Květen 2016

Zlonice - Městečko 7:0 (3:0)

30. května 2016 v 9:53 | Drevokocurisko |  Články
Téměř jsem se zapomněl pochlubit krásným výsledkem ze Zlonic. Městečko na soupeře vůbec nestačilo, ani snahou, natož fotbalově. Výsledek 7:0 odpovídá dění na hřišti, jinak dalších šancí bylo asi tak na skóre 12:2. V závěru utkání už Městečtí nezvládali roli protivníka vůbec a přirovnání hráčů ke slalomovým tyčkám, které nemohou z místa a jen se komíhají ze strany na stranu, je asi nejvýstížnější. Stěžovat si na jednotlivosti nemá zde cenu, to se musí sdělit osobně. Někdo bez chuti vůbec přijít, někdo bez chuti hrát... bohužel i rozsáhlá marodka nebo zaneprázdněnost téměř poloviny kádru je příčinou podobných výpadků.
Městečko: Procházka - Zuska - Hadrava, Heger, Ryba - Baba Musah, Urban, Prokop (J. Šnídl), Mácha - Hajný, Levko.

Městečko - Hřebeč 0:3 (0:3)

23. května 2016 v 9:11 | Drevokocurisko |  Články
Oslabené Městečko těžko mohlo proti lídrovi soutěže pomýšlet na převratný výsledek. Hráči ze sebe ale vydali maximum, a přesto, že soupeř rychle vedl a o vítězi nebylo pochyb, nikdo z domácích nerezignoval a prostě se s tím bojovně popral. Hřebeč mohla vyhrát asi větším rozdílem, ale i Městečko dokázalo soupeře pozlobit a cestu za výhrou mu vždy na pár minut komplikovat. Utkání nakonec bavilo i diváky, kteří ocenili výkon ohnivců i větší fotbalové kvality hráčů Hřebče. Více asi není co rozebírat. Hřebeč šla již ve 4 minutě do vedení, když Procházka pohotově vyrazil střelu na branku, jenže Městečtí chrněli ve svém vápně a odražený míč poslal do sítě Kolařík. V 19. minutě se uvolnil Klavík přes několik hráčů a předložil ze strany balon do šance Moravcovi, který měl snadnou úlohu - 0:2. Poté měli největší šanci zápasu domácí. To se hráč Hgr proháčkoval jemnými dotyky s míčem přes několik protifotbalistů, vyslal mezi obránce vyniknout Máchu, který selhal, ztroskotal, pos..., ale posila to je, Lubošek hrál jinak výborně. Tečka za jakýmisi nadějemi přišla ve 25. minutě, když Klavík sklepl míč pro Servuse. Byla z toho gólová střela na 0:3. Další průběh už byl takovým popotahováním za nitky uvolněné atmosféry rozhodlého zápasu.
Každopádně nikdo nepropadal letargii jako ve Mšeci a střet s Hřebčí byla dobrá zkušenost pro každého.

Městečko: Procházka - Zuska - J. Šnídl, Heger, Fratina (Patera) - Ryba, Hadrava, Červenka, Prokop (Levko) - Patrice Baba Musah (P. Bestajovský), Mácha.

Hřebeč: Zajíček - Kolařík, Vyšín, Sušil, Dvořák, Janík, Klavík (Macenauer), Servus, Moravec (Novotný), Faktor, Klas.

Ve Mšeci navíc než na prohru nebylo

16. května 2016 v 10:15 | Drevokocurisko |  Články
Mšec - Městečko 5:1 (4:1)

Okresní derby Mšec - Městečko se neslo v poklidném až přátelském duchu. Městečko dorazilo s pouhou hrstkou týmu, chybělo asi 9 hráčů, a i to se odrazilo na herní (ne)pohodě. Domácí vládli pohybem i fotbalově, takže se od začátku dostávali do velkých šancí, většinou po úplném vyšachování obrany Městečka. Vzhledem k tomu, že na část ohnivců padla blíže nediagnostikovaná deprese, bylo po Peltovsku-Starkovsku dopředu jasné, jak zápas skončí. Ne, že by to bylo domluvené, o nic nešlo, ale jen s toho principu, že pointa se dala předvídat a zápas tak dopadnul. No nic, Městečko dostalo dva góly, pak sice po pěkné akci Patrice - Hajňák - zakončil Jirka Urban k tyči - 2:1, ale pak si domácí pozici pojistili na poločasových 4:1.
Po přestávce už bylo na hřišti volněji, šance i na obou stranách, poté co domácí prostřídali, ale trefil se po dorážce už jen Jurgovski na konečných 5:1.
Sestupová matematika je jasná, nicméně pořád každý hraje o dobrý pocit, o zkušenosti z vyšší soutěže... a i když má soupeř lepší hráče, nedaří se, není potřeba rezignovat. Trénink ve čtvrtek od 18:00.

Městečko: Procházka - J. Šnídl - Loder (Levko), Zuska, Fratina - Mácha, Hadrava, Urban, Ryba - Hajný, Baba Musah.

Mšec: Klíma - Neužil - Šebesta, Heller, Beneš (Škutchan) - Cífka (Pejša), L. Mrázek, Zázvorka, Paluba (Janoušek) - Jurgovski, Kapek (Polášek).

Zaváhání domácí

8. května 2016 v 21:38 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Hýskov 0:1 (0:0)

Komentář k zápasu pojmu tentokrát stručně. Domácím se hlavně nedařilo skoro v žádné fotbalové disciplíně. Hostující Hýskov rozhodně nebyl lepším týmem herně, ale nenechával Městečku moc místa k tomu něco vytvořit, což vlastně stačilo. A když už si ohnivci vytvořili šanci, neproměnili, nebo narazili na hráče - gólmana v brance Hýskova, jinak stopera týmu, Martina Frajera. Některé střely chytil fakt neuvěřitelně. Městečko začalo špatně druhý poločas a bylo potrestáno gólem. Pak sice místy tlačilo na soupeřovu obranu, ta však odolávala, zbytek obstaraly nepřesnosti na kopačkách ohniváků. Takové zápasy ale prostě přicházejí. Se stížnostmi na rozhodčí bych polemizoval, nemyslím, že by někomu škodili. Sporné momenty tam byly, ale utkání nám neprohrály. Že hosté v závěru zdržovali, no to dělají všichni, a rozhodčí s tím krom žlutých karet nic moc nenadělá.

Městečko: Procházka - Zuska - Loder (Baba Musah), Heger, Fratina (J. Šnídl) - Ryba, Hadrava (Levko), Urban, Červenka - Mácha, P. Šnídl.

Ohnivec na Baníku bez bodu

2. května 2016 v 11:54 | Drevokocurisko |  Články

SK Baník Libušín - SK Ohnivec Městečko 3:2 (2:1)

Ohnivý čarodějnický večer ohnivcům evidentně moc neprospěl, tedy ne všem. Ale na některých jedincích byly alkoholové popáleniny v neděli poněkud znatelnější. Když se k tomu přidal solidní soupeř, obří hřiště, na kterých vždy něco času tápeme, a nepřesná slečna rozhodčí, prohře 3:2 se nelze divit. Přesto měla hra pozitiva a na to, že jsme předposlední tým soutěže, zlobíme víc než Baník Ostrava.

Městečko nezačalo dobře. Sice to od domácích nebyl bůhvíjaký tlak, ale rozměrné hřiště jim svědčilo. Nechali ohnivce chvílemi i dost hrát a pak vyráželi do smrtících brejků. Juhoslovanský stoper Sejtarija se vydal od svého vápna obřím slalomem přes několik hráčů k vápnu Městečka, kde přistrčil míč Pucholtovi a bylo to 1:0. Za minutu nato dorazil domácí útočník Vavroch brankáře Procházku jasně nedovoleným způsobem. Městecký brankář držel míč, libušínský hráč jej kopl přes ruce a vyražený míč poslal nad ležícím brankářem do sítě - 2:0. Nestěžuju si na rozhodčí, ale tohle prostě bylo posouzeno pitomě, necitlivě, nelogicky, brankáře rozhodčí vždy trochu chrání. Slečna Holakovská to viděla jinak, nebo neviděla… Já ti nevím Jaromíre, ale s těma holkama rozhodčíma to nevidím jako dobrej nápad. Když se uklidnily emoce na hřišti, mocné emoce našeho Pepíka, Městečko opět začalo hrát. Rozhodně stojí za zmínku šance Petra Šnídla, který svoji křížnou střelu poslal vedle tyče (nebylo to ještě před góly domácích náhodou?). Pak se Městečko zastřelovalo z trestňáků, které si svojí šikovností vybojoval Petr Šnídl, a domácí vypadli ze hry. Standardka nakonec Městečku pomohla k poločasovému snížení. Šnídlák vypálil na branku a odražený míč poslal do sítě Jura Urban - 2:1. Poločas tak skončil pro hostující tým mnohem nadějněji, než se z počátku zdálo.


Městečko dohánělo skóre zápasu už minulý týden a znovu se mu to povedlo. Aktivní hrou dělalo domácím potíže a zaslouženě srovnalo, když si Petr Šnídl na vápně pohrál s jedním ze stoperů a zavěsil k tyči - 2:2. Vyrovnaný zápas mohla rozhodnout obě mužstva, sil ubývalo, a tak kdo dá branku, vyhrál. Bohužel se to po sérii nedůsledností městecké obranné hry podařilo domácím. Centr před branku si v chumlu hráčů našel druhý Juhoslovan v dresu Baníku Obradovič a bylo to 3:2. Do konce sice ještě zbývalo 20 minut, ale ani hlavní tahouni ofenzivy ohnivců Šnídl - Urban už se zápasem nic nedokázali udělat.


Městečko: Procházka - Zuska - J. Kučera (Fratina), Heger, Hadrava (O. Kučera) - Mácha, Urban, Červenka, Ryba - P. Šnídl, Rada (Hajný).