Září 2015

Rozhodlo hřiště, Čáp a penalty

28. září 2015 v 18:48 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Baník Libušín 0:0 (na penalty 4:2)

Utkání Městečka s dalším nováčkem I. B třídy Baníkem Libušín nabídlo docela strhující podívanou. Hrálo se svižně, bojovně, gólových šancí měla obě mužstva více než je v jednom utkání pro trenérovy nervy zdrávo a diváci se bavili. Vlastně v závěru diváci ani nebyli zklamaní, že gól nepadnul. Už samotná dramatická hra je dostala do varu a úplně spokojeni byli po penaltovém rozstřelu, který domácí zvládli lépe, když Urban, Makarský, Zuska i Bestajovský proměnili a brankář Procházka dva soupeřovy hráče vychytal. Ten také vychytal v závěru velkou šanci Libušína a byl určitě jedním z hrdinů zápasu.
Přitom domácím nic moc nehrálo do karet. Libušín si zatím vede velmi dobře, má silné mužstvo, kouč Jansa byl na jejich pozorování na Tatranu a chválil. To domácí provází smolná zranění a bodů je jako letos hub v lese. Navíc po pár minutách musel s nalomeným nosem po úderu rukou od protihráče (trochu nešťastně ve hře) Hadřík, za chvíli jej následoval ghanský útočník domácích Patrice Baba Musah s vymknutým kotníkem, a když si vyhodil češku David Jun (zasahoval MUDr. Rezek a následně sanitka, ale je už doma a celkem zdráv), musel trenér Jansa sáhnout do kapsičky po telefonu a z kiosku povolat Čápa, který už dávno pověsil kariéru na hřebík. Nicméně Čáp se stoperské role ujal zdatně a krom trochu těsnějšího dresu nic nenasvědčovalo tomu, že jde o odpovědného vedoucího kiosku s rukama od cikánské klobásy.
Jak už jsem psal, šancí bylo na obou stranách dost, hosté byli asi zklamaní a představovali si, že Městečko jasně přejedou, jenže menší hřiště a nadšení ohnivců a Čáp z kiosku, jak psali na fcb stránce Libušína, jejich vítězné plány pošramotili.

Sestava Městečka: Procházka - Zuska - J. Kučera, Hadrava (5. Jun/50. Patera), Loder - O. Kučera, J. Urban, P. Šnídl, Baba Musah (Makarský) - Hajný, Bestajovský.

První nakládačka (nešlo o zájezd za okurkami) v B třídě

20. září 2015 v 8:55 | Drevokocurisko |  Články
Dynamo Nelahozeves - Ohnivec Městečko 5:0 (2:0)

Zájezd do Nelahozevsi neskončil slavně. Rodiště slavného skladatelel Dvořáka k nám nebylo zrovna pohostinné ve fotbalovém směru, a tak jsme si vezli domů, krom zpocených dresů a meruny, taky kýčovitého "bůra". Domácí byli favoritem utkání, nikdo asi neočekával velké překvapení, Městečko navíc přijelo s 11 hráči bez možnosti střídání, i když v základní sestavě prakticky totožné jako v minulém kole proti Braškovu.
Na úvod nevypadal zápas jako střetnutí jednoho z lídrů soutěže proti nováčkovi směřujícímu především za záchranou. Domácí sice dali brzy gól, když se jejich mladý útočník Kaplan prodral přes celou obranu Městečka a prudkou střelou nedal Procházkovi šanci - 1:0, ale v dalších minutách se i hosté dostávali do šancí a k vyrovnání nebylo daleko. Zvlášť šance Hegera, který si naběhl na polovysoký centr a byl sám před brankářem, byla stoprocentní. Svoji šanci se zápasem něco udělat tak ohnivci zřejmě promarnili, protože těsně před přestávkou dostali druhý gól, a stav 2:0 se venku těžko otáčí.
Po přestávce se to ukázalo naplno. Městečko hrálo do kopce (hřiště v Nelahozevsi je podivuhodného nepravidelného reliéfu) a tato cesta k soupeřově brance už v podstatě nebyla schůdná. A když se domácí trefili potřetí, bylo po zápase a ve hře Městečka už se projevovala rozladěnost. Zvláště k tomu přispěly dvě trefy domácího kapitána Kratochvíla, který přehrál v těchto momentech prakticky celou obranu Ohnivce způsobem, na který z lavičky nebyl pěkný pohled (z pohledu hostů, z pohledu domácích to byl asi pohled potěšující). V závěru chyběla Městečku disciplína, takže vyvolávaného bůra nakonec dostalo. Jaké hodnocení? Útočná hra existovala, ale bez góla je to nanic a v obraně týmu bylo až příliš kulhavých chvil.
Nicméně se zas tolik nestalo, třeba Tatran dostal v Nelahozevsi 6 gólů, nebudeme jediní. Doma za týden snad zase předvedeme povedenější představení.
Sestava Městečka: Procházka - Zuska - J. Kučera, Heger, Loder - Makarský, J. Urban, Prokop, Jun - P. Šnídl, Hajný.

