Výšlap na lídra nevyšel

16. dubna 2018 v 13:56 | Drevokocurisko |  Články

SK Lány - SK Ohnivec Městečko 3:2 (3:1)

Městečko na úvod jara nemělo úplně snadný los, když muselo na umělku do Rynholce (zisk bodu), pak doma nevyzpytatelná Olympie (zisk tří bodů) a do třetice všeho dobrého na hřiště vedoucích Lánů. Hodnotit lze tyhle tři kola vcelku pozitivně, i když o nějaký ten bodík navíc být mohlo.

Vyrazit do Lán či Lánů, to je vždy radost. Vždyť je to sídelní chatová osada pan prezidenta. Obora. Lesní správa. Jeleni. Blížíte se k Lánům a téměř vám ukápne slina, teda slza. Oblékli jsme se všichni do gala, jenže pan prezident na fotbal nechodí. Je to sport chuligánů a on je intelektuálem lidu. Co to pískáš, ty č…. To by se Miloš červenal, červenal by se i hráč pod tíhou karty. Musím se zastat rozhodčích, mají to složitější než prezident, kolikrát v té rychlosti správně rozhodnout. To Miloš má na rozhodnutí času dost a přesto by se nám až příliš často chtělo zvolat: Jak to prezidentuješ, ty č…

No ale teď už ke sportu.

Jinak na Lánech bylo hezky, utkání slibovalo státi se svým způsobem šlágrem kola, a skutečně přitáhlo početný dav diváků. Domácí jako lídr tabulky zaveleli do útoku, a Městečko úplně nevědělo, kam dřív skočit. Trochu působilo staticky jak kucí z hradní stráže, kolem kterých poskakují turisti. Pár dobrých možností Lánští nevyužili až přišel trest. Petr Šnídl potáhl míč do strany, odkud přetaženým centrem našel Chládka a ten hlavičku uklidil do branky - 0:1.

Diváci si ještě nestačili otřít rozlitá piva z oblečení, když Lány využily otevřeného prostoru kraje hřiště po střetu dvou hráčů v jeho středu, dobře zakombinovali a Milan Petr prostřelil Abraháma - 1:1. A než se hostující ohnivci probrali, špatně odhadnul dlouhý balon za obranu stoper Křikava a obdivuhodně nestárnoucí kanonýr Švolba jej přesprintoval až do góla - 2:1. Městečku bylo ještě hůře, když další nenápadný odkop stopera Lánů doputoval až k Balíkovi, který vykoupal celou smečku obránců Městečka - 3:1.

Odhad vývoje zápasu ve druhém poločase by asi byl spíš pro domácí tým, ale Městečko překvapilo. Na výpady rychlých domácích mladíků si již dávalo mnohem větší pozor, a samo postupným útokem nabourávalo sebedůvěru lídra soutěže. Začalo si vytvářet šance a zhruba dvacet minut před koncem naprosto ovládlo hru. Domácí s vypětím všech sil odvraceli závary ve vápně. Snížení přišlo pro Městečko příliš pozdě, tuším v 85. minutě dorazil míč do prázdné branky Heger - 3:2. Ohnivci stihli ještě ve zbylých minutách znervóznět celé lánské polesí, ale gól ani bod to už nepřineslo. Solidní odmakané utkání z obou stran řídil Mára Titlbach.

Městečko: Abrahám - Křikava - Kučera, Heger, Loder (Jun) - Chládek, Hadrava, Urban, Prokop - P. Šnídl, Hajný (Jůna).

Další utkání je na programu v sobotu 21.4. od 17:00 v Městečku proti Slabcím.

Trénink čtvrtek 19.4. od 18:00.