Červen 2016

Z okraje kraje do okresu

20. června 2016 v 13:38 | Drevokocurisko |  Články
I. B třída - 26. kolo: Městečko - Zdice 0:0 (výhra Městečko na penalty, rozhodující Vládík Prokop)

Hodnotit poslední utkání Městečka v I. B třídě, které již vážněji nerozhodovalo o ničem, medaile rozdány, černí Petři sestupoví rovněž, nebudu příliš rozvláčně. Obě mužstva postrádala řadu opor a na kvalitě mače se to trochu podepsalo, nicméně týmy sršely snahou a za přístup k utkání bych je pochválil.
Městečko: Procházka - Zuska - Loder (J. Šnídl), Heger, O. Kučera - Prokop, Hadrava (Ryba), M. Bestajovský, Baba Musah (Červený) - P. Šnídl, Hajný.
Poté už se domácí hráčský tábor přesunul k divákům, aby jim poděkoval za podporu, kterou zahrnovali mužstvo celou sezonu, přestože nebyla nakonec úspěšná a sestoupilo se. Od záchrany bylo daleko i blízko zároveň. Stačilo doma porazit Hýskov a Mutějovice a mohlo se hrát o setrvání v soutěži do posledního kola. Nestalo se, a tak po roce se vracíme zpět do okresních vod. Vzhledem k věkovému složení mužstva je to přirozená cesta, navíc nás zas čekají zajímavé boje v rámci Rakovnicka s tradičními soupeři. Uvidíme, co v nás ještě je ve srovnání s kvalitní konkurencí.
Večer už následovalo jen juchání a dobrá nálada z radosti ze života, fotbalu, pěknýho prostředí v Ohnivcově areně a fajn lidí kolem. Vystřídalo se několik slavných hudebních interpretů, míchané nápoje dodávali diskusím jiskru a na jídelníčku se objevilo ledaccos vybraných delikates.
Díky všem za podporu a pomoc během sezony a budeme se těšit na další setkávání v té nové.

Poměrně snadná výhra u posledního......

13. června 2016 v 20:49 | Anonym |  Články
FK NIŽBOR - SK OHNIVEC MĚSTEČKO 0:4 (0:1)
Branky:P.Šnídl 3,J.Urban
Sestava:Procházka L.-Loder(J.Šnídl),Zuska,Heger,Fratina,Prokop,Rada,J.Urban,Baba-Musah,Hajný(Levko),P.Šnídl

SK Ohnivec Městečko - TJ Unhošť 6:3 (1:1)

6. června 2016 v 10:54 | Drevokocurisko |  Články
Ohnivci potřebovali v domácím zápase s Unhoští odčinit ošklivý debakl 0:7 ze Zlonic, nejen kvůli dobré pověsti v obci, po okrese, po kraji, ale i kvůli sobě samým. Po takovém utkání se většinou pohádáte, padají ostřejší slova, nervy na pochodu, člověku se zdá, že ho marnost vysvlékla celého do naha (jak zpívá Nohavica v písničce Kometa), když si svlékne propocený dres. Potřebujete se ujistit, že na to ještě máte, že to není konec vašeho fotbalového věku, ale jen výpadek, který má i objektivní důvody jako je neúčast cirka 7 stabilních hráčů.
Městečku ani Unhošti v sobotu nešlo o zásadní milníky, ideální čas zahrát si dobré utkání bez tradičního bodového strašáka. A stalo se. Utkání bylo od úvodu svižné a nikterak v duchu nudných plíživých přáteláčků. Na Městečku byla znát touha zvítězit a první gól byl po zásluze brzy přišel. To se Patrice Baba Musah nenechal odstrčit od míče ve vápně, až ho hostující obránci složili, dovolím si tvrdit jasný faul a penalta. Tu proměnil starý dobrý Best, který se čirou náhodou přijel podívat a čirou náhodou se ocitnul v základní sestavě na hrotu útoku - 1:0. Pak se spustil déšť z bouřkového mraku z Kozího rohu, a zároveň se trochu spustili hráči Unhoště, kteří postupně dokazovali, že nejsou náhodou v horní polovině tabulky. Bylo jich plné hřiště a domácí chvílemi propadali. Celkem přirozeně to vyústilo do řeky vyrovnání. Do vápna se dostal asi nejlepší hráč hostí Neuberger a tvrdou ranou prostřelil Procházku 1:1.
Soupeř kousal, ale na domácích bylo vidět, že tenhle zápas chtějí vybojovat. Asi všichni očekávali vyrovnaný fotbal do posledních minut, jenže ohnivci byli útočně silní a měli i potřebnou hrst štěstí. K výhře se vydali, když odražený míč za vápnem trefil Fratina, a jeho let zastavila proslulá šibenice, tedy spojnice, šev, třech stran sítě - 2:1. Šibenice zcela jistě nestačila ani vychladnout, když byl ve vápně podražený Urban a rozhodčí pískal druhou penaltu v zápase - stoper Zuska proměnil - 3:1. Hosté zaskočeni vypadli ze svého herního systému a vrhali se trochu bezhlavě do útočení, což vyhovovalo Městečku. Povedené brejkové kombinace zakončovali krásnými góly Petr Šnídl, Martin Bestajovský dal v 47 letech svůj druhý gól v zápase - 5:1, pak sice i Unhošť snižovala na 5:2, ale další trefa Petra Šnídla v 80. minutě utkání rozsekla 6:1. V závěru zapískal rozhodčí Richtár po trochu nepřehledné situaci penaltu i pro hosty, ze které snížil kapitán Moc na konečných 6:3. Pro hosty výsledek asi dost nečekaný, herně to bylo mnohem vyrovnanější, ale domácí si za snahu a přístup k zápasu takové vítězství zasloužili.
Městečko: Procházka - Zuska - Fratina, Heger (O. Kučera), Hadrava - Prokop (Ryba), Urban, Červenka, Patrice Baba Musah (Loder) - P. Šnídl, M. Bestajovský.