Duben 2016

SK Ohnivec Městečko - Dynamo Nelahozeves 3:1 (0:1)

25. dubna 2016 v 10:47 | Drevokocurisko |  Články
Foto: David Svoboda/týdeník Raport

Městečko ve svém druhém letošním domácím zápase proti druhému týmu tabulky Nelahozevsi předvedlo asi nejlepší výkon sezony a zcela zaslouženě zvítězilo 3:1. Hosté asi nečekali takový cvrkot na hřišti předposledního, místy až posledního mužstva soutěže. Ohnivci působili skutečně ohnivě. Už snad ani nevěřili, že jsou schopni sehrát podobné představení. Minulý týden tento fotbalový soubor v Braškově naznačil, že je na čem stavět a hra se zlepšuje. Navíc už měl trenér Jansa k dispozici i pár náhradníků, i když stále ještě marodka řádí, chyběli: Prokop, Červenka, Loder a Ondra Kučera.
Utkání začalo domácí minutou ticha a pár slovy se vzpomínkou za Honzou Pánkem, a pak už odstartovalo v deštivém, čím dál chladnějším odpoledni, zostra v bojovné atmosféře. Městečtí se pustili do soupeře s vervou a rozdíl v tabulkovém postavení nebyl vůbec znát. Brzy přišly i šance domácích, jenže proměňování, hrůza. Naštěstí ani hostující kapitán a kanonýr Kratochvíl nebyl úplně přesný, takže si Procházka s jeho střelou z úhlu v malém vápně poradil. Nejvíce se diváci chytali za hlavy, když se po zaváhání nelahozeveské obrany dostal k míči Petr Šnídl. Teda chytali se za hlavy až po chvíli, to si totiž mohl domácí kanonýr připsat snadný gól do prázdné branky, jenže prováhal správný okamžik a o šanci přišel. Podobně se nevedlo také druhému střelci týmu Jirkovi Urbanovi. A bylo hůř, když si ve 40. minutě postavil míč hostující Vágner, a obstřelil zeď k tyči - 0:1. V tu chvíli to bylo velké zklamání, ztratit dobře odehraný poločas s favoritem z laciné standardky.
Obracet zápas je těžká věc, ale Městečko hrálo v sobotu s takovou chutí a nasazením, že se to ukázalo jako řešitelné velmi brzy. Již ve 49. minutě totiž snížil Petr Šnídl a rázem byla cesta k úspěchu opět zcela otevřená. Na zhruba čtvrthodinu se sice Městečko maličko hledalo, možná i nadechovalo k dalšímu náporu, ale když v 65. minutě stoper Zuska napálil míč ze standardky do šibenice, euforie pod hradem Křivoklátem, který je momentálně bez střechy na hlavní věži, vypukla naplno - 2:1. Definitivně dodal klid týmu do závěrečných minut kapitán Jura Urban, když s přehledem zavěsil k tyči - 3:1. Hosté pak samozřejmě vrhli síly do útoku, ale bylo to pozdě. Městečko defenzivně fungovalo, navíc ohnivecká euforie z překvapivého vedení v zápase už byla výš než snaha Nelahozevsi.
Podobně zajímavý a napínavý zápas nebyl v Městečku dlouho k vidění. Pochválit zaslouží všichni hráči, i bouřlivé publikum. Každý zahrál přesně podle role, jakou v mužstvu má. Dobře naskočila třeba i nová posila Sergej Levko (prý není nakonec z Koločavy).
Branky: P. Šnídl, Zuska, J. Urban - Vágner. Rozhodčí (pískali velmi dobře): Doubrava - Burian, Vosolsobě.
Sestava Městečka: Procházka - Zuska - J. Kučera, Heger, Fratina (J. Šnídl) - Mácha, J. Urban, Hadrava (Levko), Ryba (Patrice Baba Musah) - P. Šnídl, Rada.

Sestava Nelahozevsi: Zavadil - Fomin, Dubský, Jindřich, Emmer, Kratochvíl, Vágner, Simon, Kaplan, Pekárek, Šenkýř. Střídali: Došek, Basaraba, Kobera.

