Duben 2015

V chmelovém přístavu Městečko nezaváhalo

27. dubna 2015 v 23:09 | Drevokocurisko |  Články

Sokol Janov - SK Ohnivec Městečko 0:6 (0:2)

A zase povinnost papírová splněna. Jak tohle asi dopadne, co myslíš, Lojzo? Ale ani v Janově to nebyl velký požár od prvních minut. Ohnivcova louče se plazila poddžbánským chmelovým valley a ne a ne gólově vzplanout. Prostě je jasné, že každý cítí šanci uspět v zápase a dokud ji vnímá jako reálnou, tak o ni bojuje. O tabulkově slabších týmech Janovu, Sýkořici a dalších to platí dvojnásob. Navíc ohnivci v minulých sezonách často právě v roli jasného favorita těžce zklamali (opět připomínka prohry v Janově 1:0, nebo na Sýkořici 2:1).
Jak jsou chmelnice kolem Janova, Milostína a Mutějovic hebké, připravené na sazeničky humula lupula, pravotočivé to liány potřebné k výrobě českého pivíčka, tak hřiště v Janově připomínalo hodně hrubé struhadlo. A tvrdostí by si nezadalo s ledovým příkrovem nejhlubšího jezera světa Bajkalu. Oba týmy tak měly s fotbalem celkem problémy. Městečko ale přece jen mělo o šikovnější nohu více ze hry a jeho šance naznačovaly, že se nějakého toho gólu diváci dočkají. Třeba takový kanonýr Petr Šnídl viděl v obráncích Janova zřejmě stále ještě borce z Argentiny z mistrovství světa v sálovce, jeho obvyklé finesy jej v sobotu z počátku prostě neposlouchaly. Míč poskakoval jak splašený všem, ale dobrá, uznávám, že Šnídlo kluk vypadal ještě jako fotbalista. V janovském dresu navíc odvádějí stále dobré služby zkušení Martin Rosa a Václav Šťastný, a domácí tak drželi poměrně dlouho s favoritem krok. Přesto Městečko po 20minutách našlo cestou chmelovou obrannou spletí a ujalo se vedení. Lehká nervozita na lavičce vedoucího celku soutěže vydržela ještě do druhého gólu. Když potom Petr Šnídl nedal penaltu, kouč Staník, namlsaný titulem z Litvínova, trochu poskakoval na lajně jak věčný plamínek na litvínovské chemičce, ale neznamenalo to již velkou komplikaci, protože gólové šance a nakonec góly přicházely i nadále. Ve druhém poločase si Městečko zápas užilo, solidně provedených akcí bylo nepočítaně, skóre 0:6 tak museli domácí přijmout jako vcelku šetrné. Ve včerejší verzi článku jsem zapomněl mezi nevyužitými šancemi na jednu mimořádnou, na tu Hegyho. Gólová možnost, nadýchaná jak perníček od jeho milé, skončila myslím až v Ústeckém kraji, který začíná kousek za horní janovskou brankou. Z malého vápna to už nebyla dosti náhodná situace, naopak dosti jasná.
Góly bez záruky: J. Urban 3, P. Šnídl 2, Hajný.

Městečko: Procházka - Hrouda - Loder (Jun), Heger, J. Kučera - O. Kučera (Makarský), J. Urban, Blabla, Prokop (Červený) - Hajný, P. Šnídl.

První přehrál posledního s napnutou kšandou

20. dubna 2015 v 12:17 | Drevokocurisko |  Články

Ohnivec Městečko - Sokol Sýkořice 3:2 (0:1)

Zápasy prvního s posledním bývají nevyzpytatelné. Míra favorizování jednoho celku před druhým je až taková, že to často zaslepí skutečné rozpoložení obou týmů. Velká část fanoušků očekávala gólové hody ze strany Městečka, ale to jsou všechno jen papírové povinnosti, a dobře víme, jakou hodnotu má cár papíru, když přijde na věc (otázka na jakou věc, udělal bych k tomuto tématu seminář, třeba ve středu po tréninku v místním nepohostinství u Romana). Sýkořice je sice stále poslední, ale na jaře má nadějné výsledky. Porazila Pavlíkov 1:0, v Kněževsi prohrála jen 3:2, dalo se očekávat, že znepříjemní život i ohnivcům. A tak se také stalo.

