Červen 2018

Vítězný end, ale nebyl to dent du géant

19. června 2018 v 10:47 | Drevokocurisko |  Články
FC Zavidov B - SK Ohnivec Městečko 2:3 (0:3)

Poslední zápas sezony se Městečku v zásadě povedl, pokud zacílíme pouze na výsledek. Kdo byl na zápase, tak nemusel mít až tak povedený pocit, přesto je prostě výhra venku ceněna. Po prvním poločase vypadalo vše hladce až sladce, tři docela pěkné góly Petra Šnídla, Jury Urbana a Hadříka, páteční předehrávka se pro hosty vyvíjela správným směrem. Jenže po přestávce myslím začali domácí víc běhat a hrát na větší riziko dopředu a rázem z toho bylo snížení po gólu Dana Devery. Otevřená hra Zavidova za vyrovnáním zcela dle fotbalových zákonitostí přinášela díry v jejich obranné síti. Jenže ohniváci se předháněli v neproměňování šancí, až se ujala na druhé straně střela Vanického a bylo drama až do konce. Městečko totiž nedokázalo odskočit a klepalo se o výsledek, který s kouskem štěstí uhájilo.

Městečko: Loder - Křikava - Heger, Jůna, Grill - Prokop, Hadrava, J. Urban, Ryba - P. Šnídl, Hajný.

V tabulce nám patří průměrné sedmé místo. Hodnocení neutrální, možnosti polepšení do nové sezony jistě jsou.
Díky všem, kteří chodili pravidelně i méně pravidelně, i těm, které známe hlavně z internetu ze selfie záběrů (pro starší generaci - fotky sebe sama), ale i těm, kteří nechodili vůbec, alespoň jsme ztatili naději. Děkování je taková patosu přeteklá povinnost, ale třeba předsedovi El Pedrovi Čápovi je potřeba poděkovat, protože se v sezoně postaral o tolik věcí, že to většinu z nás ani nenapadne. Podobně trenérovi Stanzovi Jasnovi, vedoucímu Jonatánkovi, asistentu Pájovi, paní Kadrnoškové, pokladní Evě, finanční Ilonce, sekáčům trávy Zdeňkovi Megymu a Mirkovi Kebymu, a fanouškům a příznivcům, kteří již dlouhá léta vytvářejí nedílnou součást zážitku fotbalu v Městečku.

Sobotní dokopná byla dost divoká. V neděli jsem byl uklízet a zážitek do nebyl pro slabé povahy. Nedopalky příště odhazujte do nádob. Pecky od třešní rovněž odhazujte do nádob, nebo třešně raději vůbec na hřiště nenoste. Sklenicemi netřískejte o zem, ani o nic jiného. Dojídejte chléb a uzeniny. Zelenina je naprosto zbytečná pro vás. Nepatlejte barevný alkohol všude kolem, to není žádný umění. A kafe s lógrem rušíme úplně.

Ve středu se odjíždí na cyklovýlet hráčů na Moravu do Nového Šaldorfu. Kdo by měl ještě nutkání, nebo se chtěl zastavit, někde tam budem do neděle.

Posily už jsou zadané a vyřízené (a těšte se, je jich dost a jsou kvalitní, hezké, trvanlivé). Přátelské zápasy domluvené zatím na 4.8. s Královákem doma do 17:00, 11.8. bude nejspíš Tlustice (někde, kdesi).

Tropy, déšť a penalty

11. června 2018 v 10:15 | Dreokocurisko |  Články

Remízové zápasy jsou pro Městečko jarním osudem. Nerozhodně totiž skončilo i poslední domácí vystoupení proti Jesenici. Pokud se podíváme to statistik, tak Městečko má na kontě právě spolu s Jesenicí nejvíce zápasů, které po 90minutách rozhodovaly penalty - 6.

