Listopad 2014

Půllitr padl v Pavlíkově

19. listopadu 2014 v 12:48 | Rudé Drevokocurisko |  Články

SK Pavlíkov - SK Ohnivec Městečko 3:0 (1:0)

Nebrat vážně (krom pana Mirka):
Pardon, titulek je nepřesný, půlmistr padl, půllitry padaly až poté, ze stolů na dokopné, plete se mi to v hlavě. Hanebná, heroická, hrubá, huronská, humorná hra, každý z přítomných fanoušků si mohl něco vybrat, tak pestře se městečtí Honivci prezentovali v posledním zápase sezony. Hajný hráčům hrozil hledím hanlivě hromadně hrůzostrašným a za to byl v sestavě kola, Hadrava honil hojně hnáty houpavými hráče hloupě…a dostal červenou, to je spravedlnost? Hahaha. Asi to bylo symbolické a sudí Šefara se chtěl jen přidat k akci Červená pro Miloše, ale v pondělí na Národní nemohl. Jakeše do koše, Miloš vylez z galoše! Ksakru, Stanley, zastav, potřebuju si ulevit!

pan Mirek (to je spokojený výraz)

Vážný text:
Městečku nevyšlo v zápase takřka nic, a tak nemohlo pomýšlet na body a potvrzení náskoku na čele tabulky. Navíc Pavlíkov dokázal předtím přehrát na svém hřišti Hředle i Jesenici, a do třetice skalpů nejlepších týmů soutěže Městečko krásně zapadlo.

Nemuselo být tak zle, kdyby se v úvodních deseti minutách trefil Jirka Urban ze dvou šancí. Jenže potom se zranil Martin Bestajovský, následně byl po faulu na unikajícího Miku vyloučen Hadrava a poctivě hrající Pavlíkov získal převahu. Městečko mělo na lavičce zase jen starší hráče, kteří dobře vypomohou, ale velké pavlíkovské hřiště už jim tolik nesvědčilo. Všechny výše zmíněné obtíže Městečka potrestal jeho bývalý hráč Martin Mika pěknou hlavičkou po centru ze strany - 1:0.

Druhé dějství ale znovu začalo lépe Městečko, které se nadechlo k náporu a chtělo ještě se zápasem něco udělat, ale ve dvou šancích vyhořel Jarouš Červený a dále se tým spíše trápil. Domácí se spolehlivosté a vytrvalostí islandského fotbalového zázraku bránili, načež se dostávali do gólových brejků, což bohatě stačilo proti soupeři, kterému v deseti v závěru docházel dech i víra ve zlom. Nestačili na to ani neúnavný kapitán Jura Urban, ani bojovnost pana Mirka, ani kličkovaná našeho Pepíka Šnídla. Pojistku přidal opět Martin Mika a domácí pečetili na 3:0 vítězství ještě v závěru do rozcupovaných obranných řad Městečka.

Sestava: L. Procházka - J. Šnídl - Hadrava, Heger, J. Loder - Makarský, J. Urban, M. Bestajovský (P. Bestajovský), Prokop - Hajný, Červený.

Po zápase se kabina Městečka trochu přela, kdo co jak měl a mohl udělat lépe, nicméně je potřeba uznat reálný stav. Výkonnost Rockyho, Ramba, Rady, proměnlivě bujné vnady, průměrný věk, průměrné srážky, klukovské vyrážky, hloupé narážky, Kebyho porost, Makyho housle, postavy ztloustlé, počty hráčů scházejících se na zápasy, a tak bych mohl pokračovat do alelujá. První místo a jen 2 prohry za půl sezony jsou určitě obdivuhodným počinem. Dokopná s řízkou, kýty, živým ohněm, zeleným přelivem, vinnými muškami, robotickou show i trenérovou patnáctkou Jožky Pribilince do Rakovníka přívětivě uzavřela fotbalový rok 2014. Díky!

Podzim pro Městečko

10. listopadu 2014 v 16:17 | Drevokocurisko |  Články
Městečko po lekci v 1. kole okresu proti Jesenici už v dalším průběhu soutěže nic neprohrálo a zápas před koncem podzimní části OP Rakovnicka se může těšit z titulu listopadového přeborníka. Přispěla k tomu těsná výhra 2:1 nad Kněževsí a těžká prohra Jesenice na Lánech 7:3.

