Březen 2015

Lídr z Městečka splnil svoji papírovou povinnost

30. března 2015 v 9:50 | Drevokocurisko
SK Ohnivec Městečko - SK Lišany 4:1 (0:1)

Titulek pro článek jsem si vypůjčil z Rakovnického deníku. Rád se inspiruji neotřelými klišé kolegů novinářů. Navíc ve mně papírová povinnost evokuje mnohé. Daňové přiznání, vzpomínky na papírové sběry na základní škole, ovšem i třeba návštěvu toalety. Ježiš, už zase kecám, to je děsná vlastnost se zakecávat, navíc ve vlastních fórech. Pojďme tedy na suchá konstatování, holá fakta a tučná konta (gólová).

V Městečku byla po až nečekaně sladké výhře v Jesenici povznesená nálada, čelo tabulky hřeje, jarní sluníčko také hřálo, navíc 60. narozeniny slavil bývalý hráč a dlouholetý předseda klubu Hadřík nejstarší, takže vše nachystáno k parádní oslavě. Lišany měly být snadným soustem, v podstatě takovou jednohubkou, chlebíčkem s rybí pěnou na úvod odpoledne. Jenže dobře víme, jak to obecně ve sportu bývá, když si slabší (zde už se hodí slůvko papírově) vyšlápne na silnějšího. A soubor trenéra Jasny není výjimkou. Zápas pod píšťalkou rozhodčího Strouhala sice Městečko chtělo mít pod kontrolou, od začátku pršely střely na hostujícího brankáře, ale ten se rozehříval, rozehříval, až se úplně rozehřál a byl k nepřekonání. Lišanští spíše naznačovali z rychlých protiútoků, že by mohli být nebezpečnými, navíc bojovností a rychlostí mladíci městecké téměř veterány skoro překonávali. No a pak to přišlo. Po chybě Makyho na půlce hřiště sice domácí stoper Marian Hrouda ještě předběhl ve vápně hostujícího hráče a odstavil jej od míče, jenže ten podle mého názoru jasně nedovoleně postrčil obránce Městečka, zmocnil se míče a po jeho přihrávce Mutinský u klidil míč k tyči - 0:1. Na to jak k tomu došlo se historie možná zeptá, ale nic s tím neudělá. A navíc Městečko pokud chce zůstat na špičce, musí se s takovými zápasy poradit. V dalším průběhu prvního poločasu už to byla bohapustá Ohnivcova křeč.

Poločas žluté družiny se nesl ve znamení povzbuzování. Bylo potřeba zabrat, žádný ze soupeřů v okrese si nenechá nandat nůši gólů jen tak. Dobrý příkladem "žlutého" obratu byl páteční zápas play-off extraligy v hokeji, kdy Litvínov otočil proti Brnu stav 0:1 až v poslední třetině na konečných 2:1. Jak je důležité míti Petra Šnídla se znovu rychle ukázalo. Mužstvu se nedařilo překonávat obranný val Lišan, navíc poskakování míče na ještě nevzrostlém trávníku také vyhovovalo spíše obranářům. Ale přišla standardka. Petr Šnídl z pravé strany poslal křížně úžasný balon pod břevno a do branky - 1:1. A přesně tohle byl moment, kdy se utkání zlomilo. Další gól na sebe nenechal čekat, trefil se po zranění vracející se stodůlkáč s novým sestřihem David Rada - 2:1. Další hlava pomazaná z útoku pan Mirek to nemohl nechat jen tak a přidal již zcela uklidňující 3. gól. Pečiatku dal zápasu druhý stodůlkáč Tomáš Procházka - 4:1. A mohl se jít zapít bývalý předseda.

Sestava Městečka: L. Procházka - J. Šnídl - Loder, Hrouda, J. Kučera - Makarský, Prokop, J. Urban, T. Procházka - P. Šnídl, Rada. Střídali: Hajný, O. Kučera, Jun, Červený.

Další utkání hraje Městečko v neděli 5.4. na Lánech od 16:30. Jen pro upozornění, také další týden hraje Městečko venku a to na Olešné.

Jak je ohnivcům před zápasem?

