Květen 2014

Tři údery od Traverzy

26. května 2014 v 10:49 | Drevokocurisko |  Články
FK HŘEDLE - SK OHNIVEC MĚSTEČKO 3 : 0 ( 1 : 0 )

Branky: 14.min Milan Došek, 46.min Jan Sláma, 69.min Adam Vitner.

FK Hředle: Malinovský - Houdek, V. Holý, Došek, Somol - Vodrážka ( 83.min Minařík ), J. Sláma, Ďurina, M. Holý ( 63.min Pichnarčík ) - Vitner, Klátil.
SK Ohnivec Městečko: Abrahám - O. Kučera, J. Šnídl, Heger, J. Kučera - Makarský, Hadrava ( 71.min Jun ), J. Urban, Prokop - Hajný, J. Loder.

Zajímavý zápas doprovázely dešťové kapky, později již opět sluneční paprsky, doprovázely jej světlé fotbalové okamžiky, mužné souboje, i řada nepřesností a chyb. Domácí projevili tak nějak více hbitosti směrem ku brance Městečka. Dali po zaváhání ohnivců 3 branky a zaslouženě zvítězili. Přesto si myslím, že Městečku, kterému se v poslední době tolik nedaří, ukázalo světlé okamžiky a to, že ještě nepatří do starýho železa.

Další domácí ztráta Ohnivce

19. května 2014 v 10:52 | Drevokocurisko |  Články
Městečko - Lány 2:2 (2:1)

Branky Městečka: Petr Šnídl, Vláďa Prokop.

Utkání probíhalo za stálého deště. Více zpráv nemám. Nebyl ani Standa.

Mšec - Městečko 3:1 (1:0)

13. května 2014 v 9:04 | Drevokocurisko |  Články
Městečko ani na hřišti prvního týmu soutěže neupustilo od svého stylu fotbalu a prostě se snažilo hrát. A to i přes absence poměrně klíčových hráčů bratrů Šnitlíků a Petra Blably. Mšecké možná aktivita Městečka zaskočila, jenže si s tím ve výsledku nedělali příliš velkou hlavu, a z rychlých kontrů od prvních minut nebezpečně hrozili. Zejména Trkal svojí rychlostí trápil levou stranu obrany Městečka, která si sem tam zřejmě ještě dávala lehkého odpoledního šlofíčka. Natvrdlý spánek ohnivců potom vedl i k první brance utkání. Neužil rozehrál trestňák jen vedle sebe na Zázvorku a než celá obranná linie pochopila co se bude dít a co je třeba udělat, vyběhnout proti meruně, ta byla již dávno v brance - 1:0. Městečko se v prvním dějství až tolik do šancí nedostávalo, za zmínku snad stojí jen nadějná hlavička Honzy Lodera, které však chybělo lepší umístění.

Také po změně stran se hrál uvolněný fotbal, a i když se dost chybovalo na obou stranách, utkání přinášelo zajímavé momenty, bylo svižné a pro diváka určitě zajímavé. Městečko nenápadně ovládlo střed hřiště a domácí na dlouhé minuty nevěděli, kam dřív. Rozehrál se pan Mirek Hajný, který si dal říct a téměř z každého souboje vyšel vítězně, na hrotu makal Honza Loder, ze zálohy podporováni Vládíkem Prokopem a Jurou, také obrana vcelku se snažila, i když občas i smažila viď Hégy s Dejvem. Nicméně velmi solidní utkání Městečko dokázalo vyrovnat i gólově. Ke standardce se postavil Jura Urban a opět balon poslal parádně ku hornímu růžku branky, kde jej brankář domácích stihnul jen lehce tečovat - 1:1. Pomalu se schylovalo k remízovému zápasu, jenže domácí se přece jen nadechli a opět začali být nebezpeční, zejména v průnicích po stranách hřiště. Rozhodnutí ale nakonec přinesla akce přes střed hřiště, když Cívka s Neužilem šikovně zakombinovali a kapitán Neužil vystřelil přesně k tyči - 2:1. Závěrečné minuty fotbalu nahoru dolů pak přinesly další šance, úspěšný byl už jen domácí Zázvorka, který definitivně rozhodl a výhře Mšece - 3:1.