Rychlé summary k zápasu Městečko - Kněževes, ve kterém se toho ale událo hodně. Kněževes se představila jako jeden z nejlepších celků v soutěži. Očekávalo se to, nejen jména v sestavě Kněževes staví vysoko, ale hlavně svými výkony se hlásí o pozornost.

Kněževes sice mohla hned v úvodu prohrávat po šancích Mirka Hajného o dva góly, ale pan Mirek měl zřejmě ještě halloweenské dýně na nohách a obě situace trochu zazdil. Hosté tak začali postupně více a více hrozit, chvílemi měli více ze hry a Městečko nevědělo kudy kam. Když už to vypadalo, že Kněževes skutečně ovládá zápas, sehráli domácí rychlou kombinaci středem hřiště, pan Mirek načechral míč pro Vládíka Prokopa a ten taženým kopem poslal míč do horního rohu branky - 1:0. Velké emoce vyvolala situace na druhé straně. To si Městečko zbytečně zavařilo blbě hozeným autem (Hadřík v akci), Hanych okamžitě vrátil balon na druhou stranu hřiště, kde nebyl vlastně nikdo. Veselé bylo to, že brankář Procházka zrovnal pil u tyčky, netušíc, že by se mohlo z modré oblohy spustit krupobití. Zareagoval tak o něco později než hostující útočník a ti dva se střetli ve vápně. Byli u míče stejně, balon odkopl brankář do autu, hráč letěl přes něho. Někdo tvrdil jasný faul, někdo že to faul jasně nebyl... Sudí Beran penaltu nezapískal, nicméně žlutá karta pro útočícího hráče na místě nebyla, simulování v tom těžko hledat.

Urputný bojovný fotbal pokračoval i po změně stran. Terén byl čím dál tím těžší, a tak rozhodovaly osobní souboje, v nichž tentokrát byli o kousek lepší Kněževeští. Jenže jim chybělo něco navíc v útoku. Záložnící Komžík, Krejčí, Růžička... si počínali výborně, do šancí se dostávali těžko. Městečko bylo v tomto nebezpečnější, ač jeho hra tentokrát neklapala ideálně. Jenže pak si na centr naskočil kanonýr z Prahy David Rada a bylo to 2:0. Hosté pak vrhli vše do útoku, měli řadu nebezpečných standardek, vysunul se i stoper Vrábík, ale kontaktní gól přišel poněkud pozdě. V 85. minutě se dokázal prosadit Hanych, ale na víc než snížení již Kněževes nedosáhla.

Městečko: L. Procházka - M. Bestajovský - Hadrava, Heger, J. Loder (J. Kučera) - T. Procházka, J. Urban, Prokop, Makarský - Rada, Hajný (Červený).

Mestecko, kam miris?

1. listopadu 2014 v 22:56 | Krajanek
Pratele mesteckeho footbalu.Oznamuji vam, ze jsme si dnes zajistili pro dalsi tDen 1. Misto V okresnim prebore.Mestecko porazilo nejvetsiho adepta na okresniho prenornika Strevle 4:2. Sestava byla velezkusena,forma ohromna,no a proste konecne jsme po letech Hredlum narusíli domaci hegeromonii.Zapas golove nacal Hegy,pak akci zakoncil Best, ve druhe puli asistoval Dejv Tada prijedsi ze salfootsu Jurovi u tretii banky a tecku obstaral zas Best z penalty na 4:1, když se kolem penalty motali Jura, Maky nastřelením břevna a Dejv Rada, jehož hlavičku vyrazil domácí obránce rukou, navíc za čerevenou kartu.Pisu tohle z postele do ajfounu tak schovivavost,please.
zoztava: ProchY - Langy - ja,vybornej hegy,Lodrik jan tradicne spolehlivej (cap) - maky, jura,vladik, paja (kopi) - best,jarin c. (Dejv rada).
vsichni makali a snazili se,chvalim!

P.S. Ještě dodám s odstupem, že za domácí korigoval z trestného kopu Vodrážka a v závěru střídající Pichnarčík. Rozhodčí Sýkora odřídil zápas vcelku dobře, sem tam chybu uděláme všichni. Emoce byly na obou stranách v přiměřené a sportovní dodávce. A na vysvětlenou, obrat...přenorník Střevle, prosím, nebrat jako zesměšňování, to klávesnice telefonu v sobotu večer byla poněkud těsná... Nechal sem autentickou verzi. Zdraví Ohnilec.