27. března 2015 v 13:10 | Drevokocurisko |  Články
Team se celý týden pečlivě připravuje na první jarní domácí utkání. Diváci jsou po mnoha měsících půstu doslova nadržení a zaváhání by mohlo příjít kloučkům draho. To neznáte po zimě rozmrzelé fanoušky Ohnivce.
Hegy odjel za přípravou do sklípku. David Jun se stává hráčem Ohnivce, přestup z Tatranu se konečně povedl. Vrací se po zranění žolík ze Stodůlek David Rada. Kouč jede ladit formu do Litvínova s místopředsedou. Prezident peče kance v dílně. Zítra rovněž oslavíme 60tiny bývalého předsedy Hadříka staršího - všichni kolem fotbalu zváni na drobné pohoštění. Televize na hřišti poběží: ČR - Lotyšsko budeme sledovat. David Rada prý dá 2 patičky a 3 góly. Pan Mirek je stále raněn.
Zítra se těšíme. Sraz čutálistů 14:00. Sítě mlaďoši.

Devítigólová odveta nakonec pro Městečko

23. března 2015 v 10:51 | Drevokocurisko |  Články

FC Jesenice - SK Ohnivec Městečko 4:5 (2:2) (Branky: Altman, Balý, Pfejfer, Jeníček - J. Urban 2, Prokop, J. Šnídl, T. Procházka)

Dobré nesportovní dopoledne vážení sportovní přátelé. Slibuji, že tentokrát již bude komentář k úvodnímu jarnímu kolu okresního převoru plný vážných úvah a myšlenek. Žádné fabulace a výmysly, skutečné skutečnosti, protože prostě už je to mistrák a do Jesenice je to daleko od Křivoklátu, takže si to okolnosti žádají. A zimní radovánky jsou také dávno za námi, období horkých nápojů, teplého oblečení a umělého osvětlení na přípravných zápasech je minulostí. Nicméně v sobotu se horké nápoje i teplého oblečení ještě hodily. A taky budu stručný, žádné vykecávání jako v práci u kafé s asistentkami.

Jesenice a Městečko jsou v posledních letech tradiční soupeři, ještě z dob I. B třídy a také nyní v okresním přeboru. A určitá rivalita tam převládá z dob ještě dávnějších, protože řada hráčů Městečka (J.Urban, Hadřík, M.Bestajovský, P. Bestajovský) hrála za Jesenici vyšší soutěže. Na podzim očekávanému souboji překvapivě vládla Jesenice, když v Městečku jasně zvítězila 5:1. v dalším průběhu se však Městečko zmátořilo a v polovině soutěže dosáhlo na první místo a Jesenici nechalo o 2 body za sebou. Čekalo se tak napjatě, jak dopadne odveta.

Městečku bohužel scházelo 6 hráčů (Rada, Hajný, Hadrava, J. Kučera, Blabla, Jun, a když připočteme ještě starochy Besta a Langyho…). Na lavičku za náhradníky tak usedl jen tradiční barevný žolík Jarouš Červený a předseda v civilu. To Jeseničtí se mohli opřít o hojnější počty.

Zápas začal pod taktovkou rozhodčích Říha - Sýkora, Rous opatrněji. Mnozí klucí si ještě rovnali nohy z lyžáků, někteří upravovali styl po náročné plavecké přípravě, někteří si rovnali nohy venku od listopadu prakticky poprvé. Jesenice byla maličko čilejší. A rovnání noh Městeckých ochotníků se brzy projevilo, když ve vápně podcenili pár soubojů a Altman mladší otevřel skóre přesnou střelou k tyči - 1:0. Zanedlouho přišlo další zaváhání defenzivy Městečka, které využil Balý - 2:0. To nevypadalo pro lídra tabulky dobře. Všem se vybavil podzimní zápas a jasná dominance Jesenice. Jenže pak přišly dva zřejmě klíčové momenty. Stoper Pepík Šnídl se vydal na útočnou procházku, za vápnem parádně trefil míč a na křížnou střelu neměl Knotka šanci dosáhnout - 2:1. V tu dobu se rovněž zranil domácí záložník Petr Šťastný a když rychle srovnal Jirka Urban, utkání začalo režírovat Městečko.

