Říjen 2016

SK Lišany – SK Ohnivec Městečko 1:2 (0:1)

31. října 2016 v 10:37 | Drevokocurisko |  Články


Fotbalisté Lišan mají letos solidní bilanci, pravidelně sbírají body, prohrávají jen těsně, a dokázali si tuhle pověst uhájit i proti vedoucímu týmu soutěže Městečku, kterému se zde tradičně moc nedaří. I když nutno říci, že s notnou dávkou štěstí a uměním brankáře Řepky. Domácí totiž začali poměrně tragicky, dvě obří chyby v rozehrávce a mohlo to být za 5 minut 2:0 pro Městečko. Jenže nebylo a jak už to tak bývá, pokud necháte soupeře dlouho na dohled bodovému zisku, začne trápení. Městečko začalo hodně aktivně, jak se moderně říká vysoko, prostě napadalo rozehrávku Lišan a těm se nedařilo kloudně zakládat akce. Popisovat všechny šance by bylo na román. Do vedení se Městečko nakonec dostalo z penalty, když bránící hráč spíš nešikovně atakoval Jirku Urbana ve vápně a rozhodčí Brda nemohl jinak než ukázat na značku desítky. Stoper Chládek nekompromisně proměnil - 0:1.

Druhý poločas pokračoval podobně, domácí se sice snažili, jejich bojovný výkon ale na ohrožení branky, kterou strážil po delší pauze Jirka Kopí Kopernický, nestačil. A Městečko pálilo ze všeho do skvělého Řepky nebo do polí a zahrad. Mirek Mercedes Hajný, Jura Urban ani Petr Šnídl, nejčastější střelci už trochu propadali střelecké depresi, a neřešili s narůstající únavou své šance ideálně. Rozhodnutí mohla přinést další penalta, kterou domácí "spáchali" opět trochu netaktickým skluzem na pronikajícího Jirku Urbana. Mocná přitažlivost lišanských zahrad však tentokrát zdolala Chlaďara, takže podruhé neuspěl. Domácí stále žili v naději. Pak zkusil dlouhý výkop brankář Kopernický, prořídlá obrana Lišan se (si) neporadila s Petrem Šnídlem a ten šťastně pod tělem gólmana Řepky přece jen vstřelil druhý gól - 0:2. Pár minut do konce, zdálo se vše vyřešeno. Jenže v poslední minutě si Městečko nechalo dát gól, když hrálo stále až příliš moderně vysoko, zmatků v obraně využil Krůta a nastalo minutové drama. Hosté začali chaoticky bránit a domácí stylem všichni do vápna ještě vybojovali roh, balon nepříjemně tančil z nohy na nohu. Krátké nastavení Městečko přece jen udrželo bez gólu a mohlo slavit další důležité vítězství nad houževnatým soupeřem.


Městečko: Kopernický - Chládek - Loder (J. Šnídl), Heger, Jun (J. Kučera) - Prokop, Hadrava, Urban, Rada (Baba Musah) - Hajný, P. Šnídl.

Hit okresních trávníků zvládlo lépe Městečko

24. října 2016 v 10:07 | Drevokocurisko |  Články
Ohnivec Městečko - Olympie Rakovník 4:0 (2:0)
Souboj prvního s druhým nelze nazvat jinak než šlágrem okresního přeboru. Zajímavá konfrontace stárnoucích a možná i přestárlých týmů, z nichž jeden po pádu z B třídy chce dokázat, že je v okresním měřítku stále špička, a druhý obhajuje titul mistra okresních fotbalů a v tomto směru svěřencům Tondy Sýkory ambice též nechybí.
Na obou stranách chybělo pár jmen, ale i tak byly sestavy plné zajímavých hráčů, zápas sliboval kvalitní kopanou. To ve finále i naplnil, ale atraktivní byl především pro domácí příznivce, kteří se radovali z gólů, pohledných akcí a spousty šancí, kdežto Olympie musela strpět poměrně vysokou porážku. Nebudu průběh utkání zveličovat, Městečko bylo prostě o něco živější, kompaktnější, zodpovědnější a z toho plynuly šance a góly. Skóre otevřel Jura Urban, který z úhlu prostřelil Bédu Kocha - 1:0. Pak se hra odvíjela mezi vápny, Olympie se místy dostávala ke kombinaci, držela míč, ale na to se nehraje. I tak si Městečko vytvářelo šance, ale na gól se čekalo až do konce poločasu, kdy míč u tyče a od tyče uklidil do branky pan Mirek Mercedes Hajný - 2:0 (Stando, nechápu, jak ho mužeš nechat občas zaparkovanýho).
Těžký terén a menší hřiště s těsnými souboji po přestávce přestalo vyhovovat Olympii úplně. Sice naskočil do středu zálohy ke Kokšálovi druhý špílmachr Kolář, ale přílišná kreativita byla spíš na škodu, přímočařejší a pracovitý Karnafel chyběl. Navíc se zranil Havel, který pak byl na hřišti do počtu a s rakovnickým týmem bylo zle. Dva góly v síti Olympie byly docela milosrdné, autoři pan Mirek opět a Petr Šnídl - 4:0. Spoustu šancí domácí spálili, navíc hodně rozchytali Bédu Kocha, který v brance lítal vzduchem jak zamlada.
Městečko: Procházka - Chládek - Loder (Jun), Heger, J. Šnídl (Ryba) - Prokop, Hadrava, J. Urban, Baba Musah (O. Kučera) - P. Šnídl, Hajný.
Olympie: B. Koch - Eck - Klátil, Havel, Němec - T. Koch, Kokšál, Karnafel (Kolář), Rous - Špimr, Čihař.