Ohnivci si ale zápas od začátku z části komplikovali i sami. Kdyby v první šanci pan Mirek uspěl a balon doskákal do sítě, mohlo být v areně pod modřínovou strání klidněji. Jenže ohnivcovo více ze hry nic nepřinášelo a hosté svým důsledným a důrazným pojetím fotbalu domácím brali více půdy pod nohama, než se očekávalo. Ve finále hostům vyhovovalo i menší hřiště, kde je k osobním soubojům mnohem blíže. Po jednom takovém soubojovém kolečku se dostal míč do rozhozené obrany Městečka, tam si Sýkořičtí opět v souboji poradili lépe a pěknou střelou se dostali do vedení - 0:1. Následně se ukázalo, že gól padnul zřejmě z ofsajdu (ale platil), což uznal pomezní Švácha. To považuju za normální a fér jednání, chybu prostě člověk udělá, zapomněl se, ale nedělám z druhých pitomce a prostě to řeknu. Trochu chladná koupel ve studeném sobotním odpoledni. Nicméně takové situace z ofenzivního stylu Městečka občas vyplynou, takže nic nového na vsi a tým se snažil dál. Dalším výrazným momentem bylo vyloučení monumentálního útočníka Sýkořice Štracha. Vyloučení bylo možná přísné za nějaké pošťuchování, nicméně dosti obrovský hostující forvard si počínal od začátku utkání nešetrně a místy až nebezpečně proti soupeřovým hráčům. Červená karta toho byla vcelku přirozeným vyústěním. A jeho nahánění rozhodčích, roztahování hrudního koše a lamentování rukama bylo trochu hrůzu nahánějící a trochu komické. Sudí Rous byl i spolu s pomezním Šváchou dohromady jiná váhová kategorie, přítomný technický komisař tak těsný tělesný souboj nedoporučoval.

Sýkořice bez svého nejnebezpečnějšího hráče při vstupu do druhé půle rezignovala na útok a zazdila své řady. Ohniváci hledali, dumali nad touto nezvyklou taktickou variantou, asi jako dravý ťuhýk zkoumající svoji kořist. Naštěstí poměrně rychle našli cestu k hostujícímu broukovi, teda brance, pardon jsem byl ještě v říši ptáka. Vyrovnání zařídil střídající Ondra Kučera, který dorazil do sítě střelu Hegyho, která skončila jen na břevně. Pak se opět prosadil symbolický nástroj zla pan Mirek a domácí příznivci o poznání lépe dýchali - 2:1. Bylo to však nadechnutí na pár sekund, Sýkořičtí se totiž dostali vzápětí k rohovému kopu a Šulc důrazně vyrovnal na 2:2. Takový Martin Ruprecht nad Městečkem už určitě zlomil hůl, hosté byli v euforii, bránili v deseti co to šlo a zdálo se, že lídra soutěže o body skutečně připraví. Ohniváci ale nechtěli remízu, rovněž makali a snažili se něco na soupeřovu pernou obranu vymyslet. A měli pana Mirka, který se zavěsil do vzduchu a parádní hlavičkou rozjásal početné publikum přítomné zápasu (teda jen tu polovinu přející Městečku) - 3:2. Posledních deset minut bylo opravdu hektických. Hosté vtrhli do útoku, trenér je vyslal do rizika a skutečně nebyli daleko k vyrovnání. Asi největší šance se jim naskytla v samotném závěru z trestného kopu z vápna, ale Mutinský poslal míč nad branku.
Technickou úrovní asi zápas nebyl z nejlepších, ale jinak se musel líbit, padlo pár hezkých gólů, oba týmy bojovaly na maximum, diváci z obou obcí vytvořili bouřlivou atmosféru a sežralo se docela dost klobás.


Městečko: L. Procházka - J. Šnídl - Loder, Heger, Hrouda (O. Kučera) - Prokop, Hadrava, J. Urban, Makarský (Červený) - Hajný, Jun.

Pět ohnivých kulí a nástroj zla na Olešné

13. dubna 2015 v 10:28 | Drevokocurisko |  Články
FC Olešná - SK Ohnivec Městečko 0:5 (0:1)

Kdybych měl popsat zápas Olešná - Městečko hudební terminologií, tak to bylo mlácení do kytary od táboráku na tři akordy, snad jen gólové akce Městečka pak sklouzly k trochu vážnějšímu a náročnějšímu žánru. Žádný velký umění prostě. Hřiště bohužel ještě nejsou vegetačně zcela fit, takže spousta písku, tráva si zatím roste, jak chce (ale to je všude, to není kritika). Navíc hráči si chodí po oslavách, nebo na sobě hledají choroby, pojídají stereoidy, jezdí tancovat do Chocně, jaro prostě ještě není úplně v kostech. Nebo naopak je jaro v plné erupci jak islandská sopka? To by nám ostatně mohl přímo z pod Ejafjalajökulu potvrdit PU. No to snad není možný, zase jsem se zakecal a zápas už je skoro odehranej.

