Domácí jarní premiéra za tři body

10. dubna 2018 v 9:53 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Olympie Rakovník 2:0 (1:0)

Duel dvou z nejstarších mužstev v okresním přeboru Rakovnicka byl po podzimní načutávané, pošťuchované i karetní hitparádě docela očekávaný. Dramatické a velmi živé utkání se ale neopakovalo. Jak už to bývá, fotbal je prostě pokaždé jiný, jako je trochu jiný každý den v životě. V sobotu přitom byly ideální podmínky, počasí skoro letní, hřiště na současné vegetační možnosti připravené... Jenže zápas tu správnou šťávu za celých devadesát minut nedostal. Oběma celkům chyběli jejich výsostní kanonýři, Městečku Petr Šnídl, na zájezdu se sálovkou ve Španělsku a Olympii Jakub Čihař, prý na zájezdě kdesi. A ono šancí bylo docela dost, ale paradoxně mají oba celky spíš hráče na hru po vápna, ale tam jejich nebezpečnost končí.
Ale abych to zase moc nerozvláčel. Městečko si s hendikepem bez kanonýra poradilo lépe, když svoji roli Rockyho splnil pan Mirek. V obou poločasech poslal za Šímova záda jednu třepotavou ranku a to stačilo. V první půli bylo Městečko aktivnější a zlobil především hostující táborita MUDr. Patrice Baba Musah, který přijel, těšil se a bylo to znát. Sice nevíme, zda se více těšil na slíbené buřty na pivě nebo na samotný zápas, ale to je jedno, poznat to nebylo, což bylo dobře. Patrice procházel obranou Olympie jako ghanský domorodý nůž českým máslem a kdyby měl doktůrek něco z vloh africké fotbalové legendy Didiera Drogby, mohli jsme za chvíli vést pár gólů proti nule. Ale to nevadí, diváky bavil a nakonec unavil obranu soupeře, že po míčové strkanici Jarda Grill, já a pan Mirek Městečko vedlo 1:0. Ne že by Olympie neměla z čeho dát gól, to bych jim křivdil, ale prostě zřejmě i zvyk, že přece Čihař dává góly, hrál roli.
Ve druhém poločase už byla Olympie herně lepší. Městečko tak nějak vycítilo, že dnes velký fotbal nepředvede. Na druhou stranu poměrně slušně bránilo, zodpovědně si počínali všichni na hřišti a podvědomě si byli jisti výhrou, byť s tenkým náskokem. Sem tam to před Abrahámem samozřejmě zašumělo, pár balonů mohlo zamířit do sítě, ale to i na druhé straně z brejkových situací. Když dal pan Mirek Rockyho direkt zhruba deset minut před koncem, bylo rozhodnuto - 2:0.
Čtyři body ze dvou úvodních zápasů tak nejsou špatným vstupem do sezony. S přehledem pískal Jan Husák a na lajnách Bardové Týčáci.

Městečko: Abrahám - Chládek - Kučera, Heger, Loder - Jun, Hadrava, Urban, Grill - Hajný, Patrice (Jůna).

Trénink středa od 17:30 v Městečku. Zápas v sobotu 14.4. od 17:00 na Lánech. Jsou první, tak bacha.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama