Září 2016

Třígólový náš Pepík

18. září 2016 v 20:40 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Chmel Mutějovice 3:2 (0:1)

Hned od začátku ale nic nenasvědčovalo tomu, že se utkávají týmy z opačných poschodí tabulky. Mutějovice pohybem a důrazem domácí minimálně zaskočily, a když si za statickou linii obránců Městečka zaběhnul Frühauf, bylo to 0:1. Domácí se těžko dostávali ke své hře, chyběl jim kanonýr Petr Šnídl, navíc vytrvalý déšť a těžký terén zrovna nepodporovaly kombinaci. Poločas tak Mutějovice celkem v pohodě udržely s jednogólovým vedením.
Po přestávce, během níž se doslova ždímaly dresy, páč se nad Městečkem, kde nikdy neprší, jak kdosi pravil, rozlily všechny konve světa, se Městečko začalo projevovat jako domácí tým a postupem času získávalo převahu. Jenže útočné snahy končily na vápně nebo na jistém brankáři Aksamitovi, hráči možná v klimaticky vlhkém odpoledni a nastalém šeru bránu ani neviděli. Domácí pak dokázali zvrátit zápas až díky příkladné a skoro neuvěřitelné bojovnosti (vzhledem k věku některých bojovníků (i s bříšky). Vše zařídil (ne)standradní náš Pepík ze standardních, trestných, přímých, prostě kopů z místa, při klidné meruně. První gól pro Pepíka vybojoval Pan Mirek Rocky Intelektuál Hajný. Šel naplno (rozuměj s intelektem) za balonem ve vápně a střet s Aksamitem posoudil rozhodčí Titlbach jako penaltový. Pepík Šnídl se nemýlil - vyrovnáno 1:1. Bitva na deštěm podmáčeném hřišti pokračovala, když byl odpískán trestný kop, který opět Pepík Šnídl štastně odrazil o bránícího hráče a Městečko vedlo 2:1. Deset minut do konce se zdálo, že už ohnivci vedení udrží. Ani oni ale nedokázali ubránit další Sdd situaci, zeď stála, někdo pospával a byli potrestáni po odrazu míče úplně volným Čudou a jeho krásnou střelou do šibenice - 2:2. Bylo by to asi zasloužené remízové skóre, pokud by existovala spravedlnost. Ta existuje ve sportu stejně jako v životě jen někdy, a tak to bude navždy. V 92. minutě Pepík Šnídl zakroutil rohový kop tak precizně, že skončil ještě s lehkou tečí mutějovického obránce v síti - 3:2 a konec. Pepík Šnídl, který už obvykle nehrává, tak vstřelil poločasový hattrick a svému týmu, který častěji už jen fotí, vítězství.
Pochválil bych obě mužstva, bojovný zápas ve skoro extrémním počasí musel diváky bavit i lehoulince znervózňovat, což ale ke sportu patří stejně jako ona (ne)spravedlnost. Se zápasem si dobře poradil i expert na pravidla, plavidla a povidla Marek Titlbach s laiky na čarách.

Městečko: Procházka - Chládek - Jun, Heger, Ryba - J. Šnídl, Urban, Hadrava, Prokop - Větrovský (Levko), Hajný.

Sto zaváhání v Jesenici

12. září 2016 v 10:09 | Drevokocurisko |  Články
FC Jesenice - SK Ohnivec Městečko 2:2 (1:1) na penalty 3:2