Zápas tak nějak shrnu, nebudu popisovat každou akci zvlášť. Zvlášť první poločas přinesl hlavně hodně soubojů, hra byla často přerušovaná. Městečko mělo od počátku více ze hry, ale proti důrazné olešenské obraně to měli pan Mirek a Petr Šnídl v útoku dost těžké. Přesto se dokázali sem tam prosadit. Nicméně buď míč letěl neznámo kam, nebo spolehlivě zasahoval brankář Fidler. Pak přišly chvíle Olešenských, kdy se dostali k sérii rohových kopů, a před Procházkou bylo nebezpečno. Vyložené šance z toho domácí neměli. Ke konci poločasu pak Městečko mělo i vyložené příležitosti, jenže Jun, Ondra Kučera a další neprocpali míč do sítě. Vedoucí branku tak dalo Městečko až v 41. minutě z penalty. Domácí křičeli ofsajd, pak křičeli, že penalta nebyla, ale nejvíce křičela lavička Olešné, která byla od celé situace asi 60 metrů a nemohla přesně vidět ani jedno. Rozhodčí Stibor situaci, kterou vypracoval Petr Šnídl a pak i následně proměnil, jako faul posoudil - 0:1.

Ve druhé půli to začalo Městečku konečně jít a byl k vidění uvolněnější fotbal. To když dohrál Hadřík, zřejmě něco brzdil a naopak odbrzdil Maky, který řešil u divácké lajny teorii kopané. Nejspíš odepnul nástroj zla, protože ten udeřil hned dvakrát (to si vysvětlíme později). Domácí ještě nechtěli zápas zabalit, jenže postupně ztráceli půdu pod nohama. Městečku se podařilo dát po výborné kombinaci druhý gól, když Blabla pocvičil celou obranu Olešné a předložil Petrovi Šnídlovi, který dal dosti náhodný gól až moc do šibenice - 0:2. Ohnivci poté trochu vyčkávali na chyby soupeře a následné brejkové situace. Utkání měli pod kontrolou, přesto jim jednou zatrnulo, když si míč postavil k trestnému kopu Vodrážka. Svoji výbornou levačku ale neukočíroval, a pak se již naplno otevřel prostor pro Městečko. V otevřené obraně Olešné řádili Urban, Blabla, Petr Šnídl a rovněž nástroj zla Mirek Hajný. Ten zaznamenal 2 dosti náhodné góly do prázdné branky. Jedním gólem také ochutil svůj povedený výkon Petr Blabla. Na lajně rovněž řádil povidlový expert Mára Titlbach, jehož praporek vydával zvuky, asi jako když letadlo překonává rychlost zvuku. Mára po zápase předváděl kouzla s praporkem dětem a přítomným divákům na plácku před kabinama (aut za korunu, ofsajd za pětikorunu).

Městečko: Procházka - J. Šnídl - J. Kučera, Jun, Loder - Blabla, Hadrava (Makarský), J. Urban, O. Kučera - Hajný, P. Šnídl.

I dvě vajíčka v košíčku někdy stačí

7. dubna 2015 v 12:40 | Drevokocurisko |  Články

SK Lány - SK Ohnivec Městečko 0:2 (0:2)

Předvelikonoční zápas v zájezdní obci našich prezidentů nepřinesl nic moc velikého do oblasti sportu. Miloš Z. se nezúčastnil, Tomáš na koni taky nepřijel, prezidenti mají prostě historicky k fotbalu rezervovaný vztah. Tak čí jsou to potom prezidenti, když většina národa tráví víkend na hřišti? Chtělo by se říci zase jen papírová povinnost pro prezidenty i hráče. Hosté jako lídr tabulky tak nějak hráli co museli a potřebovali, dali poměrně brzy 2 góly a zbytek šancí dost ledabyle neproměnili. Ale pane Mirku, všechno si neudělal špatně! Třeba ta přihrávka na Davida Radu byla hezoučká. Domácí naproti tomu bojovali, vlastně měli zejména ve druhém poločase míč častěji u nohy, nebo někde poblíž, nicméně tah na branku jim chyběl. A když už se ojediněle objevili v šanci, totálně selhali. Městečku do vedení opět pomohl kanonýr Petr Šnídl z trestného kopu a poté další střelec a kapitán týmu Jirka Urban dorážkou po přeháňce před brankou Lán - 0:2.

Městečko po přestávce hrálo trochu nevýrazně (Standa to nazve asi jinými slovy), nicméně dokázalo každou chvíli z protiútoku vydatně zaměstnat brankáře Haužvice. Ten si však se všemi šancemi ohnivců poradil, s některými šancemi si poradili mimo tyče i sami útočící fotbalisté (i tyhle zahozené góly nejspíš trenér pojmenuje trochu jinak), a ti tak maličko hazardovali. Stačil kontaktní gól a ze zápasu by bylo drama do posledních minut. Defenziva dirigovaná Pepíkem Šnídlem pracovalo se spolehlivostí Hegyho robota, za obranu se dostali domácí do opravdové gólovky snad jen jednou, ale z toho mála v promrzlém odpoledni byla jen nepřesná střela nad branku Lukáše Procházky. Někdy je holt koleda úspěšná i s poloprázdným košíčkem. V utkání s nadhledem úřadoval rozhodčí Beran.

Městečko: Procházka - J. Šnídl - Loder (Jun), Heger, J. Kučera - Makarský, J. Urban, Rada (Hadrava), O. Kučera - P. Šnídl, Hajný.