:33 | Drevokocurisko |  Články

Aprílové výlety do Městečka Jesenickým nesvědčí, vždyť téměř na den přesně před rokem si odvezli výprask 8:2 a nyní to byla porážka v pravém smyslu slova - Městečko - Jesenice 11:1 (6:0). Jen krev netekla. A světelná tabule nestačila. Z počátku to ještě vypadalo, že si jsou hosté vědomi síly ohniváckých kanonýrů, snažili se hrát pozorně odzadu, jenže rychlý první gól pootevřel jejich hru. Vyrovnat mohl vzápětí Toník Růžička, ale sám proti Kopernickému neuspěl. A pak už se útoky valily. Prakticky každá akce končila nebo hrozila gólem a skóre rychle narůstalo. Popisování všech akcí by byla "bohapustá onánia", nicméně třeba trestňák Petra Šnídla, který šel přes zeď do tyče a do branky, nebo individuální akce Petra Blably, při které prošel přes čtyři obránce a zakončil gólem, to byly velmi pěkné sportovní momenty. Ve druhém poločase už se čekalo na bájnou desítku, která byla dokonce překročena, a mohla být ještě výraznější. Čestný gól Jesenice byl jen pihou krásy na vysokém vítězství Městečka.
Góly: P. Šnídl 6, Blabla 2, Heger, J. Urban, J. Loder.

Byl to docela mrzutý pohled na tým Jesenice, která kdysi patřila ke krajské elitě, hrála tam celá řada výborných fotbalistů a rovněž se kolem klubu pohybovala spousta lidí. Do Městečka nyní snad nedorazil jediný příznivec, z lavičky tým vedl náhradní brankář Honza Knotka…

Sestava Městečka: Kopernický - J. Šnídl - J. Kučera, Heger, Hadrava (Povolný) - O. Kučera, J. Urban, Blabla, Prokop - P. Šnídl, J. Loder.

Po fotbale v klubovně nikdo neseděl, všichni šli domů k televizorům, byl sem tam sám. Opil jsem se levným českým pivem, snil o krásných balkánských kočkách...o kamarádech...

Ohnivci zdolali po boji Lužnou

7. dubna 2014 v 9:07 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - Sparta Lužná 2:0 (1:0)

V sestavách obou tradičních soupeřů chyběla celá řada hráčů základních sestav. Lužné chyběli kvůli kartám kapitán Ambrůžek, Grill, jen na lavičce byl Staněk, chyběl Šnajdr, navíc se před zápasem zranil brankář Bartyzal a nahradit jej musel (ne)stárnoucí Mašek. Ještě více změn hlásilo domácí Městečko, které nemohlo nasadit v Kolešovicích vyloučené Hajného, Makarského, stále zraněný je Heger, nyní i Langmajer, nebyl ani záložník Blabla. V týdnu přivedlo Městečko posilu Jana Lodera z Lišan. Před hordou diváků se hrál bojovný fotbal, kterému zřejmě chybělo ke kráse pár pohledných akcí a možná i gólů navíc, nicméně se fanoušci jistě uplně nenudili. A v kiosku bylo plno.

Domácím pomohl poměrně rychlý gól Petra Šnídl, který po poločase musel odjet ke čtvrtfinále futsalové ligy mezi Benagem a Kladnem, a tak bylo potřeba, aby se trefil včas. Na vápně si míč postrčil kolem obránců a na přesnou ránu k tyči nemohl veterán Láďa Mašek dosáhnout - 1:0. Městečko se v defenzivnějším složení sestavy než je zvykem zatáhlo a čekalo, co vymyslí soupeř. Ten byl sice aktivnější, ale pořádnou šanci si nevytvořil.

Do druhé půle nahradil Petra Šnídla sám předseda Ohnivce Patera. Sice dlouholetý stoper, ale trenér Jansa jej předělává do útočného ladění. A na hrotu od začátku zlobil. Obraz zápasu se příliš nezměnil. Lužná se snažila být aktivnější, jenže domácí celkem v pohodě četli sparťanské kombinace a dokázali si poradit i s nakopávanými míči na vysoké hráče Lužné. Když pak předseda oddílu Patera po kombinaci záložní řady naservíroval míč před branku Lužné, nejlepší střelec soutěže Jirka Urban si věděl rady - 2:0. Lužná nebyla daleko od zdramatizování duelu, jediný gól by Městecké znervózněl, jenže ani toho se Sparta nedočkala. Kopala spoustu rohů, měla i dost standardních situací kolem vápna, chyběla však rozvaha a zkušenost v zakončení. Navíc se zaskvěl dobrými zákroky brankář Kopernický, který jistotou držel tým po celý zápas. Když už se dral do šance Košulič po ojedinělé chybce domácí obrany, zasáhl skluzem Jun, kterého to ovšem stálo červenou kartu. Víc už se v krásném sobotním odpoledni na hřišti v Městečku nestalo.

Pečlivý rozbor utkání opět vedl předseda klubu, ing. Chmelík, holky Rezkojc…ti až do téměř kuropění, hlavně že pívo pění. V sobotu opět v Městečku přivítáme Jesenici, stále ještě od 16:30 hodin.

Městečko: Kopernický - J. Šnídl - J. Kučera, M. Bestajovský, Jun - O. Kučera, Hadrava, J. Urban, Prokop - P. Šnídl (Patera), J. Loder (Povolný).