Květen 2015

Městečko zdolalo Hředle a je z toho mistrovská sezona 2014/2015

31. května 2015 v 21:02 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Hředle 3:1 (3:1)

V sobotu jsem zápasu nebyl přítomen, ale podle všeho se hrál vyrovnaný čutábl, který rozhodla bomba Petra Šnídla z trestňáku a poté dva kousky kapitána Jirka Urbana, vše v prvním poločase, hosté pozlobili za stavu 2:0 gólem na 2:1. To následně po dalších 45 minutách stačilo k potvrzení 6 bodového náskoku na druhého v pořadí Kněževes a tedy výhru SK Ohnivec Městečko v okresním přeboru II. třídy Rakovnicka pro letošek a přinejhorším i postup do rajské I. B třídy, kterou jsme vykopali přesně před 9 lety.
Radost byla dle všeho veliká, zelená, zpěvná, pro mnohé až do rána. Už jsou na obci stížnosti na zpěváky. Pěkný stokiloví ptáčkové se prý producírovali v neděli obcí. Jmenovat nebudu, to se po takovém úspěchu nesluší, vyřeší se to pořádkovým poplatkem na zmatené a hubené. Probereme ve středu na tréninku.

Zbývá odehrát ještě zápas v Kněževsi a poté závěr doma s Pavlíkovem. Pak následuje dokopná hnedka, na kterou jsou všichni hráči současní i ti bývalí, kterí jsou naživu od posledního vykopání válečné B třídy, zváni. A zvání jsou také a především městečtí fanoušci mající na úspěchu nemalé zásluhy.

Jen tak orientačně jsem se díval, kdo postupuje z dalších okresů Kladna, Berouna, Prahy západ, se kterými kluby bychom se mohli setkat v I. B třídě. Rozhodnuto je na Kladensku, kde okres vyhrál Libušín. Na západě Prahy je postupujícím Vestec s velkým náskokem. Velké drama slibuje závěr na Berounsku. V dalším kole hostí první Komárov druhý Trubín. Rozdíl 2 body. To bude asi řež. Určitou teoretickou možnost na postup snad má ještě i třetí Žebrák.

Desátá jarní výhra hubeňoučká

25. května 2015 v 10:48 | Drevokocurisko |  Články

Sparta Lužná - SK Ohnivec Městečko 0:1 (0:1)

I desátá papírová povinnost Městečka na jaře splněna a nyní stačí ve třech zbývajících zápasech jednou vyhrát, aby se sedmibodový náskok na čele před Kněževsí proměnil v jistotu prvenství. Hředle, Kněževes a Pavlíkov jsou zbývající soupeři, nic snadného tedy.

Hrát stále na povinná vítězství není jednoduché. Lužná má sice průměrné výsledky na jaře, chyběla jí řada stabilních hráčů, ale mladíci dokázali Městecké dost potrápit. Ono se v Lužné nikdy moc nevyhrávalo. Ohnivcům zas chyběli sálovkáři Petr Šnídl a Petr Blabla, kteří hráli Ligu mistrů a na útočné fázi to bylo znát, navíc se musel na hrot vytáhnout Jirka Urban a jeho práce v záloze maličko chyběla. Přesto to byl právě on, kdo rozhodl jediným gólem celé utkání.

První poločas určitě patřil Městečku. To si vytvořilo dostatek šancí, které mohly dát zápasu jasný směr - k výhře favorita. Ale Vládík Prokop přestřelil sám před brankářem Rácem bránu, táhlá střela Pepíka Šnídla jen olízla tyč a pan Mirek se jen zastřelovat. Připravil však šanci, poté co míč vyvezl z obrany Kůča, kapitánovi Jirkovi Urbanovi, který jednoduše pohotovou střelou poslal tým do vedení.