FK Kněževes - SK Mestečko 1:1 (0:0, pen. 3:4)

17. října 2016 v 14:24 | Drevokocurisko |  Články
Výlet ohnivců do kraje chmele, klobás, hnědé ornice a karlovarské silnice skončil úspěšně, i když za minutu devadesát. Vyrovnaný duel prvního s druhým týmem soutěže totiž deset minut před koncem naklonil na stranu domácí Kněževsi šikovný forvard Petr Holeček, když si čile zaběhl za obranu a samostatný únik proměnil - 1:0. Městečko sice domácí v závěru zatlačilo, na těžkém terénu ještě našlo síly do útoku, ale na gól to v sobotu opravdu nevypadalo. Body domácím nakonec pohltilo jejich hřiště, které bylo místy zryté, jak po útoku rybářů v honbě za žížalou. V posledních minutách po faulu na půlce rozehrával standardku směrem na kněževeskou branku stoper Chládek. Mičudu nakopl důkladně a ta letěla mezi křepčící hráče do vápna, kde si ji měl pohlídat brankář Lenner. Výborně chytající celý zápas si vybral smolnou chvilku, v žížališti podklouzl nebo zakopl, a balon si dohopkal do sítě - 1:1. Dvouminutové nastavení už nic zvláštního nepřineslo. Zápas plný nepřesností, s šancemi na obou stranách, tak asi skončil sportovně dle dění na ploše.
Drama se ještě konalo při penaltách. Městečko vedlo již 3:1 a když sel na čtvrtou sérii kanonýr Šnídl, divácí chvatně dojídali poslední centimetry klobás a pomalu opouštěli svá místa u klandru... Jenže Petér nedal, domácí snížili a pak nedal ani Rada a bylo srovnáno. Sebevědomím nejvíce hýřil brankář Městečka Procházka, šestou sérii proměnil, domácí trefili břevno a šlo se slavit do jedové chýše k panu Mirkovi.

Městečko: Procházka - Chládek - Jun (Loder), Heger, J. Šnídl (O. Kučera) - Prokop (Hajný), Hadrava, Urban, Baba Musah - P. Šnídl, Rada.

V sobotu 22. října se hraje šlágr kola Ohnivec Městečko - Olympie Rakovník od 15:30.

Janov Městečku zatápěl, přesto odjel s debaklem

10. října 2016 v 10:57 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Sokol Janov 6:1 (3:1)