A zápas, který se odehrával v tropickém vedru i tropické bouřce a dešti, těmto údajům skutečně odpovídal. Ohnivci mohli jít do vedení rychlostí sobotních blesků, ale to by pan Mirek musel ukočírovat svůj temperamentoo a nenapálit míč před prázdnou brankou směr ku hradu Křivoklátu. To je jak s těmi blesky, nikdy nevíte, kam udeří. Úvodní nápor ale přece jen brankou pan Mirek osladil ve 32. minutě - 1:0. Půlhodinový nápor a jediný gól, to neudržíš. A tak když si vybral slabší chvilku při odkopu míče Jarda Grill, Horváth povedenou ranou přes brankáře Abraháma srovnal - 1:1.

Druhá půle byla po bouřce neurovnaná a různé náznaky šancí se objevovaly na obou stranách. Do vedení šla tentokrát Jesenice, když další zaváhání domácí obrany potrestal David Jeníček umístěnou střelou na zadní tyč - 1:2. Druhá sprcha po bouřce z prvního poločasu. Tentokrát ne už tolik osvěžující. Jednu (ne jedinou) dobrou vlastnost tým Městečka má a to, že se nevzdává a hraje do konce. Hon za vyrovnáním byl místy možná zmatečný, Jeseničtí dobře bránili, ale nakonec se podařilo. Sice to bylo z penalty, ale jasně posouzené. Jura Urban udělal kličku jednomu obránci, a když už ho druhý téměř měl nadosah, šikovně si přikryl balon a podražení bylo naprosto evidentní. Petr Šnídl proměnil - 2:2. Celkem pohledné a vyrovnané utkání tak dospělo k penaltám.

Za domácí šel chytat místo Abraháma penaltový Special One Procházka a opět tým podržel. Po neproměničích Hgr, Grll, Hdr dokázal něco chytit, něco letělo vedle, ale po nějakých deseti sériích se Ohnivci mohli usmívat těsnou penaltovou radostí.
Celý zápas natáčel sport.cz, který připravuje reportáž o životě Patrice v České republice. Až to bude někde ke koukání, dáme vědět.


Městečko: Abrahám (Procházka) - Křikava - Kučera, Heger, Grill - Prokop, Hadrava, Urban, Baba Mussah (Jun) - Hajný, P. Šnídl.

Rozhodčí: Beneš - Beneš, Špidra.

Poslední zápas sezony se hraje v pátek od 18:00 v Zavidově. Dokopná v sobotu během celého dne na hřišti. Bude asi i nějaká brigáda, abychom se i zapotili a nejen se ládovali.
Jídlo a pití bude, ovšem domácí speciality jsou vítány, jak alkoholové, tak jídelní. Třeba sladkosti ke kávě, řízky, saláty, pomazánky, nakládané druhy...

FK Hředle - SK Ohnivec Městečko 6:0 (4:0)

4. června 2018 v 14:55 | Drevokocurisko |  Články
Pracovními povinnostmi a nakonec i zraněními opuštěný kádr Ohnivce musely proti Hředlím vyztužit i legendy Jiří Patera s Pájou Bestajovským, kteří už dlouho běžně nenastupují. Proti mnohem dravějším domácím nemělo Městečko nárok a odvezlo si nejvyšší prohru sezony. Ale pokud vzpomenu, tak Hředle dokázaly Městecké vyučit i na podzim, kdy si odvezly 3 body za výhru 3:0 a to byla sestava týmu z Křivoklátska daleko plnější... Jako vzdálený dopisovatel neznám podrobnosti sobotního duelu. A ono popisovat akce soupeře, který vás přejede, to by se člověku stejně nechtělo. Nezbývá než prohru proti lepšímu přijmout a nahradit vše v dalším zápase v Městečku proti Jesenici.

Sestava Městečka: Abrahám - J. Kučera (P. Bestajovský), Křikava, Jůna, Heger, Loder, Prokop, Ryba, Hajný, P. Šnídl, Patera.

POZOR: zápas v Městečku proti Jesenici se v sobotu hraje již od 16:00.

Návrh na sehrání posledního utkání v Zavidově je termínově pátek 15.6. od 18:00, dokopná by byla poté v sobotu. Vyhovuje???