Srpen 2015

Prohra i ve druhém zápase

31. srpna 2015 v 10:56 | Drevokocurisko |  Články
FK Chmel Mutějovice - SK Ohnivec Městečko 2:1 (1:0)

Městečko si zatím zvyká na vyšší rychlost krajského fotbalu, a tak i ve svém druhém vystoupení nováček I. B třídy svému soupeři podlehl. K dalšímu okresnímu derby po prohře 0:2 doma s Tatranem frčelo Městečko do Mutějovic. Oba kluby se dobře znají, již před lety byly v B třídě tradičními soupeři. Znalost prostředí nebyla nic platná. Zvyknout si totiž na šikmou hrací plochu a tentokrát příšerně tvrdé, místy čistě hlinité hřiště, o kterém náš spluhráč Patrice prohlásil: To je jak u nás v Africe, to nelze. Hrál jsem tu už před 20 lety a je to pořád divné. Ale to nejsou alibi, ani výmluvy, spíš jen konstatování, povzdech, možná jen subjektivní pocit, že si člověk na tomhle hřišti fotbal moc neužije.
Nicméně domácí se do ohnivců pustili s vervou a hosté se v úvodních 15minutách jen ohlíželi za nabíhajícími protihráči. Brankář Procházka se v horku zápasově rozehřál hodně brzy. Několik šancí skvěle vychytal, v dalších byli Mutějovičtí nepřesní. Do vedení se však zaslouženě dostali, když balon dostal na penaltu Frühauf a nikým nekrytý uklidil míč k tyči - 1:0. Po úvodním až drtivém tlaku museli i domácí zvolnit, protože síly v tropickém dni rychle ubývaly. Ke slovu se tak dostal i Ohnivec. Nadějně pronikal do vápna Jirka Urban, Makarský otřel střelu zvenku o tyč a v největší šanci po rohovém kopu Jun zcela sám poslal míč v malého vápna mimo. To bylo z neuspořádané hry Městečka se spoustou chyb a nepřesností asi maximum.
Po přestávce se čekalo, zda Městečko utkání zdramatizuje, jenže tomu dal ránu do vazu brejk Milana Staňka po další tragicky nepřesné rozehrávce hostů. Staněk uplatnil svoji rychlost a do otevřené obrany nedal šanci stoperům ani brankáři Procházkovi - 2:0. Vypadalo to na konec fotbalu, Městečko nemělo kde brát sil ani invence k pořádnému ohrožení Aksamitovy branky, domácí hráli v poklidu, i to jim stačilo k přehrávání jednotlivých řad soupeřova týmu. Ve fotbale však ručník neexistuje. Hostující hru oživil od 60. minuty na kraji zálohy Ondra Kučera, který přišel do hry za Patrice Musaha, hodně bojující Míra Hajný se dostával více k míči, a tak se nakonec zrodila hezká akce, když Hadřík vyslal právě Míru Hajného do úniku mezi obránce a pan Mirek se trefil krásně do rohu branky - 2:1. Městečtí hráči se poté burcovali, aby ještě vydolovali energii směrem k vyrovnání, ale přesnost stále chyběla a neustálé dobývání míče zpět na kopačky stálo tolik sil, které poté v útočných výpadech chyběly. Mutějovičtí tak svoji těsnou výhru uhlídali.
Sestava Městečka: Procházka - Zuska - Jan Kučera, Jun, Loder - Makarský, Hadrava, Jiří Urban, Prokop - Patrice Musah (Ondřej Kučera), Hajný.

Tatran Rakovnik B byl na úvod nad naše síly

23. srpna 2015 v 7:37 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Tatran Rakovnik B 0:2 (0:1)