Ohnivci mají první body v I. B třídě

14. září 2015 v 9:13 | Drevokocurisko
SK Ohnivec Městečko - Sokol Braškov 2:1 (2:1)

Bodíkové konečně zůstaly v Městečku. Radost měli hráči, příznivci i sám Ohnivec, který stále nevisí (cedule leží před vchodem do areálu).
Čím tedy začít líčení bodového příběhu. Něco se muselo změnit, zranil se Hadřík, a tak byl povolán veterán všech veteránů Best, a i když se necítil, odehrál své 3333 utkání v krajských soutěžích se ctí. Sice začíná mít švih spíše golfový, ale něco z fotbalového tam stále je. Jo a také se na utkání nedostavil věrný fans Motýl (údajně proháněl holky v Pohodě). Konec legrace, prostě Městečko už potřebovala bodovat, aby získalo trochu již zmiňovaného pocitu pohody a úlevy. To je jako když v tenise prohráváte a míříte v setu za kanárem, i jeden game vás povzbudí.
Nebudu líčit do bezvědomí každou akci, bylo jich moc a navíc jsem strávil půl zápasu v kiosku a na hru neviděl. Pár úvodních minut vypadali Braškovští, jako když se nechtějí zápasu účastnit. Městečko se dostalo snadno do první šance a v té druhé již Jura Urban krásně prošel do vápna a další legendě Kladeňákovi Zlatovi vstřelil gól - 1:0. Zdálo se v tom baběletním sobotním odpoledni, že to půjde samo. Jenže nešlo. Hosté se rozehráli, začali hbitě kombinovat a Městečko bylo rázem v problémech. Obrana celého mužstvo se dostávala do chaotických situací a před brankářem Procházkou se konala mela za melou. Domácí všechno ustáli, ale pak překvapil Procházku hostující hráč střelou z přímého kopu, kterou asi všichni na hřišti čekali na zadní tyč, jenže přilétla přesně k té přední a bylo srovnáno - 1:1. Hosté byli sice dále herně silnější, ale skóre se měnilo na druhé straně. Petr Šnídl se zastřeloval z přímých kopů, až přece jen Zlatu nachytal. Také on poslal míč z pravé strany k přední tyči a bylo to 2:1. Za zmínku stojí ještě povedený pokus pana Mirka, jeho překvapivé střela levačkou skončila jen na břevnu.
Druhou půli jsem osobně neviděl, takže jsem se jako nevidomí řídil zvuky a hlasy tribuny. Ticho, povzdechy, syčení, zklamaná vydechnutí publika.... to všechno jsem zaslechnul. Hosté se tlačili za vyrovnáním, ale Procházka zachytal skvěle, obrana dělala co mohla. Ulevit si ohnivci mohli z několika málo šancí, ale na uklidňujících 3:1 se jim proměnit nepovedlo.
Zápas tak skončil příjmeným vítězstvím Městečka 2:1. Opět se jen potvrdilo, že pokulhávajících týmů v I. B třídě mnoho nebude, nebude tam žádný, a pokud někdo snižuje kvalitu této soutěže, tak ať si to přijde zkusit. Kolik sil takový zápas stojí bylo vidět i na fyzicky zdatných a odolných Jurovi Urbanovi nebo Kůčovi, o ostatních nemluvě.
Utkání velmi dobře odpískal sudí Rylich. Vůbec mladí rozhodčí, kteří k nám byli delegováni, jsou zatím silnou stránkou této soutěže.