Jak říkávali legendární delegáti rozhodčím o poločase - pískej penaltu, 1:0 neudržíš… Sudí Kaválek penaltu nepískal, i když tam minimálně jedna ruka byla penaltově jasná. Ale tak situace zřejmě přesně neviděl. Ve druhém poločase Lužná stále cítila možnost zápas zdramatizovat, hrála s větší lehkostí a Městečko nevědělo kam dřív. Hra Ohnivce postrádala hlavu a patu, akce směrem dopředu končily kostrbatým zakončením. Lužná ovšem naštěstí pro lídra soutěže nebyla v útoku příliš nebezpečná. Hrozila ze standardek, dvakrát slušně vystřelila mimo a poslední pokus Standy Fronka mířil vysoko nad. Delegát by tak tentokrát neměl pravdu, Městečko 1:0 udrželo, a je tak opět o nějakou minutu blíže titulu okresního zvrhlíka.

V sobotu 30.5. od 17:00 přivítáme v Městečku rivala Hředle. V případě výhry už by se mohlo i slavit, ale Hředle mají výborný tým a bude to těžké utkání.

Městečko: Procházka - J. Šnídl - Loder, Heger, J. Kučera - Makarský (Jun), Prokop, Hadrava, O. Kučera - J. Urban, Hajný.

Težké senomatoucí minuty

17. května 2015 v 0:34 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - SK Senomaty 3:1 (2:1)

Těžký zápas pro Městečko za krásného sobotního odpoledne, kdy se fandilo spíš hokeji ČR - Javor než fotbalu, stejně jako v dalších tisících fotbalových vískách. To hokejové činovníky asi nenapadlo, že většina fandů hokeje jsou bohem zpustlí čutálisti.
Fotbal i z důvodu hokejové nevěry počal trochu mdle, Městečko bylo v prvních pár minutách nebezpečné, ale pak rychle přešla nebezpečnost na stranu Senomat. Až tak, že brzy dali Senomatští góla - 0:1. Ohnivcům se nedařilo, hra postrádala dynamiku, bylo znát, že domácí hrají o 1. místo. Nervozita. Přes všechny nešvary Městečko útočilo a mělo šance, nicméně gól nepadl z uplné šance, to Petr Šnídl dorazil odkopávajícího brankáře a odražený míč šel do branky - 1:1. Utkání se Městečku stále nedařilo, vítězství se přece jen přiblížilo. Na pas od Mariana Hroudy si zaběhl střelec poslední doby pan Mirek - a poločas byl 2:1.

Po změně stran už Městečko uklidnilo hru, mělo méně okének v obraně, přes snaživé hosty přecházelo do brejků a jeden povedený, který vypracoval Petr Šnídl Jura Ubran uklidil do sítě - 3:1. Za tohoto stavu už Senomaty maličko ztratily elán, přesto byli nepříjemní jejich hráči Mácha, Vávra a další pro domácí, ale na zvrat výsledku už motivaci a hlavně síly neměli.

Městečko: Procházka - J. Šnídl - Hadrava, Jun, Hrouda - Prokop (Makarský), J. Urban, Blabla, O. Kučera (Červený) - Hajný (Loder), P. Šnídl.


Ostatní výsledky:

So. Sýkořice - ČL Kolešovice 2: 3 ( 0: 2)
Branky: Vančura Martin, Jansa Milan - 3

PO Olešná - FC 05 Zavidov B 9: 3 ( 4: 2)
Branky: Telvák Patrik 4, Vodrážka Tomáš 3, Polášek Martin 2 - Čech Petr 3
Oh. Městečko - SK Senomaty 3: 1 ( 2: 1)
Branky: Šnídl Petr, Urban Jiří, Hajný Miroslav - Trešl Robert

FC Jesenice - FK Hředle 1: 3 ( 1: 1)
Branky: Jeníček David - Bechner Denis Scott 2, Vodrážka Martin

SK Pavlíkov - FK Kněževes 1: 3 ( 1: 0)
Branky: Konopásek Lukáš - Krejčí Milan 2, Vrábík Jan

