Srpen 2018

Drtivý vstup do soutěže

27. srpna 2018 v 15:18 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Sokol Pustověty 10:1 (6:1)

Podle Pustovětských se sousední obce utkaly v mistrovském derby po dlouhých 22 letech. Podle toho také vypadala sváteční atmosféra i plné ochozy. Nováček II. třídy nepřijel do Městečka v kompletní sestavě (chyběli zkušení, Langmajer, posila z Olympie Kolář nebo zraněný Kameník) a posílená a dost obměněná sestava ohnivců byla jasným favoritem. Bylo tedy velkým překvapením, když po dvou minutách pláchl městecké obraně Truksa a vstřelil úvodní gól svého klubu ve II. třídě - 0:1. Zaskočení domácí pak byli tuzí asi jako kulturista po třech hodinách v posilovně. Pustovětští vyhlíželi senzaci, Městečtí spíš pěknou kšandu. Bylo to jen takové letní mámení, protože Městečko prostě bylo silnější a muselo se postupem času prosazovat, což se také stalo. Brzy se vlnila síť za Benešem - 3:1 a do poločasu 6:1.
Bylo po zápase a skóre narůstalo i po přestávce. Když to bylo v 63. minutě 9:1, stahovala se nad hřištěm mračna i nepříjemná desítka. Tu domácí dovršili, z dalších akcí už nic do branky nepropadlo a Městečko slavilo vysoké vítězství.
Góly: Šnídl 5, Urban 3, Majba, Heger - Truksa. Rozhodčí: Švácha+ laici.

Městečko: Procházka - Křikava (Kučera) - Karnafel (Kolísek), Heger (Elznic), Vician (Jůna) - Zelenka (Prokop), Urban, Majba, Zuska - Šnídl, Mezei.

Pustověty: M. Beneš - Sýkora - Sharankevych, Bičovský, Šimon, Truksa, Bauer, Knap, Matějovský, Elmerich, Hovorka. Střídali: Krejčí, M. Beneš st.

Další utkání: Městečko - Kněževes 1. září od 17:00 v Městečku.

Janov byl v poslední přípravě zdatným soupeřem

20. srpna 2018 v 11:02 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - Sokol Janov 4:1 (1:1)

Týden před ostrým startem soutěží sehrálo Městečko poslední přípravu proti týmu III. třídy Janovu. Ten ještě před nedávnem působil ve dvojce, na čas ztratil dech, ale nyní s šikovnými mladíky opět nabral kvalitu a může být černým koníkem na postup. Viď, Hegy?
Řekl bych, že v prvním poločase se Janovským chtělo v horku víc běhat, čímž zadělávali ve hře Městečka na pořádné zmatky. Ne, že by Městečko nebylo nebezpečné. Též se snažilo, do ofenzivy to šlo, ale zpět už se hráčům moc nechtělo.
Úvodní branku vstřelil krásnou hlavičkou po rohovém poku Venca Zuska - 1:0. Janovští ale po zásluze srovnali, když potrestali zaváhání celé obrany - 1:1. Celkem vyrovnaný fotbal se hrál i po přestávce do chvíle, kdy Městečko začalo dávat góly. Kdyby Janov proměnil tutovku do prázdné branky, mohlo to být i opačně. Nedáš dostaneš. Po gólech Mezeie, vlastním a Hajného se pak stalo utkání jasnou záležitostí a Městečko mohlo přidat i další zásahy.

Městečko: Procházka (kde byl Ába?) - Křikava (Jun) - Karnafel (Elznic), Zuska, Vician - Grill (Hajný), Hadrava (Prokop), Majba (Kučera), Mezei - P. Šnídl.

V sobotu zahajujeme soutěž proti Pustovětům. V Městečku 25.8. od 17:00. Trénink je ve středu 22.8. od 18:00.

Městečko v přípravě mlží

13. srpna 2018 v 11:12 | Drevokocurisko |  Články
Přátelsky přípravně: Městečko - Tlustice 2:3

Ani další přípravný zápas nepřinesl Městečku radost z výhry. Nicméně se team sehrává a posily opět ukázaly nadějné výkony. Nadějně si vedli i staří dobří bardi, zejména další branka pana Mirka v dalším zápase zaujala. A zaujal i pan Mirek?
Zaujaly také narozeniny Hegyho mámy (bůhví, čí to byly narozeniny).

Sestava: Abrahám (Procházka) - Křikava - Vician, Heger, Karnafel - Zuska, Majba, Hadrava, Grill - Zelenka, J. Urban. Hokejové střídání: Prokop, Elznic, Jůna, Hajný.

Pozápasové posezení vypadalo na brzký odchod domů, jenže kulturní akce u Tomase plná umění nalákala naše družstvo intelektuálů a bylo zle. Píseň Královské reggae prý byla nahrána v brzkých ranních hodinách ve středu obce a předána komisi slušnosti a morálky na obecním úřadě.
Budou lítat pokuty a pohlavky. Řada hráčů po chladné noci venku - nachlazena. V konzumu u Kebyho pivo vychlazeno.

TRÉNINK: Středa 15.8. od 18:00 v Městečku. Další příprava už není v jednání, ale je dojednána: sobota 18.8. od 17:00 v Městečku proti Janovu.