Sestava Městečka: Procházka - Zuska - Loder (Jun), Heger, J. Kučera - Prokop (Makarský), J. Urban, P. Šnídl, O. Kučera (J. Šnídl) - M. Bestajovský, Hajný (Patrice Baba Musah).

Městečko hraje důstojně, ale na body čeká

8. září 2015 v 12:56 | Drevokocurisko |  Články
Hraji tak trochu mrtvého brouka, co leží na krovkách, a nehnutě očima kolem sebe kouká. Táto Jirko, byl náročný program živý víkendový a nebylo moc prostoru věnovat se literárním činnostem.
Městečko - Velká Dobrá 1:2 (1:0)
K zápasu jsme si asi už všechno řekli během večera a posvícenské noci s muzikou a lihovinami. Není zas až tak co vytknout prohrávajícímu týmu. Snaha nám nechybí, asi trochu umu v určitých situacích, soupeři jsou fotbalově na dobré úrovni, ale to se vědělo. Můj názor, že je i taková prohra poučná a rozhodně to nejsou promarněné zápasy. Svým způsobem, člověk chce zvítězit, to je přirozený, ale body už jsou jen takový vtipný výmysl společenský. A jak jsem se díval šmahem na tabulky krajských tříd napříč Českou republikou, nejsme bezbodoví exóti ojedinělí, jsou tam i týmy s nulou a se skóre 3:26.
Přesto se utkání dalo asi uhrát, aby nám do tabulky něco přibylo. Branku vstřelil po dobré přihrávce Ondry Kučery Jura Urban s přispěním hostujícího obránce a Městečko šlo do poločasového vedení. Ale jak dobře víme, 1:0 neudržíš…. To jsme si možná mysleli, jenže Velká Dobrá zahrávala standardky velmi dobře a také se z těchto situací dvakrát prosadila. Městečku nepomohlo ani vyloučení soupeřova záložníka Dolejše. Hra o deseti nakopla spíš hosty, kteří dokázali vstřelit druhý gól a pak už zápas ubojovat ke zdárnému konci. Těžko se otáčejí pak závěry náročných vyrovnaných zápasů, a třeba pressing zraněného pana Mirka v závěru docela chyběl.
Městečko: Procházka - Zuska - Jun, Heger, Loder - O. Kučera (Makarský), Hadrava, J. Urban, Prokop - Hajný (Baba Musah), P. Šnídl.
Střípky z dalších akcí jsou tak nadrobno, že tu nemohu nic zvláštního líčit. Posvícení trochu propršelo, přišlo málo lidí, Kasteláni do toho břinkali, polková série byla nekonečná, na Pěkné střídavě lilo a za chvíli už zas sluníčko naplno dráždilo letní teplotou, stoly obložené, chlebíčky obložené, bar v obležení Jirkou Ch., Standa se povětšinou usmíval, nechyběly řízky, Rezci, nakládané hřiby a sličné krásky K+K v kiosku. Cukr byl na kostku, milenci na mostku, přišla i Saskie, té nad sklenkou rakie, svěřil jsem své slabosti. A dost, už jsou to jen blbosti.
Přátelé, další fotbal je opět v Městečku, opět v sobotu, opět v 17:00, a opět tým z Kladenska - Sokol Braškov. Pro hráče platí výstraha na středeční trénink - již od 18:00 - brzy je tmavo.