Ohnivci doma konečně zabrali a zdolali Lišany

29. května 2018 v 9:36 | Drevokocurisko |  Články

SK Ohnivec Městečko - SK Lišany 2:1 (1:0)


Ohniváci hostili candáta (rozuměj štiku) jarní části soutěže, mladý a šikovný tým Lišan. Tým, který, tuším jako jediný, dokázal porazit vedoucí Lány, ještě na jejich hřišti, a navíc 6:3. Otázka taktiky tak byla velmi složitá a vysvětlování systémů v kabině nad zatouchajícími ponožkami pana Mirka nebylo jednoduché usledovat, natož udýchat a to ještě venku na postarší hráče Městečka čekalo vedro až hic, v kterém i hmyz raději usedal do stínu ku chladivým nápojům fanoušků obou táborů. Jo, lidu bylo hodně.

Tak kde se ztratila nit zápasu, aha, v kabině. Taktiku jsme vstřebali, smrad taky a šlo se na to. V zápase se dělo spoustu věcí a spoustu si jich už nepamatuju. Týmy si nic moc nedarovaly, hrálo se důrazně, z čehož plynulo, že vyložených šancí se moc nerodilo. Ale utkání bylo živé, svižné, i bez gólů se muselo líbit. Chvilku měly navrch Lišany, chvilku Městečko. Směřování k poločasové remíza uťali městečtí kanonýři Petr Šnídl s Jirkou Urbanem, když si druhý jmenovaný kapitán Městečka naběhl na rozehraný roh a střelou na přední tyč umístil nechytatelně do šibenice - 1:0.

Horko muselo hráčům ubrat spoustu sil, přesto ani druhý poločas nebyl mrtvou řekou, studenou Němkou ani teplým pivem. Opět se bojovalo na samé hranici sil a umu, až to měl sudí Švácha občas složité k posuzování, navíc s laiky na pomezí. Bojovalo se v zásadě férově, krom střetu Paseky s Hajným, kteří si vysvětlovali souboj poněkud těsněji nos na nos. Paseka asi nešetrně fauloval, pan Mirek do něho potom strčil. Někdo by možná řešil červenými kartami, ale já jsem toho názoru, že domluva, případně žluté karty postačí. Že prostě zdravý rozum pro posouzení takových situací je ideální.

No nic, zápas se dramatizoval, když domácí nechali projít střelce Lišan Jelínka až před Procházku, kde se i napodruhé prosadil proti čtveřici bránících kluků - 1:1. Pocitově to vypadalo na další domácí remízu ohnivců, sil fakt už nebylo moc, soupeř houževnatý. Tentokrát se trochu přiklonilo štěstí na stranu domácích, dílem to ale bylo i o té cestě naproti… V 89. minutě poslal ze standardky po faulu na Jirku Urbana míč po zemi do vápna Petr Šnídl a Vládík Prokop, který vyplaval sám z rybníka hráčů lehkou technickou střelou k tyči rozhodl o výhře 2:1.


Branky: Urban, Prokop - Jelínek. Rozhodčí: Švácha.

Městečko: Procházka - Křikava - Kučera, Jůna, Heger - Prokop, Hadrava, Urban, Baba Musah (Loder) - P. Šnídl, Hajný (Jun).

Lišany: Řepka - Žalud, Řepka, Haifler, Feher - Ledvinka, Mutínský, Medřický, Paseka (Krůta), Bagi - Jelínek (Šutera).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama