Duben 2018

Nedařilo se

30. dubna 2018 v 10:52 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Kněževes 0:2 (0:2)

Po povinné výhře nas Slabcemi Městečko chtělo potvrdit slušný vstup do jara další výhrou i s Kněževsí. Tým se ale nepotkal s dobrým rozpoložením, nedařilo se vůbec nic, což se projevilo na výsledku. Už před zápasem to v kabině znělo spíš jak v lazaretu z 1. světové války. Nakopnutí, ukopnutí, rýmičky se plazily po věšácích, absence nutné i nenucené, z toho vyšlo akorát 11 hráčů a pan Mirek, někde na cestě mezi špitálem, Střelnicí a Městečkem. Nakonec dorazil i poté hrál. Kněževes měl ale také pár absencí, takže na vymlouvání se to nebylo. Když se v kabině vyřešily nemoci, šlo se na taktiku - pozor na standardky - jasně kouči, všichni rozuměli. A začněte pořádně, ne jako obvykle. Takže to bylo ve 13. minutě 0:2 po hlavičkách Vrábíka a Hanycha. Co víc si přát, co víc psát. Zmatený projev Městečka sice postupně přešel do určitých fotbalových dovedností, jenže Kněževsi už pak stačilo důsledně bránit, jejich fyzicky hodně dobré pojetí v sobotu Městečtí nebyli schopni překonat. Po odstoupení klíčového hráče Kněževsi i klíčového hráče uzenářského průmyslu Rakovnicka, Vrábíka mladšího, byla převaha i snaha domácích jednoznačná, jenže stejně jako platonická láska, i tahle hra vedla spíše k úsměvným rozpakům. Snaha byla jediným kladným bodem krásného sobotního odpoledne. Bohužel i takové zápasy fotbalistův rok přináší a praštěné zápasy zase vystřídá skvělý match. Rozpačitému dojmu z utkání hodně přispěl sudí Šmíd, který to pískal, jak odpolední tělocvik mezi osmou A a osmou B.

Městečko: Abrahám - Křikava - Jun, Heger, Loder - Ryba (Hajný), Urban, Prokop, Grill - P. Šnídl, Jůna.

SK Ohnivec Městečko - TJ Slabce 6:1 (2:1)

24. dubna 2018 v 10:50 | Drevokocurisko |  Články
V minulém kole ohnivci těsně neuspěli u prvního týmu soutěže, a tak potřebovali bodovat naplno doma s posledním. Ale jak to tak bývá, sportovní logika je logika převrácená, takže jestli hrajete s prvním nebo posledním bývá často jedno. Práci to dá podobnou, i když výsledkově se to jeví jako jednoduché.
Hra byla od úvodních minut vyrovnaná, rozdíl mezi oběma týmy byl především v zakončení. Městečku stačily dvě šikovné akce, pohotové zakončení Jirky Urbana a Petra Šnídla a bylo z toho vedení 2:0 ve 13. minutě. Jenže dorazit soupeře se domácím nepodařilo, ani z penalty, kterou Patricovi výborný Hrbek chytil a přišla odplata. Slabečtí sehráli povedenou kombinaci středem hřiště až do kuchyně - Čiha - 2:1. Místo vedení 4:0 byl zápas najednou otevřený.
Po přestávce domácí přece jen brzy nasměroval k výhře Jirka Urban - 3:1. Jenže pálení šancí na straně Městečka pokračovalo a Slabečtí dokázali být i dál nebezpeční, ale koncovku neměli přesnou. Když nedal druhou penaltu Heger, schylovalo se k překvapení kola. Smolař zápasu Patrice Baba Musah zahrál ve vápně rukou a žena rozhodčí Marika Hasíková ukázala na penaltu. Mužstvo podržel povedeným zákrokem Abrahám, penaltu chytil a spoluhráčům tím dodal klidu. Definitivní zlom přinesla 77. minuta a gól Petra Šnídla na 4:1. Pak si domácí kanonýr vylepšil bilanci dalšími dvěma góly na konečných 6:1.

Městečko: Abrahám - Křikava - Loder, Heger, Jun - Prokop, Hadrava (Hajný), Urban, Grill - Baba Musah (Jůna), P. Šnídl.

