Srpen 2016

Vítězný návrat do okresu

29. srpna 2016 v 9:33 | Drevokocurisko |  Články
SK Lány - SK Ohnivec Městečko 2:5 (0:2)

Po ročním krajském působení Městečko opět okusilo chuť okresního trávníku. A nutno dodat, že na Lánech mnoho problémů na cestě k vítězné premiéře neřešilo. Co si tak vybavuji poslední souboje s Lánskými, tak rozhodně měli mužstvo, které mohlo každého v soutěži potrápit. Na startu nového ročníku OP Rakovnicka tomu tak nebylo. Pokud má Městečko starší hráče ročníků let 70., tak za Lány nastoupily možná i ročníky 60. Na jednu stranu obdivuhodné, vezměme si, že většina rockerů těch let již ani není naživu. Dobrý, dobrý, už vidím, jak se mistr všehomíra Hegy chechtá a dělá protáhlé obličeje, že zas moc kecám, ukončuji proslov a již věcně.
Městečko v sobotním tropickém dni hledalo půlhodiny cestu k domácí brance, až se ve vápně z části únavou z asi 20 kliček, a dílem vinou domácích obránců zhroutil Petr Šnídl a byla z toho penalta. Sám postižený, to se jen tak říká, Petr není postižený, tuhle výhodnou situaci proměnil. Za chvilku se z vápna trefil opět nepostižený kanonýr Petr Šnídl k tyči a bylo prakticky po zápase - 0:2. Po přestávce rychle zvýšil Jirka Urban, což zvrhlo utkání v takový nikoho neurážející fotbalový popík. Velká věda se na hřišti prostě neodehrávala. Domácím se sice podařilo snížit, ale rychlou odpověď zařídil po výskoku hodném Javiera Sotomayora (pro mladší ročníky světový rekordman ve skoku vysokém, Kubáňan) pan Mirek Junior Hajný - 1:4. Ještě jednu oddych chvilku si vybralo Městečko, poté co domácí trochu přidali a zaslouženě potrestali klid hráčů od Křivoklátu - 2:4. Jenže ani tahle branka nezůstala bez odezvy. Střídající Maky Maky (to není latinské jméno středoafrického opičáka, ani nová česká beachvolejbalová dámská dvojice, prostě jen náš starý dobrý Petr Maky Makarský) vyslal ze svého poloběhu parádní ránu do šibenice a zakončil gólové menu - 2:5. Utkání rovněž v poloběhu a poklidu řidil Jirka Kučera.

Městečko: Procházka - Chládek - Loder (Makarský), Heger, Jun - Baba Musah (Prokop), Hadrava, Urban, Rada (Hajný) - Větrovský (Ryba), P. Šnídl.

Trénink ve středu 31.srpna od 18:00 v Městečku. Utkání v sobotu 3. září od 17:00 Městečko - Kroučová. Poté je Posvícenská zábava na hřišti.

Cenná výhra nad rakovnickým SK B

22. srpna 2016 v 9:45 | Drevokocurisko |  Články
Ohnivci si na závěr přípravy, po výhře na Hředlemi, doma poradili také s druhým okresním týmem postupujícím do B třídy SK Rakovník B. Výhra 3:1 sice nebyla tak divoká jako proti Hředlím 8:3, ale zápas byl zajímavý a na přátelský zápas měl i slušné tempo a nasazení, takže fanoušek času stráveného v Městečku na hřišti jistě nelitoval.
Městečko vsadilo na ostrý začátek. SK zkoušel postupnou kombinaci, kterou ale domácí vysoko napadali a získávali míče. A hlavně se domácí poměrně brzy trefili. Útočník Šimon Větrovský si přijel vyzkoušet možné budoucí angažmá, takže se s tím příliš nepáral a první dorážka před brankou skončila gólem - 1:0. Za pár minut se dostal k odraženému míče ve vápně a nadvakrát prostřelil hradbu těl - 2:0. Když se trefil hlavou ještě Honza Loder, nastal pro SK čas na budíček - 3:0. Závěr poločasu už patřil běhavějšímu SK Rakovník, který by měl právě z kombinace běhavého mládí korigovaného zkušenými borci Hertlem a Plačkem těžit. Rakovničtí snížili po nenápadné střele, která hostujícímu brankáři Kučabovi vyskočila z rukavic - 3:1. Ve druhém poločase už SK Rakovník bylo lepším týmem. Zejména fyzicky a to se projevovalo ve hře jeden na jednoho, kdy už Městečtí měli místy problémy zachytávat náběhy mladíků z SK. Ale taky aby ne, když si uvědomíte, že například střed zálohy Městečka byl takhle mladý dorostenec z SK před 20 lety v roce 1996. Docela sranda. Nicméně SK z šancí a asi dvou nastřelených břeven nic do sítě nepadlo, a ani brejkové možnosti Městečka už zůstaly bez využití, a tak po závěrečném hvizdu Tomáše Vodrážky opouštěly hřiště zcela odlišně naladěné družiny. Jen bych to nepřecenoval, ani výhru, ani prohru, důležité bude, co mužstva dokážou předvádět v soutěžích, které již tento víkend naplno propuknou.