A po přestávce se procitnutí Městečka projevilo naplno. Místy hrálo výborně. Zatímco se domácí spíše dohadovali mezi sebou a s rozhodčím, ohnivci si vytvářeli pěkné šance, které navíc proměňovali. Nejdřív se trefil Vládík Prokop, pak Jirka Urban a Tomáš Procházka - 2:5. Bylo zhruba 10 minut do konce zápasu, za hřištěm hopsaly srnky, ptáčkové zpívali, Městečko již téměř slavilo vítězství. Jenže přišla opět série nedůsledností a poklidného tempa pojídání turistického salámu. A bývalí hráči Oráčova Pfejfer s Jeníčkem trestali - 88. minuta 4:5. I ptáčkové přestali zpívat. Petr Šnídl mohl dát týmu klid. Šel sám na branku, ale poslal míč vedle. Potom ještě jednou zahrozili Jeseničtí, ale standardku ze strany velkého vápna už do Procházkovy branky dotlačit nedokázali.

RADOST

Sestava Městečka: L. Procházka - J. Šnídl - Heger, Hrouda, J. Loder (Červený) - Makarský, J. Urban, Prokop, O. Kučera - P. Šnídl, T. Procházka.

Ve Slaném bída, s Tlusticemi zlepšení

9. března 2015 v 10:41 | Drevokocurisko |  Články

Městečko utržilo před týdnem v přátelském zápase proti SK Slaný B slušný výprask 6:2, když silně defenzivní sestava dokázala vzdorovat domácím na přírodní trávě jen poločas. Ten Městečko dokonce vyhrálo 2:1, ale druhá část hry už byla špatná. Domácí s mladíky z dorostu v záloze ohnivce totálně rozložili. Je ale pravda, že Městečko skutečně nastoupilo bez útočných tahounů Jirky Urbana, Petra Šnídla, Davida Rady, Petra Blably, Míry Hajného nebo Tomáše Procházky, což je prostě příliš vzdáleno ideálu.

K dalšímu přípravnému střetnutí Městečko odjelo na umělou trávu do Berouna, kde mu byl soupeřem účastník OP Berounska SK Tlustice. S ofenzivními hráči byl opět trošku problém, ale nakonec Jura Urban a pan Mirek byli k dispozici a jak se ukázalo, bylo to hned výrazně lepší, než před týdnem ve Slaném. Ohnivci začali aktivně a možná druhá solidní ofenzivní akce skončila gólem Jirky Urbana. Pak ale velmi rychle převzali aktivitu hráči Tlustic. Do hry se zapojovali aktivně i obránci a chvílemi městecké čutálisty dost přehrávali. V zakončení ale žádný zázrak, spíš vůbec žádný zázrak. A trochu smůly měl tým z Hořovicka při střele jednoho z hráčů, která se odrazila od břevna Procházkovy brány zřejmě ještě před brankovou čáru. Kdo to má vidět při mihotavém osvětlení na berounské umělce (hrálo se až od 18:30). Mimochodem, takový zápas i s rozhodčím stojí 3400 Kč. Ať na tu cifru koukám jak koukám, tak se mi to zdá jako hodně peněz. Takhle vypadá svazová podpora pro malé kluby a rozvoj fotbalu. Mno nic, příště budeme čutat někde na louce a pískat nám to bude myslivecký adept z posedu třeba.

Kouč Jasna, který se celý den věnoval zapojování elektrických spotřebičů v nové kuchyňce v Městečku na hřišti, nám dal o přestávce pár moudrých rad a hned se to projevilo. Krásné kombinace, překrásná zpracování míče, přesné kolmice, odvážné náběhy, bezchybná zakončení, nepřeberné množství pohybu, gólmanovi lety za mičudou ala Champions League… A najednou z toho byly další 3 góly z dílen mistrů Ondry Kučery, Jury Urbana a Makyho - 4:0. V dalším pozorování zápasu jsem nic zásadního již neshledal, krom již zmíněného zákroku brankáře Procházky, na který jsem si rozpomněl až po upozornění v pondělí odpoledne.


Sestava: Procházka - Marian - Loder, Jun, J. Kučera - Makarský, Hadrava, Prokop, O. Kučera - J. Urban, Hajný.

Perličky: kolik váží pytel ťuhýků? góly padaly až po odkulhání pana Mirka. obráncům bych doporučil, aby se starali o bránění a mozek týmu příště nechali na pokoji. hegy oslavil svátek nad choceňským jogurtem s marhulou. spotřebiče zapojeny.

Trénink ve středu? Sauna a sledování LM Chelsea - Paris SG? Sobota Krásný Dvůr - Městečko ZRUŠENO. Načerpejte síly, mistrovské boje se blíží. Již 21.3. nastoupíme od 15 hodin v Jesenici v zápase o čelo tabulky.