Leden 2016

Blog po svátcích ožívá, fotbalista ožívá, ne že se ožírá

4. ledna 2016 v 15:17 | Drevokocurisko |  Články

Milí ohnivci, přemýšlím, kolikátou zimní přípravu v dospělém fotbale budu letos absolvovat, i když Ohnivec má spíš takovou přípravičku, která není až tak intenzivní, jako kdysi ve vyšších soutěžích. Zabrat dá i tahle přípravička. A přemýšlím, co člověku taková příprava ještě může dát. Kolem mě už poletují právě o těch dvacet let mladší kluci, u kterých chápu ten zápal pro sport, pro fotbal. Ale ono i mě to ještě pořád baví. V čem je to kouzlo? Zmrzlé a otlačené palce u nohou to nebudou, bláto mírných zim až za ušima taky ne. Vím to vůbec? Vlastně o tom vážně přemýšlím nyní prvně v životě.
Souvisí to určitě s přibývajícím věkem a tím pádem koncem podobných radovánek na dohled. Že by nostalgie? To ne. Občas říkáme, že nejlepší na tom všem je horká sprcha po tréninku. Ale to je jen taková stará fotbalová hláška. Něco jako silácká formulka, že horká vana je lepší než sex a voda ze studánky je lepší než alkohol. Jak jsem se propracoval až sem, tak jsem na to zřejmě přišel. Máloco v životě přinese tak intenzivní prožitek. Děláte něco tak silně od podlahy jako sport, tím spíš kontaktní. Předvedete někde veřejně podobně intenzivně dohromady svoje emoce, šikovnost, sílu, vytrvalost… souhrn tolika vlastností, jako během dvou hodin tréninku nebo zápasu? Těžko. Duševní činnost přináší možná něco podobného, ale je to trochu jiná disciplína, nelze úplně srovnávat. Po tom všem vypětí se navíc dostaví uvolnění a pocit spokojenosti nad zápasem těla i ducha se soupeřem i sama se sebou. Že mám rád kamarády a všechno co k tomu patří, to jsem dnes záměrně vynechal, abych nedráždil rejpaly.

Touhle místy až stručně zdlouhavou úvahou jsem chtěl osvětlit, co snad i vám ten proklatej a Horníky prolezlej fotbal může přinášet a snad i přináší, a proč zas skočit rovnýma hubenýma, tlustýma nebo akorát nohama do tréninku.

Takže ještě jednou, milí ohnivci, 1.1.2016 jsme začali společenským tréninkem všech věkových kategorií. Oficiální část přípravy zahájíme 16. ledna 2016 od 14:00 na hřišti v Městečku. Bude se pokračovat jednou v týdnu tělocvičnou (to upřesníme), jinak počítejte se sobotami.

Je tu návrh přátelského zápasu 23.1. odpoledne v Kadani proti Krásnému Dvoru.
Již potvrzeno:
5.3.2016 od 12.00 proti SK Rakovník st.dorost /UT Tatran Rakovník/
19.3.2016 od 15.00 v Tlustici u Hořovic /snad na přírodní trávě/

Soustředění se uskuteční od 24.2. do 28.2.2016 na Šumavě v Prášilech. Odkaz na chalupu zde: www.sumava.net/adamec/prasily.htm . Chalupa je veliká, takže nás může jet skutečně dost a dost. S sebou možno i domácí mazlíčky (ženám se omluvuju, ty pojedou jindy), medvídky, pomůcky, cokoliv.