Městečko: Kopernický - M. Bestajovský - J. Kučera, Heger, O. Kučera - Makarský, J. Urban, Hadrava (Jun), Prokop (Patera) - J. Loder, Hajný.

Slušně pískali oba rozhodčí. Oba proto, neb se Mára Titlbach brzy poranil a místo něho musel do hřiště Tonda Sýkora. Z dalších zajímavostí: Hadřík, nejlepší fotbalista všech dob a po Zdendovi nejhezčí, se ve 25. minutě zranil. Nastoupit na konci musel i předseda klubu el Pedro a svým couvání nezabránil gólu. Z toho plyne poučení, které jsme vydedukovali včera v hospodě - při fotbale moc necouvat. Kopí zas jednou hezky minul mičudu, ale následná reakce dobrá a chytil. V sobotu od 17hodin přivítá Městečko v podhradí Lány.

Sýkořické trápení

5. května 2014 v 15:32 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - Sokol Sýkořice 3:1 (1:1)

Domácí ohnivci chtěli oplatit soupeři z nedaleké Sýkořice podzimní překvapivou prohru 2:1 asi až moc, až se jim pletly nohy a pomalu se schylovalo k překvapení kola, když zachraňující se Sýkořičtí dlouho, ještě 10 minut před koncem, drželi vyrovnaný stav 1:1.

Městečko nastoupilo do utkání dobře a vytvořilo si dost velké šance na to, aby brzy rozhodlo, a mělo klid. Jenže rčení nedáš dostaneš, otřepanější než Mirkovy džínové kraťasy, opět zabralo, stejně jako ty kraťasy stále zabírají na dívky na bigbítech. Náš Pepík na postu stopera rozehrával asi pánu bohu přímo do běhu… Lehké přihrávky se zmocnil Slabý a do otevřené obrany šikovně přehodil brankáře Abraháma - 0:1. Rowdies jen zahučeli. Nikoliv na předsedu srazu Meltu, ale na nás, slušné a ochotné kluky z vesnice, kteří jdeme druhej den do práce a hrajeme to za jednu dvě hubičky a za párek. Polil mne studený pot. Díval jsem se do těch rozhořčených očí, očí jako meruny, očí které dokážou pohledem zabíjet. Ještě že se do poločasu trefila naše futsalová legenda Petr Šnídl, alespoň jsme mohli projít do kabin bez spršky ran deštníky a stařeckými hůlkami.


Po přestávce bylo všem z domácího tábora jasné, co mají hrát. Jas ovšem poblednul po pár minutách hry. Bojující Sýkořice kazila většinu nadějných plánů důraznou nadšenou hrou a sama nebyla daleko od další překvapivé branky. A když už se Městečtí dostali do zakončení, skvěle si počínal brankář Růžička, nebo absolutně nemožně útočící hráči, tyčka, sem tam břevno… Všichni si po zápase přiznali, že už se někdy v 80. minutě pomalu začali smiřovat s remízou. Rozhodnutí vzal na sebe Petr Šnídl, když si ve vápně pohrál s chybujícími obránci a konečně převážil skóre zápasu na stranu Městečka - 2:1. Záhy poté pronikl do vápna Petr Blabla, byl sražen a nařízenou penaltu proměnil v hattrick Petr Šnídl - 3:1.


Sestava: Abrahám - J. Šnídl - J. Kučera (Prokop), Heger, Jun - Makarský, Hadrava, Blabla, Hajný - P. Šnídl, Loder (O. Kučera).


V tomto týdnu míří Ohnivec do Mšece, vedoucího týmu soutěže. Který nemá tak dobré jaro a dohání jej Hředle. Konfrontace třetího s prvním bude jistě zajímavá. Jen budou Městečku chybět některé opory, ale zas nastoupí legendy a dravé mládí.