Březen 2016

Tatran Rakovník B - SK Ohnivec Městečko 3:0 (1:0)

29. března 2016 v 12:43 | Drevokocurisko |  Články
Úvodní zápas jarní části sezony Městečko zvládlo dle svých možností, ale proti rezervě Tatranu moc šancí na úspěch nemělo. Tým mladíků, které vhodně doplňovali zkušení Hájek, Procházka, Kapoun a Vodrážka, kontroloval zápas a skóre mohlo být vyšší než 1:0 po první půli, kdy se trefil hlavou Kapoun. Hodně prekérních situací také vyřešil brankář Procházka, který držel akcie svých spoluhráčů výš, než byla jejich skutečná cena. Pro domácí Tatran byl plusovým bodem i povrch hřiště. Umělá tráva přece jen dává fotbalu trochu jiný styl. Že vám utíká míč rychleji, než by měl, si uvědomíte, až když už vám skutečně utíká.
Městečko se dostalo do hry jen zkraje druhého poločasu, k čemuž asi pomohla i ležérnost domácích, nicméně kdyby Patrice Baba Musah sám před Procházkou uklidil míč do branky, mohlo být srovnáno a bylo o co hrát. Náš medik poslal merunu slovy klasika mimo tři tyče a to byl asi poslední opravdový záchvěv ohniveckých nadějí. Pak stačily dva rychlé brejky domácího souboru, proměnili Weis a Mutinský, aby bylo o výhře definitivně rozhodnuto. Poklidné derby nenabídlo přiliš emocí, ani vyhrocených situací, rozhodčí Ričica udělil jen 2 žluté karty.
Městečko: Procházka - Zuska - J. Kučera, Heger, O. Kučera - Ryba, Hadrava (Loder), Urban, Prokop (Fratina) - Rada (Baba Musah), Mácha.

Tatran B: Procházka - Vodrážka - Černý, Hájek, Čermák - Šika, Konopásek, Weis, Kroupa - Kapoun, Mutinský. Střídali: Tauš, Ivanov, Pšenička.

Remízová generálka v Tlustici

21. března 2016 v 11:22 | Drevokocurisko |  Články
SK Tlustice - SK Ohnivec Městečko 2:2 (1:1)

Poslední příprava ohnivců na ostré zápasy I. B třídy proběhla na hřišti účastníka berounského okresního přeboru v Tlustici u Hořovic.
Na přírodním trávníku si neposednosti míče občas pohrávaly s technickými dovednostmi jednotlivých hráčů, nicméně zápas splnil účel, obě strany si něco málo vyzkoušely z fotbalových učebnic a trochu si zaběhaly. Za Městečko nastoupil po roce plném zranění David Rada a také šikovný střední záložník, kterého zatím nemůžeme jmenovat, no tak možná můžu Jaroslav Červenka.
Větší část prvního poločasu patřila Městečku, kombinačně mělo navrch a ujalo se vedení po obětavé dorážce Hegera na přední tyči (až se z toho chudák malý zranil) - 0:1. Před koncem poločasu asi ale Městečko nechalo vstřelit vyrovnávací gól, který nabudil domácí a v dalším průběhu už byli lepší. Z toho také pramenila řada šancí, které skončily jen jedním gólem na 2:1. Městečko sice mohlo tresta z rychlých protiútoků, jenže to by je muselo dotáhnout do kvalitní koncovky. To se nestalo snad ani jednou. Vyrovnat se podařilo Petrovi Šnídlovi, když poslal rychlou překvapivou střelu k tyči.

Městečko: Procházka - Zuska - Hadrava, Heger, Ryba - Prokop, Urban, Jarda Červenka (příjmení je tajné), Mácha - Rada, P. Šnídl. Střídalo se hokejově: Fratina, J. Šnídl, Patrice Baba Musah, Adam Adidas.

Příprava: Městečko - Hředle 2:5

14. března 2016 v 10:57 | Drevokocurisko |  Články
Konečně jsme se dokopali k přípravnému zápasu a očekávání, že to nebude nic zázračného, se splnilo. Elitní okresní tým Hředle si s účastníkem I. B třídy poradil na umělce na Šamotce celkem jednoznačně. Co říci k utkání. Hředelští klucí hráli s chutí, byli rychlější, fotbalovější...pár jedinců vynikalo: Sláma, Vitner... Pro Městečko snad dobré jako trénink fyzický, jinak jsme fotbalové dovednosti příliš neukázali. Asi na nás bylo ještě chladno, máme tam spíš teplomilné kluky.

Góly: P. Šnídl, Urban - Bechner 3, Sláma, Vodrážka.

Sestava Městečka: Procházka - Zuska - J. Kučera, Heger, Fratina - O. Kučera, Urban, Ryba (Prokop), Patrice - Mácha, J. Šnídl (omyl, hrál Petr Šnídl. J. Šnídl, který oslavil v týdnu 40.narozeniny se jen rozehříval na lavičce).

Šumava v nohách, příprava v hlavách

1. března 2016 v 14:34 | Drevorys |  Články
Mužstvo roztoulané po šumavských kopcích se vrátilo v pořádku s drobnými oděrkami a podlitinami domů z nejstarší prášilské chalupy U Jakuba (1770). Zažilo mnohé strastiplnosti, které jej připraví do bojových podmínek. Klimatické zvraty, kopcovitý terén, pestrá strava, i netradiční fauna i flóra jsou dobrým předpokladem do jarních měsíců. Sice si nejsem jist, jestli k fotbalu, ale do života jistě.
Nyní pokračujeme doma v programu převtělování se za fotbalisty. Čtvrtek hala na škole ekonomické od 19 do 20 hodin. V sobotu máme vyběhnout v pravé poledne na umělce Tatranu Rakovník proti dorostu SK Rakovník. Takže se poctivě masírujte a zároveň hýbejte, ať tam něco již v sobotu utrhneme, a ne ostudu.