Ohnivci dosáhli na první body z venku

18. dubna 2016 v 11:00 | Drevokocurisko |  Články
Sokol Braškov - SK Ohnivec Městečko 1:2 na pokutové kopy (1:1)
Pošmourné nedělní odpoledne nepřinášelo před zápasem v Braškově dostatek optimismu do žil do našich kopacích noh. Chyběla skoro polovina týmu, venku jsme v sezoně ještě nebodovali, domácí naopak rozjeli záchranářské jaro výborně, na rukách černé pásky se vzpomínkami na Máčalu, který už nás povzbuzoval z nebeského balkonu. Ale člověk je opravdu asi potvora lajdavá a lenivá a potřebuje zburcovat okolnostmi. To se Městečku v neděli také stalo.
Začátek utkání sice vyzníval celkem jasně pro domácí, ale ohnivci jejich šancím odolávali. A když to nešlo kombinačně, pomohli si hráči Braškova rohovým kopem. Na výborně rozehranou standardku si naskočil na přední tyči důrazný útočník Jaroš a hlavou dal krásný gól - 1:0. Městečko se v náznacích šancí objevovalo spíše sporadicky, přesto se ve zbytku poločasu ubránilo a tušilo správně, jak praví delegát klasik: Pískej penaltu, 1:0 neudržíš…
Na penaltu proti Městečku sice nedošlo, v tom jsme se od klasika odklonili, ale ve druhém poločase se obraz hry nápadně změnil. Poslední tým tabulky se najednou nechoval jako outsider. Odražené míče nebyly pro něj pohromou, ale naopak střelným prachem, který dodával protiútokům šmrnc. Herně se začali ukazovat i jiní hráči než jen Urbis s Petrem Šnídlem, ani fyzicky Městečko zásadně nevadlo. Vyrovnání se pohupovalo na vlásku tak dlouho, až prostě přišlo. Z řady šancí Městečko vydolovalo nakonec šťastný gól, kdy Petr Šnídl skoro z nulového úhlu napálil míč do skrumáže před brankou, odkud si dal bránící hráč vlastní gól - 1:1. Radost a nadšení z vyrovnání a povedeného poločasu pak Městečko zaslouženě dovedly k remízovému závěru. Mohlo být i veseleji, ale domácí rovněž mohli strhnout výhru na svoji stranu. Závěrečnou šanci mohlo mít Městečko, ale přihrávku Honzy Lodera na Petra Šnídla, který šel jeden na jednoho, zastavil závěrečný hvizd rozhodčího Vojtěcha Šestáka. To se myslím nedělá, takové akce, i když jsou možná pár sekund po nastaveném herním čase, se nechávají dohrát… Braškovem se prohánělo šero a chladno, ale na řadě byly ještě penalty a druhý bod v zápase. Za Městečko neproměnil Náš Pepík, ale pak dal Jura, Venca Zuska, Máša a Petr Šnídl vystřelil proti brankáři Zlatovi zlatý druhý bod, když dva domácí borci netrefili branku.
Pochvala pro všechny hráče od brankáře Procházky, přes Fratínka, který hrál mistrák po dvou letech, nemocného Vašíka Z., snažící se zálohu a létající útok. No, teď jsem to možná přehnal s tím chválením…ale tak jednou za sezonu.
Městečko: Procházka - Zuska - Loder, Heger, Fratina - O. Kučera (J. Šnídl), Hadrava, J. Urban, Ryba - Mácha, Petr Šnídl.

Smutně přípravně tréninkově: Městečko - Roztoky

14. dubna 2016 v 10:01 | Drevokocurisko |  Články
Včerejší den byl prapodivný, plný různých souvislostí, těch veselých, ale bohužel také smutných. Po čase jsme dohodli místo tréninku na středu přátelský zápas s Roztoky. Zápas mezi kluby, které provázely, jak hráčsky, tak později i funkcionářsky život Honzy Pánka. Život, který bohužel včera dopoledne skončil. Asi tak nějak symbolicky a vlastně i lidsky tam, kde to měl Honza nejraději, na fotbalovém hřišti. Na poslední cestu se vydal po zeleném trávníku, který desítky let hýčkal v Městečku a poslední sezony v Roztokách. Kvůli prostému zázraku, na kterém si zvesela kopeme do balonu, se dokázal přít se stejnou vervou, s jakou se o něj staral. Co nedaroval nám, to vložil do hřiště. Zápasem mezi jeho kluby, na trávníku, který si vychoval, jsme Honzovi vzdali hold. Máčalo, včera padalo hodně gólů, tak ti posíláme tenhle vzkaz: S fotbalem, i s tím chlapcem, to nakonec dopadne dobře.

Solidní výkon ve Velké Dobré na body nestačil

11. dubna 2016 v 10:22 | Drevokocurisko |  Články
Městečku se vstup do jarních odvet nevydařil, ze dvou zápasů skóre 1:6 a nula bodů, a napravovat tuhle bilanci zrovna ve Velké Dobré byl poměrně nesnadný úkol. Navíc se ještě trochu rozšířil tým hráčů, kteří nemohli zasáhnout do hry. Tahle skupinka marodů se Městečku sune do podoby skoro celé jedenáctky. Dlouhodobě jsou mimo hru: Blabla, Jun, Hajný, teď i Prokop, Hadrava, Makarský, chyběli i Fratina a Ryba... To už by poznamenalo i Spartu nebo jiný skvělý světový klub velký. Ohnivci ale zabojovali, sehráli vyrovnanou partii, inkasovaný gól je může celkem mrzet, a k bodu chyběl nakonec jen krůček.