SK Lány - So. Janov 7: 1 ( 2: 0)
Branky: Ambrož Robin 2, Haužvic Ivan 2, Reichl Michal, Vejrážka Ondřej, Pelc Karel - Jelínek Jiří
SK Lišany - Sp. Lužná 2: 2 ( 0: 1) Pok. kopy 3:5
Branky: Mutinský Václav 2 - Rek Martin, vlastní

Kněževes i nadále pronásleduje Městečko

9. května 2015 v 20:16 | Drevokocurisko |  Články
Sobota nepřinesla v okresním přeboru výraznější překvapení. Kněževes nasázela sedmičku Lánům, když si hattrick připsal záložník Krejčí a dvě trefy má na svědomí i stoper Vrábík. Hředle konečně zabraly a výhrou nad Pavlíkovem se snad vraceji na vítěznou vlnu. Třetí tým tabulky Jesenice po divokém vystoupení v Senomatech tentokrát sebrala body Lužné, když obě branky zařídil okresní kanonýr Jeníček. Senomaty i s do červena dopečeným nohejbalistou Mášou zdolaly Lišany 4:0. Kolešovice se srovnaly po debaklu v Městečku, remíza 3:3 s Olešnou a vítězství na pokutové kopy je jistě dobrou náplastí. Duel spodku tabulky zvládl Janov a Sýkořice i přes sympatické jarní výkony už je pomalu míří o soutěž níže.
Vedoucí tým tabulky Městečko se představí v neděli od 10hodin v Zavidově.

FC Zavidov B - SK Ohnivec Městečko 2:7 (1:1)
A představil se v trochu zvláštním dopoledním světle. V prvním poločase rozhodně Městečko nepřipomínalo lídra tabulky. Hned v prvních minutách měli domácí pěkné šance a ohnivci pobíhali zmateni nezvyklým prostorem od pampelišky k jitrocelu a marně se hledali navzájem. Pak se ale srovnali s časovým posunem a začali zvdáleně připomínat favorita utkání. Vše se zdálo zažehnáno, když se pěknou střelou Petra Šnídla dostalo Městečko do vedení, ale vzápětí inkasovalo od Petra Čecha po zaváhání obrany na 1:1. Městečko sice mělo šance, ale ty měli i Zavidovští. Ani start druhé půle nesignalizoval, že Městečko ovládne zápas. Po nedůrazu prakticky celé obrany se Zavidov dostal opět zásluhou Petra Čecha do vedení 2:1. Jenže pak si až příliš fotbalově počínali domácí zadáci v rozehrávce, nebylo to jednou a tyhle chyby hosté tvrdě trestali, najednou to bylo 2:4 a domácí naděje se rozplynuly široširými výhledy ze zavidovského hřiště do kraje. Městečko odevzdaným domácím sázelo jeden gól za druhým a v závěru ještě brankář Procházka neproměnil penaltu.
Branky Městečka: Hajný 3, P. Šnídl 2, Jun, Makarský.

Sestava Městečka: Procházka - J. Šnídl - Loder, Heger (Jun), J. Kučera - O. Kučera (Červený), Hadrava, J. Urban, Makarský - Hajný, P. Šnídl.

FK Kněževes - SK Lány 7: 1 ( 1: 1)
Branky: Krejčí Milan 3, Vrábík Jan 2, Čihař Radek, Hanych Jiří - Reichl Michal

FK Hředle - SK Pavlíkov 3: 1 ( 0: 1)
Branky: Vodrážka Martin, Šmíd Vojtěch, Bechner Denis Scott - Škrlant Martin

Sp. Lužná - FC Jesenice 0: 2 ( 0: 1)
Branky: Jeníček David 2
SK Senomaty - SK Lišany 4: 0 ( 1: 0)
Branky: Vávra Jakub 2, Klouček Josef, Mácha Luboš
ČL Kolešovice - PO Olešná 3: 3 ( 2: 3) pok. kopy - 5:4

So. Janov - So. Sýkořice 2: 0 ( 0: 0)
Branky: Jelínek Jiří, Kinter Václav.

