Květen 2018

Ohnivci doma konečně zabrali a zdolali Lišany

29. května 2018 v 9:36 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - SK Lišany 2:1 (1:0)


Ohniváci hostili candáta (rozuměj štiku) jarní části soutěže, mladý a šikovný tým Lišan. Tým, který, tuším jako jediný, dokázal porazit vedoucí Lány, ještě na jejich hřišti, a navíc 6:3. Otázka taktiky tak byla velmi složitá a vysvětlování systémů v kabině nad zatouchajícími ponožkami pana Mirka nebylo jednoduché usledovat, natož udýchat a to ještě venku na postarší hráče Městečka čekalo vedro až hic, v kterém i hmyz raději usedal do stínu ku chladivým nápojům fanoušků obou táborů. Jo, lidu bylo hodně.

Tak kde se ztratila nit zápasu, aha, v kabině. Taktiku jsme vstřebali, smrad taky a šlo se na to. V zápase se dělo spoustu věcí a spoustu si jich už nepamatuju. Týmy si nic moc nedarovaly, hrálo se důrazně, z čehož plynulo, že vyložených šancí se moc nerodilo. Ale utkání bylo živé, svižné, i bez gólů se muselo líbit. Chvilku měly navrch Lišany, chvilku Městečko. Směřování k poločasové remíza uťali městečtí kanonýři Petr Šnídl s Jirkou Urbanem, když si druhý jmenovaný kapitán Městečka naběhl na rozehraný roh a střelou na přední tyč umístil nechytatelně do šibenice - 1:0.

Horko muselo hráčům ubrat spoustu sil, přesto ani druhý poločas nebyl mrtvou řekou, studenou Němkou ani teplým pivem. Opět se bojovalo na samé hranici sil a umu, až to měl sudí Švácha občas složité k posuzování, navíc s laiky na pomezí. Bojovalo se v zásadě férově, krom střetu Paseky s Hajným, kteří si vysvětlovali souboj poněkud těsněji nos na nos. Paseka asi nešetrně fauloval, pan Mirek do něho potom strčil. Někdo by možná řešil červenými kartami, ale já jsem toho názoru, že domluva, případně žluté karty postačí. Že prostě zdravý rozum pro posouzení takových situací je ideální.

No nic, zápas se dramatizoval, když domácí nechali projít střelce Lišan Jelínka až před Procházku, kde se i napodruhé prosadil proti čtveřici bránících kluků - 1:1. Pocitově to vypadalo na další domácí remízu ohnivců, sil fakt už nebylo moc, soupeř houževnatý. Tentokrát se trochu přiklonilo štěstí na stranu domácích, dílem to ale bylo i o té cestě naproti… V 89. minutě poslal ze standardky po faulu na Jirku Urbana míč po zemi do vápna Petr Šnídl a Vládík Prokop, který vyplaval sám z rybníka hráčů lehkou technickou střelou k tyči rozhodl o výhře 2:1.


Branky: Urban, Prokop - Jelínek. Rozhodčí: Švácha.

Městečko: Procházka - Křikava - Kučera, Jůna, Heger - Prokop, Hadrava, Urban, Baba Musah (Loder) - P. Šnídl, Hajný (Jun).

Lišany: Řepka - Žalud, Řepka, Haifler, Feher - Ledvinka, Mutínský, Medřický, Paseka (Krůta), Bagi - Jelínek (Šutera).

Městecká loupež dvou beránků

22. května 2018 v 12:20 | Drevokocurisko |  Články

SK Senomaty - SK Ohnivec Městečko 4:5 na penalty (2:1)


Ofenziva je oběma celkům vlastní, a bylo to znát na sobotním utkání, které nabídlo divákům pěknou osmigólovou podívanou. Trenéři sice nemají rádi, když tým čtyřikrát inkasuje, jenže zapomínají, že přece fotbal je z podstaty sportem o gólech, ne o vteřinách, minutách, či metrech.

Už úvod byl rychlý a nebýt nepískajícího sudího Strouhala, pískala by se penalta za sražení unikajícího Petra Šnídla. Viděno tedy jednoznačně, ale to nic. Nedáš dostaneš funguje vždy, takže se na druhé straně trefila posila z východního bloku Moroz - 1:0. O vyrovnání se postural Jirka Urban - 1:1. Hosté herně maličko měli navrch, ale domácím šly rychlé protiútoky. Jeden takový povedený zatáhl do křídla Mácha, vrátil na vápno Vávrovi, který nechytatelně poslal berany do vedení - 2:1.