Čechie Velká Dobrá - SK OHnivec Městečko 1:0 (0:0)

Zápas byl od úvodních minut hodně vyrovnaný, osobních soubojů a faulů se sešlo nepočítaně. Diváci sledovali opravdu zarputilý a místy i dost tvrdý boj. Šrámů na nohách hráčů bylo po zápase až příliš. Hosté zahrozili v úvodu z brejků, ale postupně přebírali iniciativu domácí a měli více ze hry. Jenže krom nebezpečí ze standardních situací, kde hrozili vysocí hlavičkáři Andruchovič a Honetschläger, se do jasných šancí Dobrá nedostávala.
Podobný obraz hry nabídl zápas i po změně stran. Bylo zřejmé, že nejspíš rozhodne jediná trefa, na kterou pak bude soupeř těžko reagovat. Domácí byli přece jen nebezpečnější a z náznaků šancí vydolovali gól. Zmatku na vápně, kam si pro balon neúspěšně vyběhnul brankář Procházka, využil Porazil, který míč šikovně poslal přes chumel hráčů do opuštěné branky Městečka - 1:0. Nasazení obou týmů nepolevilo, utkání trochu znervóznělo, množily se ostřejší zákroky. Po jednom z nich musel opustit hřiště na nosítkách náš hravý lékař Patrice Musah (dle rozhodčího v nezaviněním souboji :-), ale dle prozkoumání jeho kotník bude v pořádku. Dramatické chvilky se odehrály až v samotném závěru. Po závarech před domácí brankou měl dvě velké příležitosti Urban, když nejdřív po uvolnění minul o kousek branku a poté nedokázal usměrnit míč do sítě. V posledních chvílích utkání se při vyběhnutí zranil domácí brankář Červenka, když si při dopadu přes skrumáž hráčů z výšky přilehl ruku. Poté rozhodčí ukončil bojovný duel.
Městečko: Procházka - Zuska - J. Kučera, Heger, O. Kučera - Baba Musah (Votoček), Urban, Červenka, Mácha - Rada (Loder), P. Šnídl.

I druhé jarní derby Městečko prohrálo

4. dubna 2016 v 15:57 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Chmel Mutějovice 1:3 (1:2)

Další vystoupení Městečka jsem nemohl pro zranění odehrát, dokonce ani sledovat, neb jsem tou dobou pobýval s předsedou oddílu v kiosku. Nejsme dvojka s oparem na mozku, která by dřepěla celý zápas u píva, ani jsme neporcovali skrytí v koutě dvojitou kokosku, prostě jsme neměli lidi k obsluze, tak ohřev klobásů a toč píva padl na nás dva. Proto budu popisovat sobotní fotbal tak trochu intuitivně, tak trochu jako pohádku, jejíž záhady a zápletky jsem odposlechl z hučení davu a z míhání postav za okny. Ale nebudu vymýšlet žádné záhady a složité formulace, proč Městečko ani ve druhém zápase sezony nebodovalo. Do utkání musel pomoci (ne)stárnoucí Martin Bestajovský, a z Nebušic přišel posílit tým záložník Jarda Červenka.

Nástup do zápasu měli domácí dle ohlasů diváctva svižný, dalo by se říci stále ještě tradičně městecký, Keby mi přišel sdělit něco o úvodní šanci Besta a pak Petra Šnídla a to už jsme u dost klíčového momentu utkání. Penalta. Kanonýr Petr Šnídl si míč poctivě usadil na značku pokutového kopu a pak jej poslal vysoko k ochranné síti, ku hradu Křivoklátu, k nebi… Za chvíli, vyndavám čerstvou horalku z krabice, ochozy se rozohní, další penalta, tentokrát proti Městečku. Hostující kapitán Lukáš Roubík si rovněž usazuje merunu, ale žádné nebeské manévry, jeho střelu pohlcuje pozemská síť - 0:1. Nestačil jsem rozkrájet ani půlku chleba, když cítím na špičce nože, že se venku opět něco děje. Jenže většinové publikum spíš mlčí. Pochopím hned, Městečko dostalo další gól. Z nepřehledné situace před Procházkou vydoloval míč Frühauf - 0:2. O dalším důležitém momentu zápasu se dozvídám od diváka směřujícího do kiosku. Třetí penalta za půl hodiny hry je dost, ale prý zas byla. Druhou velkou šanci pro Městečko proměňuje Martin Bestajovský a je o co hrát - 1:2.

Přestávka nebyla v kabině Městečka úplně uvolněná. Všichni cítili, že měl být výsledek obráceně, ale od toho je to sport, nic není přímé, nic není samozřejmé. Spousta vydaných sil a nepříznivý výsledek jakoby se promítly do druhého poločasu. Domácím k obratu už chyběla na jarně vláčném trávníku lehkost, poztrácenými silami i šikovnost a hosté si minutu po minutě jistěji kráčeli pro výhru. Tu pečetil svým druhým gólem v utkání mutějovický útočník Frühauf - 1:3. Až k hrnci plnému horkých klobás jsem cítil chladné povzdechy některých domácích fanoušků nad závěrečnými minutami. Jenže slavně otáčet zápasy se podaří spíše výjimečně. Mutějovice měly trochu kliku, ale pak i kvalitní fotbalové stránky a z utkání odcházely zaslouženě jako vítěz. Městečko podruhé na jaře padlo, ale je třeba hledat pozitivní momenty a na nich stavět do dalších utkání a I. B třídu si i z posledního místa užít.

Městečko: Procházka - Zuska - Loder, Heger, O. Kučera - Rada, P. Šnídl, Urban, J. Červenka - Bestajovský, Mácha. Střídali: Ryba, J. Šnídl, Patrice Baba Musah, Fratina.