Rezerva divizního Tatranu v úvodním duelu I. B třídy Ohnivce přehrála. Musím ale silně polemizovat s komentářem níže, protože bídný výkon to ze strany Městečka nebyl. Všichni se vydali a do utkání vložili spoustu sil, své maximum, ale Tatran byl prostě o pár kroků lepší. V sestavě nastoupilo několik hráčů, kteří hrají divizi, případně vloni hráli krajský přebor, viz oba brankáři, záložníci Pidrman, Kujal, Čermák, Weis, Kapoun, zkušení Hájek s Havlem a šikovné mládí. Naopak pro některé hráče Městečka to byla krajská premiéra. Přesto i taková prohra mužstvu něco přinese. Soutěž je rychlejší než okres, jinak se posuzují osobní souboje, to vše je přínosem. Je pravda, že Městečku hodně chyběl triatlet Jura Urban a byl tím článkem sestavy pro ofenzivu, který Městečko postrádalo. Stejně tak kvalitní trio Pražáků Blabla, Rada a Procházka by dodalo Městečku nebezpečnosti.
Nicméně utkání se líbilo, bezvadná návštěva 150 diváků a kvalitě zápasu dodal i rozhodčí Květen (vlastím jménem Máj).
Góly: Havel,Weis.
Sestava Městečka: Procházka - Zuska - Jan Kučera, Heger (Jun), Loder - Makarský, Hadrava, P.Šnídl, Ondřej Kučera (Prokop) -Hajný Mirek, Mussah Patrice.

Pár much, pár komárů a sezona je tu

19. srpna 2015 v 9:33 | Letnokocurisko |  Články
Léto chvátá ke svému závěru, dětem již prázdniny pomalu dávají sbohem, a fotbalistům končí čas radostného čutání do míče bez starostí o body. Zapomněl jsem, že končí také neradostný čas tvrdé a bolavé přípravy, ale to se ohnivcům příliš nedělo, proto to sem vlastně nepatří.
V závěru přípravy hostilo Městečko sousední Roztoky hrající III. třídu a rozešlo se s nimi smírně 1:1, když zápas ukončila nedělní dešťová bouře. Více utkání rozebírat nemá význam, Městečko nekompletní a mistrovské utkání bude prostě trochu něco jiného. Každopádně bude potřeba přidat.
Dnes ještě závěrečný trénink od 19 hodin v Městečku, tak apeluji na všechny, doražte, ať se trochu naladíme a řekneme si pár oraganizačních drobností.
V sobotu se hraje s Tatranem B od 17:00 v Městečku.

Ohnivci začali ladit

9. srpna 2015 v 19:32 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Králův Dvůr B 5:2 (3:1)

Po prázdninách se Městečko dohodlo na prvním přátelském utkání s rezervou Králova Dvora. Tedy rezervou, třetiligovému týmu zálohu dělá spíš prvoligová Příbram, a tak se v béčku Králováku sdružují hlavně mladíci, kteří skončí v mládežnických mužstvech. A mládí bylo v sobotním vedru znát. Úvodních zhruba 20minut se neslo v jasně režii hostujícího týmu. Ohnivcům se nechtělo běhat, Králův Dvůr ovládal hru a na gól se nečekalo dlouho. Hadříkova ztráta míče ve středu pole alá Matějovský, rychlá kombinace - 0:1. Po dalších několika šancích Králova Dvora zabojoval opět Hadřík, poslal kolmici na Petra Šnídla a ten mezi obránce unikl a srovnal - 1:1. A do třetice Hadřík. Dnes se mi to krásně píše. Hezkou kombinaci sehrálo Městečku na straně tribuny Schody, Maky vyslal přetažený centr před branku a Hadřík hlavou 2:1. Když pak pohotově obstřelil hostujícího ne-brankáře Šindeláře Petr Šnídl, úvodní tlak soupeře byl definitivně otupen.
Ve druhé půli se hrálo uvolněněji s šancemi na obou stranách. Nejdříve dal Petr Šnídl z penalty na 4:1, hosté snížili po pěkné akci středem hřiště 4:2 a tečku gólovou udělal Šnídlák lobem ze 40metrů, na který Šindelář nedosáhl - 5:2. Hrdinou zápasu byl pan Mirek, který makal, a přestože nedal asi 15 šancí, udržel chladnou hlavu. Výborně se uvedla posila Václav Zuska, který přichází na hostování z Kolešovic. Na hřišti podal suverénní výkon a projevil se též jako zdatný pěvec na následném narozeninovém rozdýchánku Jaroušových Červených 40tin.
Sestava Městečka: Kučera - Zuska - Loder, Heger, Kučera - Kučera, Hadrava, Prokop, Makarský - Hajný, Šnídl. Střídali: Jun, Hrouda, Ricbín