Ohnivci si vystříleli sedmičku

4. května 2015 v 10:19 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - ČL Kolešovice 7:0 (5:0)

Na odvetu říjnové šarvátky v Kolešovicích se oba tábory jistě těšily. Podzimní zápas tam byl totiž trochu bláznivý, domácí měli v prvním poločase jasně navrch, jenže nic neproměnili. A prudká sprcha přišla po přestávce, kdy Městečko nasázelo soupeři 4 góly. Je fakt, že domácím rozhodčí vyloučil 2 hráče, nicméně Městečku následně poslal na procházku po místním parku kapitána Jirku Urbana, navíc sestavu ohnivce vedoucí souboru Jasna skládal jak scrabble ze dvou písmen. Nastoupil po letech i Petr Urban, který přijel z delty Labe jen na výlet. Svůj nečekaně ostrý start ale zvýraznil gólem. Kolešovický hovorca dokonce označil v okresním žurnálu Městečko jako nejslabšího z vedoucí čtyřky tabulky. V něčem měl možná pravdu, ale trochu paradox po takové prohře. Jak z dílny hradního mluvčího Honáčka.

Sobotní milé odpoledne na zvučně zeleném trávníku mrazové kotliny Rakovnického potoka slibovalo napínavý duel. Jenže než se utkání stačilo odvetně rozvinout, což ve 2. minutě ještě nestačilo, napřáhnul za vápnem Ondra Kučera a bylo to 1:0. A bylo toho více a více, co Kolešovíce, ze své branky lovíce. Celkem sedmkrát museli hosté trudně pohlédnout na měnící se číslice tabule digitálního skóre. Soupeř Městečku často nepříjemný, jako svědek si pamatuji docela výrazné nefotbalové momenty ohnivce ve Lví areně, a taky jednu prohru na domácím hřišti, kdy rvaví a šikovní mladíci z Kolešovic domácím skorostarýmpánům zle zatápěli, se tentokrát absolutně neprosadil a dostal od Městečka lekci. Kolešovičtí se snažili hrát otevřený fotbal a to bylo proti ohnivcům tentokrát jak jít plavat proti proudu zdánlivě neproudící řeky Berounky. Po chvilce se taková činnost ukáže jako vysilující a marná. To se utopí i průměrně trénovanej kapr. Krásný gól na 2:0 dal Petr Šnídl, potom ukázal sílu své levé pan Mirek přesnou rankou k tyči, pak se trefil Jura a poločasovýho bůra uzavřel kulhající Hadřík dosti náhodnou střelou, která po několika minutách letu zapadla přesně do rohu branky mezi hlavu obránce a břevno - 5:0.
Druhý poločas už moc popisovat nebudu, o výsledku rozhodnuto, domácí předvedli řadu parádních akcí, už to byl fotbal uvolněný, dvakrát se třepotalo břevno, podruhé v zápase se trefil pan Peter Snidel (presto trvam na tom,ze pan Mirek po 18 pivech druhomájové noci hral dost povedene) a povedeným lobem skóre uzavřel Maky - 7:0.
Solidně odřídil utkání expert na plavidla pan Marek. Po zápase tentokrát neukazoval dětem triky s praporkem, jak ze studia Jirky Trnky, nýbrž rozdával úsměvy a lízátka dětem, které si kopanou v Městečku oblíbily. Bylo jich na utkání dost, stejně jako dalších diváků, kteří vytvořili fotbalu prospěšnou atmosféru.

Městečko: L. Procházka - J. Šnídl - Loder, Heger (Jun), J. Kučera (Hrouda) - Prokop, Hadrava (Makarský), J. Urban, O. Kučera - P. Šnídl, Hajný (Červený).