Přestávku lépe prodýchali Městečtí, a brzy znovu dosáhli remízového stavu - Hajný 2:2. Z nadechnutí ke zvratu v zápase zbyla jen marnost, když šly Senomaty do vedení zásluhou gólů mladíčků Polcara a Hůly - 4:2. V sobotu však Městečko v Senomatech prohrát nechtělo a cítilo, že jsou síly na dramatickou koncovku. Po úderu do rozhozené obrany domácích snižoval do prázdné brány Heger, přišel I neuznaný gól za faul na brankáře (prý) a v 76. minutě Petr Šnídl překonal z trestného kopu Kučabu - 4:4. Závěr ještě nabídnul pár dramatických situací, rozhodnout mohla dvojice Ryba - Urban, ale zápas už skončil remízou. V penaltovém rozstřelu měl hlavní slovo stejně jako před týdnem v Městečku brankář Procházka. Tentokrát se k zahrávání penalty nedostal, ale to proto, že tři pokusy domácích chytil a bylo o druhém bodu od beránků pro Městečko rozhodnuto. Na krásném pažitu rozhodovali match sudí: Strouhal - Polívka, Trešl.


Městečko: Procházka - Křikava - Heger, Jůna, Jun - Prokop (Ryba), Hadrava, Urban, Grill - Hajný, P. Šnídl.

Kdo pojede na výlet po sezoně?

18. května 2018 v 21:39 | Drevokocurisko |  Články
PozorPozor:

20.6.-24.6. bude posezonní fotbalový zájezd na Moravu. Budeme mít pevný bod a odtud někdo pěšky, někdo třeba na kole budeme vyrážet po vinicích a sklípcích za poznáním. Hlaste se, kdo pojede. Urbis zařizuje ubytování, tak aby věděl, zda nás bude 5, 10 nebo 19.

Penaltová holomajzna

15. května 2018 v 11:14 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - ČL Kolešovice 2:1 po penaltách (0:0)


V sobotu se zápas nesl tak nějak v přátelském duchu. Nevím, zda to bylo k uctění mé čtyřicítky, nebo tím horkem, ale s Kolešovicemi je to vždy pěkná řež a teď nic. První poločas měli domácí navrch, ale zopár šancí nedali. Po změně stran bylo více živo ze strany Kolešovic a přicházely i jejich šance, jenže Procházka, který se po několikaměsíční pauze vrátil do branky za zraněného Abraháma, lapil vše, krom rychlé akce z 84. minuty. Domácí prospali pár soubojů ve středu hřiště a rychlou narážečku za beky proměnil Daniš - 0:1. Stejná minuta, ve které před týdnem Městečko inkasovalo rozhodující gól ze sporného ofsajdu s Olešnou. Zdálo se býti opět hotovo. Ohnivci ze sebe dokázali vymáčknout zbytky sil, dali gól, který ale pomezní viděl jako ofsajdový (nestěžuju si, mohl to vidět asi jen kolešovický pomezní Kovář, a snad je solidní), takže museli dát ještě jeden, regulérní, který přišel v 92. minutě po rohu Petra Šnídla a náběhu Jirky Urbana na přední tyč - 1:1.

Ale to nejzajímavější se dělo při pokutových kopech, které měly rozhodnout o bonusovém bodu. Nebudu popisovat jednotlivé střely, jen statistika - po pěti sériích to bylo 1:1. Čtyři neúspěšní střelci na obou stranách. Do šestých sérií šli brankáři. Aleš Herink neuspěl a muž zápasu Lukáš Procházka rozhodl nejen magickými rukavicemi, ale i magickou levačkou. Jako nejstarší hráč na hřišti děkuji za cenné dva body, které povznesly i následnou oslavu narozenin.

Městečko: Procházka - Křikava - Loder, Jůna, Jun - Prokop, Hadrava, Urban, Grill - Hajný (Ryba), P. Šnídl. Rozhodčí: Švácha - Hamouz, Kovář.

