Listopad 2015

Půltucet gólů pro zimní zamyšlení

17. listopadu 2015 v 17:03 | Drevokocurisko |  Články
Olympie Zdice - SK Ohnivec Městečko 6:0 (1:0)


Poslední zápas podzimu přinesl Městečku nejhorší prohru v sezoně. Šest gólů ve Zdicích bylo krutou tečkou, ale tak asi i poučnou. Zaslouženou psát nechci, i když jsme si o to malinko koledovali všemi možnými kroky, přístupem k fotbalu mnohých z nás, kroky, které vedly především mimo fotbal. Trénováním začněme a odpovědností ke kolektivu konče. Ale podobný debakl schytaly i větší týmy, takže k posr... to není. Ve finále stačilo málo a mohlo to ve Zdicích vypadat i zcela jinak.
Celý první poločas se Městečko bránilo, domácí měli určitě tři čtyři tutové šance, mohlo být rozhodnuto brzo. Jenže domácí se trefili pouze jednou, a tak hosté žili i po přestávce.
A stalo se to, co nikdo na stadionu nečekal do druhé půle nečekal. Městečko začalo svého protivníka, který byl dosud jasně lepší mačkat. Čtvrt hodiny se zdálo, že utkání bude pořádné drama. Ohnivci by ale museli dát gól, aby domácí hráče opravdu znejistěli. Tři šance proměrnili, a tak přišlo KO na druhé straně. Přišel rychlý kontr do otevřené obrany - 2:0. Prakticky z dalšího protiútoku 3:0, a když Městečko dostalo na 4:0, a ještě se při srážce s útočícím hráčem zranil brankář Procházka, bylo po zápase. Do branky šel Pepík Šnídl, který je sice šikovný, když občas zaskočí, ve Zdicích taky pochytal i pár nemožných míčů, ale dva jisté a možné míče fatálně pokazil a bylo to 6:0. Nicméně všemu napomáhala rozložená obranná hra Městečka.
Sestava: Procházka (J. Šnídl) - Zuska - J. Loder (P. Bestajovský), Heger, J. Kučera - O. Kučera, Hadrava, Prokop, J. Urban, Makarský - Hajný.
Městečko tak přezimuje na předposledním místě, ze kterého bude těžká cesta za případnou záchranou, ale předtím nás čeká ještě hodně kapitol fotbalových radostí i strastí.
Následovala dokopná, která sice začínala tiše, ale postupně mohutněla stejně jako pramen říčky, až to bylo hodně veselé, jak říkal Patrice. Několik vytrvalců vydrželo do rána, tedy do poledního.

Souboj o poslední místo pro Městečko

9. listopadu 2015 v 10:17 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - SK Nižbor 5:1 (3:0)

Očekávaný duel dvou výsledkově nejslabších týmů I. B třídy pro sebe rozhodlo, i díky rychlým gólům na začátku, dosud poslední Městečko a minimálně do posledního kola tak přenechalo nepopulární pozici Nižboru.
Situace obou týmů do jarních odvet bude s hubenými body složitá. Pro Městečko bylo důležité poskočit alespoň na 8 bodů, jinak by bylo podzimní účinkování v krajské soutěži opravdu bolestné.
Krásné počasí, pěkně nachystané hřiště, ideální podmínky fotbalu přály. Svoji vážnou situaci si od začátku zřejmě lépe v hlavě srovnalo Městečko a brzy nakročilo k výhře. Svoji roli hrálo i štěstí, které se v jiných zápasech potulovalo kdesi. Nebo spíš možná štěstí přeje připravenějším, což byli po většinou soupeři.
Nicméně výborný první poločas Městečka načal gólem z dorážky kapitán Jura Urban. Na něho za několik minut navázal Vládík Prokop opět dorážkou hlavou 2:0, a když se krkolomnou střelou na přední tyč, která se štěstím prošla konečně trefil kanonýr Peťa Šnídl, byl z toho radostný poločas 3:0. Vypadalo to úplně jasně, sedmačtyřicetiletý veterán Best si z pozice stopera dokonce dovolil stahovačku se slovy kam jdeš?
Jenže po poločasu v průměru asi o dost mladší výběr Nižbora vsadil vše na útočnou kartu, živě začal kombinovat a Městečko najednou trochu znejistělo. Zvláště, když už se vidělo výsledkově někde jinde, hromadně rovněž útočilo a nestíhalo návraty. Takže gól na 3:1 samozřejmě přišel. Na lavičce jsme zavětřili drama. Další dvě tři ošemetné situace před Procházkou katapultovaly ruce do dlaní, Nižbor v těchto chvílích nebyl daleko k opravdovému dramatu. Městečko však bylo v sobotu lepším týmem a zaslouženě si po krátkém herním výpadku vzalo jistotu vítězství. To se probudil další kanonýr pan Mirek, ve vápně udržel balon, a z otočky jej poslal do sítě - 4:1. A když se pak po krásné akci prosadil střídající nováček v týmu Jirka Ryba, který byl na jejím začátku i konci, začalo být pod žloutnoucími modříny v Městečku veselo - 5:1. A to se ještě do šance řítil Jenda Bezbolestný Kučera. Proběhl držíc balon skoro celé hřiště a jen krůček mu chyběl k tomu, aby se octnul sám před brankářem. Co by se potom stalo raději ani nedomýšlet.