Výšlap na lídra nevyšel

16. dubna 2018 v 13:56 | Drevokocurisko |  Články

SK Lány - SK Ohnivec Městečko 3:2 (3:1)

Městečko na úvod jara nemělo úplně snadný los, když muselo na umělku do Rynholce (zisk bodu), pak doma nevyzpytatelná Olympie (zisk tří bodů) a do třetice všeho dobrého na hřiště vedoucích Lánů. Hodnotit lze tyhle tři kola vcelku pozitivně, i když o nějaký ten bodík navíc být mohlo.

Vyrazit do Lán či Lánů, to je vždy radost. Vždyť je to sídelní chatová osada pan prezidenta. Obora. Lesní správa. Jeleni. Blížíte se k Lánům a téměř vám ukápne slina, teda slza. Oblékli jsme se všichni do gala, jenže pan prezident na fotbal nechodí. Je to sport chuligánů a on je intelektuálem lidu. Co to pískáš, ty č…. To by se Miloš červenal, červenal by se i hráč pod tíhou karty. Musím se zastat rozhodčích, mají to složitější než prezident, kolikrát v té rychlosti správně rozhodnout. To Miloš má na rozhodnutí času dost a přesto by se nám až příliš často chtělo zvolat: Jak to prezidentuješ, ty č…

No ale teď už ke sportu.

Jinak na Lánech bylo hezky, utkání slibovalo státi se svým způsobem šlágrem kola, a skutečně přitáhlo početný dav diváků. Domácí jako lídr tabulky zaveleli do útoku, a Městečko úplně nevědělo, kam dřív skočit. Trochu působilo staticky jak kucí z hradní stráže, kolem kterých poskakují turisti. Pár dobrých možností Lánští nevyužili až přišel trest. Petr Šnídl potáhl míč do strany, odkud přetaženým centrem našel Chládka a ten hlavičku uklidil do branky - 0:1.

Diváci si ještě nestačili otřít rozlitá piva z oblečení, když Lány využily otevřeného prostoru kraje hřiště po střetu dvou hráčů v jeho středu, dobře zakombinovali a Milan Petr prostřelil Abraháma - 1:1. A než se hostující ohnivci probrali, špatně odhadnul dlouhý balon za obranu stoper Křikava a obdivuhodně nestárnoucí kanonýr Švolba jej přesprintoval až do góla - 2:1. Městečku bylo ještě hůře, když další nenápadný odkop stopera Lánů doputoval až k Balíkovi, který vykoupal celou smečku obránců Městečka - 3:1.

Odhad vývoje zápasu ve druhém poločase by asi byl spíš pro domácí tým, ale Městečko překvapilo. Na výpady rychlých domácích mladíků si již dávalo mnohem větší pozor, a samo postupným útokem nabourávalo sebedůvěru lídra soutěže. Začalo si vytvářet šance a zhruba dvacet minut před koncem naprosto ovládlo hru. Domácí s vypětím všech sil odvraceli závary ve vápně. Snížení přišlo pro Městečko příliš pozdě, tuším v 85. minutě dorazil míč do prázdné branky Heger - 3:2. Ohnivci stihli ještě ve zbylých minutách znervóznět celé lánské polesí, ale gól ani bod to už nepřineslo. Solidní odmakané utkání z obou stran řídil Mára Titlbach.


Městečko: Abrahám - Křikava - Kučera, Heger, Loder (Jun) - Chládek, Hadrava, Urban, Prokop - P. Šnídl, Hajný (Jůna).


Další utkání je na programu v sobotu 21.4. od 17:00 v Městečku proti Slabcím.


Trénink čtvrtek 19.4. od 18:00.

Domácí jarní premiéra za tři body

10. dubna 2018 v 9:53 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Olympie Rakovník 2:0 (1:0)