Městečko: Kučaba - Chládek - Loder, Jun, J. Šnídl - Ryba, Hadrava, Urban, Baba Musah - P. Šnídl, Větrovský. Střídali: Hajný, Levko.

V sobotu zahajujeme okresní soutěž duelem na Lánech od 17:00. Ve středu je trénink, tak vylepšit účast z minula. A rovněž na zápas již s větší zodpovědností, (ne)omluvenek bylo nyní až dost.

Se trénovat musí...

18. srpna 2016 v 9:03 | Drevokocurisko |  Články
Hegy poznamenal v komentářích níže, že to tu nežije. Pisálek dovolenkoval, neúčastnil se duelu s Hředlemi, proto ticho a mír. Nicméně někdo přítomný tomuto klání mohl zaúřadovat a pár řádek sepsat, jak se toto slavné vítězství rodilo. Já například byl po doručené sms s výsledkem 8:3 doslova na měkko, jak vejce deset minut vařené. Pak mi hlavou běhaly myšlenky na konec kariéry, ale poté jsem si uvědomil, že když jsme zápas neviděl, možná se takové vítězství ani nestalo a že Hegy zaslechne jistě zas nějaký sound z vesmíru a já budu trenérovi ještě dobrý. Heslo co oči nevidí, to srdce nebolí mne následně naprosto uklidnilo.
Městečko - Hředle 8:3, podrobnosti již většina světových médií přinesla, zvlášť tučný byl titulek z Týdeníku Raport jak Ohnivec sežehnul Traverzu, trochu mi to připomínalo Motýlovu hlášku z kdysi, kterou tu ani nemohu upřesnit.
Další důležitou informací je termín sobotního zápasu přípravného: Městečko - SK Rakovník B 20.8. od 17:00 v Ohnivec Areně.
Neméně důležitou informací je, že středečního tréninku se účastnilo 6 hráčů. To není mnoho. Navíc s hostujícím Mášou v brance. Hegy tvrdě vystřelil, Hadřík mnohokrát přestřelil, kluků Šnídlů bylo plné hřiště, tak snad pro ostatní příště.

První příprava: Městečko - Králův Dvůr B 2:2 (1:0)

8. srpna 2016 v 11:10 | Drevokocurisko |  Články
Ohnivci po sestupu z I. B třídy trénují na okres, a soupeřem na úvod letní přípravy jim byl výkonnostně stejný protivník z FK Králův Dvůr B z berounského okresu. Opět přijel do Městečka mladý tým rezervy jinak třetiligového klubu. Domácí se sešli v solidní sestavě, když chyběl z obvyklé sestavy jen kapitán Jirka Urban.
V nedělním horku se nikomu do extrémních běžeckých výkonů nechtělo, ale zápas nebyl nudný, šance se rodily na obou stranách, ale jak už to po pauze bývá, šikovnost v rozhodujících situacích pokulhávala a nepřesnosti se kupily jak mraky na bouřkové obloze. První gól obstaral domácí kanonýr Petr Šnídl, který rozehrál standardku po zemi a ta si našla cestu hloučkem těl a kolem překvapeného brankáře - 1:0. Vyrovnaný fotbal pokračoval a v závěru poločasu se ukázal domácí brankář Procházka, když vyrazil k tyči směřující parádní střelu hosutjícího útočníka na roh.
Městečko drželo vedení i po změně stran, a když si brankář Králováku příliš pohrával s míčem a Petrem Šnídlem, dopadlo to pro něho špatně - do prázdné branky Šnídl 2:0. Několik dalších minut bylo spíše uspávacích, ale pak Městečku možná došly síly, nebo spíš kluci z Králováku jich prostě měli dík svému mládí a tréninku prostě víc a začali Městečko přehrávat. Zaslouženě si pak mále dokráčeli pro vítězství, lépe asi obrat v zápase (byl to přelud, já se bál, že Královák vyhraje a zůstalo mi to v hlavni, omluvuju se), když závěr utkání zcela ovládli - 2:2.

Městečko: Procházka - J. Chládek - Loder, Heger, Fratina - Prokop, Hadrava, O. Kučera - Rada, P. Šnídl, Patrice Baba Musah. Střídalo se hokejově: Ryba, Makarský, Hajný.

Další program:

středa 10.8. trénink Městečko
sobota 13.8. zápas Městečko - Hředle od 17:00
sobota 20.8. Městečko - SK Rakovník B od 17:00