Ofsajdová past byla hlubší než pravidla fotbalu

8. května 2018 v 10:47 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FC PO Olešná 1:2 (0:1)

Nemám rád ublížené psaní, ani řeči, když se prohraje, nicméně hlavní poselství z tohoto zápasu bude v tomto duchu. Od zápasu Městečka s Olešnou se čekal asi daleko zajímavější fotbal. Kvalitní hráče na obou stranách na to týmy mají. Byla to trochu holomajzna. Olešná měla trochu víc šancí v prvním poločase a vedla po chybě městeckých stoperů zásluhou Sejpky - 0:1. Druhá půle patřila vcelku jasně Městečku. Přesto bylo v jeijch hře více bojovnosti než velkého umění, ale na vyrovnání po závaru Jirkou Jůnou to stačilo. Vše směřovalo k remíze, asi tak nějak logicky vyplývající z průběhu fotbalu na place.
No a teď přichází situace, kterou jsem naznačil na úvod, a na kterou si bude Městečko stěžovat. V 84. minutě záložník Procházka vyslal z pole na branku Městečka něco mězi centrem a střelou. V okamžiku jeho dotyku s míčem, bylo za obranou Městečka několi hráčů Olešné - tedy v ofsajdové pozici. Během letu míče jej Jarda Grill tečoval, pokusil se odkopnou totálně nepovedeně, prostě to jen líznul a míč se tak dostal přímo za jeho záda k Martinu Poláškovi, který dal gól. Praporek pomezního Týčeho, syna hlavního sudího byl celou dobu zvednutý. Gól byl uznán. Pokud se podíváme do pravidel fotbalu FAČRu, tak podle našeho názoru, je tam tato situace jasně popsána jako ofsajdová.



Více k tomu není. Pokud to někdo dokáže rozumně zdůvodnit, proč zmíněná situace nebyla ofsajdová..? Příklad. Hráči stojí ve zdi. Rozehrává se standardka a v době kopu je útočník v ofsajdu. Míč letí kolem zdi a hráč ve zdi jej např. hlavou chce odvrátit a tečuje míč bohužel jen za sebe. Hráč míč dostane a dává gól - to není ofsajd?

Městečko: Loder - Křikava (Jůna) - Kučera, Heger, Jun - Prokop, Hadrava, Urban, Grill - Hajný, P. Šnídl.

Povinná výhra s úsměvem na konci

2. května 2018 v 11:25 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - Sokol Kroučová 9:2 (4:2)


Jak bylo prognózováno v článku po zápase s Kněževsí, jsou horší a lepší zápasy. Tentokrát to vyšlo, i když byl soupeř slabší a bojuje se Slabcemi o záchranu, i když se Městečko opět nevyvarovalo hluchých minut hry… Třeba na podzim porazila Kroučová zrovna Kněževes, letos vyhrála v Kolešovicích, prostě je okresní přebor vcelku vyrovnaný a porazit pro jednou může každý každého.

Městečko nezačalo nikterak divoce, ale stačilo využít rychlé jednoduché akce s přesným zakončením Petra Šnídla a bylo z toho pohodové vedení 2:0. Na penaltu už se pomalu chystal Patrice nebo Hégy (to jen malé rýpnutí ze zápasu se Slabcemi). Zahozená penalta se nekonala, ale konal na druhé straně nejlepší hráč hostí František Machovský. Tenhle šikovný chlapík se silným moravským akcentem, kterému zřejmě obránci Ohnivce moc nerozuměli, si naopak rozuměl s míči značky select. Nejdříve prostřelil Abraháma z úhlu a potom po slalomu speciálu celkem z dálky levačkou zamířil k tyči a balon plesknul o Ábovy rukavice do brány - 2:2. Vyrovnáním Ohnivec arena ztichla. Domácí nastartovala až penalta za stažení Jirky Urbana, kterou proměnil Petr Šnídl. Když pak Petr Šnídl udeřil počtvrté z úhlu prudkou ranou pod břevno, musíme uznat, bylo po zápase - 4:2.

Druhá půle se odehrála v prvomájovém duchu jarní bezstarostnosti, hosté mohli sem tam snížit, domácí mohli sem tam přidat víc než dalších 5 gólů. Když za stavu 4:2 křičel někdo z diváků deset, zdálo se to jako pošetilost, nicméně v závěrečných pěti minutách k této metě totálního debaklu mohl Městečko dovést Hajný (tentokrát opravdu nehrál, byl to fiktivní Patera) nebo Ryba. Za připomenutí stojí 6 gólů Petra Šnídla. Jednou se zaslouženě trefil i Jirka Urban a nákopem nohy obráncovy fiktivní Patera - Hajný.


Městečko: Abrahám - Křikava - Kučera, Jůna (Ryba), Loder - Prokop (Jun), Urban, Heger, Patrice - P. Šnídl, Hajný.