Jestliže se říká, fotbal je hra chyb, tak Městečko v sobotu tohle heslo naplnilo a objem jeho významu mnohonásobně překonalo. Děsivých chyb předvedli všichni desítky, sázka na sto a více by bylo možná také vítězná. Tím nechci ale vůbec snižovat výkon domácí Jesenice. Její hráči byli od prvních minut daleko dravější pohyblivější důraznější a na hřišti působili jaksi šťastnějším dojmem, takže nebylo divu, když po sérii chyb Městečka šli díky Jeníčkovi do vedení 1:0. Hru moc popisovat nebude, protože dezorientace hostů byla značná a domácí těžili z dlouhých míčů, vysokých útočníků a dalších chyb ohnivců. Měli ve finále i kus štěstí a náhradní brankář Abrahám, do branky si stoupnul asi po 3 letech, už do poločasu neinkasoval. Z bídného úvodu hosty částečně vysvobodil kanonýr Petr Šnídl. Trestný kop zahrál na stranu brankáře přesně k tyči a bylo srovnáno - 1:1.
Po poločase se hra srovnala, přesto šli domácí opět rychle do vedení, poté co se hlavou trefil precizně k tyči Kohout - 2:1. Jenže s přibývajícím časem místo sklidnění a úsporné hry začalo některým Jesenickým harašit. Faulů bylo na obou stranách dost, jenže styl jakým "upozorňuji někteří domácí hráči" s křikem komentovali střety jak smyslů rozumových zbavení, to prostě muselo skončit červenou kartou. To rozhodčí Jirka Kučera nemohl jinak. Kdybych tu vypsal anketu, kdo z Jesenice tu červenou získal, asi by znalci okresní kopané neměli problém se správnou odpovědí. Takže po vyloučení Davida Brdy Městečko už jasně ovládlo hru a vyrovnání asi bylo otázkou času, ač si obrana Jesenice vedla velmi dobře a moc toho Městeckým nepovolila. Bod urval až doktor Patrice, který si udělal ve vápně kličku a levou nohou trefil růžek branky - 2:2. Svůj první soutěžní gól slavil mocně a zaslouženě. Ve zbývajícím čase se Městečko pokoušelo, ale zápas odebral všem příliš sil na pořádný obrat. Remíza a penalty. V těch mělo Městečko navrch a v páté sérii za vedení 4:3 mohl rozhodnout Petr Šnídl, jenže když za domácí v páté sérii srovnal Jeníček na 4:4, Petr "sportovec orchestru" Šnídl přestřelil. Pak v přímém rozstřelu kdo s koho Fiala dal - Patrice Baba Musah netrefil - a Jesenice si připsala druhý bod.

Městečko: Abrahám - Chládek - Loder, Hadrava, Heger (J. Šnídl) - Baba Musah, Blabla, Urban, Prokop - P. Šnídl, Hajný (Makarský).

Komentář? Co dodat? Sparta hrála také 2:2 a trenér prohlásil, že to byl den blbec. Tak Městečku se sešel taky den blbec. Nedorazilo pár hráčů. Lavička byla bohužel prázdná i funkcionářsky. Hráčům se nedařilo. Tradiční vykulenost z velkého hřiště. Jesenice nepříjemný soupeř, který se doma z nikoho nepřipo... Na druhou stranu hrajem jen okres, takže občasná kšanda k tomu asi patří. Takže hurá už myslet na příští domácí zápas s Mutějovicemi.

Městečko - Kroučová 8:1 (5:1)

5. září 2016 v 9:50 | Drevokocurisko |  Články
Zápas s nováčkem skončil až nadočekávání vysokým vítězstvím Městečka. I když Hegymu bylo jasné, že to bude osm. Hosté přijeli hrát fotbal, a přesto, že mohli hned od začátku tušit, že tolik otevřený styl budou domácí trestat, moc nepolevili. V obranné fázi to s prominutím od nich občas bylo naivní. Pěkných gólů a momentů byla spousta, Urbis se trefil tuším 4x, Vládík, Petr Šnídl tak 2x a Maky? Za hosty snižoval Husák a v závěru mu poté Procházka chytil penaltu.
Městečko: Procházka - Chládek - Loder, Heger, Jun - Prokop, Hadrava, Urban, Makarský - P. Šnídl, Rada. Střídali: Baba Musah, Hajný, Ryba, J. Šnídl.