Duel dvou z nejstarších mužstev v okresním přeboru Rakovnicka byl po podzimní načutávané, pošťuchované i karetní hitparádě docela očekávaný. Dramatické a velmi živé utkání se ale neopakovalo. Jak už to bývá, fotbal je prostě pokaždé jiný, jako je trochu jiný každý den v životě. V sobotu přitom byly ideální podmínky, počasí skoro letní, hřiště na současné vegetační možnosti připravené... Jenže zápas tu správnou šťávu za celých devadesát minut nedostal. Oběma celkům chyběli jejich výsostní kanonýři, Městečku Petr Šnídl, na zájezdu se sálovkou ve Španělsku a Olympii Jakub Čihař, prý na zájezdě kdesi. A ono šancí bylo docela dost, ale paradoxně mají oba celky spíš hráče na hru po vápna, ale tam jejich nebezpečnost končí.
Ale abych to zase moc nerozvláčel. Městečko si s hendikepem bez kanonýra poradilo lépe, když svoji roli Rockyho splnil pan Mirek. V obou poločasech poslal za Šímova záda jednu třepotavou ranku a to stačilo. V první půli bylo Městečko aktivnější a zlobil především hostující táborita MUDr. Patrice Baba Musah, který přijel, těšil se a bylo to znát. Sice nevíme, zda se více těšil na slíbené buřty na pivě nebo na samotný zápas, ale to je jedno, poznat to nebylo, což bylo dobře. Patrice procházel obranou Olympie jako ghanský domorodý nůž českým máslem a kdyby měl doktůrek něco z vloh africké fotbalové legendy Didiera Drogby, mohli jsme za chvíli vést pár gólů proti nule. Ale to nevadí, diváky bavil a nakonec unavil obranu soupeře, že po míčové strkanici Jarda Grill, já a pan Mirek Městečko vedlo 1:0. Ne že by Olympie neměla z čeho dát gól, to bych jim křivdil, ale prostě zřejmě i zvyk, že přece Čihař dává góly, hrál roli.
Ve druhém poločase už byla Olympie herně lepší. Městečko tak nějak vycítilo, že dnes velký fotbal nepředvede. Na druhou stranu poměrně slušně bránilo, zodpovědně si počínali všichni na hřišti a podvědomě si byli jisti výhrou, byť s tenkým náskokem. Sem tam to před Abrahámem samozřejmě zašumělo, pár balonů mohlo zamířit do sítě, ale to i na druhé straně z brejkových situací. Když dal pan Mirek Rockyho direkt zhruba deset minut před koncem, bylo rozhodnuto - 2:0.
Čtyři body ze dvou úvodních zápasů tak nejsou špatným vstupem do sezony. S přehledem pískal Jan Husák a na lajnách Bardové Týčáci.

Městečko: Abrahám - Chládek - Kučera, Heger, Loder - Jun, Hadrava, Urban, Grill - Hajný, Patrice (Jůna).

Trénink středa od 17:30 v Městečku. Zápas v sobotu 14.4. od 17:00 na Lánech. Jsou první, tak bacha.

Baník Rynholec - SK Ohnivec Městečko 2:1 po penaltovém rozstřelu (0:0)

3. dubna 2018 v 12:51 | Drevokocurisko |  Články
Ohnivci spáchali první jarní fotbal na umělce v Rynholci a zprvu měli hodně starostí se sebou i soupeřem. Rychlá umělá tráva nejednoho matadora vykolejila, a tak bylo celkem štěstí, že Městečko půlhodinu přečkalo bez inkasovaného gólu. Po přežitém tlaku se hra vyrovnávala a Městečko mohlo dokonce poločasově vést, ale Vládík Mistr Klidnávoda Prokop tváří v tvář brankáři Haužvicovi zaváhal.
Druhá polovina zápasu už byla hlavně o aktivitách Městečka. Vítr v zádech byl pro obě mužstva hybnou silou. Hráči Městečka se snažili, Petr Šnídl na hrotu zkoušel něco vymyslet, ale chyběla lehkost. Jedinou lehkonohou gólovou akci tak předvedl až Jarda Grill, když využil váhání obrany Rynholce a svůj nájezd proměnil. Jak na hokeji - 0:1. Pro hosty do vypadalo nadějně, jenže z nenápadného rohu vložil nohu do míče Rajgl a ten se otřel o tyč, obránce a šup do sítě - 1:1. V závěru už ani jedno mužstvo nic převratného nevymyslelo a šlo se na penalty. Rozhodla až 11. série, kdy domácí dali a brankář Kuba Abrahám bohužel ne, bonusový bod tak připadl Rynholci.

Městečko: Abrahám - Křikava - Kučera, Heger, Jun - Prokop (Jůna), Hadrava, Urban, Grill - P. Šnídl, Hajný.