Únor 2015

Přátelský zápas s Hýskovem

23. února 2015 v 9:41 | Drevokocurisko |  Články
SK Hýskov - SK Ohnivec Městečko 5:3 (2:2)

První setkání s míčem po dlouhých měsících nedopadlo pro ohnivce úplně špatně. Kvalitní tým Hýskova hrající I. B třídu byl sice po většinu utkání o krok rychlejší, ale zejména v prvním poločase se Městečko tradičnímu přátelskému soupeři vyrovnalo. Klub z Berounska měl na umělé trávě v Berouně živější vstup do utkání, ale městecká obrana s gólmanem Procházkou šance uhasila, a první gól nakonec padl na druhé straně, když zatáhl míč pan Mirek a centr před branku proměnil Jura Urban. Hýskovští se rozčilovali nad údajným ofsajdem, který náš předseda neodmával, ale bylo to zřejmě velmi těsné pro posouzení... Hýskov pak brzy srovnal. Městečko však šlo opět do vedení, díky brance dosti náhodné brance svátečního střelce Hadříka. Vedení ohnivci dlouho neudrželi, a tak poločas skončil smírně.
Druhá část utkání začala slušným propadákem Městečka a promrzlý brankář Melč, který naskočil po přestávce, mohl jen přihlížet přesným akcím soupeře. Za několik minut šel Hýskov do výrazného vedení. Městečko po svých útočných akcích propadalo v obraně a rychlí útočníci Hýskova několikrát rozebrali Městečko do poslední tkaničky, Hegymu vypínaly i kšandy :-). Za stavu 5:2 se hra přece jen vyrovnala, a také Městečku se sem tam podařilo vytvořit nebezpečnou akci. Na 5:3 snížil z penalty Petr Šnídl, který ještě v závěru nastřelil tyč soupeřovy branky.

Městečko: Procházka (Melč) - Marian - J. Loder, Heger, Jun - O. Kučera, Hadrava, J. Urban, P. Bestajovský - P. Šnídl, Hajný.

Soustředění je v nohách

19. února 2015 v 13:17 | Drevokocurisko |  Články

Soustředění Ohnivce Městečko na hranici Česko - polského přátelství se neslo ve sportovním duchu.

Podnikavým sousedům jsme se neposmívali, ono také není čemu.

Slovní zásobu si vylepšil hlavně malej Čáp, nikoliv však v jazyce polském.

Hřebeny Orlických hor se vyhřívaly v únorových paprscích a nezvedená banda z Křivoklátska jim zlatavé špagetky slunce s chutí ujídala. Stopy pro běžkaře byly jak vyskládané z polárkových dortů, někteří jich za cestu spořádali i několik a odnesli to navíc odřeninami.

Chata Rampušák zavírala v 7 hodin, pečivo bylo jen na objednávku a Chata Orlice měla ponejvíce pro jistotu zhasnuto. Asi se jim dostalo varování před Standovou družinou. Nakonec si nás ale zachovalá paní provozní myslím oblíbila. V andělské vsi Neratově zas nebyli zvyklí na tak hlučnou společnost.

Žabí princ si občas pletl chalupu s veřejnými záchodky a pletl si i postýlky. A jako správný řeznický synek měl stálý úsměv na chrupu a chtěl se družit s okolními hotýlky.

Cesta k lásce vede podle mladé generace do Chocně nebo přes mobilní aplikaci.

Pan Mirek dorazil vybaven štěpenými bílkovinami, Coffee Mr. Brown a cigaretovými balíčky. Po snídani šampionů raději nevylézal z pod přikrývky.

Víte, co je islámský záchvat? To raději nechtějte.

M.holky se staly pojmem. To bych zas já osobně věděl rád.

Předseda, Kůča a Hadřík se dozvěděli, že jsou čistí, zejména pro funkce ve fotbalu. To se vědělo už dávno.

Lojza s Hadříkem konečně zahráli. Přiznávka vibrovala mužnými těly do ranních hodin.

Zlatou medaili si na Rasovnu odvezla Pájova tlačenka a umaštěné ocenění získal rovněž Čápův hřbet s jablky a chlebovou kůrkou.

Poštovní schránka na rohu ulice byla vstupní branou do trenérových sněžných bažin. Jeho kulišárny na nás byly vykonávány každé ráno od 7:30 do 11:45, pak se šlo na Kubišovou.