Městečko: Procházka - Zuska - Loder (J. Šnídl), M. Bestajovský, J. Kučera - Prokop, Hadrava (O. Kučera), J. Urban, Makarský (Ryba) - P. Šnídl, Hajný.

Pak už se pouze přijímaly gratulace k druhému vítězství v sezoně a konečně jsme mohli divákům trochu zazpívat. Následovala valná hromada, volná zábava, rozchod k domovům.

TJ Unhošť - SK Ohnivec Městečko 2:0 (1:0)

2. listopadu 2015 v 9:56 | Drevokocurisko |  Články
Devátá podzimní prohra příliš nehřeje. Ještě že na zápas v Unhošti svítilo slunce. Městečko úplně nepropadlo, jenže ani nepřesvědčilo a opět nedalo gól a je tak nejméně skórujícím týmem soutěže. V prvním poločase měli domácí územní převahu, více drželi míč, ale ohnivci pečlivě bránili a pustili soupeře jen do jedné větší šance. Pak ale podcenil autové vhazování Hadrava, nechal odcentrovat útočícího hráče před branku, kde si nešťastně srazili míč do sítě stoper Zuska a brankář Procházka, který jinak chytal výtečně - 1:0.
Do druhé půle trenér Jansa trochu změnil rozestavení, do útoku posunul Petra Šnídla a do zálohy stáhnul Martina Bestajovského. První pár minut se Městečko prezentovalo trochu chaoticky, ale pak nenápadně přebíralo iniciativu, až v podstatě ovládlo hru a domácím zatápělo. Kopalo spoustu rohů, závary před domácí brankou se podobaly ragbyovým melám, jenže dotlačit míč do sítě nikdo z Městeckých nedokázal. Domácí míč moc neměli, ale když ano, tak jejich protiútoky "smrděly" gólem. Dvě tři tutovky vychytal neuvěřitelně Procházka, ale na brejk z 85.minuty neměl, když jej přehodil Korpa - 2:0. V závěru ještě Procházka chytil jasnou šanci domácích, kteří se vyhnuli ofsajdu a dva jejich hráči šli sami na brankáře Městečka.

Něco málo Ohnivcům prostě chybí. V postupové sezoně v okrese se třeba dařila série výher se štěstím, nyní je to série proher "se štěstím". Soupeři jsou o krok lepší, asi o krok rychlejší a zcela určitě vesměs o desítky let mladší. Ročníků se sedmičkou v soutěži moc nehraje, u nás je to základ týmu, nemluvím o šestkách... To nejsou vymluvy, jen konstatování reálného stavu. Ale neděje se nic hrozného, ještě jsou tu 2 zápasy podzimu a pak celé jaro. Navíc soutěž je zajímavá, konfrontace s ostatními týmy náročná, nicméně přínosná pro všechny.
V sobotu na domácím hřišti souboj o poslední místo s Nižborem od 14:00.

Městečko: Procházka - Zuska - Heger (Ryba), Hadrava, Loder - Prokop (Makarský), J. Urban, P. Šnídl, O. Kučera - M. Bestajovský, Hajný.