Fotbalisté Janova sice zatím nenastřádali mnoho bodů, podle výsledků je ale vidět, že v mužstvu potenciál je a dokáží sehrát zajímavá utkání i s favority. Stalo se tak i v Městečku. Domámcí by byli pro sázkové kanceláře zcela jasný favorit, jenže jak to tak bývá, přílišná rozevlátost a jistí si svojí pozicí, šmrdlali to ohnivci dlouho v útoku i v obraně, až se nevyvedla brankáři Ábovi klička (do které ho však vzorně uvrtali spoluhráči) a Peták dal pohodlně do prázdné branky - 0:1. Naštěstí brzy vyrovnal Petr Šnídl skvěle provedeným trestným kopem, ještě větší štěstí, že předtím pro ofsajd nebyl uznán Janovským gól, to by byla asi krušná jízda za otočením zápasu. Domácí sice postupně zvýšili na 3:1, ale hostující Janováci byli stále dost nebezpeční pro místy chaoticky působící defenzivu, která nebyla v sobotu moc ohnivá.
Ve druhém poločase Městečko hrálo zodpovědněji, ještě více drželo míč a hostům tolik nepovolovalo hrozit z brejků. Přesto byů stav 3:1 ošemetný a jakýkoliv byť náhodný gól do Abrahámovy sítě by vedl ke zdramatizováním zápasu. Nakonec se Městečko rozstřílelo, mnoho šancí ještě skvělý Kopáček pochytal, zejména pan Mirek se ještě drží za svoji hlavu Rockyho, a výsledek vypadá na papíře jako jednoznačná záležitost. Dva góly dokonce padly až v samotném závěru, kdy naskočil do hry legendární jiný Mirek a to Keby Mirek, vedoucí pidimarketu Žužlej Žužu. S desítkou na zádech si prý odbyl svůj poslední soutěžní zápas, jenže má obava, že si z těch minut nic nepamatuje a bude se chtít loučit znovu, je myslím celkem na pořadu dne.
Vzhledem k prohrám Kněževsi a Olympie máme náskok na 1. místě již 3 body, ale těžká série nás teď čeká právě s těmito kluby. Po utkání jsme zapili body a hlavně slivovicí ze Zlína svatbu manželů Blablových a následně unesli nevěstu na hromadnou jízdenku vlakem do Rakovníka, kde její stopa končí u bordó vozu s tmavými skly.


Městečko: Abrahám - J. Šnídl - Loder, Jun, Ryba (J. Kučera) - O. Kučera, Hadrava, J. Urban, Blabla - P. Šnídl, Hajný (Kebrle).

Mdlé vítězné dopoledne v Zavidově

3. října 2016 v 10:43 | Drevokocurisko |  Články
FC Zavidov B - SK Ohnivec Městečko 1:3 (1:3)
Pastva pro fotbalové oči to v sobotu dopoledne v Zavidově nebyla. Hráči Městečka měli myšlenky spíš rozptýlené na bublinky burčáku, který se tetelil na návsi v Městečku nachystán na podvečerní česko-francouzské slavnosti, než na husté fotbalové kreace. Ještě že oči divákovy také nebyly v deset dopoledne plně připravené na denní svit a lety míče mimo. Utkání probíhalo v podstatě podle stále stejného scénáře. Domácí drželi míč na kopačkách, ale Městečku stačilo vždy v pravý čas udeřit z brejků a jakoby lehce šlo do vedení. Nejprve se trefil přesnou střelou k tyči Petr Šnídl, pak hlavou David Rada a po sérii narážeček na vápně Makarský - 0:3. Domácí se s tímto těžko srovnávali, když herně měli mírně navrch, vytvořili si dvě, tři velké šance, ale z malého vápna v nich totálně vyhořeli. Před poločasem snížil z penalty domácí Vitner, ale kdyby chvilku poté Petr Šnídl svůj lob pojal s větší vážností, mohlo to být znovu o 3 góly.
Ve druhém poločase Městečko ještě více zalezlo, možná se na tom podílelo i množství střídání, když se brzy zranila stoperská dvojice a kouč Jansa musel s posty míchat jak s balíčkem karet (na stopera šel Petr Šnídl, Rada do obrany…), nicméně spíš se ohnivcům nechtělo moc běhat, což domácím problémy nedělalo, myslím běhání. V koncovce ale Zavidovští nic moc nevymysleli, a nakonec měli kliku, když se Městečku rovněž nedařilo proměňovat brejky (zejména zahraniční akvizice Patrice a Sergej), potom by byl pro ně výsledek zápasu ještě krutější až krutý.
Poledne ukončilo zápas a poločasový výsledek platil i na konci. Trochu protrápený zápas, ale i tak stačil Městečku na posun na první místo v okresním přeboru.
Městečko: Procházka - Chládek (Patrice Baba Musah) - Loder (Ryba), Heger (Makarský), Jun (Levko) - Prokop (Hajný), Hadrava, Urban, Blabla - P. Šnídl, Rada.

Chybí článek z minulého týdne, kdy Městečko urvalo výhru v Olešné také 3:1, z Tater jsem bohužel za brány STS Olešná nedohlédnul, tak jsem si netroufal komentovat dění na trávníku.